Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (90. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: icemy

Araç juke boyutlarında gibi gözüküyor.Saydığınız araçlar bir üst segment
    3008,tiguan,qasqai ile aynı sınıf değiller.daha küçük.

aracın sınıflandırılması ne yazık ki c-suv yani 3008, tiguan, qashqai ile aynı sınıfta. Biz de iç hacim, bagaj gibi etkenlerden dolayı juke gibi bakıyorduk ama resmi kaydı c-suv oldu.
  • Arac juke kadarsa sikintili olur bence. Bizim millet kendisi icin degil baskalari icin alir araci.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Araç juke boyutlarında gibi gözüküyor.Saydığınız araçlar bir üst segment
    3008,tiguan,qasqai ile aynı sınıf değiller.daha küçük.

Aynı sınıflar hocam. Hiç biri 2700mm'lik dingil mesafesini geçmiyor. Nissan Juke Dingil Mesafesi (mm) ise 2530 olduğundan ve 2600 mm altında kaldığından B-SUV sınıfına giriyor. Nissan Quashqai: Dingil Mesafesi (mm) 2646 Peugeot 3008 Dingil Mesafesi (mm) 2675 VW Tiguan Dingil Mesafesi (mm) 2681 Toyoyta C-HR Dingil Mesafesi (mm) 2640

Sadece biri diğerinden birazcık daha uzun ve geniş olur ferah yaşam sağlar. Ya da bagajı büyük olur. Ama aynı segment içindeler. Belli kriterlere göre belirlenir segmentler. Toyota C-HR; C-SUV'dur. Derseniz ki sağdığımız modelleri baz aldığımızda; en küçüğü C-HR'dir. O zaman bir yere kadar doğru yorum olur. O da değişebilir pek tabii. İç ölçülere de bakmak gerekir. Kiminin koltuk yapısı ince olur daha çok diz mesafesi verir vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 11 Kasım 2016; 9:20:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Arac juke kadarsa sikintili olur bence. Bizim millet kendisi icin degil baskalari icin alir araci.

Hocam yok öyle bir şey. Juke B-SUV, C-HR C-SUV'dur. Nissan Juke Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm) 4135 x 1765 x 1565 Dingil Mesafesi (2530), Toyota C-HR Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm) 4360 x 1795 x 1565 Dingil Mesafesi (mm) 2640
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Belli başlı sorunlar için yazdım, radikal değişimler 3 sene sonra makyajda olur

Sorunların çoğu dediğiniz gibi makyajda giderilir. Büyük sorunlar yoksa tabii. Misal, bir önceki kasa leonun stepnesi bagaj zemininde çıkıntı yapıyordu ve bir kaç ay sonra üretilen modellerde bu sorunu gidermişlerdi. Daha üretilirken görülen bir sorunu gidermeyip niye seri üretime geçmişler ayrı konu tabii.
  • adyxan kullanıcısına yanıt
    silversmith S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar teşekkür ederim.Dingil mesafesinin kaç olduğunu bilmiyordum.Dış görünüşe b suv gibi geldi.
    Lakin bu araç c segmentine girdiyse 80-90 arası fiyattan girer sanırım.Rakibi 3008 85-90 arası access manuel ve hayalet ekranla geliyor.İnşallah biraz düşükten girer ama bunu duyduktan sonra sanmıyorum

