Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (275. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün uzun bi teste çıktım 120 130 gördüm ön taraf gayet sessizdi yanlız arka davlumbazdan baya ses içeri giriyor arkada baya baya rüzgar sesi vardı davşumbazdan yağmur sesi alıyor diyenkerde vardı zaten yalıtım attırırız artık
    Arabaya inmesi binmesi qq kadjar 3008 gibi değil taksi gibi
    Arkası baya karanlıktı 4 yaşında oğlum var tek düşüncem o şu anda hafta sonu çoluk çocuk tekrar teste gideceğiz
    Oğlanın önüne tutacakla bi ipad koymayı düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Ic isiklarini kaliteli led beyaz ampullerle degistirince biraz daha faydasi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

Ic isiklarini kaliteli led beyaz ampullerle degistirince biraz daha faydasi oluyor.
    Öyle bi durum değil hocam camlar ufak olduğu için içeri az ışık giriyor gündüz arka karanlık o yüzden gündüz iç ışık açık gezcek halimiz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 23 Temmuz 2019; 22:11:53 >
    Tabiki oyle, bizim cocukta bu konuda biraz problem yasiyor, ama icleri led yapinca en azindan karanlikta cocuk koltuguna baglamak vs kolaylasiyor.

• Arkadaşlar hepiniz facebook a kaçmışsınız sırf bu yüzden hesap açtım ama sonuç hüsran
    Biri sormuş yokuş performansı nasıl diye inanılmaz yazan muhteşem yazan olağanüstü yazan noluyor arkadaşım Tamam güzel evet üzmüyor araba seni1.6 atmosferikten çok çok daha iyi ama 1.6 130 hp dizelde değil, neden bukadar göklere çıkarıyorsun arabanı
    Gruplar arabasına aşık oşan ve çok ütopik yorumlarla dolu keşke hiç grup falan kuruşmasaydı bu şekilde diper araçlar yenilikler ve piyasa ile ilgilide bilgi edinelezsiniz
    Şu sayfanın şimdi en az 1000 olması lazımdı ancak forum kültüründen uzak bi kaç kişi yüzünden malesef bu hale gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 25 Temmuz 2019; 7:50:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Arkadaşlar hepiniz facebook a kaçmışsınız sırf bu yüzden hesap açtım ama sonuç hüsran
    Biri sormuş yokuş performansı nasıl diye inanılmaz yazan muhteşem yazan olağanüstü yazan noluyor arkadaşım Tamam güzel evet üzmüyor araba seni1.6 atmosferikten çok çok daha iyi ama 1.6 130 hp dizelde değil, neden bukadar göklere çıkarıyorsun arabanı
    Gruplar arabasına aşık oşan ve çok ütopik yorumlarla dolu keşke hiç grup falan kuruşmasaydı bu şekilde diper araçlar yenilikler ve piyasa ile ilgilide bilgi edinelezsiniz
    Şu sayfanın şimdi en az 1000 olması lazımdı ancak forum kültüründen uzak bi kaç kişi yüzünden malesef bu hale gelmiş
    Kimsenin bir yere kaçtığı yok. Kafanıza takılan bir şey varsa sorun, cevap alamazsanız o zaman eleştirin. Burada ve facebook gruplarında hem c-hr hem de diğer araçların piyasasına ve özelliklerine gayet hakim arkadaşlar var. Siz bunu kendinize boşunuza dert etmeyin. Öyle bir yazmışsınız ki gören 1.6 dizelleri ferrari sanır. 130 beygir ve 320 Nm tork hepsi bu kadar. Ne uçar ne kaçar. Sizi etkileyen torkun turbonun etkisiyle bir anda gelmesidir. Bunu bu kadar büyütmeyin çünkü turbolu her araçta yaşarsınız. 1.2 c-hr de de daha az olmakla birlikte böyledir ama cvt yüzünden fazla hissedilmez. Ayrıca bir aracın performansından, görünümünden ve donanımından memnun olmak veya olmamak tamamen göreceli bir durumdur. Aynı arabayı siz kullanırsınız memnun olmazsınız ama başkası kullanır bayılır. Bu sizi ondan daha iyi yapmadığı gibi onu da sizden daha kötü yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 26 Temmuz 2019; 0:52:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

