Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (245. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

Ben aracimi gecen sene nisan gibi ama 2016 model olarak listesinden cok daha uyguna alabilmistim. Eger bayilerin ellerinde cok arac varsa 2018ler geldiginde uyguna alinabilir, yani pazarlik sansi artar. Ama stok yoksa risk olur bu durum. Eger beklemekte istemiyorsaniz bence alinabilir fiyat. Safety sense olmasini bende isterdim, memnun kalacaginizi dusunuyorum. Hayirlisi olsun

Allah razı olsun. biraz takıntılı ve sabırsızım. bekleyemiyorum. Dediğiniz gibi risk fazla. dün 125 diyen bayi bu gün geri döndü:"126 dan aşağı veremem abi." dedi. başka bir yerden 125 250 fiyat aldım onu alacağım inşaallah.
  • esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Sizin cevabı okuyunca dedim işte "Ruh ikizim"

Ben de aynen sizin gibiyimdir hayatta bekleyemem. Evet bazen zarar ettiğim olur ama Türkiye gbi bir ülkede genelde kar ediyorsun. Ben aracımı 15 Kasım günü daha ilk çıktığı anda test ettim 15 dk içinde de almaya karar verdim. Millet ne yapıyorsun bir düşün falan dedi ben tabi dinlemedim. Aracım 24 Kasım günü geldi parayı verdim teslim aldım (2016 yılından bahsediyorum). 1 gün sonra 25 kasımda vergi düzenlemesi geldi aracın fiyatı 5000 TL arttı!! Bir süre ABD'de yaşadım orada sabırlı olmak daha çok kazandırabiliyor fiyatlar stabil olduğu için ama bizim ülkemizde zor. Ellerinde araç olsa bu kadar diretmezlerdi. Geçen yıl yaklaşık 7000 araç sattılar hedef 10000 di ama diğer ülkelerden gelen talep beklenenden çok olunca buradaki fazlalığı oraya kaydırmışlardır zaten. Sene başında satışların az olacağını tahmin ettikleri için ona göre pozisyon almışlardır Kasım aralık 2 ay canlılıkta eldeki stokları tüketmiş olabilir.

Sonuç olarak bence de alın gitsin aklınızda kalacağına evinizin önünde kalsın Şimdiden güle güle kullanın aracınızı Allah kaza bela vermesin diyelim.

Valla durum oyleyse elinizi cabuk tutun da aramiza katilin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aliece

Sizin cevabı okuyunca dedim işte "Ruh ikizim"

Ben de aynen sizin gibiyimdir hayatta bekleyemem. Evet bazen zarar ettiğim olur ama Türkiye gbi bir ülkede genelde kar ediyorsun. Ben aracımı 15 Kasım günü daha ilk çıktığı anda test ettim 15 dk içinde de almaya karar verdim. Millet ne yapıyorsun bir düşün falan dedi ben tabi dinlemedim. Aracım 24 Kasım günü geldi parayı verdim teslim aldım (2016 yılından bahsediyorum). 1 gün sonra 25 kasımda vergi düzenlemesi geldi aracın fiyatı 5000 TL arttı!! Bir süre ABD'de yaşadım orada sabırlı olmak daha çok kazandırabiliyor fiyatlar stabil olduğu için ama bizim ülkemizde zor. Ellerinde araç olsa bu kadar diretmezlerdi. Geçen yıl yaklaşık 7000 araç sattılar hedef 10000 di ama diğer ülkelerden gelen talep beklenenden çok olunca buradaki fazlalığı oraya kaydırmışlardır zaten. Sene başında satışların az olacağını tahmin ettikleri için ona göre pozisyon almışlardır Kasım aralık 2 ay canlılıkta eldeki stokları tüketmiş olabilir.

Sonuç olarak bence de alın gitsin aklınızda kalacağına evinizin önünde kalsın Şimdiden güle güle kullanın aracınızı Allah kaza bela vermesin diyelim.

Benim gibilerin fazlalığını görmek rahatlatıcı. aracımı bugün sattım noterden çıkıp direkt Toyota ya gittm. elektronik ve özellikle de otomobil konusunda zaafım var. bazen nefret ediyorum bu huyumdan bazen de "kaç kere geleceğim şu dünyaya?" deyip boşveriyorum.
    garip bir şekilde elinde hazır araç bulunmayan hiçbir bayi havuzdan çekecekleri 2017 modeller için bile indirim yapmadı. Corolla dan sonra Toyota ya tövbeliydim ama fiyatına kıyasla sundukları ve harika tasarımı beni CHR almaya itti. Niyetim tucson du ancak gereksiz şekilde artmış olan fiyatı ve 1.6 tgdi motorun tüketimi beni korkuttu.

