Şimdi Ara

Byzantine Sırlar Labirenti (%100 TÜRKÇE)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
6
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Byzantine Sırlar Labirenti (%100 TÜRKÇE)

Byzantine The Betrayal, 30 Eylül 1997 yılında Discovery Channel & Stromfront Studios tarafından toplam 6 CD olarak piyasaya sürülen PC oyunudur. 1998 yılında da Sırlar Labirenti ismi ile Türkçeleştirilerek LEVEL Dergisi tarafından 2'şer CD halinde toplam 6 CD olarak dağıtılmıştır. Ama Türkçe sürümünün son CD'sinde bug olduğu için oyun bitirilememişti. Oyun tarihi eser kaçakçılığını konu almaktadır ve İstanbul'un çeşitli yerlerinde (Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Arasta Pazarı vb.) geçmektedir.

OYUNUN İNDİRME LİNKLERİ AŞAĞIDA MEVCUTTUR. VİRÜS İÇERMEMEKTEDİR. GÜVENLE İNDİREBİLİRSİNİZ.

OYUNUN DİLİ %100 TÜRKÇEDİR.

SON CD'DEKİ BUG GİDERİLMİŞTİR.

OYUN RESİMLERİ:

OYUNU WINDOWS 10'A KURMAK:

1.) İlk önce Byzantine1.iso isimli dosyayı çift tıklayarak açıyoruz. (DAEMON TOOLS programını da kullanabilirsiniz.)
    2.) SETUP.EXE dosyasına sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.
    3.) Uyumluluk sekmesine girip İşletim sistemini "Windows 98/ME" olarak seçiyoruz.
    4.) Alt taraftaki seçeneklerden de "Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" ve "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneklerinin yanındaki tick işaretini aktif hale getiriyoruz ve Tamam diyoruz.
    5.) SETUP.EXE dosyasını çalıştırıp oyunu yüklüyoruz.
    6.) Oyunu yükledikten sonra masaüstünde bulunan "Byzantine The Betrayal" kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler diyoruz ve 3. ve 4. adımlardaki işlemleri uyguluyoruz.
    7.) Son olarak "Byzantine The Betrayal" kısayoluna çift tıklayıp oyuna girebilirsiniz.

OYUN NADİREN DE OLSA ATABİLİYOR BU YÜZDEN OYUNU SIK SIK KAYDETMENİZ ÖNERİLİR.

OYUN TANITIM VIDEOSU:

İNDİRME LİNKLERİ:

BAŞKA SORULARINIZ OLURSA SORABİLİRSİNİZ HEPİNİZE İYİ OYUNLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5AE71F43 -- 26 Ağustos 2019; 21:41:58 >

• Paylaşım içim teşekkürler... Oyun içinde sık sık kayıt yapmama rağmen sürekli oyundan atıyor yeni bir indirme linki paylaşma şansınız var mı
  • Maalesef yok. Bir de oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Yine olmazsa sanal makineyi deneyin. Bu arada kurulum yönergelerin deki adımları tek tek uyguladınız mı? Bir de kullandığınız işletim sistemi nedir?
  • Oyunu linklerden indirip kurdum açıldı çalışmasında sorun olmuyor pek arada bir hata geliyor o kadar.
    Ancak save edemiyorum.
    Oyunu kaydetmeye çalıştığımda hard drive'da yeterli alan yok diyor.Harddisk'te 1 TB boşluk var yani yer sorunu yok öncelikli olarak
    Sanırım bu oyun kaydı CDRom içine yapmaya çalışıyor.CD olarak Windows zaten image oluşturuyor ama onun üstüne kayıt yapma şansı yok ya.
    Windows 10 kullanıyorum.Ancak oyunu sırf denemek için XP yüklü eski bir laptopta da denedim aynı sorun vardı.
    Her ayarı araştırdım.
    Save yazan klasörleri karıştırdım notepad ile açtım hiç bir yerde bulamadı çözüm
  • Yukarıda yazanları yaptım ama sanal cd sürücüde cd1 takılı olmasına rağmen oyunu açmak istediğimde cd 1 takın diyor.
    Yardımcı olabilirmisiniz?
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    ilk başlarda Sanal sürücü ile çalışıyordu.Ama dün benim bilgisayarda da aynı sorun oldu.Sanal sürücü ile çalışmadı.Sorunu çözemedim.
    Bende tekrar yazılabilen DVD'ler vardı yazdım ilkini sürücüye koydum açıldı
    Sanal sürücü ile hala çalştıramıyorum.
    Hala save de edemiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkinkose

ilk başlarda Sanal sürücü ile çalışıyordu.Ama dün benim bilgisayarda da aynı sorun oldu.Sanal sürücü ile çalışmadı.Sorunu çözemedim.
    Bende tekrar yazılabilen DVD'ler vardı yazdım ilkini sürücüye koydum açıldı
    Sanal sürücü ile hala çalştıramıyorum.
    Hala save de edemiyorum :)
    Bu dediğinizi deneyeyim. Sonucu paylaşırım. Teşekkürler cevap için.
  • Oyunu çalıştırmayı başardık. Dediğiniz gibi yapınca oldu. Oyunun kayıt problemi var. Kaydetmeden tek seferde bitirmek şart

Şu an tek gördüğüm sıkıntı oyun monitorden dışarı çıkıyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim acaba. Mesela bu oyunu pencere modunda açmak istiyorum ama başaramadım. Öyle yapsam sorunu çözerim gibi.
  • aynı sorun bende de vardı.Simgeye sağ tıklayıp özellikler-uyumluluk'tan 640*480 ekran çözünürlüğünü tıkladım bir süre öyle açıp sonra tam ekran yapıyordum.(klavye kıs ayolu ile)
    sonra bu tiki kaldırdım sorun çözülmüştü
    save 'siz olmuyor amaaaa :(
  • bu oyunu senelerce aradim en son vazgecmistim.
    Cok tesekkurler konu sahibine, elinize saglik.
    Bu sıkıntılı donemlerde güzel bir mutluluk sebebi oldu.
  • yıllardır bu oyunun türkçesini arıyordum eline sağlık çok teşekkürler

• Babamın düzenli olarak aldığı Level dergisi vermişti bu oyunu, çok iyi hatırlıyorum. Paylaşım için çok teşekkürler...

• Ben uyumluluk modunu söylendiği gibi yapmama rağmen setup'a tıkladığımda "This application requires Windows 95 to run" hatası alıyorum. Çözebilmemin yolu var mıdır?

• Türkçe sürüme çok baktım ama bulamamıştım varol hocam.

• Oyunu düzgünce oynayabilmek için Windows 98 (PCem) yazılımı gerekiyor. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Bir de oyun 6. cd'yi isterse direk bydisk6.iso dosyasını açın. Aklınızda bulunsun.

Win 98 SE for PCem : Microsoft : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncanavarı234 -- 8 Şubat 2024; 3:17:57 >
  • Level dergisi vermişti bu oyunu bir zamanlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.