• Aracı çarşamba günü bayide inceleme fırsatım oldu. Arka tasarımından dolayı arka koltuklar klostrofobik biraz. Ama önde ve arkada diz-baş mesafesi sorunsuz. Bu araçta cam tavan olmaması büyük talihsizlik olmuş çünkü rakiplerinde var. Yüksek olmamasına rağmen hakim bir sürüş pozisyonu var. Led farlar-stoplar, aracın coupe tasarımı çok sportif ve tam istediğim gibi olmuş. Yüksek tavanlı yüksek bir araç değil. Bununda yoltutuşu arttıracağını düşünüyorum. Kaputun koltukta otururken gözüküyor olmasıda iyi. Önden yana arkaya doğru uzanan çizgilerin, şişkin çamurlukların dış tasarımda kaslı duruşa katkısı var. Aracı ufak darbelerden korumak için ön-arka tamponlardaki, çamurluk ve kapı altlarındaki siyah plastikler iyi düşünülmüş. Shark antende sportifliği arttırıyor. Ama egsoza da güzel bir uç takılmalıydı, herhalde müşterinin zevkine bırakalım diye düşünmüşler. Aracın içinde kullanılan malzeme iyi ve kaliteli duruyor fakat piano black kısımların çizilme ihtimali fazla. Gösterge tablosundaki tft ekran ve multimedya da kaliteli duruyor ancak bunları ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı. Kapıların hafif olması ve tok kapanması güzel. Direksiyon ele iyi oturuyor ama cruise controlün ayrı bir kolda olması farklı geldi. 18 inç jantların deseni ve duruşu çok güzel. Aynalar otomatik ve görüş açısı sorunsuz duruyor, ama geri görüş kamerası olmasa olmazmış, arka tasarımdan dolayı. Chryi müşteriler juke ile kıyaslarken, çalışanların QQ ile kıyaslamaları ilginç oldu. Bende kendimce vitara ile kıyasladım ki malesef sadece aks ve uzunluk ölçülerine bakarak C suv sınıfına dahil edilmesi garip geldi çünkü araç iç hacim olarak vitaradan ve QQ'dan bariz küçük ve basık duruyor. Bagaj malesef C suvlardan çok küçük. Ama büyük bagaj beklentim yoktu zaten. Auto hold, elektronik park freni, ön koltuk ısıtma, tüm camların otomatik ve sıkışma kontrollü olması, otomatik kararan dikiz aynası, led iç ambiyans ışıkları gibi donanımlarla gelmesi iyi olmuş. Grand vitaradan sonra beklentim daha küçük, alçak, sportif, şehiriçi trafiğine uygun, benzinli 4x4 otomatik araç ihtiyacımı karşılayacak güzel bir suv olmuş. 1.2 motorun değerleri kağıt üzerinde iyi ve mtv avantajı var. Fiyatı da uygun olursa almayı düşünüyorum. Ama ilk üretilen araçlardan almam sanırım ve C suv parası da vermem. Gördüğüm kadarı ile anlatmaya çalıştım, beklemeye devam.

C-HR Toyota Ana Konu

• Mobilden foto yüklenmedi, daha sonra eklerim. Bi de aklıma takıldı, arka camların tamamını değil de 3te 2sini açılır yapmaları iyi olmamış, zaten çok küçükler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaganss -- 11 Kasım 2016; 14:37:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

quote:

Arac juke kadarsa sikintili olur bence. Bizim millet kendisi icin degil baskalari icin alir araci.

Hocam yok öyle bir şey. Juke B-SUV, C-HR C-SUV'dur. Nissan Juke Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm) 4135 x 1765 x 1565 Dingil Mesafesi (2530), Toyota C-HR Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm) 4360 x 1795 x 1565 Dingil Mesafesi (mm) 2640

hayırlısı o zaman
  • quote:

quote:

quote:

hayırlısı o zaman

Fiyatı görünce anlayacağız bakalım hocam. Hayırlı mı değil mi?

