Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam siz deneme sürüşüne gitmiştiniz sanırım. C-hr boyutları itbariyle sizce suv mu yoksa crossover sınıfına mı hirer? Juke kadar mı yoksa Qasqai ebatlarında mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    HYBRİD araçlarda ön Toyota logosu mavi ve yanda kocaman hybrid yazısı var. Testte 8
    Adet 1.2 turbo 1 adet 1.8 hybrid var.

• quote:

Orijinalden alıntı: chesteren

Hocam siz deneme sürüşüne gitmiştiniz sanırım. C-hr boyutları itbariyle sizce suv mu yoksa crossover sınıfına mı hirer? Juke kadar mı yoksa Qasqai ebatlarında mı?

Toyota chr Teknik olarak yükseklik hariç QQ boyutlarında. Arka diz mesafesi güzel. Sadece tasarımdan kaynaklı arka yaşam alanı biraz klostrofobik. Juke ile karşılaştırılacak bir araç değil. Zaten fiyat olarak da QQ fiyatlarında gelmesi bekleniyor. Yanlız bagaj hacmi QQ da çok daha iyi, chr nin bagajı fındık kadar... :)

• Kendi adıma chr hibrit 80bin üstü gelirse yeni 3008 tercihim olur onunda 1.6 dizeli 100bin civarı aradaki fark 10-15 bin olur burada pejo daha mantıklı geliyor benim görüşüm bu yönde.

• Arkadaşlar 3008 ile chr yi kıyaslamayın, aynı kulvarda değiller, bunları boyutları açısından söylüyorum tabi

• Kıyas işini arabanın boyutu yada yere yakınlığını baz alarak yapmıyorum gözüme hoş gelen bütceme uygun yakıt az benim kıyasım budur kendi adıma. Mesela bütcem yetse tesla ile kıyaslar ve tercih ederdim :))

• zamaneking kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 100 lt + farkı var QQ'nin,
    üstelik bu haliyle "küçük" bulanı çok fazla ...

Sanırım 2 / (+1 çocuk) kişilik kullanımlar için ideal olacak Juke gibi (bu arada Juke'nda 350 lt bagajı var)

CHR'de kullanım görüşü nasıl ?
    +
    Aracın yerden yüksekliği,
    verilmemiş mi ben mi bulamıyorum !!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 22 Ekim 2016; 18:36:56 >
  • Bu aracın fiyatı ne olur bilemem de 92 bin tlye turbo benzinli motor ve ful donanım gerçek 4 çeker japon suzuki var. Bence araç alacakların ciddi dikkate alması gereken bir araç..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Arkadaşlar 3008 ile chr yi kıyaslamayın, aynı kulvarda değiller, bunları boyutları açısından söylüyorum tabi

3008i bu gün test ettim. 4.47 boya rağmen daha büyükmüş gibi görünüyor. Ağırlığın 1250 kg olması şaşırtıcı, (chr 1490kg) İç malzeme kalitesi ve hissi çok başarılı. Bagaj güzel arka diz mesafesi daha iyi olabilirdi. Arka tasarım muhteşem. Hayalet gösterge başarılı. Test aracı dizel otomatik olduğundan tabi atak ama çok detaylı test yapamadık sıra vardı. Araca ilgi vardı. Bence de chr ile 3008 karşılaştırmak yanlış olur. Fiyat da şu an indirim yapmıyorlar. Edite: @haunt54 eleştiriye açık olmalısın bence de...biz sizden güzel haberler bekliyoruz... burda bir yanlış anlaşılma var bence, bana düşmez ama cahillikle itham ettiğin kişinin eğitimini ve işini bilsen özür dilersin..