Kimsenin bir yere kaçtığı yok. Kafanıza takılan bir şey varsa sorun, cevap alamazsanız o zaman eleştirin. Burada ve facebook gruplarında hem c-hr hem de diğer araçların piyasasına ve özelliklerine gayet hakim arkadaşlar var. Siz bunu kendinize boşunuza dert etmeyin. Öyle bir yazmışsınız ki gören 1.6 dizelleri ferrari sanır. 130 beygir ve 320 Nm tork hepsi bu kadar. Ne uçar ne kaçar. Sizi etkileyen torkun turbonun etkisiyle bir anda gelmesidir. Bunu bu kadar büyütmeyin çünkü turbolu her araçta yaşarsınız. 1.2 c-hr de de daha az olmakla birlikte böyledir ama cvt yüzünden fazla hissedilmez. Ayrıca bir aracın performansından, görünümünden ve donanımından memnun olmak veya olmamak tamamen göreceli bir durumdur. Aynı arabayı siz kullanırsınız memnun olmazsınız ama başkası kullanır bayılır. Bu sizi ondan daha iyi yapmadığı gibi onu da sizden daha kötü yapmaz.

Alıntıları Göster
    Ya güzel kardeşim
    Öyle bi ne yazmışım bi söylesene
    Arabanın çekişi güzel üzmüyor ama fevkalade inanılmaz çekiyor yazanlar var evet çekişi iyi ama 1.6 dizel kadar değil bunun nesi öylebi yazmışımda gören ferrari sanır buna bi cevap ver ondan sonra başka şeylerde yazıcam
    Okadar mantıklı alacak adama doğru şekilde bilgi verecek şey yazıyorum verdiğin cevaptan inan hiçbirşey anlamadım sen istersen yukarıda yazdığımı bidaha oku ondan sonra öyşe bi ne yazmışımki 1.6 dizeli gören nasıl ferrari sanacak ona cevap ver sonra başka sorularımda var
    dizel çift kavrama performansı veremez zaten ben öyle performans beklemiyorum isyemiyorumda ama insanları inanılmaz çekiyor muhteşem diye yönlendirmeyin dedim yanlışmı dedim
    Vallahi aklım almıyor dizel 132 hp 320 tork hepsi bu diyorsun bak ben ne dedim çekişi güzel üzmez fevkalade muhteşem değil
    Peki sen 320 tork hepsi bu, şimdi 320 torku beğenmiyorsun 186 torku çok dahamı beğeniyorsun hele bi söylengerisini konuşalım sonra
    Biraz uzun oldu o nedenle sorumu tekrar yazıyorum öyle bi ne yazdımda 1.6 dizeli gören ferrari sanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 26 Temmuz 2019; 7:38:26 >

• Muadil araçlara göre yorumlar yapılıyordur büyük ihtimalle. Tabi araçların ağırlığını da göz önüne almak gerek, Kadjar, QQ ,CRV gibi araçlar ile kıyaslıyordur kullananlar.

Araç sorunsuz,geri çağırma daha olmadı gibi birşey,kronik sorunu yok,araç çok sağlam bir alt yapıya sahip haliyle buraya sürekli ne yazıp duracak ki insanlar? Yazılan yazıldı işte, bu araç ile yazılacak daha bir konu olduğunu ben de düşünmüyorum.
  • quote:

