Şimdi Ara

Buzdolabı Seçimiii (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
46.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim buzdolabım da aynı serinin alt modeli, NF sınıfında .12 yıllık performansından çok memnunum.
    Sadece kapakları şeffaflaşmış ve sebzelik yerine bende Kahvaltı gözü denen çekmecesi var.Buzdolabının en beğendiğim yönü ise CAM RAFLARIçok kullanışlı ve dayanıklı.
    Derin dondurucu ve soğutucu bölmeleri ayrı çalıştığından verim yüksek .Ayrıca tatil modu da var;mesela
    tatile gidecekseniz soğutucu bölmeyi devredışı bırakabiliyorsunuz,bu sayede sadece derin dondurucu çalışıyor
    Umarım siz de memnun kalırsınız HAYIRLI OLSUN

Kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallara uyduğunuz takdirde performansı süperrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 13 Mart 2007; 0:00:14 >

• Bazı sitelerde Sharp buzdolaplarının çok iyi olduğundan bahsediliyor ve onlar öneriliyor. Burada hiç değinilmemiş, bu ürünler hakkında fikri olan varsa paylaşabilir mi. Teşekkürler.
  • benim elektronik eşyalardan baya anlayan bi arkadaş var. fikrini almak için sormuştum hangisini alıyım diye.kalite mi olsun ucuz mu olsun dedi.ben kaliteli deyince o zaman sharp tan şaşmıycaksın demişti. hepsiburadanın yorumlarında da baya güzel şeyler yazıyo memnun olmayan yok sanırım.. fakat sharp ın boyutları uymuyodu bize o yüzden arçelik aldık. fazla araştırmadım ama sırf bu arkadaş dediği için bile boyutları tutsa direk alırdım ben...
  • Sharp'ın sitesi yok malum, servisleri konusunda bilgisi olan var mı? Servis ağı falan nasıldır. Ankara'dayız sonuçta, çok fazla sorun yaşamayız ama. Bilgi içinde teşekkürler. Oldukça hoş özellikleri var ve diğer markalara görede oldukça hesaplı.
  • Sharp'ın satışı ve satış sonrası hizmetleriyle teknosa ilgileniyor
  • Hocam bugün elektrolux bayisine uğradım. Forumda Türkiye üretimi söylendiği için elektrolux buzdolaplarını düşünmüyordum. Bayideki bunların artık montajını Türkiye'de yapılmadığını söyledi. Bahsettiğim model ERD 4697 NF. Kampanya bitmeden electroluxten birşeyler alsam iyi olacak. Görüştüğüm bayide 2 ürün alırsan 2.cisi %50 li indirimli, 3 ürün alırsan 3.süne ücret almıyorlar. Katalog fiyatları normal fiyatlarına göre yüksekte olsa kampanya cazip hale geliyor. Almayı düşündüğüm ürün grubu aslında Çamaşır Makinası+Bulaşık Makinası+Fırındı, eğer bu ürünler güzelse Fırını sonrada alabilirim. Onun yerine Buzdolabı+Çamaşır Makinası+Bulaşık Makinası alabilirim. Buzdolabını electrolux'ten almazsam ithal Bosh 56920, Samsung RT58 veya Sharp sj-p58sl modellerinden biri olarak düşünüyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: storm

Hocam bugün elektrolux bayisine uğradım. Forumda Türkiye üretimi söylendiği için elektrolux buzdolaplarını düşünmüyordum. Bayideki bunların artık montajını Türkiye'de yapılmadığını söyledi. Bahsettiğim model ERD 4697 NF. Kampanya bitmeden electroluxten birşeyler alsam iyi olacak. Görüştüğüm bayide 2 ürün alırsan 2.cisi %50 li indirimli, 3 ürün alırsan 3.süne ücret almıyorlar. Katalog fiyatları normal fiyatlarına göre yüksekte olsa kampanya cazip hale geliyor. Almayı düşündüğüm ürün grubu aslında Çamaşır Makinası+Bulaşık Makinası+Fırındı, eğer bu ürünler güzelse Fırını sonrada alabilirim. Onun yerine Buzdolabı+Çamaşır Makinası+Bulaşık Makinası alabilirim. Buzdolabını electrolux'ten almazsam ithal Bosh 56920, Samsung RT58 veya Sharp sj-p58sl modellerinden biri olarak düşünüyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Teşekkürler.

sayın arkadaşım siz satıcıya asla güvenmeyin ,ben izmir çamkıranda gezerken bir bosch bayisine ugradım kapıda ayakkabılarının üstüne basmış elinde tesbih biri buyur abi dedi buyurduk ve ben bunları hangisi itha dedim güzel abim hepsi alman bizzat almanyadan getirtiyoruz dedi

bu olay gerçektir yani kısacası asla inanmayın buzdolabında alacagınız ürünün kullanma kulavuzunu isteyin orada üretim yeri yazr ve tüketici yasası geregi fiyat etiketindede üretim yeri yazar şöyleki yerli yada ithal gibi