Bir aksilik olmazsa yarın işlemleri tamamlayacağım. Aynen dediğiniz gibi binmesem de kapıda görmem lazım.
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

• ^Biotech^ ^ kullanıcısına yanıt
    İnşaallah yarın itibarıyla resmen aranıza katılmış olacağım.
    Hayirlisi olsun tekrardan, gelismeleri yazarsiniz
    Teşekkürler. Yazarım.
  • Herkese iyi akşamlar. Bugün aracımı teslim aldım. 1.2 turbo mds diamond. Harika bir araba. Ancak göstergelerin arasındaki ekranı kullanmada sıkıntı yaşıyorum menüleri çözmem lazım. Direksiyondaki tuşlar da alışkanlık istiyor. Bir de iç aydınlatma çok zayıf. Bunların dışında herşey çok güzel.

Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın.

Hepsine alışacaksınız zamanla. İç aydınlatmaya led takan arkadaşlar var çok memnunlar.

Bana da anlık tüketim menüsü tuhaf gelmişti, göstergede barın alternatifi de olmalıydı demiştim. Karıştırdım ve sanıyorum sürüş bilgisi menüsünde barın yerine sayısala/rakama çevirmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın.

Hepsine alışacaksınız zamanla. İç aydınlatmaya led takan arkadaşlar var çok memnunlar.

Bana da anlık tüketim menüsü tuhaf gelmişti, göstergede barın alternatifi de olmalıydı demiştim. Karıştırdım ve sanıyorum sürüş bilgisi menüsünde barın yerine sayısala/rakama çevirmiştim.

Allah razı olsun.
    Led olayını ben de yapacağım inşaallah.
    ben menülerde gezmeyi ve ayarlamayı çözemedim. uzun uzadıya kurcalama fırsatım da olmadı açıkçası.
    Direksiyondaki tuşların basış hissiyatını da garipsedim. corolladan sonra sanki basmıyormuşum gibi geldi. Tık tık basma hissi yok gibi. Dediğim gibi alışkanlık istiyor biraz.
    Arka tamponun ortasındaki kırmızı bölümde ampul var mı? yoksa kedi gözümü? frenlerle birlikte yansa çok şık olurdu.
    Edit: kılavuzdan öğrendim arka sis lambasıymış.
    Bir de kılavuzun sonlarına doğru kendiniz yapabileceğiniz onarımlar diye bir bölüm var ki kapitalizmin hüküm sürdüğü bu çağda insan "helal olsun" demeden edemiyor. Çünkü pek çok küçük onarım detaylı ve resimli şekilde anlatılmış. başkası olsa "En yakın servise başvurun." yazar geçerdi. Helal olsun Toyota.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 11 Ocak 2018; 23:42:16 >

Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın.

Orta ekran için kilit bölüm direksiyonun sağındaki tuşlar ve sol ve sağ oklar. Ekranla ilgili bilgileri değiştirmek için aracınızın hareket etmiyor olması gerekiyor. Ekranda görmek istediğiniz şeyler aslında sürüş bilgileri menüsünde. Umutsenin bahsettiği bar şeklinde yakıt tüketiminin dijital gösterime döndürülmesinden, yakıt tüketiminin sizin sıfırladığınız zamandan o ana kadar gösterilmesi ya da her depoyu fullemenizde sıfırlanmasına kadar bütün bilgiler bu dediğim başlığın altında. Aracı çalıştırınca okları kullanarak sola doğru iki kez tıklayın bütün bu menüler karşınıza çıkar. Sonrasında merkezdeki nokta işareti ile alt menüleri seçiyorsunuz. Aslında çok basit ama insan ilk bir hafta aracı hemen sürme ve onun keyfini alma telaşesinde o işlere pek bakmıyor Neyse siz zaten karıştırınca hepsini bulursunuz. Tekrar güle kullanın aracınızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aliece -- 12 Ocak 2018; 0:18:19 >

• Aliece A kullanıcısına yanıt
    Çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. dediğiniz gibi önce biraz kullanayım heyecanı olunca tam yoğunlaşamadım. zamanla alışacağım inşaallah.
    Allah kazasiz belasiz surusler nasip etsin (hepimize insallah). Ben led taktim ic aydinlatmaya ve umutsenin dedigi gibi bayagi fark etti.

