Şimdi Ara

C 180 1.6 CGİ YAKIT TÜKETİM DEĞERLERİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
78.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • erzurumdaki test aracının amg paket ortalama 7.4 yakıt tüketimi vardı
  • 2012 1,6 komp fasci

buugn bıraz uuzn yol yaptım

64 km yol

ortalama hız 73 km

52 dk surdu

ve yakıt ortalaması 6,6

hava sıcaklıgı 14,5

genelde 90 km crıse control

resım atmayı beceebılsem resmını koyacakdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eudo -- 6 Şubat 2013; 1:13:28 >
  • Sabah ki degerım ank-esk arası
    Arac 2011 komp.5 ileri şanzuman
    110 km tempomat ile

[simage]
     C 180 1.6 CGİ YAKIT TÜKETİM DEĞERLERİ
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 6 Şubat 2013; 20:31:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 C180 1.6 cgi aracımla ilk kez şehirdışına gittim.

Yarısına yakını otoban olan 500km yolun tamamında hızım 100-130 aralığındaydı. Yakıt fazlasıyla tatminkar

NoT: Aracım 3bin km'de

C 180 1.6 CGİ YAKIT TÜKETİM DEĞERLERİ
  • güzel değer
  • 7 ileri yeni turbo motor mu 9-10 litre yakan?
  • Bu konuda bile doğru bir yargıya varılamamış.
    Turbo motor tüketimi sorulmuş, kimisi kompressör bilgileri vermiş, kimi o tarihte turbo yoktu demiş, yazan bir daha cevap vermemiş.
    Bu nasıl bilgi paylaşımı böyle.

Aracım şu model, Km şu.. Tüketim özelliklerim şu kadar şehir içi şu kadar şehir dışı ortalama şu filan diye doğru düzgün yazılamaz mıydı?
    Herkes soru sormuş cevap yok.
  • Arkadasım ben 4 yıldır kullanıyorum. Aracım C180 fascination blueefficiency. Sehir ici ortalama 11 12 litre sehir dışı 6 7 litre yakıyor. Arac 30bin kmde. AMG paketin aracı sertlestirdigini duydum. Konfor düşüyor yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gradient

Arkadasım ben 4 yıldır kullanıyorum. Aracım C180 fascination blueefficiency. Sehir ici ortalama 11 12 litre sehir dışı 6 7 litre yakıyor. Arac 30bin kmde. AMG paketin aracı sertlestirdigini duydum. Konfor düşüyor yani.

Arkdaşım başlıkta ne yazıyor?

4 yıl önce Cgi motor var mıydı?
  • 2012 C180 coupe turbo 1.6

İstanbul surekli sehirici trafikte 10.9 lt sabit bir kac aydir. Cok sakin kullanmiyorum, sakin kullansam 10lt olur sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Arkadasım ben 4 yıldır kullanıyorum. Aracım C180 fascination blueefficiency. Sehir ici ortalama 11 12 litre sehir dışı 6 7 litre yakıyor. Arac 30bin kmde. AMG paketin aracı sertlestirdigini duydum. Konfor düşüyor yani.

Ben benimkini verdim cgi ile karşılaştırın diye. Ben de biliyorum 4 yıl once olmadıgını.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Ben benimkini verdim cgi ile karşılaştırın diye. Ben de biliyorum 4 yıl once olmadıgını.

Ama konuya girip son mesajı okuyan biri başlıkta sorulan soruya cevap verilmiş gibi anlamıyor mu?

• Dogru haklısınız.

• Selam,
    Benim aracım C180 CGI 2011 model. Türkiyeye çok kısıtlı sayıda gelen makyajlı ve 1,8 lt turbolu, 7 ileri vitesli bir araç. Ankara.

Şu anda 27.00 km civarında ve iki-üç kez uzun yol yaptım. Genel olarak şehir içi kullanımı ile bu kmler boyunca genel ortalamam 9,5 lt.
    Öncelikle herkesin bildiği gibi kıza mesafelerde ve motor normal çalışma sıcaklığına gelinceye kadar bir miktar fazla yakıyor. Kış lastikleri ve kış kullanımında 9,8-10 lt lere yükselen tüketim ortalaması, yaz ile 9,5 lere düşüyor.

Uzun yolu keyifli ve Ankara istanbul Ankara seyehatimde 140-150 arası bir hızla 6,7 lt ortalama verdi. Ankaradan istenbula giderken boluya kadar olan rampalı bölümde anlık ortalamalar 7,5 lara çıktı ama dönüşte 6,7 lere düştü. Buda genel ortalamayı, 9,2 lere düşürdü. Eğer çok sıkışık olmayan bir şehir içinde ve her marşa bastığınızda en az bir 20 km gidebilirseniz ortlamayı çok kolay bir şekilde 7-8 lt civarlarına düşürebilirsiniz. Ama tabi biraz sıkıştırayım, turboyu devreye alayım derseniz 13-14 lt leri görürsünüz.

Selamlar

• Tüketim değerleri verenler, varsa eki arabaları için de tüketim değeri verebilirler mi?
    Bu saya kıyaslama çerçevesi genişler...

Örneğin, 2008 honda civic otomatikle İstanbul şehir içinde 1 yakıyordum, C180 ile de 10,5 yakıyor diyen olursa, daha da fikir alabiliriz...
    NOT: Yukarıdaki rakamlar kafadan sallasam da otomatik honda civic şehir içinde 10 litre yakıyor diye biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racai -- 30 Haziran 2013; 15:32:45 >
  • Şehirdışı 230 km civarı yolda; 110-120 km hız ortalaması ile 5.4/100 km ortalama... Foto çektm inandırıcı olmazsa diye.. Yeterki nabıza göre şerbet yapın az yakıyor

• 260 TL benzin ile 440 KM gidiyor

2013 amg 1.6 cgi.

Araç 10.000 km
  • 2011 makyajsız kasa C180 Fascination kullanıyorum. istanbul şehiriçi ortalama 10-11 lt arası. şehirdışı 90-110 km hızla yakıt 6 lt civarı.-120 -130 da 7-7,5 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Appdre

260 TL benzin ile 440 KM gidiyor

2013 amg 1.6 cgi.

Araç 10.000 km

bende c 180 kasa ile ilgileniyorum açık konuşmak gerekirse 3.16 bmw ile c 180 arasında gidip geliyorum...

c 180 in sahibinden.com da bir sürü çeşiti var. hangisini alacağıma karar veremedim.Fakat şu an mevcut aracımla mitsubishi lancer i 1.5 le kıyaslayınca yakıt olarak çok fark var gibi.ben 260tl benzinle 50lt alıp 600km.net gidiyorum.
    Ama bu da mercedes o apayrı birşey..

inceleme yapıp bakacağım hangi modeli alsam diye hiç tecrübem yok.ileriki hedefim bu
  • çötenek kullanıcısına yanıt
    Size örnek olsun diye şöyle birşey yazayım.Eşimin kullandığı C180 cgi fascination+selection pack aracımızı sattık.
    Satmadan önce de son bir defa göstergelere bakmıştım.
    Eşim 8.900 kuşur km boyunca sıfırlamamış. Yakıt 8.4 gösteriyordu. Bu araç iki defa şehirlerarası gitti.
    Geri tüketim şehiriçi.

Seçim konusuna gelince konfor istiyorsanız fascination (selection pack veya selection plus pack tercih sebebidir) tercih etmelisiniz. AMG ler daha sert süspansiyona sahip.

Saygılarımla,
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.