Şimdi Ara

Buzdolabımın Arkasındaki Kablo Buz Tutuyor ve Eriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
2
Favori
1.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir eve taşındım ve eski evimde hiç yaşamadığım bir problemle karşılaşıyorum. Birkaç gündür zaman zaman buzdolabının altından su süzülerek mutfak halısını ıslatıyordu. Ben de bugün buzdolabını çekip arkasına bakayım dedim ve aşağıdaki resimde elimle tuttuğum metal kablonun buz tuttuğunu gördüm (buzlu halini çekmeyi akıl edemeden buzunu söktüm :/ )

Bu problem acaba neden kaynaklanıyordur ve nasıl çözümleyebilirim, yardım edebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

• Hala sorunum devam ediyor arkadaşlar :/
  • Uziiiiii U kullanıcısına yanıt
    Hala sorun devam ediyor mu bilmem ama olay şudur: O soğuyan parça dolabın içine gidiyor ve dolabı soğutuyor. Tabi gidene kadar dışı buz tutuyor veya üzerinde su yoğunlaşıyor. Bu suyun bir kapta toplanıp, sonra yavaş yavaş buharlaşması lazım. Sıkıntı senin o kap yok. Taşınırken düşmüş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmucit -- 11 Temmuz 2019; 14:12:6 >
  • Merhaba. Boru soğusa bile karlanmaması gerekir. Karlanmış olması duruma göre bir kaçak sonucu gaz eksildiğini veya sistemde kompresörün yağ kaldırarak sistemde tıkanıklığa sebep olduğunu gösterir. Bu karlanma ile birlikte soğutmada da bir zayıf görülebilir.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.