Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaş ne uzattın be..sen neye alındın ben çözemedim böyle ilgisiz cevap yetiştiriyorsun...sen facebookda değilde burda niye cvb yetiştiriyorsun ozman da yersiz bir tartışma yaratıp insanların vaktini alıyorsun forumu meşgul ediyorsun..bildiğin bir konuysa cevap verirsin yok bilmediğin bir husus ise laf olsun diye cvb yazmayın ne olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

Haksızlık şu: kimse üye olduğu forumu 24 saat takip etmek her yazılana cevap yazmak zorunda değil. Chr sahiplerinin büyük bölümü paylaşımlarını facebook grupları üzerinden yapıyor bu yüzden facebook gruplarına üye olun dedim. Facebook hesabınız olmasa bile google chr lpg yazın onlarca sonuç göreceksiniz. Bu forumda kaç kişinin derdine derman oldunuz da ilk sorunuz da şikayet etmeye başladınız? Lpg taktırırsanız göreceğiz. Bakalım buraya gelip iki satır tecrübe paylaşacak mısınız? Umarım beni haksız çıkarırsınız.

Alıntıları Göster
    Arkadaş bizim gibi orta yaş üstü değil 1 saat içinde cevap alamayınca atarlanmış biraz. Anlayışlı olmak lazım bu kadar üstüne gitmeseydin keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lpg ile alakalı olarak geçmiş mesajlarda değinildi. Tekrar tekrar kimse yazmak istemediği için cevap yazılmamış olabilir. Forumun arama özelliğini kullanmakta yarar var hızlı cevap almak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: leaderz

arkadaş ne uzattın be..sen neye alındın ben çözemedim böyle ilgisiz cevap yetiştiriyorsun...sen facebookda değilde burda niye cvb yetiştiriyorsun ozman da yersiz bir tartışma yaratıp insanların vaktini alıyorsun forumu meşgul ediyorsun..bildiğin bir konuysa cevap verirsin yok bilmediğin bir husus ise laf olsun diye cvb yazmayın ne olur..
    Birincisi arkadaşınız değilim. Hitaplarınıza özen gösterin.

Bir foruma bir şey yazarken herkesin alınmasını istemiyorsanız isim belirtirsiniz, alıntı yaparsınız vb. Uluorta bu ne biçim forum mealinde yazılar yazarsanız isteyen herkes cevap yazar.

Forum siz gelip karıştırana kadar gayet güzel şeylerle meşguldü. Buradan başlayıp birkaç sayfa geriye doğru okuyun bakın sizinki gibi bir mesaj var mı? Sonra neyin ya da kimin yersiz olduğuna siz karar verin.

Konuyla ilgili bilgim var ancak önce siz benim soruma cevap verin.

Tekrar soruyorum,

Bu zamana kadar forumda kimseye bir faydanız dokundumu ya da bundan sonra sokunacak mı da bu kadar kızdınız?

Yazdıklarımı Beğenmiyorsanız cevap yazmayın ya da beni engelleyin mesajlarımı görmezsiniz. Ben büyük ihtimalle ben sizin için öyle yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 20 Ocak 2019; 19:33:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartel1

Arkadaş bizim gibi orta yaş üstü değil 1 saat içinde cevap alamayınca atarlanmış biraz. Anlayışlı olmak lazım bu kadar üstüne gitmeseydin keşke

Alıntıları Göster
    Bir şey demedim ki. Bu tür cevaplar facebook gruplarında var. Oraya bakın dedim. Bir çoğuna üyeyim yazıldıkça görüyorum. Yardımıcı olayım dedim. Yapmaz olaydım....

• quote:

Bir şey demedim ki. Bu tür cevaplar facebook gruplarında var. Oraya bakın dedim. Bir çoğuna üyeyim yazıldıkça görüyorum. Yardımıcı olayım dedim. Yapmaz olaydım....

Alıntıları Göster
    Bende birşey dedin demedim hocam. Yeni nesil böyle sen işine yaramıyorsan adam değilsin aslında mesajı senden başkası da görmüştür ama uslubundan dolayı kimse cevap vermek istememiştir. Böylelerini kendi haline bırakacaksın adap usul öğrenene kadar ilgilenmeyeceksin. Tecrübe ile sabit muhatap almadığında kendiliğinden geldiği gibi giderdi şimdi hırs yapmıştır gitmez artık.

