Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (258. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Düz Dynamic paket satan birisi benim farlar led dedi ve kafam karıştı kusura bakmayın. O zaman Dynamic Techno veya Diamond Premium hangisi temiz denk gelirse seçimi yapmak lazım. Dynamic paketin çift renk olayı çok güzel duruyor. Aralarında renkten başka fark yok sanırım? 2016 model alacağım.
  • Techno paketlerde LED farlar var. dynamic ve premium arasinda ise ionizerli klima, deri koltuk, ic trim rengi farki ve otomatik park (on/arka park sensoru) var distaki cift renk disinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^Biotech^ -- 7 Mayıs 2018; 18:22:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diamond daha önde sanırım. Fakat dynamic gri üstü siyah olanlar çok şık duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Durotan35

Teşekkür ederim. Düz Dynamic paket satan birisi benim farlar led dedi ve kafam karıştı kusura bakmayın. O zaman Dynamic Techno veya Diamond Premium hangisi temiz denk gelirse seçimi yapmak lazım. Dynamic paketin çift renk olayı çok güzel duruyor. Aralarında renkten başka fark yok sanırım? 2016 model alacağım.
    Rica ederim. Diamond boşken de, premium paketle de dynamic techno dan daha dolu. Sadece fabrikasyon park sensörleri için bile diamond alınır ki ben dynamic techno bulmama rağmen bu sebepten led farları gözden çıkarıp diamond aldım. Ayrıca mavi renkteki CHR lar dışında diğer renklerde içerideki tüm mavi detayların kötü göründüğünü düşünüyorum.

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 2016 model paketlerin hiçbirinde motorlarında start stop yok sanırım dimi?

• Anahtarsız giriş ve çalıştırma var. Start-stop yok.

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Toyota araçlarında genel olarak kullanmıyor. Sebebi nedir acaba?
  • Maalesef bilgim yok.

• Eski birkac aracimda bu ozellik vardi, ancak az yol yapiyorsaniz akuyu cabuk bitiriyor ve araca binince kapatiyor insan. Bu araclarin akuleri ve sarj dinomalari normal araclardan pahali ve kagit uzerinde 0,5 lt civari tasarruf saglaniyor gozukuyor. Gercekte belki 0,1-0,2 lt ancak dusuruyor. Sahsen cok gerekli bir ozellik degil.

• Arkadaşlar hibrit model de sarj durumu az iken yakit tuketimi nasıl oluyor. Normal 1.8 atmosferikler gibi 10 11 lt mi yakıyor? Hic basina gelen oldumu?

• Akü çabuk dolduğu için o kadar yakmaz, en fazla benim gördüğüm 8,5 lt oldu, normali 7.5 lt öyle durumda.
  • Doltuktan sonrada 4-5 ortalamayla gidiliyor heralde. Teşekkürler..Alman Bosch dizeli kurtaracak yeni teknoloji geliştirdiklerini duyurdular sizce durumu tersini çevirebilirler mi?

• Ülkemizde şu an bireysel kullanıcı için ( yılda 10 bin - 20 bin km arası ) dizelin ilk alım maliyeti çok fazla. Ayrıca yeni nesil dizel motorlar çok hassas, partikül filtresi dolması enjektörlerin belli aralıklar ile ayar istemesi üstüne bir de mazotun fiyatının benzin ile aynı seviyeye yaklaşması sebebi ile dizelden kopuş var. Corolla 1.6 lt Advance otomatik ile dizel aynı donanım otomatiği arasında 25 bin TL'ye yakın fark var ki bu 100-150 bin km demek. Ayrıca LPG avantajını da unutmamak lazım. Şu an az tüketim peşinde olanlar LPG'li araç tercih ediyor.

Araç üreticilerinin de aslında dizele soğuk bakmasının sebebi bu üretim maliyetleri. Dizel motor binek araçlarda emisyon olarak belki iyileştirme olabilir Euro 7 normunu karşılar ama maliyeti yüksek olduğu için eskisi kadar rağbet görmeyeceği belli oldu. Kısacası bundan sonra dizel satışları beklendiği kadar olmayacak.
  • Arkadaşlar merhaba 1 hafta önce 2017 1.2 diamond chr aldım . Şehir dışından getirirken depoyu doldurdum kalan mesafe 495 km yazdı 250 km geldim ortalama tüketim 5.4 gösterdi (kontak kapatılınca gösterilen kullanılan süre gidilen mesafe ve ortalama yakıtı gösteren 3 lü bilgi ekranında) bugün 1 haftalık şehir içi kullanımından sonra depoyu ağzına kadar yine doldurdum kalan mesafeyi yine 495 km gösterdi ve şehir içi ortalama yakıt tüketimi kontağı kapatınca 7.5 yazdı bu ekranda depo doluyken 500 üstü bir rakam görünmüyor mu? Yazan ortalama ile gidilecek mesafeye baktığınızda 100 km de 10 litre yakıyor gibi mesafe bilgisi veriyor ama kontağı kapattığımızda 5.4 yada 7.5 yazıyor peki 7.5 tüketmiş bile olsa gidilecek mesafe 650 km civarında olması gerekirken niye dolu depoda bile 495 gösteriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 14 Mayıs 2018; 7:58:35 >
  • herkese merhaba. Ben de önümüzdeki aylarda toyota chr hybrid 1.8 diamond premium paket almak istiyorum. maalesef ülkemizde bir devlete bir kendimize araba aldığımız için birikim aşamasındayım henuz. Bugün toyota bayisine gittim ve touch 2 ekranı denedim chr hybrid'te. Dokunmatik ekran tepkimeleri çok kötü bence. Sanki saçma sapan bir markanın dokunmatik ekranı ile yazılımını almışlar, monte etmişler. Ses artırma düğmesine basıyorum, -abartmıyorum- 1.5 saniye falan sonra açıyor sesi. Ve ekranlar arasındaki geçiş o kadar yavaş ki, insan ister istemez sorguluyor: Bu araca bu kdr para verilecek, multimedya sistemine bak.. apple car play bile desteklemiyor..

