Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 Kasım'ı bekliyordum detaylarıyla birlikte değiştireyim diye ama yine de yeniledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

Hiç olumsuz olmadım ben... sadece advance donanım ile dynamic donanım arasındaki fiyat farkına değip değmeyeceğini düşünüyorum.. hangi yazı dan olumsuz fikre kapıldınız.... siz fiyatı beğenmediniz anlaşılan... sizin bir araç almanız çok zor.. ben kendime zor diyordum ama sizin karar vermeniz bayağı zor.. aracı test etmeden kesinlikle karar vermeyin

Pardon, yanlış anlamışım sanırım, üzmek istemezdim...

''Bu fiyatla bu aracı chr ı ben alırım diyen var mıdır ?'' mesajınızı olumsuz olarak algılamıştım, ondan o fikre kapıldım. Gerçi o cümle başka türlü anlaşılmaz da neyse...

Ben henüz aracı göremedim, fiyattan önce görüp beğenmem lazım. Benim bir araç satın almamın önündeki en büyük engel zamansızlık ve biraz da ihmalkarlık, Vitara aklımdan geçiyor, daha içine girip oturmuşluğum yok mesela...

Önümüzdeki Cumartesiyi birkaç aracı yakından görme ve fiyat alma için ayırmayı düşünüyorum; bakarsın pat diye bir tanesini alıvermişim...

Yalnız bu mesajınızda gereksiz bir defansif tavır sezdiğimi de belirtmeden edemedim...

• Tutarsız olmala itham ediliyorum :) Evet yanlış yorumlamışsınız. Avrupa fiyatları ile karşılaştırarak fiyatı dengeli buluyorum. B suv görünümlü c suv olarak chr bu fiyatı hakediyor mu sorguluyorum tabiki ama piyasa kötü... Aracı çok beğenmeme rağmen en çok eleştirenlerden biriyim. Sürüş dinamikleri benzersiz o yüzden almak isteyenlere güzel bir test yapın diyorum. Aracı test etmeseydim fotoğraflar dan görseydim fiyatı uçuk bulabilirdim. Geçtiğimiz hafta 3,65 i test etmiş bir Euro karşısında bu vergi sistemi ile fiyatlar anormal değil fikrim. Almanya fiyatları neredeyse bizle aynı. Onlarda 1.2 turbo da manuel de başlangıç donanımda 8" ekran ve alaşımlı jant yok dolayısıyla fiyatlar genel olarak Almanya ile aynı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu böyle ilgi görmedi daha önce ......

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Ya benim ACC ile takıntım oldu son 6 aydır. Yeni eski farketmez ACC olmayan aracı beğenesim dahi gelmiyor. Hybrid + ACC şu an mantıklı paralarla alabileceğimiz bir araçtaki max özellikler bence. Şöyle bir bakınca Türkiye' de üretilen bir Hybrid ayağımıza kadar gelmişken TSS yi koysalar da alsak artık diyip insan sinirleniyor

Katılıyorum.

Geçenlerde panoramik cam tavan bir 308'in arka koltuğuna oturdum. Binalar, ışıklar, gün batımı gökyüzü... O ferahlık bambaşka bir şey... Denemediyseniz mutlaka arka koltuklara oturup bir deneyin.

Dediğiniz gibi; ACC, AEB, kör nokta uyarı, yaya algılama, otomatik uzun-kısa far gibi sistemler de insana güven verir.

Böyle hisleri otomobilde yaşayınca daha azını kabullenmek istemez insan. Bu çok doğal bir şey.

• Testler başlamış.. Bizde de arabaları plazalarda saklıyorlar!

https://www.youtube.com/results?sp=EgIIAg%253D%253D&q=toyota+c-hr
  • hibrit araçlarda batarya ömürleri kendini kanıtlamadığı sürece tutulmayacaktır.hibrit araçlara ötv indirimi olacaktı ondan ses soluk yok herhalde.
  • chamicals2 kullanıcısına yanıt
    Ne yorum bee....

• Mokka ile bikaç bin farkla aynı fiyatlara sahip olur demiştim. Aynı oldu. Bu fiyatlar normal bence alım kararını ne olumsuz ne olumlu etkiler. Aracı beğenen alır. Bu fiyat aralığında mokka x, cx3, chr aynı büyüklük ve segmentteki rakip araçlar. Bu üçlüye yeni nissan juke (veya kicks)te eklenebilir ancak hala nissan Quasqui de bu fiyat aralığında dişli bir rakip.

• Fiyatlar bu seviyedeyse ben kacar toyota
    Tiguan alırım aralıkta
  • Benzin-lpg kardesligine devam, yasasin lpg uyumlu atmosferik motorlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • B suv almak iyice mantiksizlasti.C HR, hrv, mokka cx3 alayj gereksiz pahali.Bu paralara gider c segment arac alirim daha iyi

• dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    Toyota turbo getirmiyor diye yıllarca eleştirdik. Şimdi yaşasın atmosferik mi!!

• zamaneking kullanıcısına yanıt
    yasasin valla hcm ne diyeyim bu rakamlara bu kosullara, hayir gercektende anlamiyorum bazi ark.larda ben 100e okeyim fln diyn var merak ediorym acaba ben turkiyede yasamiyormuyum yada sadece ben mi fakirim?

• dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    Haklısın ama bu Japon firması ve fabrika da Euro ile dönüyor her şey. Türkiye de üretiliyor diye bu araç egea gibi Euro-ncap testinden 3 yıldız alacak sananlar var.. 5 yıldızı alır benim fikrim..... Kurun buralara gelmesi ile uygun fiyat beklemek fazla iyimserlik olurdu. Kurda aşağıya geleceğe hiç benzemiyor. Şimdi pahalı diyenler 3 ay sonra keşke diyebilir çünkü kurdaki bu artışlar tam anlamıyla genel piyasa için konuşuyorum fiyatlara yansıdığını düşünmüyorum. Artık orta üst düzey bir aracı 80k nın altında almak zor olacak.. tabi her şey olabilir Euro kuru yeniden 3.20 li seviyelere gelirse bu fiyattan alanlar pişman olur...

• Siteye fiyatları koymuşlar. Dynamic ve diamond fiyatları aynı görünüyor, ya yanlışlık var ya da lansman için aynı fiyattan veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamjam -- 14 Kasım 2016; 1:32:13 >
  • Hibritteki garanti durumunu tam olarak anlayamadım.

Zaten 100 bin km garanti çok yetersiz. Hibrit aracin sırf aradaki fiyat farkını amorti etmesi icin minimum 150 bin km yapmak gerekli.

100 bin km dolunca 25 Euro+KDV ödeyerek 15 bin km'lik ek batarya garantisi mi alıyoruz? Peki bunu 10 sene boyunca istediğimiz kadar tekrarlayabiliyor muyuz? Ve bu garanti süresi boyunca batarya öldüğü zaman bedelsiz olarak yenisiyle değiştiriliyor değil mi?

Eğer böyle ise hibrit model değerlendirmeye değer gibi duruyor. Aksi halde hibrit modelin hiç bir mantıklı tarafı yok, külliyen zarar bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: jamjam

Siteye fiyatları koymuşlar. Dynamic ve diamond fiyatları aynı görünüyor, ya yanlışlık var ya da lansman için aynı fiyattan veriyorlar.

Şuan tekrar siteden kaldırmışlar. Sanırım bir yanlışlık oldu.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Chr demişler aracın simgesi Yaris :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

Chr demişler aracın simgesi Yaris :)

Bu işi yapan insanları nasıl işe almışlar hayret doğrusu.

İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 14 Kasım 2016; 2:5:28 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.