Şimdi Ara

C# ile internetten veri cekmeyi ögrenmek istiyorum yardim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • C# da baslangic seviyesindeyim ve C# ile internetten veri cekmek ile herseyi ögrenmek istiyorum ama sadece bununla ilgili herhangi bir kitap vs. bulamadim. Kapsamli bir kaynak varmidir ve nereden bulabilirim. Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

• Web'ten veri cekme (web scraping) için C# ta cok fazla kaynak yok. Kendim bir kere Java ile Selenium kullanarak ws uygulaması (ticari) yaptım, onu yaparken başka bir geliştiricinin C# ile yaptığı ws uygulamasını örnek olarak verdiler ve o uygulama html elemanlara erişim için HTML agility packhttp://html-agility-pack.net/ , cekilen verileri depolamak için dehttps://www.newtonsoft.com/json kullanıyordu.
    EKLEME: Web Scraping işlemleri için artık Perl 'in Mechanize modulünü kullanıyorum cunku Java ile Selenium'a göre cok daha pratik . Daha doğrusu, basit veri çekme işlemleri için Mechanize modülünü kullanıyorum, büyük uygulamalarda yine Java kullanmak gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 20 Mayıs 2018; 2:59:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Başlangıç seviyesinde olduğunu görmen kabullenmen güzel çoğu genç arakdasın aksine FAKAT sonrası hiçte doğru olmamış bence dili biraz daha öğrenmen lazım çünkü sadece veri çekmek değil verilerin tiplerini değişkenleri ve operatorleri iyi bilmen lazım o yüzden bence biraz daha zaman ver kendine.

Bu arada webclient konusunu arastır aradıgın şey o :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    Artı olarak GET ve POST işlemlerini de öğrenmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgshadow

Artı olarak GET ve POST işlemlerini de öğrenmeli.
    dostum adama yardım etmek istemen güzel ama ezbere gitme o dediğin get post işlemlerini zaten webclient ta görecek.
  • OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    Bende diyorum ilk önce onları bilmesi daha iyi olur WebClient kullanmadan farklarını kullanımını vb. Bir nevi hazıra itmiş oluyorsun adamı aslında, HttpRequest kullanarak konuda daha iyi hakimiyet sağlayabilir çünkü. Daha sonra da servisleri öğrenir mis gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgshadow -- 19 Mayıs 2018; 16:2:38 >
  • Eğer webscapping ihtiyacın ufak bir proje içinse c# + html agility ile halledebilirsin lakin. Benim böyle bir gereksinimim olduğunda tercihim . Nodejs + jsdom veya phantomjs. Ben bir c# dev olarak webscapping için pek uygun bir dil seçimi diyemem.
  • Syncfusion'ın tam o konuyla ilgili ücretsiz ebook'u var:

C# ile internetten veri cekmeyi ögrenmek istiyorum yardim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.