Şimdi Ara

Buzlanma + kazalar + rezillik... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dün Ankara Milli Kütüphane önünde isiklarda durdum fakat buzlanma yüzünden arkamdaki damperli kamyon duramamış, bana girdi. Arabam 15-20 metre ileri fırladı, arabamın arkası pert vaziyette. İlk kazamı da oldukça kötü bir şekilde yaşamış oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnn

Dün Ankara Milli Kütüphane önünde isiklarda durdum fakat buzlanma yüzünden arkamdaki damperli kamyon duramamış, bana girdi. Arabam 15-20 metre ileri fırladı, arabamın arkası pert vaziyette. İlk kazamı da oldukça kötü bir şekilde yaşamış oldum.

Geçmiş olsun, kamyonette kışlık lastik var mıydı? Biliyorsunuz, yasal zorunluluk. Gerçi her halükarda suçlu ama nedense bu geldi aklıma.

• adnn A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

• Kış lastiği + yavaş ve dikkatli gitmek lazım.

• @mr.big @Anchowy61

Teşekkürler hocam :) Neyse ki isiklarda en önde ben vardım ve önüm boştu, yoksa tost olacaktım. Valla ona bakmak hiç aklıma gelmedi, polis de o konuda bir şey demedi. Çarpan kamyon kirkayak diye tabir edilen büyük inşaat kamyonuydu, onlarda kışlık yazlık lastik olayı var mi yoksa standart mı onu da bilmiyorum.

• Hocam bizim millet lastik bilincini geçtim, araçta az buçuk elektronik destek olsun (ESP gibi) hemen aracı ölümsüz, süper stabil bir makine olarak görüyor. Sorun biraz da buradan kaynaklanıyor bence. Burada biraz alakasız ama Yenişehir-İznik arası da tam bir ateş çemberi, yeni asfaltlama yapıldı da biraz rahatladı, yol genişletilmesi de biraz nefes aldırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam bizim millet lastik bilincini geçtim, araçta az buçuk elektronik destek olsun (ESP gibi) hemen aracı ölümsüz, süper stabil bir makine olarak görüyor. Sorun biraz da buradan kaynaklanıyor bence. Burada biraz alakasız ama Yenişehir-İznik arası da tam bir ateş çemberi, yeni asfaltlama yapıldı da biraz rahatladı, yol genişletilmesi de biraz nefes aldırdı.

Evet orasıda eskiden kötüydü şimdi biraz daha iyi, umarım tam anlamıyla yapılır.
    Eskiden bir kaza olurdu yol saatlerce kapanırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: adnn

Dün Ankara Milli Kütüphane önünde isiklarda durdum fakat buzlanma yüzünden arkamdaki damperli kamyon duramamış, bana girdi. Arabam 15-20 metre ileri fırladı, arabamın arkası pert vaziyette. İlk kazamı da oldukça kötü bir şekilde yaşamış oldum.

Hocam saat kac gibiydi acaba?

• 17.30'da oldu hocam. @mebrar

• kaza yapanları kaçında kış lastiği var acaba bunu sorgulamak lazım..
  • Kış lastiği önemli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihatsırdarford

Arkadaşım bilip bilmeden tuzlama yetersiz diyorsun bakın Melih Gökçek ne demiş: yerleri yalayın tuzu tadın

Şaka şaka cidden yetersiz tuzlamalar ama sizde 22 senedir seçiyorsınuz adamı[sm=s17.gif]

yerden ısıtmalı yol yapmıştı o ne oldu acaba çalışmıyordu en son belediye ilgili bişey duyuca benimde direk aklıma gökçek geliyor kayıp bu aralar son tartışma sonrası görünmüyor piyasada

• Sur'at felakettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaza yapanlara geçmiş olsun öncelikle.

