Şimdi Ara

C# İLE İLGİLENENLER BURADA TOPLANSIN (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
14
Favori
51.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @trnkttc

kardeşim solution explorer genelde sağ tarafta olur formun ismi neyse ona çift tıkla açılır eğer kod ekranına geçmek istersen klavyeden f7 tuşuna basarsan açılır
  • soysta kullanıcısına yanıt
    eyw hocam sağolasın oldu ama başka sorularımda olacak c# ile arduino kontrol etmeye çalışmak istiyorum ama pazartesi finaller başlıyacak en bütler felan bittiği gibi tekrar geri dönecem o zaman sizi rahatsız edebilirmiyim (1 aya biter).
  • Merhaba arkadaslar soyle bir kod yazdik kursta ve ben bu programi kursta calistiriyorum fakat kendi PC'mde bu programi yazdigimda " class MainForm : Form kisminda mavi cizgi cikiyor programi bir türü calistiramadim. Acaba sorun nedir iste kod. Bu arada tüm referanslari da ekledim.

using System; 
    using System.Windows.Forms;
    using System.Drawing;

namespace CSD
    {
    class App
    {
    public static void Main()
    {
    Application.Run(new MainForm());
    }
    }

class MainForm : Form
    {
    public MainForm()
    {
    //...
    }
    //...
    }
    }

https://store.donanimhaber.com/15/87/5b/15875b2d2901c200592bdc5c8b2d33a8.jpg
    https://store.donanimhaber.com/13/52/57/135257618d7ff8ff453649bc2c16effb.jpg
    https://store.donanimhaber.com/09/54/bf/0954bf5fbcf16c1ea65c122bca34cb6a.jpg

C# İLE İLGİLENENLER BURADA TOPLANSIN C# İLE İLGİLENENLER BURADA TOPLANSIN C# İLE İLGİLENENLER BURADA TOPLANSIN

• Arkadaşlar merhaba. yazacağım soruyu ayrı bi konu olarakta açtım ama sanırım buraya yazmam daha mantıklıymış.

Ben bi web uygulaması geliştiriyorum. Kullanıcı formu açtıktan sonra belli olayları tetikleyene kadar geçen süreyi hesaplamam gerekiyor ancak bu süre sadece mesai saatleri saatleri içerisinde geçerli olacak. Yani mesai harici saatleri bu geçen süreye dahil etmemem gerekiyor.
    Süreyi hesapladım(gün/saat/dakika) ancak çok düşündüm ama mesai harici süreleri bu süreden nasıl çıkarırım bulamadım. Bana bir yol gösterir misiniz acaba? Küçük ipuçları olsa da yeter sanırım. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)
  • Merhaba arkadaşlar. Ben aynı ağ üzerinde bağlı olan bilgisayarlarda yazdığım programı çalıştırdığım zaman, herhangi birinde program üzerinde bir değişiklik yaptığımda aynı değişiklik diğer bilgisayarlarda da aynı anda görünsün istiyorum. Mesela yazdığım programda bir kare şeklimiz olsun ve biz bunun rengini değiştirebilelim. Aynı ağ üzerinde çalışan 2 bilgisayarda programı çalıştırdım diyelim. 1. bilgisayardaki kullanıcı karenin rengini kırmızı yaptığı zaman, aynı anda 2. bilgisayarda da rengin kırmızı olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • Selam,şöyle bir şey deniyorumda mesajları bölme kısmında sorun çıktı mesela konsola selam 2 yazdığımda konsola 2 kere selam yazılsın istiyorum siz sadece bölme işleminde yardım etseniz yeterli olur.
    Yani son boşluktan sonrasını ayrı ayırmam lazım.Aksi takdirde burda hata verecektir. Hello World! 1
    int Lastspace = message.LastIndexOf(" ");
    string count = message.Substring(Lastspace);
    string message = message.Substring(0, Lastspace);

böyle düşündüm Cannot use local variable 'message' before it is declared hatası aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obilux -- 9 Ocak 2015; 8:01:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