• İrfan 3448 İ kullanıcısına yanıt
    Chr nin sürüş pozisyonu hissi çok çok iyi. Bu gün 3008 i test ettim chr den aldığım keyfi vermedi açıkçası. (Tabi test alanı ve zamanı az olduğu için 3008 i detaylı test edemedik, sınırlarını zorlamadım yani )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamaneking -- 22 Ekim 2016; 21:57:44 >
    3008 ben de beğendim, yalnız kapı ve torpido da kumaş kaplama var sanırım, 3 dezavantajı var,
    Birincisi sıvıya maruz kalması sonucu formunu kaybetmesi,buruşması.Kapılarda olduğunu düşünürsek yağmurlu havada camı açık unuttuğunuzda...
    İkincisi güneş vb etkenlerden zamanla solması
    Üçüncüsü kolayca leke, toz tutması, kolayca aşınması tüylenmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat79

Kıyas işini arabanın boyutu yada yere yakınlığını baz alarak yapmıyorum gözüme hoş gelen bütceme uygun yakıt az benim kıyasım budur kendi adıma. Mesela bütcem yetse tesla ile kıyaslar ve tercih ederdim :))

Aynı görüşteyiz, benim küçük kız üstü açık olsun istiyor, ne zaman bir araba göstersem, baba üstü açılıyor mu diye sorar, chr yi nasıl beğendireceğiz bilmiyorum

• fiyatlar açıklanmadıkça forumda ortam geriliyor, sakin olalım bence gerilime gerek yok..
    sonuçta herkes fikir paylaşımı için burda.
    Üstad, yalıtım konusunda kıyas yapabilirmisin, yol, lastik, rüzgar, motor sesi vb

• haunt54 H kullanıcısına yanıt
    Sürüş testi çok kısa ,yoğun trafik te ve süre olarak kısa zaman dilimi olduğu için aracın limitleri, motor şanzıman uyumu ve ses yalıtımı gibi önemli konularda yargıya varmak için yeterli değildi test. Farkettiğim şey dizel motorun biraz sarsıntısının yüksek olduğuydu. Daha iyi bekliyordum. Otomobilin genelinde hakim olan yüksek kalitede algısı, premium markaları kıskandıracak ince detaylar, kişiselleştirilir öğeler ve güvenlik donanımları karşısında etkilendiğimi söyleyebilirim. Özellikle arka tasarıma sanatçı eli değmiş gibi... edite: küçük direksiyona alışamadım, sevmedim, araca hakim değilmişim hissi verdi bana ...belki zamanla alışılır ama sevmedim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamaneking -- 22 Ekim 2016; 23:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chimenth

fiyatlar açıklanmadıkça forumda ortam geriliyor, sakin olalım bence gerilime gerek yok..
    sonuçta herkes fikir paylaşımı için burda.

Ben mesajlarımı sildim, kim ne derse desin özgürdür, yazdıklarının sonucuna da katlanır.
    Aracın satış tarihi belli üstad, aracı alma niyetinde olan alır, absürt fiyatlar çıkmaz

Haklısın arka tasarım etkileyici, kumaş kaplama konusunda mesaj yazdım, ne düşünüyorsun

• haunt54 H kullanıcısına yanıt
    Kumaş kaplama bence de risk. Seri üretime geçecek kadar AR-GE çalışması yapmıştır diye düşünüyorum PSA. görüntü hoş ve doku iyi hissettiriyor en azından.... sürdürülebilir olup olmadığını zaman gösterir ama deforme olsa bile hallolabilir bir problem. Gt versiyonda deri ağırlıklıydı. Yanlış hatırlamıyorsam kapı döşemelerinde eski model Audi de de kumaş kaplama gördüm deformasyon yoktu..

• Chr ne zaman gelecek ve fiyatlar ne zaman açıklanacak belli mi ?

İç hacmi 5 kişilik bir aileye yetmez sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 23 Ekim 2016; 0:34:32 >
  • Chr 14 kasım da satışa sunulacak.Fiyat açıklanma tarihi belirsiz. ALJ ne zaman isterse o zaman açıklar ama yakındır açıklanması. Benim fikrim chr 5 kişilik aileye gelmez bagaj çok küçük. Bagajla işim Yok derseniz araçta şaft tüneli mevcut ama tüneli gizlemeyi başarmışlar çok az bir çıkıntı var ,arkada 3 kişi çok rahat olmasa da oturabilir ama cupe tasarımdan dolayı klostrofobik ortam uzun yolculuklarda bunaltır.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.