• Bir soruda ben sorayım belki bilen vardır. Malumunuz aracın ekranı doğru dürüst işe yaramıyor benim en çok ihtiyacım olan navigasyonu ise servis çok tuzluya takıyor. Biraz araştırdım sygic uygulaması yüklü cep telefonu ile telefonu araca usb portundan bağlanınca telefon ekranındaki görüntü mirrorlink vasıtasıyla touchscreene yansıtılıyor. Dün bu yöntemle 400 km yol gittim uygulama harika çalışıyor telefonun bataryası aynı zamanda şarj olduğundan bitmiyor, gelen aramaları bluetooth üzerinden alabiliyorsunuz ve arabanın ekranı dokunmayik olarak işlevsel yani sadece görüntü aktarılmıyor bütün fonksiyonlar arabanın ekranında aktif olarak kullanılabiliyor. Eee bu kadar güzelse problem ne derseniz araç üzerinden navigasyon bildirim sesini artıramadım arkada radyo çalarken talimatlar duyulmuyor sadece navigasyonun sesini ayarlamayı bilen var mı? Ayrıca programı şiddetle tavsiye ederim full lisans ücreti ay sonuna kadar 54 euro. Biraz pahalı duruyor ama servisin istediği ücretle kıyaslayınca en iyi çözüm bu gibi geldi. Cevap için şimdiden teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 20 Ocak 2019; 23:23:15 >

• kartel1 K kullanıcısına yanıt
    Haklısınız cevap yazarsa engelleyeceğim.

• quote:

Bir soruda ben sorayım belki bilen vardır. Malumunuz aracın ekranı doğru dürüst işe yaramıyor benim en çok ihtiyacım olan navigasyonu ise servis çok tuzluya takıyor. Biraz araştırdım sygic uygulaması yüklü cep telefonu ile telefonu araca usb portundan bağlanınca telefon ekranındaki görüntü mirrorlink vasıtasıyla touchscreene yansıtılıyor. Dün bu yöntemle 400 km yol gittim uygulama harika çalışıyor telefonun bataryası aynı zamanda şarj olduğundan bitmiyor, gelen aramaları bluetooth üzerinden alabiliyorsunuz ve arabanın ekranı dokunmayik olarak işlevsel yani sadece görüntü aktarılmıyor bütün fonksiyonlar arabanın ekranında aktif olarak kullanılabiliyor. Eee bu kadar güzelse problem ne derseniz araç üzerinden navigasyon bildirim sesini artıramadım arkada radyo çalarken talimatlar duyulmuyor sadece navigasyonun sesini ayarlamayı bilen var mı? Ayrıca programı şiddetle tavsiye ederim full lisans ücreti ay sonuna kadar 54 euro. Biraz pahalı duruyor ama servisin istediği ücretle kıyaslayınca en iyi çözüm bu gibi geldi. Cevap için şimdiden teşekkürler .
    Telefon modeli ne? Ben s8+ plus u sygic ile aynı şekilde bağladım bugün. Telefon touch sistemine bluetooth ile de bağlı olduğu için telefondan ortam sesini arttırmanız gerekiyor. Sonuna kadar açıp deneyin yeterli ses gelecektir.

Sygic almayı ben de düşündüm ama 300 tl çok geldi maalesef. Google maps açıp telefon tutucuya takıyorum ses yine bluetooth ile arabadan geliyor. Bu şekilde de Tatminkar bir sonuç elde edilebiliyor.

• quote:

Telefon modeli ne? Ben s8+ plus u sygic ile aynı şekilde bağladım bugün. Telefon touch sistemine bluetooth ile de bağlı olduğu için telefondan ortam sesini arttırmanız gerekiyor. Sonuna kadar açıp deneyin yeterli ses gelecektir.

Sygic almayı ben de düşündüm ama 300 tl çok geldi maalesef. Google maps açıp telefon tutucuya takıyorum ses yine bluetooth ile arabadan geliyor. Bu şekilde de Tatminkar bir sonuç elde edilebiliyor.