Selam,şöyle bir şey deniyorumda mesajları bölme kısmında sorun çıktı mesela konsola selam 2 yazdığımda konsola 2 kere selam yazılsın istiyorum siz sadece bölme işleminde yardım etseniz yeterli olur.
    Yani son boşluktan sonrasını ayrı ayırmam lazım.Aksi takdirde burda hata verecektir. Hello World! 1
    int Lastspace = message.LastIndexOf(" ");
    string count = message.Substring(Lastspace);
    string message = message.Substring(0, Lastspace);

böyle düşündüm Cannot use local variable 'message' before it is declared hatası aldım

biraz daha açıklarsan daha iyi olur, tam anlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Obilux kullanıcısına yanıt
    http://ideone.com/EySzxZ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavara123

http://ideone.com/EySzxZ

Çok sağolun hocam. bi +1 ve -1 olayını anlamadım boşluğu dahil etmemek için mi yaptınız?
    +1 ile boşluğu almamak için yani sadece sayıyı almak için

- 1'de boşluğa kadar diyebilmek için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavara123

+1 ile boşluğu almamak için yani sadece sayıyı almak için

- 1'de boşluğa kadar diyebilmek için

Hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayında eğer boşluk bırakılmaz,kaç kere yazılacağı girilmez veya girilen değer int değeri değilse ne yapıcam bunu try - catch ile mi ifade etmeliyim? yani try ile bu kodu denetip sonuç alamayınca 1 kere kodun tamamını mı yazdırsam.
    Edit:Tamamdır hocam tekrar teşekkür ederim try cath ile başardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obilux -- 9 Ocak 2015; 15:30:41 >
  • C# İle Metin Editörlü Mail Gönderme Programı Yapıyoruz.
    Bu Program Aynı Zamanda Maillere Dosya Eklemeyi De Sağlıyor
    link
    https://www.youtube.com/watch?v=qtv2lzIC2pc
  • Merhabalar basit bir sorum olacak mesela bir bool oluşturduk 2 tane değişken girilmesi gerekiyor fakat sadece ilki girildi diyelim.İkinciye default bir değer nasıl atayabilirim?
  • sitemiz sürekli güncellenmektedir.
    csharp,c++, c programlama dli vs ne ararsanız mevcut
    http://www.softwareci.com
  • quote:

Merhabalar basit bir sorum olacak mesela bir bool oluşturduk 2 tane değişken girilmesi gerekiyor fakat sadece ilki girildi diyelim.İkinciye default bir değer nasıl atayabilirim?

bool tipinden değerler default olarak false'dur. Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Biraz daha açabilir misiniz?

örneğin
    bool x=false;
    bool y=false;
    .....
    bu şekilde yaparsanız sonradan değer değiştirilmese dahi değerler false olarak kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greencraft

quote:

Merhabalar basit bir sorum olacak mesela bir bool oluşturduk 2 tane değişken girilmesi gerekiyor fakat sadece ilki girildi diyelim.İkinciye default bir değer nasıl atayabilirim?

bool tipinden değerler default olarak false'dur. Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Biraz daha açabilir misiniz?

örneğin
    bool x=false;
    bool y=false;
    .....
    bu şekilde yaparsanız sonradan değer değiştirilmese dahi değerler false olarak kalır.

Cıkıştan bahsetmiyorum orneğin public bool hangibuyuk (int x, int y) y yi default olarak 0 yapmak istiyorum hani y değeri atanmassa diye.

y değerini atamadan bu metodu çağıramazsın. Ancak overloading yaparak dediğin şeyi yapabilirsin.

bool hangibuyuk(int x,int y)
    {
    //işlemler
    }
    bool hangibuyuk(int x)
    {
    return hangibuyuk(x,0);
    }
  • quote:

y değerini atamadan bu metodu çağıramazsın. Ancak overloading yaparak dediğin şeyi yapabilirsin.

bool hangibuyuk(int x,int y)
    {
    //işlemler
    }
    bool hangibuyuk(int x)
    {
    return hangibuyuk(x,0);
    }

Hocam soyle bir sey buldum
    Public bool sayi (int x, int y =0) Böyle yazildigi taktirde istediğim oluyor spanırım.

Evet oluyor. c#ın getirdiği kolaylıklardan. Ben de öğrenmiş oldum. Kolay gelsin
  • quote:

Evet oluyor. c#ın getirdiği kolaylıklardan. Ben de öğrenmiş oldum. Kolay gelsin

Saolun ^^
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.