Ya güzel kardeşim
    Öyle bi ne yazmışım bi söylesene
    Arabanın çekişi güzel üzmüyor ama fevkalade inanılmaz çekiyor yazanlar var evet çekişi iyi ama 1.6 dizel kadar değil bunun nesi öylebi yazmışımda gören ferrari sanır buna bi cevap ver ondan sonra başka şeylerde yazıcam
    Okadar mantıklı alacak adama doğru şekilde bilgi verecek şey yazıyorum verdiğin cevaptan inan hiçbirşey anlamadım sen istersen yukarıda yazdığımı bidaha oku ondan sonra öyşe bi ne yazmışımki 1.6 dizeli gören nasıl ferrari sanacak ona cevap ver sonra başka sorularımda var
    dizel çift kavrama performansı veremez zaten ben öyle performans beklemiyorum isyemiyorumda ama insanları inanılmaz çekiyor muhteşem diye yönlendirmeyin dedim yanlışmı dedim
    Vallahi aklım almıyor dizel 132 hp 320 tork hepsi bu diyorsun bak ben ne dedim çekişi güzel üzmez fevkalade muhteşem değil
    Peki sen 320 tork hepsi bu, şimdi 320 torku beğenmiyorsun 186 torku çok dahamı beğeniyorsun hele bi söylengerisini konuşalım sonra
    Biraz uzun oldu o nedenle sorumu tekrar yazıyorum öyle bi ne yazdımda 1.6 dizeli gören ferrari sanacak

Alıntıları Göster
    Aşağıdakiler sizin cümleleriniz. Kopyala-yapıştır ile buraya koydum. Siz karar verin bilgi mi veriyorsunuz yoksa itham mı ediyorsunuz?

Arkadaşlar hepiniz facebook a kaçmışsınız

sırf bu yüzden hesap açtım ama sonuç hüsran

Tamam güzel evet üzmüyor araba seni1.6 atmosferikten çok çok daha iyi ama 1.6 130 hp dizelde değil,

neden bukadar göklere çıkarıyorsun arabanı

Gruplar arabasına aşık oşan ve çok ütopik yorumlarla dolu

keşke hiç grup falan kuruşmasaydı

bu şekilde diper araçlar yenilikler ve piyasa ile ilgilide bilgi edinelezsiniz

Sırayla gidelim:

Kaçmışsınız demişsiniz,
    Kimsenin kaçtığı yok dedim.

Facebook da hesap açtım sonuç hüsran demişsiniz,
    Hem burada hem face de duayenler (ben değil)var dedim.

Atmosferikten iyi ama 1.6 dizel de değil demişsiniz,
    1.6 dizelin abarttığınız kadar iyi olmadığını nedenleriyle açıkladım. Arada uçuk bir fark olmadığını göstermek için.

Neden bu kadar göklere çıkarıyorsun arabanı? Demişsiniz,
    Bu durum görecelidir, kimi göklere çıkarır, kimi beğenmez dedim.

Bu şekilde diğer araçlardan ve yeniliklerden haberiniz olmaz demişsiniz,
    1 haftadır face de crv konuşuluyor, ondan önce rav4 konuşuldu, başka arabalar konuşuldu.

Gruplardan ütopik yorum örneği verin tartışalım.

Ben bir yorumu 4-5 sefer okumadan cevap yazmam. Yazdığım cevabı da birkaç sefer okumadan yayınlamam.

Bu üslupla yazarmaya devam ederseniz bu size son cevabımdır.

• quote:

Aşağıdakiler sizin cümleleriniz. Kopyala-yapıştır ile buraya koydum. Siz karar verin bilgi mi veriyorsunuz yoksa itham mı ediyorsunuz?

Arkadaşlar hepiniz facebook a kaçmışsınız

sırf bu yüzden hesap açtım ama sonuç hüsran

Tamam güzel evet üzmüyor araba seni1.6 atmosferikten çok çok daha iyi ama 1.6 130 hp dizelde değil,

neden bukadar göklere çıkarıyorsun arabanı

Gruplar arabasına aşık oşan ve çok ütopik yorumlarla dolu

keşke hiç grup falan kuruşmasaydı

bu şekilde diper araçlar yenilikler ve piyasa ile ilgilide bilgi edinelezsiniz

Sırayla gidelim:

Kaçmışsınız demişsiniz,
    Kimsenin kaçtığı yok dedim.

Facebook da hesap açtım sonuç hüsran demişsiniz,
    Hem burada hem face de duayenler (ben değil)var dedim.