Alıntıları Göster
    Note 5 . Telefondan sadece bluetooth sesi artırılabiliyor benim istediğim usbden gelen navigasyon sesi . Olay telefonu kullanmak değil aracın ekranından bütün fonksiyonlara erişebilmek. Program çok güzel çalışıyor ama ses kısmının bir ayrıntısı var galiba onu bulamadım. sygic destekle konuştum onlar navigasyon sesli talimat verirken ses açma tuşuna basarsanız sadece navigasyonun sesi ayarlanır konuşma bitince radyo sesine geçer dedi ama bende olmuyor. Dün sadece 1 kere ses ayarı yapabildim ondada arabanın direksiyon önündeki ekranında mirrorlink bağlı kaynağı değiştirmek için tuşa basılı tutun yazıyordu denemek için basılı tutunca ses seçeneklerinin olduğu menüye geçti ama bir daha geriye mirrorlink ekranına gelmedi. Ayrıca sygic internetten bağımsız kullanılabiliyor maps internet olmadan sıkıntı olur telefonun çekmediği yerler oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 20 Ocak 2019; 23:46:40 >

• quote:

Note 5 . Telefondan sadece bluetooth sesi artırılabiliyor benim istediğim usbden gelen navigasyon sesi . Olay telefonu kullanmak değil aracın ekranından bütün fonksiyonlara erişebilmek. Program çok güzel çalışıyor ama ses kısmının bir ayrıntısı var galiba onu bulamadım. sygic destekle konuştum onlar navigasyon sesli talimat verirken ses açma tuşuna basarsanız sadece navigasyonun sesi ayarlanır konuşma bitince radyo sesine geçer dedi ama bende olmuyor. Dün sadece 1 kere ses ayarı yapabildim ondada arabanın direksiyon önündeki ekranında mirrorlink bağlı kaynağı değiştirmek için tuşa basılı tutun yazıyordu denemek için basılı tutunca ses seçeneklerinin olduğu menüye geçti ama bir daha geriye mirrorlink ekranına gelmedi. Ayrıca sygic internetten bağımsız kullanılabiliyor maps internet olmadan sıkıntı olur telefonun çekmediği yerler oluyor.

Alıntıları Göster
    Navigasyon sesi usb den gelmiyor bluetooth üzerinden geliyor. Zaten mirrorlink için aynı anda hem usb hem de bluetooth bağlantısı şart. Telefonu bluetooth ile araca bağladığınızda ses tuşları bluetooth ses çıkışının seviyesini kontrol etmeye başlar. Siz sesi düğmeden açarsınız bir süre sonra ekranda yüksek ses ile ilgili bir uyarı çıkar siz tamam deyip sonuna kadar yükseltebilirsiniz. Kabloyu takmadan önce sadece bluetooth ile bağlıyken sesi dediğim şekilde açın olacaktır. Sonra da kabloyu takıp görüntüyü yansıtırsınız.

Ses kaynağını değiştirmek için ekranın sağ üst köşesindeki nota şeklindeki dokunmatik düğmeye dokunun liste gelecektir. Usb-aux-fm-bluetooth vb. şeklinde bluetooth seçip sesi arttırıp aynı düğme ile radyoya geçebilirsiniz. Mirrorlink e dönmek için sağ alt köşeden dünya şeklindeki düğmeye dokunup tekrar sygic açarsınız.

Madem samsung kullanıyorsunuz mağazadan car mode uygulamasını yükleyerek telefon ekranını da araç modu görünümümde touch ekranına yansıtabilirsiniz.

• quote:

Navigasyon sesi usb den gelmiyor bluetooth üzerinden geliyor. Zaten mirrorlink için aynı anda hem usb hem de bluetooth bağlantısı şart. Telefonu bluetooth ile araca bağladığınızda ses tuşları bluetooth ses çıkışının seviyesini kontrol etmeye başlar. Siz sesi düğmeden açarsınız bir süre sonra ekranda yüksek ses ile ilgili bir uyarı çıkar siz tamam deyip sonuna kadar yükseltebilirsiniz. Kabloyu takmadan önce sadece bluetooth ile bağlıyken sesi dediğim şekilde açın olacaktır. Sonra da kabloyu takıp görüntüyü yansıtırsınız.

Ses kaynağını değiştirmek için ekranın sağ üst köşesindeki nota şeklindeki dokunmatik düğmeye dokunun liste gelecektir. Usb-aux-fm-bluetooth vb. şeklinde bluetooth seçip sesi arttırıp aynı düğme ile radyoya geçebilirsiniz. Mirrorlink e dönmek için sağ alt köşeden dünya şeklindeki düğmeye dokunup tekrar sygic açarsınız.

Madem samsung kullanıyorsunuz mağazadan car mode uygulamasını yükleyerek telefon ekranını da araç modu görünümümde touch ekranına yansıtabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam zaten telefon bluetooth ile bağlıyken sesi sona alıyorum ama benim dediğim olay bundan biraz farklı. Normalde aracın ses artırma düğmeleri (direksiyonun üstündeki fiziksel veya ekrandaki sanal tuşlar) kullandığımızda navigasyonun sesine kumanda edebilmeliyz ama şu anki durumda ekranda sygic varken bile sadece radyo sesi artırılıp azaltılabiliyor.

