Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (270. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pawnerythm

Bende Samsung telefonların touch2 sisteminde sygic vb programları çalıştırdığını okuduğum forum ve video uygulamalarına bakarak oğlum için aynı zamanda aracımda kullanırım diye düşünerek Samsung j7 aldım fakat bir türlü ekrana görüntü vermeyi beceremedim. Püf noktası varmıdır acaba nerede yanlış yapıyorum. Bilgi verirmisiniz teşekkürler.
    Telefonda ayarlar >>>> bağlantılar >>>> diğer bağlantı ayarları altında mirrorlink varsa yardımcı olunabilir. J7 lerde mirorlink desteği yok diye biliyorum emin olmak için siz bir kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim sanırım yok özellik...

• Selamlar,

Önceki sayfalarda konusu geçti mi bilmiyprum ama;
    youtube'da denk geldiğim 2019 C-HR video'larından birinde ana ekranda 2 tane yuvarlak buton (ses, frekans, menu geçişi için diye tahmşn ediyorum..), her bir menuiçin ayrı ayrı butonlar ve apple car play entegrasyonu olduğu görünüyordu. Yurtdışı ve yurtiçi c-hr sayfalarında bakındım ama bu güncellemeye ilişkin bir not göremedim.

Var mı daha net bir bilgisi olan?

VIDEO BURADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elguug -- 27 Ocak 2019; 21:15:28 >
  • Bu arabanın sevmediğim ve kabul edemediğim tek özelliği touch2 ekranının işlevsizliği. Hala anlam veremiyorum neden bu kadar basit olduğuna...

• quote:

Orijinalden alıntı: pawnerythm

Bu arabanın sevmediğim ve kabul edemediğim tek özelliği touch2 ekranının işlevsizliği. Hala anlam veremiyorum neden bu kadar basit olduğuna...
    Sadece bunda değil ki, rav4 de aynı..

Ama birönceki mesajımda yazdıklarım doğru ise 2019 modellerde değiştiriyorlar bu durumu gibi..

Göreceğiz bakalım.
  • Japonyada farkli radyosu olan (double DIN gibi) modeller var, bu radyo/ekran bizde / avrupada var.

Ornek

https://youtu.be/GV0bcW3uNLM

• arkadaşlar merhaba,

suzuki vitara, fiat 500x vs. incelerken, toyota chr i gördüm.
    özellikle hibrit modeli ilgimi çekti.
    dünden beri çok videosunu izliyorum, yorumları okumaya çalışıyorum ama size sormak istedim.
    en net ve doğru cevapları sizden alacağımı düşünüyorum.
    1) 1.2 benzinli ve 1.8 hibrit modeli mevcut. genelde istanbul şehir içi kullanıcam. sizce hangi modeli tercih etmeliyim. (gönlüm 1.8 den yana)

2) 1.2 ve 1.8 in vergileri yıllık ne kadardır? ortalama yılda max. 10 bin yapan insan içişn hangi model daha doğru olur?

3) 1.8 hibrit modelinde tam olarak çalışma şekli nasıl oluyor? elektrikli olduğu için sanırım şarj etme yok?? sadece benzin yükleme yapılıyor. elektriği kendi kendini şarj ediyor. doğrumu biliyorum?

4) 1.8 ve 1.2 modellerinin yakıt tüketimleri nedir? toyota nın katalog verileri genelde birebir aynı çıkıyormuş doğru mudur?

teşekkür ederim..

• 10 bin km yapiyorsaniz 1.2 daha uygun olacaktir, cunku ciddi bir MTV farki mevcut. Vergilere googledan bakabilirsiniz.

• Merhaba 2019 hibrit advance almak istiuorum. Diamond la aradındaki fark 30.000 tl, değer mi ne dersiniz? Teşekkürler

• Aksesuar ağırlıklı donanım meraklısı değil iseniz değmez. Aynalar kendi kendine kapanması,ısıtmalı koltuklar,dış aksamda süsler,ön ve arka park sensörleri ( geri görüş kamerası hepsinde var bu arada) gibi.

