Şimdi Ara

c/c++ yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yapmam gereken bi ödev var arkadaşlar kullanıcıdan ismini girmesini isteyen bi program olacak ama rakam girişi olduğunda tekrar ismini girmesini isteyecek yardımcı olursanız çok sevinirim kodlar c veya c++ olabilir şimdiden teşekkür ederim .

• daha basit şekilde anlatabilirmisiniz?
  • c/c++ yardım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam programı devc++ derledim ama rakamda girsem harfte girsem doğru girdiniz olarak gösteriyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BariscanGNGR

daha basit şekilde anlatabilirmisiniz?

Yapacağınız program sizden isminizin girilmesini isteyecektir. Ancak isim girerken yanlışlıkla rakam girilirse program yanlış isim girdiğinizi söyleyerek sizi uyaracak ve ismi tekrar girmenizi isteyecektir. soru bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: therapy1806

quote:

Orijinalden alıntı: BariscanGNGR

daha basit şekilde anlatabilirmisiniz?

Yapacağınız program sizden isminizin girilmesini isteyecektir. Ancak isim girerken yanlışlıkla rakam girilirse program yanlış isim girdiğinizi söyleyerek sizi uyaracak ve ismi tekrar girmenizi isteyecektir. soru bu

İlk başta stringe veya char dizisine ismi girmeyi sağlıyoruz.

Sonra dizinin içindeki karakterleri döngü ile tek tek ele alıyoruz.

Elimizdeki karakteri isdigit() fonksiyonunu kullanarak sayımı değilmi öğreniyoruz.

1 gelirse içinde sayı var demek oluyo hemen döngüyü durdurup en baştaki işleme geçiyoruz.. 0 gelirse kontrole devam..

Döngü bittiğinde 0 kaldıysa giriş onaylanır

Elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• therapy1806 T kullanıcısına yanıt
    o programı sadece örnek olarak 5dkda yazdım, yoksa CC++'de dize içinde rakam var mı yok mu kontrolü yapan yordam daha önce hiç yazmadım, kendi açımdan onu C'deki dize, işaretçi, fonkiyon yazma ufak antrenman babında yani kendim de öğrenci gibi biraz öğrenmek / hatırlamak için yazdım; kolay tarafından SS'ini gönderdim. Yani demek istediğim, sonuçta sen de kendi kodunu yazmalısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BariscanGNGR kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam yardımcı oldunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.