Allah razı olsun. ben de yapacağım inşaallah.
  • Arkadaşlar merhaba, Toyota bayilere pek esneklik bırakmıyor, o yüzden çok indirim olmuyor maalesef. Bir bayiden aldığınız fiyat genelde tüm bayilerde aynı oluyor. İlerleyen günlerde konuya elimden geldiğince katkı sunmaya çalışırım. Mümkünse hibrit olan versiyonu tercih edin derim, şehir içi tüketim değerinde sadece benzinli olan versiyona göre iki kata yakın tüketim farkı var.

Şu an 2018 fiyatları internet sitesine yükleniyor. Fiyatlar maalesef çok artmış. Örneğin şu an Alanya Toyota bayisinde bizim sıfır olarak sattığımız 2017 model C-HR 1.8 Hibrit Diamond e-CVT TSS ek donanımlı araç 137,450₺ idi. 2018 modelinin açıklanacak yeni fiyatı ise 151,300₺ olacak. Bizde sadece 1 adet dışı inci beyazı içi siyah renk araç kaldı 2017 model örneğin.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Vergi duzenlemesi yapilmisti daha ayin basinda, bu kadar pahalanmamasi gerekmez miydi?

• Bu artışlar vergi ile ilgili değil. Biliyorsunuz firmalar üzerindeki maliyetler çok fazla arttı. Fakat bunları hemen fiyatlara aktarmıyorlar. Devlet vergi oranlarını indirmediği müddetçe de bu böyle devam edecek. Nereye kadar derseniz kimse bilmiyor açıkçası. Örneğin en ucuz Corolla 1.33 benzinli manuel 75 bin TL olmuş 2018 model. 2017 şu an mevcut fiyatı 68800₺. Tahminim en düşük motor hacimli Corolla 85 bin ₺'ye kadar tırmanacak zaman ile.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Bilgi icin tesekkurler.

• Herkese iyi akşamlar bugün arabanın 15.000bakımı(hibrit) -için Ankara aljye gittim.ilk konuştuğumda 690lira olur dediler bakım ve aşağıya inmediler(telefonla aramıştım).Daha sonra Zonguldak ereğlideki Göktepe toyotayı aradım orasıda aynı fiyatı verdi.O an Ankarada bulunduğum içİn Aljye gittim.Ve 520 küsür liraya arabanın bakımı yapıldı.(cam suyu koydurtmadım sadece yeni tazelemiştim) Nasıl olur indirim telefonda öyle demediniz dedim.sistem indirim uyguladı dedi.(daha önce Avensis dizel 2016 ve corolla 2014 dizel almıştım etkisi varmı bilmiyorum biraz cahilim bu konularda) Neyse daha sonra epb arızası var arabayı çalıştırırken saniyenin onda 3 ü kadar bir süre çıkıp kayboluyor dedim.Sistemde size güncelleme YOK dedi.Bakımdaki şefe ve müdürede söyledim onlarda baktılar ama sorun yok dediler.Yahu pekı ebp arızası diye bir uyarı neden çıkıyor ? Şahsen su ana kadar bir sıkıntı görmedim ama eğer arıza olmasaydı o yazı çıkmazdı diye düşünüyorum.Sizler ne düşünüyorsunuz .? Bu konuda bilgiye ihtiyacım var saygılarımı sunarım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• SerdarG78 S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda sanırım biotech daha net yanır verir ama bende bu arıza uyarısı çıkmamasına rağmen güncelleme yaptılar (Toyota'nın kendi bir sistemi var zaten orada güncelleme yapılacağı gözüküyordu ayrıca Toyota genel merkezden telefon ettiler). Ne fark etti bilmiyorum çünkü o uyarı yazısı ekranda hiç gözükmedi. Servislerin bir konuya çözüm sunması için tek yol o anda problemin ortaya çıkması. Yoksa şişirip sizi yolluyorlar. Çok büyük bir sorun değil başınıza dert çıkaracağını sanmam ama servisten bir çözüm bulamazsanız mutlaka Toyota merkeze yazın ilgilenip mutlaka size dönerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aliece -- 12 Ocak 2018; 19:2:46 >
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.