Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aeemin

Hocam araçta sorun yok 45.000 kmdir kullanıyorum bakımını hep zamanında yaptım yakıtım çeyrek deponun altına dahil düşmedi hiç araçta herhangi bir sorun yok bu araç ile defalarca İstanbul-Selanik, İstanbul-üsküp, İstanbul-Ohrid gibi uzun yolculuklar da yaptım araç uzun yolda 7-8 litre yakıyor lpg olmadan hybrid araç uzun yolda mantıksız

Alıntıları Göster
    hangi 8 litreden bahsediyorsunuz hocam. 1 ay önce istanbul-samsun yaptım 240 lira yakıtla. Siz biraz agresif kullanıyor olabilir misiniz?

• Araç rahatlıkla 120-160 hızlar arası gidip gelebilmekte ve 170 maks hız olmasına rağmen 180’e kadar çıkabilmekte (eğimsiz yolda birkaç defa denedim bunu). 183-184’ü ise geçemiyor :)

160 km hız ortalaması ile yakın zamanda İstanbul - Ankara yaptım. Yaklaşık 8.7 litre yaktı. Dikkat ederek sürdüğümde bunu 5.5-6’ya indirebiliyorum ancak tam gaz gelince her araba gibi yakıyor ki araç SUV ve ciddi oranda bi rüzgar direnci var.(0.34 cd)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dediğinizi anladım, bu konuda haklısınız. Fazla olmasa da otobanda bile benzin almak için durduğum ya da arkamdakine yol vermek için orta şeride geçip yavaşladığım durumlar oldu.

Hız ortalaması yerine de buna başka ne denebilir açıkcası bilmiyorum.

İfademi değiştirmek gerekir ise, mantık çerçevesi dahilinde normal bir sürücü gibi kullanmayıp genellikle sürat yaparak tamamladığım yolculuk için aracın sunmuş olduğu yakıt ortalaması değeri 8.7 litre idi.

• Selamlar,
    Chr Hybrid Diamond Premium alarak aranıza katıldım.
    Aracı 2. El 18900 km de Afyondan aldım.
    Afyon-Samsun arası 5.6 litre ortalama yakıt kullandım.Özellikle ilk 150 km arabaya alışma sürecinde biraz fazla yaktı,sonrası pulse and glide yaparak,piller doldukça boşaltarak tüketimi düşürdüm.Nasıl az yaktığını çözdüm kısacası.
    Şehir içi 4.9 yakıyor ,yazın biraz daha düşecektir.
    Çok agresif kullanmasam da sakin bir kullanım tarzım da yok.Şehirler arası 110-120 ,şehir içinde de genelde sol şeritteyimdir.
    Arabadan çok memnunum,sürüş çok keyifli,hybrid ayrı bir keyif.

• Kalkışlara alışın,ne kadar sakin kalkarsanız o kadar az yakarsınız. Ayrıca normalde ışıklara yanaşırken balatalar bitmesin diye frene basılmaz ama bu araçta hafif frene basınca ilk olarak şarj etmesi hızlanır. Bir de arka koltuğun hemen altında bir filtre var arada onu temizlettirin. Hayırlı olsun alışınca 3.5 lt civarına kadar şehir içi düşürürsünüz.
  • Bilenler bilir Michelin Crossclimate lastik yaz kış çok iyi performans verir.Hatta kış sertifakalı yaz lastiğidir bu nedenle yaz kış lastik değişimi gerektirmez.Benim önceki 2 arabamda da bu lastik vardı,kışın karda buzda çok memnundum.
    Chr içinde bu lastiği almaya geldim,malesef 225/50 18 üretilmiyormuş. En yakın 235/50 18 taktık.Araba yarım santim yükseldi .Farklı ebat lastik takan oldu mu aramızda
    ?

• eagle1903ss kullanıcısına yanıt
    Sadece teorik olarak biraz yakıtı artar hocam, bahsettiğiniz durumdan ötürü 225 yerine 235 lastik tabanı CHR’da kullanan bulunmakta ve bir sıkıntı yaşamadılar.

Ancak araç yarım cm yükselmemesi lazım. Sadece lastiğin genişliği artmakta

• Hazır buradaki konuya gelmişken benim de sormak istediğim iki soru var.