1.6 dizelin abarttığınız kadar iyi olmadığını nedenleriyle açıkladım. Arada uçuk bir fark olmadığını göstermek için.

Neden bu kadar göklere çıkarıyorsun arabanı? Demişsiniz,
    Bu durum görecelidir, kimi göklere çıkarır, kimi beğenmez dedim.

Bu şekilde diğer araçlardan ve yeniliklerden haberiniz olmaz demişsiniz,
    1 haftadır face de crv konuşuluyor, ondan önce rav4 konuşuldu, başka arabalar konuşuldu.

Gruplardan ütopik yorum örneği verin tartışalım.

Ben bir yorumu 4-5 sefer okumadan cevap yazmam. Yazdığım cevabı da birkaç sefer okumadan yayınlamam.

Bu üslupla yazarmaya devam ederseniz bu size son cevabımdır.

Alıntıları Göster
    Üstadım venim soruma cevap vermek haricinde herşeyi yazmışsın kendine iyi bak

• quote:

Üstadım venim soruma cevap vermek haricinde herşeyi yazmışsın kendine iyi bak

Alıntıları Göster
    Bu sorunuz:

Bu da bir üstte yazdığım cevap:
    1.6 dizelin abarttığınız kadar iyi olmadığını nedenleriyle ( 130 beygir ve 320 Nm tork hepsi bu kadar. Ne uçar ne kaçar. Sizi etkileyen torkun turbonun etkisiyle bir anda gelmesidir. Bunu bu kadar büyütmeyin çünkü turbolu her araçta yaşarsınız. 1.2 c-hr de de daha az olmakla birlikte böyledir ama cvt yüzünden fazla hissedilmez.) Şeklinde açıkladım. Arada uçuk bir fark olmadığını göstermek için. 

Allah a emanet olun. 🙂

• quote:

Bu sorunuz:

Bu da bir üstte yazdığım cevap:
    1.6 dizelin abarttığınız kadar iyi olmadığını nedenleriyle ( 130 beygir ve 320 Nm tork hepsi bu kadar. Ne uçar ne kaçar. Sizi etkileyen torkun turbonun etkisiyle bir anda gelmesidir. Bunu bu kadar büyütmeyin çünkü turbolu her araçta yaşarsınız. 1.2 c-hr de de daha az olmakla birlikte böyledir ama cvt yüzünden fazla hissedilmez.) Şeklinde açıkladım. Arada uçuk bir fark olmadığını göstermek için. 

Allah a emanet olun. 🙂

Alıntıları Göster
    Ben 1.6 yı ferrari gibi övmemişim yani değilmi hocam
    Ama grupta inanılmaz gidiyor muhteşem kaçıyor laflarından geçilmiyor şurda okuduğum 300 sayfanın yarısı chr sahipleri araçla ilgili negatif yorumlara bı şekilde ağır konuşmaları içeriyor bukadar özel bi araçmı sahiden vallahi alma arefesindeyim bugğn hanınla baktık bştaz burun kıvırdı karanlık ön cam görüşü dar dedi canm sıkıldı
    Bu arada sizde bi epb mi beydi öyle bi uyarı çıkıyordu sorun halloldumu

Dediğiniz gibi olsun.🙂

Hangi gruplara üyesiniz bilmiyorum ama ben üye olduğum grupta bunlar konuşuluyor.

C-HR Toyota Ana Konu

C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu

Soranlara verilen cevaplar resimlerde var. Yere göğe sığdıramayan yok ama kullanan herkes çok seviyor bu arabayı. Kısmet olur alırsanız ancak o zaman anlarsınız.

1 yıldan fazla oldu bakmıyorum aklıma gelmiyor epb. Ama hiçbir sıkıntı yaşamadım bundan yana.

%100 haklısın ..
    Epb sorunu bende de var, ama hallolmadi. Zaman zaman cikmaya devam ediyor.

