Şimdi Ara

C'deki 30 GBlık ölü alan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Notebookumun harddiskini c ve d olarak ikiye ayırdım. C toplamda 90,5 GB ve şu an 3,27 GB boş alan kaldı gözüküyor. Bir football manager yüklü oyun olarak 3-5 de program var ama çok fazla yer kaplayan programlar değil. C'nin içine giriyorum tüm klasörleri seçiyorum, sağ tıklayıp özelliklere basıyorum. Bu sefer de 57 GB gösteriyor toplamda(tek tek baktığımda da bulamıyorum 57 gbı bu da ayrı bir mevzu). Anlam veremediğim şey şu ki bu 30 GB nerede? C'de nasıl yer açarım rahatlatırım? Yardımcı olursanız sevinirim, bulamıyorum çözümü ve delirtiyor bu beni. Çünkü hiçbir şey yok yani bilgisayarda.

Bu da SS; (eğer gerekli bir bilgi varsa ne olduğunu söylerseniz eklerim. ne ekleyip ne eklememem gerektiğini bilmiyorum tam olarak açıkçası)

C'deki 30 GBlık ölü alan

• otomatik yedeklemeyi açmış olabilirsiniz

denetim masası > sistem ve guvenlik > yedekleme ve geri yükleme

burdan bir kontrol edin, bunun dışında tavsiye edebileceğim birşey yok

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/Set-up-or-change-automatic-backup-settings

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper81 -- 17 Ekim 2013; 17:09:21 >
  • onu zaten zamanında d'ye taşımıştım. c'dekileri silip.
  • yok mudur arkadaşlar bir çözüm buna
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

onu zaten zamanında d'ye taşımıştım. c'dekileri silip.

taşıma derken nasıl taşıdınız? söylediğim yerden yedeğin kaydedileceği yerimi gösterdiniz yoksa normal kopyala yapıştır yaparakmı yedekleri taşıdınız?

yedeği kaydedeceği yeri göstermediyseniz hala c ye yedek alıyor bence windows
  • armutyus A kullanıcısına yanıt
    avg yedekleme yapıyor olmasın çoğu antivürüs yazılımı sormadan yapıyor öyle şeyler
  • @*soldierblood*

sistem ve yedeklemeden cdekileri sildim ve yedekleme yeri olarak dyi seçtim. şu an dye yedekliyor her şeyi. cde yedek varsa bile bulamıyorum, eğer nasıl bulabileceğimi söylerseniz bir bakayım.

@ali-candan

avgnin yedeklemesine nerden bakabilirim, bunu bilmiyordum?

şu an çok komik durumdayım yani bir şey yüklemek istesem yapamayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

@*soldierblood*

sistem ve yedeklemeden cdekileri sildim ve yedekleme yeri olarak dyi seçtim. şu an dye yedekliyor her şeyi. cde yedek varsa bile bulamıyorum, eğer nasıl bulabileceğimi söylerseniz bir bakayım.

@ali-candan

avgnin yedeklemesine nerden bakabilirim, bunu bilmiyordum?

şu an çok komik durumdayım yani bir şey yüklemek istesem yapamayacağım

açık söylemek gerekirse windows 7 de yedeklemeyi hiç kullanmadım, windows 7 yi pc me ilk kurduğumda yanlışlıkla otomatik yedeklemeyi açmıştım ve C birden bire dolmuştu, daha sonra kapatmıştım ama aldığı yedekleri nasıl silmiştim hatırlamıyorum.

şuan yedeklemeyi açıp deneme gibi bir fırsatımda yok, işletim sistemimde yedekleme tamamen devredışı aktif etsem bile çalışmıyor bende :S

• Chrome geçmişini tamamen sil. Ayrıca geri dönüşümü boşalt. Bende genelde bu ikisi potluk yapıyor.
  • c ye sağ tıkla özelliklere gir orda disk temizleme olacak, orda sistem dosyalarini temizle olacak bunu bir deneyin
  • daha olmadı C:\Users\[buraya bilgisayar kullanıcı adın gelecek]\AppData\Local\Temp klasördeki herşeyi sil. silinmeyen dosyalar olursa önemli değil. onlar bilgisayarın kullanığı dosyalardır.
  • dediklerinizin hepsini yaptım arkadaşlar, zaten silmiştim daha yeni çok bir şey değişmedi
  • virtual box gibi sanal pc yok demi pc de? birde oyunların iso dosyası vardır heral onlar neredeler?
  • Masa üstüne bir tane winrar dosyası aç üstte adres var oradan C'yi göster ve içine bak. Yanılmıyorsam sys uzantılı bir dosya olacak onun boyutuna bak. Ayrıca win.old diye bir klasör var mı ona bak. Güvenlik kamerası kaydı vs gibi şeyler yapıyorsan onlarda şişirebilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @*soldierblood*

sanal pc yok bilgisayarda, zaten bir tane oyunum var onu da steamden aldım.

@sinan8080

senin dediklerini de yaptım ama sys ve win.old yok bilgisayarda

kafayı yiyorum ya doldu resmen c ve neyle dolduğunu bilmiyorum
  • Kasperskyın cd den boot edip virüs temizleyen bir programı var. Netten indir cd ye yazdir boot et açılması biraz uzun sürüyor ama açılıyor. Açıldıktan sonra virüs veri tabanını guncelle ve komple tarat bakalım. Sonucuda yazarsan sevinirim.

• armutyus A kullanıcısına yanıt
    Bak bu winrar olayı güzel bir şey gizliyi goster dediğinde gorunmeyenlerı bile gösteriyor wınrarda görünmüyorsa Birşey yoktur dosya olarak. Birde kullanıyorsan eğer bılgısayarında şifreleme programlarının gızlediği bir bölüm olabilir...

• disk temizleme penceresinde "sistem dosyalarını temizle" gibi bir şey vardı. 6 gb civarı yer açtı şu an ama hala bir 20-25 gb kayıp var ortada ve ne olduğunu bulamıyorum

kaspersky olayını tam anlamadım ama

çok sağolun bu arada ilgilendiğiniz için
  • Kaspersky rescue yazarsan google ye bulursun ;)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.