ürünün üzerideki etikettede yazar üretim yeri ama bu dediginiz ürünü ben gördüm yerli idi genede dediklerime bakın bazı serileri ithal olmuş olabilir

ama çamaşır bulaşık fırını alabilirsiniz

buzdolabı seçimlerinizde güzel

iyi geceler

• dostum no-frost buz dolabı içine koyduğun besinleri sebze ve meyveleri direkt olarak soğuk hava üflüyerek soğutur besinlerin üzerine direkt üflenerek çabuk bir şekilde dondurulup saklanan besinler tazeliğini korur yenecek haldedir ama tadı ve tuzu kalmaz normal statik bir dolapta ise ağır ağır soğutularak direkt üstüne üflenmeden soğutulup saklanır ve yendiği zaman ilk koyduğun günkü kadar iyi olmasada no frostda saklanana göre çok daha iyidir ben bunu statikde pişecek yemeğin turboda pişirilip yenmeye çalışılmasına benzetiyorum.bence statik dolaplar no frost(karsız dolap)lara göre daha iyi zaten no frost buzdolap larının bir espirisi yok zaten karsız diyorlar karı sen görmüyorsun sade, arkası komple kar oluyor içine üflüyor ayrıca koyduğun salatalıkta domateste en ufak bir nemlenme varsa yada kapak biraz açık kalırsa hemen yiyeceklerin üstünde karlanma oluyor bu yüzden bence statik.iyi akşamlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: alienlord

biz buzdolabı almayı düşünüyoruz fiyatının iyi ve de özelliklerinin baktığım kadarıyla fazla olduğu için
    Vestel Rina 465 HGE A Enerji NF
    http://www.vestel.com.tr/Cultures/tr-TR/Urunler/20212602.htm

bu ürünü düşündük nasıldır bilen falan var mıdır?? bi de kesin no-frost alırız diye düşünmeme rağmen başka bi forumda ''No-Frostların içindeki hava dolaşımının gıdaları hızla kurutması'' gibi bi sorunlarının olduğunu okudum ve kararsız kaldım biri bu konuyu güzelce bi açıklasa çok makbule geçer yaw

ayrıca, bunun gibi bu ayarda başka hangi marka ve model tavsiye edersiniz ???????????

bi de bu buzdolabını bi 10 sene felan kullanmayı düşünüyoz sağlam bişi olsun yani. gerçi şu anki aeg de 20 senelik felan

aradığım özellikler biraz kullanışlı olsun ve ii soğutsun
    biraz kibar bişi olsun
    Buzlanma olmasınn
    A sınıfı olcak
    ve de en önemlisi genişliği max 70cm olmak zorunda

limit 2 milyar civarı daha fazla da olur ama önemli olan verdiğim paraya değmesi yoksa içime oturuyor yaw

edit:bizimkiler ille de arçelik diyip duruyolar bunla hemen hemen aynı ayarda olan bi modeli var mı? fiyatı nedir?ve de o fiyat farkına değer mi???biraz baktım arçelik e vestel e göre uçurum var sankim

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

sayın arkadaşım siz satıcıya asla güvenmeyin ,ben izmir çamkıranda gezerken bir bosch bayisine ugradım kapıda ayakkabılarının üstüne basmış elinde tesbih biri buyur abi dedi buyurduk ve ben bunları hangisi itha dedim güzel abim hepsi alman bizzat almanyadan getirtiyoruz dedi

Evet böyle bilmeden konuşanlar çok.Ben de mahsus soruyorum da desteksiz sallıyorlar
    Electroluxlerde zaten bildiğim kadarıyla iç gövdesi Vestel nf ile aynı olanlar yerli montajlı.Yani dondurucusu üstte olanlar yerli,onlar bellidir rahatlıkla anlayabilirsiniz.Ben bir mağazada inceledim kombi (dondurucu altta)olan model ve side by side şeklinde kullanılabilen soğutucu ve dondurucu İsviçre malıydı.Zaten malzemesi ve tasarımı ile ithal ve yerlileri rahatlıkla ayırt etmek mümkün.Satıcılara güvenmeyin gürcan beyin dediği gibi.Size ellerinde kalan malı eritmek için herşeyi söylerler.

• Bugün başka bir bayiye sordum, o da kutusunda made in europe yazıyor. Hangi ülke olduğunu bilmiyorum dedi. İlginç olanı Avusturya üretime modellerin avusturya üretimi olduğunu söyledi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: storm

Bugün başka bir bayiye sordum, o da kutusunda made in europe yazıyor. Hangi ülke olduğunu bilmiyorum dedi. İlginç olanı Avusturya üretime modellerin avusturya üretimi olduğunu söyledi.

