Şimdi Ara

c++ değişkeni scope dışında nasıl kullanabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. C++ üstünde çalışıyorum. If condition'ının içine 2 adet değişken tanımlamam gerekli degisken1 ve degisken2 olarak.Yine aynı if'in içine degisken1 ve degisken2'yi kullanarak başka bir değişken tanımlamam gerekiyor.Son elde ettiğim değişkeni ise if'in dışında kullanmam gerek fakat kullanamıyorum.
    Degisken1-2-3'ü header dosyamda tanımlayamıyorum çünkü degisken1-2 tanımlanırken içinde oldukları bir fonksiyonun parametresini kullanmaları gerekiyor.

Kısacası tanımladığım yer dışında başka bir yerde bir değişkeni header dosyamda tanımlamadan nasıl kullanabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hades333 -- 16 Mayıs 2018; 19:47:45 >

• Değişkenleri dışarıda kullanıp işin bittiğinde pointer kullanarak verilerini güncelleyebilirsin? Bu işine yararmı tam olarak ne istediğini anlayamamışta olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • If'in dışında kullanmak istediğin değişkenleri yine if'in dışında deklare etmen gerekiyor. İstediğin şey bunu bir şekilde mümkün kılmıyorsa büyük ihtimalle tasarım hatan var.
  • gdb G kullanıcısına yanıt
    Aynen. If dışında tanımlayıp içerde değiştirdim sıkıntı kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.