Size bu bağlamda sorum şu: ekran hassasiyeti göz ardı edilmeli mi?

Bir de sonraki yıllarda bu multimedya sisteminin tepkimeleri düzeltilebilir mi?

Teşekkürler.
  • 1.2 lt konusunda pek birşey anlamadım sorudan ama uzun yol 5.5 lt civarı şehir içi ise 7-8 lt normaldir. Daha sıkışık trafikte 10 lt'ye de çıkabilir.

Touch 2 ekranda öyle bir yavaşlık yok,büyük ihtimalle test aracının ekran hassasiyet ayarları ile oynamışlardır. Ama ayarları düzeltildikten sonrada size göre yavaş olsa bile siz bu ekranı ilerleyen zamanlarda geri görüş kamerası hariç hiç kullanmayacaksınız. Çünkü direksiyon üzerindeki kumandalar ve hız göstergesinin oradaki bilgi ekranında her türlü ayar ve gerekli bilgiler gözüküyor. Buralardan bakmak ve ayarlamak çok daha pratik. Açıkçası ekranı koyduk madem geri görüş kamerası için içine de birşeyler yükleyelim bari demişler. Car play yok,android desteği mevcut değil,film izlenmiyor vs vs işte.
  • Ben ortalama yakıtı sormuyorum hocam depoyu ağzına kadar doldurmama rağmen 1 depo ile gidilebilecek yol için bilgi ekranında 500 km yazmadı daha . Eğer dolu depo ile maksimum 500 km gidecekse bu ortalama yakıt tüketimi 10 litre demektir ama kontağı kapattığımda yukardaki değerler yazıyor buda depo doluyken ekranda en az 600 km yazmasını gerektirir. Benim öğrenmek istediğim de bu. Depoyu doldurduğumuzda niye gidilebilecek yol 500 km nin üzerinde göstermiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 14 Mayıs 2018; 9:25:54 >
  • Toyota'larda tüm araçlarda olduğu gibi yedek benzin deposu vardır ama Toyota'da bu daha büyük oluyor şu an aklımda değil, o kısım normalde menzil olarak göstermiyor. İbre kırmızıya geçince o menzili görebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

1.2 lt konusunda pek birşey anlamadım sorudan ama uzun yol 5.5 lt civarı şehir içi ise 7-8 lt normaldir. Daha sıkışık trafikte 10 lt'ye de çıkabilir.

Touch 2 ekranda öyle bir yavaşlık yok,büyük ihtimalle test aracının ekran hassasiyet ayarları ile oynamışlardır. Ama ayarları düzeltildikten sonrada size göre yavaş olsa bile siz bu ekranı ilerleyen zamanlarda geri görüş kamerası hariç hiç kullanmayacaksınız. Çünkü direksiyon üzerindeki kumandalar ve hız göstergesinin oradaki bilgi ekranında her türlü ayar ve gerekli bilgiler gözüküyor. Buralardan bakmak ve ayarlamak çok daha pratik. Açıkçası ekranı koyduk madem geri görüş kamerası için içine de birşeyler yükleyelim bari demişler. Car play yok,android desteği mevcut değil,film izlenmiyor vs vs işte.
    teşekkürler hocam cevap için. demek istediğinizi anladım. dokunmatik ekrana dokunmaktan ziyade direksiyondaki fonksiyonlar ile ayarlıcaz artık napalım.

Bir de şöyle bir şey düşünüyorum; katılır mısınız bilmem;

Piyasada hibrit ve dizel araçlar bağlamında hybrid diamond için TSS+premium paket, 150bin + 8 bin=158 bin e full bir araç bulmak çok zor sanırım diil mi?

Hele QQ'deki cvt sorunu (tork yüksekliği yüzünden) ve diğer SUV'ların çok uçuk fiyatlarda olması (full donanımdan bahsediyorum) beni Toyota almaya yönlendiriyor.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim diğer arkadaşlardan depoyu fulleyince ekranda yazan rakamı paylaşan olursa sevinirim iyi günler.
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.