Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (281. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekürler.Geç gördüm kusura bakmayın. Mart ayının başında bayiye gittim.Mart'ın 17'sinde fabrikadan çıkacak halde fiyat sabitlendi. Liste fiyatından bir kuruş inmedi. 183.800 tl + 1.200 tl metalik renk. Eğer flame paket hibrit alsaydık 9000tl fark vardı. Fakat biz mtv yüksekliği ve az km yaptığımız için tercih etmedik. Bu arada diğer bursa toyota bayi liste fiyatından inmediği gibi 8000tl paket mecbur alacaksınız demişti. Aldığım bayi ise aynı paketleri pazarlıkla 3.800 tl ye yaptı. Bu aynı zamanda şubat ayı liste fiyatı idi. Nisanda zam gelecek demişti. Keza hem nisan hem mayısta toyota zam yaptı.

@egitimsart29 çok teşekürler. iyi günler.
  • araçlarınızda kronik sıkıntılar söz konusu mu ?
  • 10 gün kadar aracımı kullanmadım ve akü takviyesi yapmak zorunda kaldım. 30 dk boyunca turladım, dur-kalk yaptım ama EPB arızasından kurtulamadım. 1.2 2016 tecrübe eden var mı ? Bir de aracın 20 bin km bakımı geldi yakınlarda yaptıran ve fiyat verebilecek olan varsa iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustul -- 4 Haziran 2020; 20:26:45 >
  • Arkadaşlar satın aldığım chr aracın üstündeki bijon somunları orijinal değil ve hatta lastikçinin söylediğine göre uyumlu da olmayabilir.
    Sorum şu, bunları yetkili servisten alsam 900 küsür lira tutuyor, çıkma bulayım desem chr için çok kısıtlı piyasa, diğer toyota modellerinin bijon somunu uyumlu mudur veya orijinal olup olmaması ne derece önemlidir.
    bijon setine 900 lira vermek istemiyorum ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyumlu olan muadili olan uygun fiyatlı ürün arayın.
    Orjinal olmasa ne olacak.

• Herkese merhabalar. 2017 hibrid dynamic aracım 65 bin km ye geldi. Ön lastiklerini yine michelin ile değiştirmeyi düşünüyorum, diger marka lastiklere gore cok konforlu geldi bana. Yakın zamanda fiyat alabilen oldu mu acaba? Bir de başka marka lastik taktirip memnun kalan var mı?
    Araçla ile ilgili yorum isteyenler için de , tavsiyem eğer sürekli sehir ici kullanacaksanız cok konforlu ve rahat bir araç ancak benim gibi uzun yol yapacaksanız bir o kadar konforsuz araç. 90 km hızdan sonra ciddi anlamda rüzgar sesi aliyor ve ecvt sanizmandan dolayı motordan yüksek hızda cok ses geliyor. Bu soyledigim dezavantajlar düşük hızlarda bir o kadar avantajlı çünkü düşük hızda ecvt sayesinde diğer sanzimanlarda olduğu gibi vites geçişi farkı bulunmuyor. Aracın arkasi söylendiği gibi klostrofobik ancak kesinle dar değil, hatta çoğu araçtan geniş. Bizim çocuğumuz kucuk olduğundan cok da önemsemedik hatta camların kucuk olması işimize de geldi güvenlik için. Chr ile başka da olumsuzluk yaşamadım, keyifli ve farklı araç, gerisi tamamen zevkinize kalmış.

• 2018 1.2 olanlarda paket farklarını bir türlü bulamadım herkes farklı bir şey söylüyor en yükseği hangisidir dynamic diamond arasından bir de bunların premiumları var

• Merhaba. 1.2 benzinli otomatik C-HR alıp aranıza katılmaya niyetlendim. Henüz kendi aracımı satma arifesindeyim, daha toyota bayilerine uğramadım, aramadım. Samsun'da yaşıyorum. 3 sorum olacak.

1-Yakın zamanda toyota bayilerine giden C-HR soran oldu mu? Bayilerde araç var mı?

2-C-HR için 0.49 orandan kredi çekebiliyor muyuz ve vade ve kredi tutarı maksimum kaç olabiliyor?