1) elektrikli bagaj kapaklarında kapak açılırken öten o bipleme sesini kapatmanın bir yolu var mı?
    2) arka kamera kalibrasyonu hafif bozuk olması durumunu ben kamerayı oynatarak düzeltebilir miyim?

• eagle1903ss kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba.
    Bu araç ile ilgileniyorum. Ciddi olarak almayı düşündüğüm bir araç. Kullanıcılarından ricam aracı objektif olarak yorumlayabilir misiniz ? Toplam maliyetlere bakıldığında hybrid mi yoksa benzinli model mi daha ekonomik ? Hybrid modelin yakıt tüketimi gerçekten vadedildiği gibi mi ? Bataryalarla ilgili ek maliyetler var mı ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Yillik ne kadsr mtv ödüyorsunuz hybrid kullananlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

En buyuk fark nikel metal bataryadan lion bataryaya gectiler.Sebebini anlamadım.Nikel metalden cok memnundular.

Kuvvetle ihtimal arka kompartiman i ferah tutmak icin batarya hacim ve yerlesimini degistirdiler.Bu haliyle arka koltuklar dik ve rahatsizdi.

Batarya yazilimi ve rejenerasyonda gelistirilmistir toyota bos durmaz o konuda.Eger corollaya yakın bir rejenerasyon potansiyeli olursa çok iyi iş yapar.Corolla hibritten aşırı memnunum.
    Nikel metal pil kullanılmaya devam ediyor. Bizim ülkemi de şu anda satılmıyor başka ülkelere satışı oluyor. Kullanılan iklime ve ülkelere göre ikisinin de artı ve eksileri var.

Bir de değindiğiniz gibi yer kaplaması durumu da var,Li-on pil daha küçük olduğu için biraz daha fazla hacim sunuyor. Bu da yine aracın pazarına göre hangi farklı pil kullanılmasını gerektiriyor.

Son kullanıcı için ülkemizde hangi bu kapasiteler için söylüyorum hangi pilin kullanıldığı pek fark etmez. İki pil de ülkemize uyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: blueways

Sadece teorik olarak biraz yakıtı artar hocam, bahsettiğiniz durumdan ötürü 225 yerine 235 lastik tabanı CHR’da kullanan bulunmakta ve bir sıkıntı yaşamadılar.

Ancak araç yarım cm yükselmemesi lazım. Sadece lastiğin genişliği artmakta
    Arkadaşın dediği gibi 5mm yükselme olur.
    Sanırım lastik hesap mantığını bilmiyorsunuz.
    Çoğu kullanici 225.50.18 deki 50 değerini mm olarak tanımlar halbuki bu değer yanağın taban değerinin %kaçı olacağı bilgisidir.
    225.50.18 de bu deger 225x0.5 112.5 mm iken
    235.50.18 de bu deger 235x0.5 117.5 mm olarak karsimiza çıkar.
    Buradan farkın 5 mm olduğunu görebilirsiniz.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueways

Hazır buradaki konuya gelmişken benim de sormak istediğim iki soru var.

1) elektrikli bagaj kapaklarında kapak açılırken öten o bipleme sesini kapatmanın bir yolu var mı?
    2) arka kamera kalibrasyonu hafif bozuk olması durumunu ben kamerayı oynatarak düzeltebilir miyim?
    Servisten destwk alabilirsiniz yada ses kaynağını bulup üzerini kağıt bant ile kapatabilirsiniz.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cam tavan yok koca modelde
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum hocam,

Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Toyota Touch 2 ekranı Necvox ekranla değiştirdim. Ekran genel anlamıyla çok şahane. Bir tabletin sunduğu tüm imkanlardan faydalanabiliyorsunuz. Gayet hızlı ve çözünürlüğü tatmin edici. Yalnız ekranı taktıktan sonra aracın park kamerasının görüntüsü çok bozuldu. Özellikle geceleri yüksek oranda parazitlenme var. Farklı kameralarla da denedik sonuç aynı. Buna neden olan nedir? veya nasıl bir aksiyon alabilirim konuyla ilgili.
  • Sebebi ne bilmiyorum ama çözümü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Sebebi ne bilmiyorum ama çözümü yok.
    Siz de deneyimlediniz mi hocam?
  • Bardaklık içinde bölme var mı ?

Vitesin önündeki büyük bardaklıkta yok. Arkasındaki küçük bardaklıkta var. Sizde de aynı mı ? Bir tane mi bölme aparatı var. İki tane mi ?

İki

• 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.