• Toyota her ne kadar aracı C - SUV olarak lanse etse de benim bakış açıma göre kesinlikle bu araç B-SUV. Toyota algı yönetimi ile aracın yüksek fiyatına alışılmasını hedefliyor. Aracın boyutları herşeyi anlatıyor. Tiguan, Qashqai, 3008, Ateca ve muadillleri C-SUV lar ve C-HR'den çok daha iriler. Hem de bolca iç hacim sunuyorlar. Ben coupe SUV kavramına da karşı oldıuğumdan C-HR'ye hüç sıcak bakmıyorum. BMW X4, X6, Mercedes GLC ve GLE Coupe gibi araçlar ile daha az iç hacim ancak daha fazla fiyat alınması bana mantıklı gelmiyor. C-HR'de buna benzer. Benim görüşüm bu yönde ancak herkesin fikrine saygı duyarım illaki satılacaktır ancak benim için ölü doğan bir araç.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlısı o zaman

o yüzden keyifleri bilir demek lazım sanırım. araç benzinli 1.2 olarak gelecekmiş zaten, kafadan bu kısımda bir sıkıntı yaşayacaklar. üstüne rekabetçi de bir fiyat olmaz ise güzelim araç için alman gibi başladık türk gibi bitirdik diyebilirler.

• Şu fiyat açıklansa keşke, beklerken kanser olduk. Fiyatı açıklansa da yolumuzu çizsek artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VovovovVVV -- 11 Kasım 2016; 16:34:1 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlısı o zaman

o yüzden keyifleri bilir demek lazım sanırım. araç benzinli 1.2 olarak gelecekmiş zaten, kafadan bu kısımda bir sıkıntı yaşayacaklar. üstüne rekabetçi de bir fiyat olmaz ise güzelim araç için alman gibi başladık türk gibi bitirdik diyebilirler.

Hocam seçenek çok. Biraz da kârdan fedakarlık yapsınlar.

• Ali Haydar Bozkurt az önce BloombergHT'de konuştu. "Hibrit araçlara verilen teşvik, devrim niteliğindedir" dedi.

Allah aşkına; kaç tane Prius, kaç tane Rav4Hybrid satıldı 2016'da? 0, sıfır.

Başka bir hibrit araç üreten otomobil firmasının yöneticisine (veya satış CEO'suna) sorsanız bu hibrit ÖTV indirimini ne der? "Devrim niteliğinde" der mi? Zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VovovovVVV

Şu fiyat açıklansa keşke, beklerken kanser olduk. Fiyatı açıklansa da yolumuzu çizsek artık.

3.5 gün kaldı hocam açıklanmasına.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlısı o zaman

Hocam seçenek çok. Biraz da kârdan fedakarlık yapsınlar.

merakla bekliyorum ben de. bir ara niyetlenir gibi oldum aslında ama araç 1.2 benzinli olarak gelecekmiş. bizde hibrit gelmesi için daha süre varmış. bir de üstüne bayilerde falan konuşulan rakamlar cidden çok saçma rakamlar. 90-100 binden başlayacağı söyleniyor araç için. bu rakamlara çıkarsa bizim millet rav 4 muamelesi yapar o araca.

hibrit zaten gelmeyecekmiş yakın zamanda. neden sorusuna cevap vermek istemiyor satıcılar resmen. yapılan muamelenin ne anlama geldiğini kendileri de çok iyi biliyorlar çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Ali Haydar Bozkurt az önce BloombergHT'de konuştu. "Hibrit araçlara verilen teşvik, devrim niteliğindedir" dedi.

Allah aşkına; kaç tane Prius, kaç tane Rav4Hybrid satıldı 2016'da? 0, sıfır.

Başka bir hibrit araç üreten otomobil firmasının yöneticisine (veya satış CEO'suna) sorsanız bu hibrit ÖTV indirimini ne der? "Devrim niteliğinde" der mi? Zannetmiyorum.

Devrimin gerçekleşmesi için kârcıklarını da az tutmaları gerekir başarılı olmak istiyorlarsa. Nasıl olsa ÖTV indi. Biz de biraz fiyatı yükseltelim dövizi suçlayalım derlerse... Bizden kaçmaz anlarız!

• kilicoglu K kullanıcısına yanıt
    80 demişlerdi bana da. 80-105 arası falan dağılacak sanırım
  • Arabada ne kadar çok farklı yüzey var, radara yakalanmasın diye yapmışlar sanki
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.