Şimdi Ara

BYTON iddialı geliyor: Dev ekran, 480 km menzil ve bir kahve içme süresinde haftalık şarj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin merkezli elektrikli otomobil girişimi Future Mobility Corp'un uluslararası markası BYTON, önümüzdeki hafta ABD'de ilk elektrikli otomobilinin örtüsünü kaldıracağını açıkladı. Ayrıca otomobili 2019'da Çin'de piyasaya sürdükten sonra 2020'de ABD ve Avrupa'ya getirme planlarının olduğunu da doğruladı.

Ayrıca Bkz.BMW X6'ya rakip geliyor: Audi Q8 test edilirken görüntülendi
    Geçtiğimiz yıl Tesla, BMW ve Nissan'dan bir grup yönetici Future Mobility Corp. adlı yeni bir elektrikli araç şirketi kurmuştu. Çin'de hayata geçirilen girişim Tesla'da önemli bir yatırımı olan Tencent Holdings tarafından destekleniyor. Eylül ayında BYTON markasını duyuran şirket o tarihte 482 km menzil ve şimdiye kadar bir araçta yer alan en büyük ekrana sahip olduğu vurgulanan tam elektrikli crossover modeliyle ilgili teaser'lar yayınlamıştı.

480 km menzil, otonom sürüş ve dev ekran

BYTON bugün aracın önümüzdeki hafta CES 2018'de tanıtılacağını açıklarken aynı zamanda ilk elektrikli aracına ait yeni teaser görseller paylaştı. Şirket aracın üretimi ve diğer pazarlara sunulma planlarına ilişkin bilgiler de verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"BYTON'un akıllı elektrikli otomobilleri, şirketin Çin'in Nanjing şehrindeki fabrikasında üretilecek ve 2019'da Çin'de satışa sunulacak. Otomobil 2020 yılında ise ABD ve Avrupa'da satışa çıkarılacak. BYTON'un daha sonraki sedan ve çok amaçlı aracı (MPV) aynı platforma dayalı olarak tasarlanacak ve üretilecek."

BYTON aracın otonom sürüş teknolojisine sahip olacağını ve makine öğrenimini kullanacağını söyledi. Bir başka güzelliği ise şarj süresi olacak. Şirket sürücülerin bir bardak kahvenin tadını çıkaracak sürede araçlarını -şehir içi yolculuk için- bir hafta yetecek kadar şarj edebileceklerini iddia ediyor. Muhtemelen burada hafta boyunca işe gidiş gelişe yetecek kadar bir şarjdan bahsedilmiş. Resmi lansman 7 Ocak tarihinde CES'de gerçekleşecek ve araçla ilgili tüm detayları o tarihte size aktarmaya çalışacağız.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    BYTON iddialı geliyor: Dev ekran, 480 km menzil ve bir fincan kahve içme süresinde haftalık şarj
    BYTON iddialı geliyor: Dev ekran, 480 km menzil ve bir fincan kahve içme süresinde haftalık şarj

• Yapın yapın, arabayı sadece ekrandan yapın. Hele o direksiyondaki ekran.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabanın ekranı yok,ekranın arabası var.
  • Haber başlığında dev ekran denilince böylesini beklemiyordum yuha.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım teslaya gerçek bir rakip gelir, future büyük hype oluştrurup hayal kırıklığı ile sonlanmıştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • o ekrana bakmaktan insan araba kullanamazki yav araç direkt otonom olsun hatta direksiyonun olduğu bölüm torpido falan da ekran olsun.
  • Arabanın ekranında 3 kişi rahat çalışabilir. Biri Premiere'de video editler, diğeri internetten fatura ödemesi yapar, beriki de online oyun oynar. O potansiyeli gördüm ben :)

• Bence önce ekranı yapmışlar altına arabayı koymuşlar. Araba gücünü ekrandan alıyor deseler kimse şaşırmayacaktır.

• Arabanın içine 102 ekran LED TV koymuşlar. Resmen saçmalık. Direksiyonun üzerine bile ekran koymuşlar. İşin cılkı çıktı artık. İç tasarımların bir karizması olurdu. Şimdi tamamen ekrandan oluşan uçakvari iç mekanlar gelecek belli ki.

• 10 SENEYE KADAR Çinliler Japonları da Almanları da geçecek otomotiv dünyasında.
  • Ekran bütün bataryayı biterecek gibi gözüküyor.

• ekrana bakarken kaza yapma ihtimali çok yüksek.

• Elektrikli araçlara geçişte çin çok yol alacak.piyasayı ele geçirmeye geliyorlar

• O ekran çok yaktırır. Bizde hep kısık kullanırlar

• Bütün elektriği o ekran sömürür

• Yeni teknolojiler ve elektrikli araçlarla arabalara ilgisi artmış biri olarak bana bile itici geldi.

• Tamamen otonom olsa araç ekranın büyük olmasını anlarım ama direksiyonu olan arabaya bu kadar büyük ekran gereksiz olmuş. Büyük ekranda ısrarlılarsa direksiyon koymasınlar, sürücü müdahelesine gerek olmayan bir araç yapsınlar.

• direksiyon da koymasalardi, soforun eline ver bir xbox kolu sursun arabayi arada ekranin bir kismindan yandaki yolcuyla pes atar
  • şaka bir yana çinliler dünyaya hakim olacak gibi. bkz: xiaomi 'nin telefon piyasasını yerlebir etmesi gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülkemizde otonom araç mevzuatı var mı? yani kendi kendine giden otonom araç kaza yapınca ehliyeti bana mı soracaklar otonom araca mı?
    veya ben sarhoşum aracoı otopilota aldım gidiyorum yolda çevirme oldu sarhoş olduğum için bana ceza kesebilirler mi? teknik olarak aracı ben değil yapay zeka kullanıyor,bu durum da bena gene de ceza verirler miş?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.