• quote:

Epb sorunu bende de var, ama hallolmadi. Zaman zaman cikmaya devam ediyor.
    Sadece uyarı çıkıyor dimi hocam
    Başka bi sıkıntı yok
    Ya ben düşük hacim benzinli çift kavrama olmayan bi araç istiyorum
    Her kriterime uyuyor dün hanımla gittik biraz burun kıvırdı arkasına şekil olarakta çok uçuk tasarımları sevmiyoruz ama sorunsuzluk düşük yürütme masrafıda eklenince chr benim için en uygun araç kafam çok karıştı

Evet sadece uyari anlik olarak cikip arac calisinca kayboluyor, benimki 2016 model, ilk aldigimdan beri var, toyota bunun suruse engel teskil etmeyecek bisey oldugunu istersem gosterge panelini degisebileceklerini soylediler. Km sifirlanacagi icin istemedim.

Dusuk hacimli, yol tutusu iyi, isletme masrafi genel olarak az bir arac, en buyuk eksisi arkasinin karanlik olmasi. Onun disinda diger kriterlerinize uyuyor. Karar sizin tabiki.

• quote:

Evet sadece uyari anlik olarak cikip arac calisinca kayboluyor, benimki 2016 model, ilk aldigimdan beri var, toyota bunun suruse engel teskil etmeyecek bisey oldugunu istersem gosterge panelini degisebileceklerini soylediler. Km sifirlanacagi icin istemedim.

Dusuk hacimli, yol tutusu iyi, isletme masrafi genel olarak az bir arac, en buyuk eksisi arkasinin karanlik olmasi. Onun disinda diger kriterlerinize uyuyor. Karar sizin tabiki.
    Tüm bu kriterlerimi astra 308 ve chr karşılıyor astra ve 308 hiç düşünmedim bile
    Bayide chr bin arkasından inip corolla ya binince yaşadığım ferahlığı anlatamam
    Ama her güzelin bir kusuru var işte chr nin kide bu
    Bakım makul vergi düşük az yakıyor performans yol tutuş konfor iyi sorunsuz araç bizim oğlanıda arkaya atıp bi uzun test yapimda galiba chr alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 27 Temmuz 2019; 17:30:2 >

Hayirlisi olsun

Fan boyların saldırısına maruz kalma riskini de alarak, sana yardımcısı olması temennisiyle, Artı ve eksi yönleri hakkındaki düşüncelerimi Karar vermende yardımcı olması için yazayım :
    Olumsuz Yönler:
    1. C sınıfı bir araç için içi dar.. dışardan daha heybetli görünsede içi eski aracımdan biraz daha dar(civic)
    2.Bagaj hacmide aynı şekide c sınıfına göre dar
    3.Arka oturma alanı alçak ve karanlık ve camlar küçük old için arakda oturanlar uçak penceresinden bakar gibi kafayı uzatarak dışarıyı görebiliyor.
    4.ortadaki kocaman ekran hiçbir işe yaramıyor..nevigasyon bağlayım teelfonu yansıyatım vs yok..sadece yakıt tüketimi görürüsün birde dinlediğin radyoları..sürüş destek bilgilerini bari en azından gösterebilirdi.
    5. yakıt tüketimi ne üzer nede sevindirir.
    6. İhtiyaç halinde güç var ama yakıt bu durumda artış gösterecektir.
    7.Tasarım göreceli ama bence arka tasarım biraz daha güzel(konvansiyonel) olabilirdi aşırı alışılmadık bir tasarım

Olumlu yönleri
    1.MTV si 1.2 old için az
    2.Toyota kalitesi ve güvenirliği tartışılmaz
    3.Motor performası yeterli Turbo olması avantaj
    4.Sürüş destek sistemlerinin (adaptif şerit takip çarp önleme vs) bu fiyatta başka bir araçta bulamazsın sadece bu nedenle bence bu araç alınır
    5.Bence mevcut araçlar içinde fiyat -donanım-kalite olarak en mantıklı araçlardan biri
    6.Sürüş dinamikleri yol tutuş vs başarılı.
    7.Yakıt ortalama şehir dışı 6 larda şehir içi 8 lerde..

• 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.