3-Honda civic sedan için de aynı kredi teşviği olduğunu öğrendim. Yukarıdaki soruların cevabını Honda için de merak ediyorum.
  • hadem41 H kullanıcısına yanıt
    Bugün sordum direk yok diyorlar Ağustosta arayın Eylül için o zaman bilgi veririz dediler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aracini satmak isteyen varmi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Paralel Williams

Aracini satmak isteyen varmi acaba
    1.8 Dynamic Premium var. 47.000 KM, full deri koltuk, LED farlar ve çift renk: şimşek mavi/siyah. Ekstra olarak Toyota servisinde garantili şekilde multimedya takıldı. Navigasyon mevcut.
    Tek parça boyalı, sol ön çamurluk. Harici hatasız. 220.000,-TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 29 Temmuz 2020; 21:46:31 >

• Arkadaşlar amortisör değişimi garanti kapsamına giriyor mu? Ayrıca garanti kapsamına gitmiyorsa değişim ücreti ne kadar?

• Harici darbe yok ise garantiye girer ( taşa vurma,kaza yapma,çok yüksek süratte çok derin bir çukura düşme gibi).
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Hocam yaşadığım şehirde çok sayıda tümsek var. Büyük ihtimalle ondan olmuştur. Ayrıca araç daha 27000 km'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer4fun4 -- 29 Temmuz 2020; 22:30:44 >
  • 1.2 Benzinli Flame almayı düşünüyorum çok fazla ilan da acelem de yok şu anda liste fiyatı 206.350 görünüyor. Eski modeller daha pahalı hep, 1-2 ay üst üste zamlansa bile şu anki fiyatlara ikinci el almaktansa bekler yine sıfır alırım. Yanlış mı düşünüyorum acaba?

2019 flame modellerde Android auto/carplay desteği var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wade96 -- 31 Temmuz 2020; 11:6:30 >
  • wade96 kullanıcısına yanıt
    Aynen satanlarda üstüne biraz ekleyip sıfır alacaklar, bu kadar uçuk fiyatlarla ikinci el alınmaz, ben de düz vitesini bekliyorum ama piyasada yok şu an

• Merhaba arkadaşlar,

Ben de geçtiğimiz Çarşamba akşamı 2020 Toyota C-HR Hybrid Flame ile aranıza katıldım. Almadan önce buradaki yorumları da okuyup faydalanmıştım, teşekkür ederim sizlere öncelikle :)

Bir sorum mevcut sizlere.

Bildiğiniz üzere C-HR Hybrid'in Flame donanımında geri dönüş kamerası olmasına rağmen ön/arka/yan park sensörleri mevcut değil. Bayram sonrası Toyota bayisine uğrayınca ön/arka park sensörlerini de harici olarak taktırsam mı diye düşünüyorum. Ama aklımda bu konuyla ilgili birkaç soru mevcut.

1. Sensör takılınca ürünün kitapçığında belirtildiği gibi (fotoğrafını çekip ekliyorum bu mesaja da) aracın konsolunda aracın engellere mesafesini görsel olarak görebilir miyim?

2. Eğer görebiliyorsak, sadece araç geri viteste iken mi görebiliriz yoksa yolda ilerlerken sağımız ya da solumuzda sensörü tetikleyecek yakınlıkta bir engel ya da araç mevcut ise yine konsolda yakınlık derecesini ekteki resimdeki gibi görebilir miyiz?

3. Toyota servisinde takılacak bu sensör dışarıdan bakınca Passion donanım paketinde fabrika çıkışlı gelen sensörler ile aynı görüntüde mi olur yoksa fabrika çıkışlı değil de sonradan eklenmiş olduğu görsel olarak belli olup aracın dış görünümünü bozar mı?

Biraz uzun oldu ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nanonetwork

Merhaba arkadaşlar,

Ben de geçtiğimiz Çarşamba akşamı 2020 Toyota C-HR Hybrid Flame ile aranıza katıldım. Almadan önce buradaki yorumları da okuyup faydalanmıştım, teşekkür ederim sizlere öncelikle :)

Bir sorum mevcut sizlere.