Klima,TSS, hız sabitleme,otomatik kararan dikiz aynası,yağmur-far sensörü,otomatik uzun far vs vs kısacası temel özellikler bütün donanımlarda var sonuçta.
  • HYBRİDLERDE MTV İNDİRİMİ OLMAMASI;
    Düşündüğümüz gibi diğer otomotiv firmalarının baskısıyla iptal edilmiş arkadaşlar.
    DEVLET olumlu yaklaşmış ama Otomotiv Sanayicileri derneği ( başını Ford Otosan grubunun çektiği ) ve Otomobil Distribütörleri Derneği (başını Doğuş grubunun çektiği) itiraz etmiş.Yıllarca insanımızı KUŞ serisine mahkum eden bu zihniyetin ve Avrupa'nın demode dizel arabalarını ülkemize pazarlayan distribütörlerin neden insanımızın modern ve tertemiz kaliteki araçlara binmesine engel olduğunu şimdi anladınız mı ?
    Çıkar herşeyden önce gelir, halk safsa anlamıyorsa bas gitsin düşüncesi değişmeli arkadaşlar.
    Eğer hybridde MTV düzenlemesi yapılsaydı kaç tane Tofaş kaç tane volkswagen satabileceklerdi ? Bunu herkesle paylaşın,OSD ve ODD gibi derneklerin kime hizmet ettiğini görün onların arabalarının satılmaması için siz de elinizden geleni yapın.Güneş balçıkla sıvanmaz eninde sonunda attıkları yalanlar ve pislikler kuruyup düşecektir.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/emre-ozpeynirci/dernekler-de-artik-vizyon-degistirmeli-40783892

• muzaffer demir M kullanıcısına yanıt
    Corolla hibrit sahibi olarak armaya geri döndüm. Batarya ve geri kazanım benim sattığım prius 1.5 e göre çok değişmiş. Çok memnunum. 1300 km yi geçtim 1 haftada.Ortalamam 5 litre civarı.Genelde uzun yolda ve 3 4kişi arabada olacak şekilde ve soğuk havada kullandım. Rampa aşağı 3 kere pili tam doldurdum. Artık daha uzun mesafeler süzülebiliyorum. şehir içi benzinli motor resmen jeneratör gibi çalışıyor.Genellikle elektrikle gidiyorum şehir içinde.CHR dan daha verimli olduğunu düşünüyorum. Muhakkak test etmenizi ve chr sahibi olan hibrit araçlar konusunda tecrübe sahibi bir insan olarak bana fikirlerinizi iletmenizi rica ediyorum.

Yazının buraya kadar ki kısmı sizin içindi Muzaffer Üstad. Bundan sonraki kısmı MTV yi tasa edenlere:

MTV farkı bakımdan direk çıkıyor arkadaşlar. Ayrıca hibrit alacaksanız sizinle beraber öleceğini hesap ederek alın.Hibrit araçlar ölümsüzdürler. Bakım çok istemezler. Çok uzun km ömürleri vardır. Her şeyleri ekonomi ve uzun km ömrüne göre planlanmıştır. 1 kere alırsınız. Ulaşım ihtiyacı onla görülür. Yıllar sonra hız isterseniz gidin 2. el m serisi bmw alın yada başka bir viraj makinesi alın.Hibrit araçlar yola gitme ulaşım ihtiyacınızı fazlasıyla göreceklerdir.

Ben şahsen kendi adıma plug in çok bekledim. Baktım gelmedi vergi mevzuatı gereği dükkanıma işletmek için aldım.Ama iyi ki almışım diyorum. Zaten plugin çıksa düşünmeden alacaktım. Düz hibrit uflaya puflaya aldım.Ama adaptif hız sabitleme özelliği sayesinde yolda yorgunluktan kurtuldum.Geri kazanımı çok iyi batarya hızla doluyor.Şehir içi elektrik ile gidiyorum %80-90.Daha ne isteyeyim?Bundan sonra sabırsızlıkla tavandaki solar panelden günlük 3 km lik kadar da olsa şarj desteği (şimdilik belki 10 a kadar çıkar teknoloji ilerliyor) alan ve bataryası 10 km elektrikli sürüşe müsait olacak olan bir hibrit in gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 5 Mart 2019; 13:32:57 >

• 2-3 aydır 3-4 kere yakıt tüketim göstergesi kendiliğinden sıfırlandı. Benzer bir durum yaşayan var mı ?
  • merhaba,

bu aracı eşim için almayı düşünüyorum ama günlük ciddi bir km yapmıyor.

maksimum 5-6 km. sizce efektik olur mu? bu arada yaris hibrit ve bu model arasında da gidip geliyorum.

tavsiyelerinizi bekliyorum
  • mustul M kullanıcısına yanıt
    Kisa mesafe kullaniyorsaniz aku tam dolmuyor hava soguk olunca oyle olabiliyor.

