Şimdi Ara

c-max sıfır alacağım sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle konuma tıkladığınız için sizlere teşekkürü bir borç bilirim.

şimdi asıl konumuza gelelim.

Ben Grand C-MAX Titanium 1.5L EB 182 PS A/T 91.540 TL'ye satın almayı düşünüyorum. Bu arabayı alsam 3-4 yıl sonra 30-40 bin km deyken kaça satarım yani ford un değeri çok düşer mi?

Şu an ki aracım 2010 model picasso.

Artık araba 100000 km'yi geçti ve dizel olduğu için 150000'e kadar turbo ve enjektörü bana 4000 tl'ye patlayacak. Üstüne bir de arıza riskinden dolayı daha da kabarık bir faturayla karşılaşma olasılığım da var.

Şimdi bunları göz önünde bulundurarak hangi seçeneği seçersem daha çok kar ederim bunu bana söyleyebilir misiniz? Eğer ford lar değer kaybediyorsa; 7 kişiilik, otomatik vites ve değer kaybetmeyen bir model biliyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THESTER -- 28 Temmuz 2015; 19:27:49 >

• Geçen ay bir Abimin ecoboost c maxı sattım Ancak satana kadar işkence çektim tam 3 ay sürdü ve değerinin altına vermek zorunda kaldık.

Ayrıca şu var senede 10 bin km yapıyorsunuz galiba 1400 kg araba Yakıt açısından zorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Geçen ay bir Abimin ecoboost c maxı sattım Ancak satana kadar işkence çektim tam 3 ay sürdü ve değerinin altına vermek zorunda kaldık.

Ayrıca şu var senede 10 bin km yapıyorsunuz galiba 1400 kg araba Yakıt açısından zorlar.

teşekkür ederim kaça sattınız arabayı detay verebilir misin
  • Sanırım en az değer kaybeden 7 kişilik araç Dacia Lodgy olur.Ama şu var.MPV sınıfında değer kaybetmeyen araç diye bir şey yok.Bence siz gittiği yere kadar C4 Picassonuz ile gidin en karlısı o olur.Bir de iyi bakıldıysa motorunzu hemen turbo vs. değiştirmez forumda 300.000 km yapıp turbo değiştirmeyen 307 sahibi biri vardı.
  • Ecoboost C-max satılırken zor sıkıntı çektirir.1.6 Tdci/Manuel kombinasyon tercih ederseniz 2.elde daha rahat gider.Yürütme maliyeti ve Değer kaybı tarzı şeyler önemli ise 50 K'ya Lody alın.
  • 4.000 TL ve ilave masraflardan kaçmak için kat be kat fazlasını vererek yeni araç almak mantıklı değil. Milli servet, yazıktır.
  • Mercedes Vito veya Viano incelediniz mi? (Kısa veya standart Şasi)

Vito 1,6 CDI motor. Ruhsatta otomobil olarak geçiyor. 6,4lt karma tüketim. 88Bin TL fiyat ile oldukça makul.

Satarken de C4 Picasso kadar değer kaybı yaşatmaz. Mercedes kalitesi ile de üzmez.

https://youtu.be/h4tYyUL82WI
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

Mercedes Vito veya Viano incelediniz mi? (Kısa veya standart Şasi)

Vito 1,6 CDI motor. Ruhsatta otomobil olarak geçiyor. 6,4lt karma tüketim. 88Bin TL fiyat ile oldukça makul.

Satarken de C4 Picasso kadar değer kaybı yaşatmaz. Mercedes kalitesi ile de üzmez.

aslında çok mantıklı ama bilemedim ticari araç sonuçta

Edit:Ayrıca otomatikleri çok pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THESTER -- 28 Temmuz 2015; 20:44:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vakkas.

4.000 TL ve ilave masraflardan kaçmak için kat be kat fazlasını vererek yeni araç almak mantıklı değil. Milli servet, yazıktır.

niye ki? eğer çok zarara girmeyeceksem ve aldığım fiyata yakın fiyatlarda satacaksam zarar etmiş olmam yrıca kar bile ederim
  • THESTER kullanıcısına yanıt
    45 e verdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: out

Mercedes Vito veya Viano incelediniz mi? (Kısa veya standart Şasi)

Kısa saşeli olan model TR ye getirilmiyor denmişti bana. Minibüs boyutlarında olanıda kullanışsız ve ebat olarak çok büyük .

• quote:

Orijinalden alıntı: FursıonnMann

Ecoboost C-max satılırken zor sıkıntı çektirir.1.6 Tdci/Manuel kombinasyon tercih ederseniz 2.elde daha rahat gider.Yürütme maliyeti ve Değer kaybı tarzı şeyler önemli ise 50 K'ya Lody alın.

90 bin liralik Ford almak isteyen birine piyasanin en dandik arabalarindan birini onermek ne kadar mantikli?

• Masraf diye korktuğunuz şey bence yeni almak istediğiniz araçtan daha maliyetli bir durum değil.

İlk olarak biri dizel, biri aşırı turbo beslemeli benzinli.

Ha km arttıkça satamam korkusu varsa bahsi geçen araç çok güzel ama hem benzinli hem pahalı.

Ben yerizde olsam, eğer araçtan sıkıldıysam yerine yeni picasso (yada scenic vs) alırdım. Yada nissan qq, reno kadjar vs alırdım..

Ama aile arabası (mpv) çakma jiplere ( qq , kadjar vs) göre daha şahsiyetli bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 28 Temmuz 2015; 22:14:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Masraf diye korktuğunuz şey bence yeni almak istediğiniz araçtan daha maliyetli bir durum değil.

İlk olarak biri dizel, biri aşırı turbo beslemeli benzinli.

Ha km arttıkça satamam korkusu varsa bahsi geçen araç çok güzel ama hem benzinli hem pahalı.

Ben yerizde olsam, eğer araçtan sıkıldıysam yerine yeni picasso (yada scenic vs) alırdım. Yada nissan qq, reno kadjar vs alırdım..

Ama aile arabası (mpv) çakma jiplere ( qq , kadjar vs) göre daha şahsiyetli bir araç.

citroen marka olarak 2. elde çok değer kaybediyor. qq öyle değil ama o da 5 kişilik. 7 kişilik olan x trail var o da çok pahalı. ne yapacağımı bilemedim

• 2. el derdiniz var ise size gidecek olan vw passat... ülkemizde MPV'ler ikinci el derdi olan vatandaşlara yönelik araçlar değil... passat da 2. el derdiniz pek olmaz ama picasso'nun kullanım esnekliğini arayacaksınız... Kullanım esnekliği derken koltuk kombinasyonları ile daha fazla oturacak yer veya bagaj anlamında söyledim...

• Ben de sizin gibi otomatik vites geniş aile aracı arayışındayım. Grand C-Max ve Subaru XV gibi araçları araştırıyorum. Grand C-Max 180 beygir motoru ile çok daha güçlü gözüküyor. Ancak xv de kendi sınıfına oranla düşük fiyatı ve 4x4 olması ile cezbedici gözüküyor. Kararınızı verip aracı alırsanız deneyimlerinizi de yazmayı unutmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.