Bildiğiniz üzere C-HR Hybrid'in Flame donanımında geri dönüş kamerası olmasına rağmen ön/arka/yan park sensörleri mevcut değil. Bayram sonrası Toyota bayisine uğrayınca ön/arka park sensörlerini de harici olarak taktırsam mı diye düşünüyorum. Ama aklımda bu konuyla ilgili birkaç soru mevcut.

1. Sensör takılınca ürünün kitapçığında belirtildiği gibi (fotoğrafını çekip ekliyorum bu mesaja da) aracın konsolunda aracın engellere mesafesini görsel olarak görebilir miyim?

2. Eğer görebiliyorsak, sadece araç geri viteste iken mi görebiliriz yoksa yolda ilerlerken sağımız ya da solumuzda sensörü tetikleyecek yakınlıkta bir engel ya da araç mevcut ise yine konsolda yakınlık derecesini ekteki resimdeki gibi görebilir miyiz?

3. Toyota servisinde takılacak bu sensör dışarıdan bakınca Passion donanım paketinde fabrika çıkışlı gelen sensörler ile aynı görüntüde mi olur yoksa fabrika çıkışlı değil de sonradan eklenmiş olduğu görsel olarak belli olup aracın dış görünümünü bozar mı?

Biraz uzun oldu ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Hayırlı olsun. Sırayla cevaplamaya çalışayım.
    Sonradan orijinal park sensörü taktıramıyorsunuz. Serviste takacağınız ve dünyanın parasını ödeyeceğiniz sensörleri dışarıda yarı fiyatına taktırabilirsiniz.
    1. Sonradan takılan sensörler için konsol üstüne kıytırık küçük bir ekran takıyorlar. Kullanışlı ve estetik değil.

2. Sonradan takılan sensörler İleri giderken çalışsa Bile orijinaldeki performansı alamazsınız. Orijinal sensörler hem ileri hem geri giderken yan tarafları dahi tarıyor.

3. Görünüşten orijinal olmadığı anlaşılmaz. Taktıktan sonra araç renginde rötuş boyası ile boyanıyor.

Orijinal sensörler park asistanı için de kullanıldığından çok kaliteli ve hassaslar. Sonradan taktığınız sensörlerde bu kaliteyi bulamazsınız. Flame de geri görüş kamerası var mı bilmiyorum. Eğer varsa dışarıda ya da serviste ön tarafa park sensörü taktırın ve öyle kullanın. Ben geri giderken kameraya bakıyorum. sadece ön tarafların kontrolü için sensöre kulak veriyorum. Gösterge ekranına yansıyan sensör görüntüsüne ise çoğu zaman bakmıyorum. Yani ekrana yansıtma olayını çok dert etmeyin.

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Flame donanımda da geri dönüş kamerası ve 8 inçlik ekran mevcut.

Daha çok yeni ama geri giderken ben yan aynaları çok daha aktif kullanıyorum. Arkadaki engele iyice yaklaştıktan sonra kameraya bakıyorum. Çünkü aracın arka sağ ve arka sol çaprazındaki engeller geri dönüş kamerasında görünmeyebiliyor. Bu kör nokta durumu beni biraz sensör taktırma isteğine yöneltti zaten.

Orijinal park sensörü takılmaması çok üzücü oldu. Toyota plazaların fiyatını ödedikten sonra orijinal sensör takması gerekirdi. Söylediğiniz gibi beraberinde park asistanı özellikleri de gelirdi ne güzel :)

1. Ekstra ekran neden takıyorlar ki? Geçtiğimiz mesajımda gönderdiğim görseldeki gibi konsol ile senkron olsa, yakınlık ve uzaklığı görseldeki gibi görsem oldukça güzel olurdu.

2. Anladım. Orijinal sensör olmayacak ve dolayısıyla o performansı vermeyecek ise dediğiniz gibi taktırmanın pek bir anlamı yok.

3. Bu iyi habermiş ama sensörlerin orijinal olmaması dolayısıyla taktıracağımı hiç zannetmiyorum.

Bu arada sizdeki gösterge ekranının fotoğrafını müsait olduğunuz bir zaman paylaşmamız mümkün mü acaba?

• Merhaba,
    Uygun fiyat, 1.8 Hybrit arıyorum. Mavi renk tercihim.
    İstanbul ve civarı satan olursa görüşelim.
    İyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.