Yalnız her kış aynı muhabbetler artık gına getirdi. Lastiğinin biri patinaja kalsa karayolları çalışmiyir demeye başlayacak insanlar türedi. Buna anlam veremiyorum. yavaş git arkadaşım. Hatta şüphen varsa kışın gitme. arabayı çalıştırma. Bende kış aylarında birçok kaza yaptım. kazadır olur. hızlı gidersin kayarsın, yavaş gidersin buz vardır duramazsın, viraj çıkar dönemez uçarsın, önündeki durur sen kayarsın vs. vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdempc

kaza yapanlara geçmiş olsun öncelikle.

Yalnız her kış aynı muhabbetler artık gına getirdi. Lastiğinin biri patinaja kalsa karayolları çalışmiyir demeye başlayacak insanlar türedi. Buna anlam veremiyorum. yavaş git arkadaşım. Hatta şüphen varsa kışın gitme. arabayı çalıştırma. Bende kış aylarında birçok kaza yaptım. kazadır olur. hızlı gidersin kayarsın, yavaş gidersin buz vardır duramazsın, viraj çıkar dönemez uçarsın, önündeki durur sen kayarsın vs. vs.

Arkadaşım ben kimseyi kötülemeye çalışmıyorum ama ortada bir gerçek var ve bunu anlamak istemiyorsunuz. 5 dakikada 3 kaza oluyorsa ve durum günlerdir böyleyse bir sorun ve sorumlu var demektir.
    Uyarı levhaları neden koyulur? Düşünmek lazım. Evet bizim insanımızda da sorun var ama herkes mükemmel olsa polise ne gerek var uyarıya ne gerek var.
    Bu arada yolu görmeden büyük konuşmamakta fayda var. Hava 8 derece her yer kupkuru bir bakıyorsunuz sağa tatlı viraj var ve oda kuru ama arkasındaki sola viraj jilet gibi. Umarım kimsenin başına gelmez.

• bu kazaların en buyuk nedeni kış lastiginin olmaması... Rambo gibi geliyor eleman tabi frene basınca yaz lastigi ne yapsın başlıyor kaymaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yambiri

Terbiyesiz bir şoföre örnek. Tam aşşağılık biriymiş. Umarın kendi başına gelir de o zamanki tavrını görürüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Orijinalden alıntı: merdempc

kaza yapanlara geçmiş olsun öncelikle.

Arkadaşım ben kimseyi kötülemeye çalışmıyorum ama ortada bir gerçek var ve bunu anlamak istemiyorsunuz. 5 dakikada 3 kaza oluyorsa ve durum günlerdir böyleyse bir sorun ve sorumlu var demektir.
    Uyarı levhaları neden koyulur? Düşünmek lazım. Evet bizim insanımızda da sorun var ama herkes mükemmel olsa polise ne gerek var uyarıya ne gerek var.
    Bu arada yolu görmeden büyük konuşmamakta fayda var. Hava 8 derece her yer kupkuru bir bakıyorsunuz sağa tatlı viraj var ve oda kuru ama arkasındaki sola viraj jilet gibi. Umarım kimsenin başına gelmez.

O bahsettiğiniz yolu iyi biliyorum. Taşkesti beldesinden Nallıhan'a kadar olan yolda bakım yok. Tüm yerleşim beldelerine de çok uzak bir yol. Yaklaşık 60 km'lik yol. Nallıhan'dan Ayaş'a kadar iyi sayılır. O yol sürekli kullanılan, aktif bir yol değil. O yola gelene kadar önceliği olan çok yol var. Bedava yapılmıyor bu bakım işleri. Malzeme, yakıt, personel gideri. Neden kullanımı düşük olan bir yola bu kadar masraf etsinler.

Bakın. Ben Akyazı'dan Ankara'ya kadar o yoldan gittim. Araç kamerası ile kesintisiz çekim yaptım yol boyu. Bazen km'lerce mesafeyi tek başıma gittim. Ne beni sollayan oldu. Ne de karşıdan gelen oldu. Yani atıl bir yol gibi. Binde bir araç zor geçiyor. Kolay kolay da bakım yapılmaz. Siz bunu bilerek biraz daha dikkatli olacaksınız.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.