İkinci satırda yazdığınız metnin mantığı cihazı usb ile bağlamadan sadece bluetooth bağlı iken yaptığınız ses ayarı ile aynı etkiyi yaratır.

Car mode yüklü ama ben sevmedim sadece sygic işimi görüyor o yüzden tesadüfen çalışan özelliğin mantığını çözüp kullanırsam bana yeter.

Bu arada bizim gibi orta yaş üstü kişilerin teknolojiden bahsetmesi lpg muhabbetinden sonra iyi geldi.

Birazdan yolculuğa çıkacağım. Deneyip sonucu size yazarım böylece teknoloji muhabbeti de devam etmiş olur.🙂

• quote:

Birazdan yolculuğa çıkacağım. Deneyip sonucu size yazarım böylece teknoloji muhabbeti de devam etmiş olur.🙂
    Teşekkür ederim cevabınızı bekliyorum iyi yolculuklar.

• Bizde de grisi var. Geçen ön kabutu tam kapatmamışım. Yolda giderken küt diye açıldı ön cam pert.
    Sağolun . İlk açılışta sesi bayağı yüksekti. Direksiyondan kıstım sonra ne yaptıysam tekrar açamadım. Bir anormallik var çözersem haberdar edeceğim.

• quote:

Sağolun . İlk açılışta sesi bayağı yüksekti. Direksiyondan kıstım sonra ne yaptıysam tekrar açamadım. Bir anormallik var çözersem haberdar edeceğim.
    Tahminim bende olan olaya denk geldiniz bende de bir kere çalıştı daha sonra çalıştıramadım işallah mantığını çözersiniz. Bu arada bende sizin söylediğinizi denedim cihazı usb ile bağlamadan arabadan bluetooth ses ayarını artırdım daha sonra telefonu kablo ile bağlayıp görüntüyü ekrana aktardım. Teorik olarak navigasyonun sesi yükseldi ama yolda giderken sesi artırıp eksilmek istersem navigasyondan çıkıp bluetooth ses ayarlarından ayarlayıp en sonunda navigasyonu tekrar açmak lazım ki olayın mantığına ters. Normalde ekranda navigasyon varken ses düğmeleri ile ses açılıp kapatılabilmesi lazım. Diğer marka araçlarda gayet düzgün çalışıyormuş özellikle wolksvagen grubu tam uyumluymuş. Bir yolu vardır ama ne? Bende denemeye devam ediyorum hayırlısı bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 21 Ocak 2019; 17:10:16 >

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Chr forumunu neden bu kadar pasif kaldığı yönündeki tahminim doğru çıktı...foruma gelip soru soranı..neden soru soruyorsun..git facebook a baksana..gooogle da tarasana gibi soru sorduğuna pişman eden ihtiyar grup kendi arasında da..bu gençler böyle zaten babında kendi çapında dertleşecek yandaş da bulabiliyor..
    üstelik bunlar bu şekilde kaba cevapları ile kibar olabiliyorken tek yazdığı "tüp taktıran oldumu diye" sormak olan vatandaşın usblubunu beğenmiyorlar..tam komedi..bir ihtiyara laf anlatmak zaten çile..iki tanesine laf anlatmak zaten mümkün deil..benimde okadar boşa harcayacak vaktim yok...en iyiysi sizi kendi halinize bırakmak...
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sen engellediğin için göremezsin şimdi. Delikanlı geri gelir demiştim bak geldi. Haber vereyim dedim seni sormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: leaderz

Chr forumunu neden bu kadar pasif kaldığı yönündeki tahminim doğru çıktı...foruma gelip soru soranı..neden soru soruyorsun..git facebook a baksana..gooogle da tarasana gibi soru sorduğuna pişman eden ihtiyar grup kendi arasında da..bu gençler böyle zaten babında kendi çapında dertleşecek yandaş da bulabiliyor..
    üstelik bunlar bu şekilde kaba cevapları ile kibar olabiliyorken tek yazdığı "tüp taktıran oldumu diye" sormak olan vatandaşın usblubunu beğenmiyorlar..tam komedi..bir ihtiyara laf anlatmak zaten çile..iki tanesine laf anlatmak zaten mümkün deil..benimde okadar boşa harcayacak vaktim yok...en iyiysi sizi kendi halinize bırakmak...
    Yav he he....

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.