• hebeley H kullanıcısına yanıt
    Yolda trafik lambalari varsa Yaris hibrit daha uygun gibi. Ama uzun yolada cikacaksaniz bu aracla CHR daha iyi olabilir.

• Selamlar,
    bir süredir bayiye gidip gidip geliyorum. Aklımda bir sürü soru vardı, bir çoğuna cevap bulmakla beraber aşağıdakilere cevap bulamadım veya yetersiz cevap aldım. Yardımınız için teşekkürler...

1. Öncelikle benzin veya hybrit konusunda kararsızım ama sanıyorum MTV sebebiyle benzinliyi tercih edeceğim. En boş versiyonu olan advance fiyat olarak uygun gibi. Yılda 10-12bin km yapan birisi olarak benzinli tercihi mantıklı mı? Çok soruldu ancak, sanıyorum benzlinli ile hybrit arasındaki fiyat farkı azaldı.

2. Bagaj konusunda tamir kiti olayını sordum ancak advance modelinde standart stepne geliyor dediler. Bunu değiştirmenin bir yolu yok mu? Benim için kritik konulardan birisi.

3. Renk seçimi konusunda niyeyse bayi hiç bir şekilde istediğiniz rengi getiretebiliriz demiyor. Hep gelecek olan renklerden vermeye çalışıyor. Bu konuda ısrar etsem, sıkıntı yaşar mıyım?

4. Fiyat konusunda, ÖTV indirimi uzamasına rağmen nisan ayında bir artış olacak gibi. Şimdiden sipariş versem mevcut fiyattan alabilir miyim yoska güncellenen fiyatlardan mı almış olurum? Bu konuda genel uygulama nedir?

Çok oldu sanırım ama yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: agra3000

Selamlar,
    bir süredir bayiye gidip gidip geliyorum. Aklımda bir sürü soru vardı, bir çoğuna cevap bulmakla beraber aşağıdakilere cevap bulamadım veya yetersiz cevap aldım. Yardımınız için teşekkürler...

1. Öncelikle benzin veya hybrit konusunda kararsızım ama sanıyorum MTV sebebiyle benzinliyi tercih edeceğim. En boş versiyonu olan advance fiyat olarak uygun gibi. Yılda 10-12bin km yapan birisi olarak benzinli tercihi mantıklı mı? Çok soruldu ancak, sanıyorum benzlinli ile hybrit arasındaki fiyat farkı azaldı.

2. Bagaj konusunda tamir kiti olayını sordum ancak advance modelinde standart stepne geliyor dediler. Bunu değiştirmenin bir yolu yok mu? Benim için kritik konulardan birisi.

3. Renk seçimi konusunda niyeyse bayi hiç bir şekilde istediğiniz rengi getiretebiliriz demiyor. Hep gelecek olan renklerden vermeye çalışıyor. Bu konuda ısrar etsem, sıkıntı yaşar mıyım?

4. Fiyat konusunda, ÖTV indirimi uzamasına rağmen nisan ayında bir artış olacak gibi. Şimdiden sipariş versem mevcut fiyattan alabilir miyim yoska güncellenen fiyatlardan mı almış olurum? Bu konuda genel uygulama nedir?

Çok oldu sanırım ama yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba,
    Yapacağınız 10-12 bin km şehir içi ağırlıklı olsa bile hybrid için alırken ödediğiniz farkı ve mtv yi amorti etmek çok uzun sürecektir. Ben uzun yıllar bineceğim derseniz hybrid makul. Yoksa 3-4 yıllığına benzin tercih etmelisiniz.

Stepne tam boy değil ince. Yine de isterseniz çıkarıp döşemecide oraya uygun kapak yapılabilir, yapanlar var.

İstediğiniz rengi sipariş edebilirsiniz ancak ellerinde yoksa fabrikada size özel üretilir, beklersiniz. O arada fiyat değişirse fark çıkabilir.

4. Madde bayi ile aranızda anlaşmanıza bağlı.

• C-HR beğenen ve aracını değiştirmeyi düşünen biri olarak benim için tek eksisi bagaj ve iç hacmi. 377 lt bagaj bence 3-4 kişilik bir aileye yetersiz kalabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdertugrul -- 25 Mart 2019; 14:24:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Cevaplar icin tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.