O geniş modelleri bildiğim kadarıyla Avusturya değil Avustralya malı.Ama yanılıyor olabilirim.Darty mağazasında incelemiştim.
  • Doğrudur eleman yanlış söylemiş olabilir. Bilirsiniz bazı insanlar bu ülkeyi karıştırırlar.
  • Elemanların yalan söylediğinin kanıtı electrolux'e attığım maile gelen cevap, sizlerle paylaşmak istedim.

ERD 4697 NF budolabı Türkiye'de mühendislerimizin kontrolünde üretilmektedir.

Markamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
  • Dostlar bende yakında NoFrost bir buzdolabı alacagım kısmetse evleneceğim için, Gurcan Bey ve Candogan beylerin ortak tavsiyeleri üzerine onlara güvenerek daha önce hiç buzdolabı markası olarak karşıma çıkmayan ve etrafımda da bu ürün yelpazesinde varlıgı bilinmeyen SAMSUNG'u araştırıcam ilk planda. Umarım neticeye varabilirim kısa zamanda

Şimdi dikkat ediyorumda, marka model tavsiyelerinizdeçok değişik tabirler var daha dogrusu farkıl özellikler, örneğincandogan beyin şu ifadesi : "antibakteriyel kahvaltı seti gibi"

Diyeceğim o ki, bu tip özelliklerden hangileri tercih sebebidir sizce tam olarak ne işe yarar, o konuda bir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

Dostlar bende yakında NoFrost bir buzdolabı alacagım kısmetse evleneceğim için, Gurcan Bey ve Candogan beylerin ortak tavsiyeleri üzerine onlara güvenerek daha önce hiç buzdolabı markası olarak karşıma çıkmayan ve etrafımda da bu ürün yelpazesinde varlıgı bilinmeyen SAMSUNG'u araştırıcam ilk planda. Umarım neticeye varabilirim kısa zamanda

Şimdi dikkat ediyorumda, marka model tavsiyelerinizdeçok değişik tabirler var daha dogrusu farkıl özellikler, örneğincandogan beyin şu ifadesi : "antibakteriyel kahvaltı seti gibi"

Diyeceğim o ki, bu tip özelliklerden hangileri tercih sebebidir sizce tam olarak ne işe yarar, o konuda bir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Saygılarımla
    Samsung gerçekten çok iyi bir seçim olur.Şu an fiyat/kalite oranına göre piyasadaki en iyi dolaplardan biridir.
    Benim anlattığım özelliklerde bir karışıklık olmuş sanırım ben antibakteriyel kaplama ve aksesuar olarak kahvaltı setini olmasından bahsetmişimdir.
    Antibakteriyel özellik atık çoğu firmada var.İlk olarak da Bosch çıkardı.Buzdolaplarının iç yüzeyinin gümüş iyonu ile kaplı olması sayesinde bakteri üremesi buzdolabı ömrü boyunca engellenir.
    Kahvaltı seti de Bosch/Siemens/Profilo'da var.Cam rafların altında sürgülü kahvaltı seti var.Ama içinde ayrı ayrı peynir salam vs kabı olan model sadece Profilo'da kaldı.
    Diğer özellikler hakkında sorunuz olursa beklerim.İyi günler.Ama Samsung'u şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 4 Kasım 2011; 12:58:19 >

• candogan bey teşekkürler.
    Profilinizden gördüğüm kadarıyle sizde kadıköy tarafındasınız bu durumda sanıırm sormam yerinde olacaktır.
    Samsung buzdolapları malumunuz her yerde bulunmamakta, en azından ben göremiyorum, gidip yerinde canlı görebileceğim
    Kadıköy olur Bakırköy olur (nişanlım orda çünkü) tavsiye edebileceğiniz bir yerler var mı ?

Teşekkürler.
  • Samsungların ithalatını Anadolu Elektronik yapıyor bilginiz vardır sanırım. Sitesinde bayi listeleri var ama her ne hikmetse genelde elektronik malzeme satan yerler. En azından servis ararken ne tür arama yapacağınızı eklemişler.

Şunu belirteyim büyük alışveriş merkezlerinde genelde artık samsung beyaz eşya satan yerler var, en azından benim izlenimim bu. Ankara olduğum için size daha fazla birşey söyleyemiyorum. Ankara'da olanlar biraz daha şanslı sanırım. Kutup A.Ş. diye bir firma var ve bayağı bir bayisi var Ankara'da.
  • Arkadaşlar fiyat olarak çok uygun bulduğum şu profilo no-frost dolap hakkında bilgisi olan var mı? Profilolar gerçekten arıza felan yapar mı?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=235614&productid=mtprobd4304
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

candogan bey teşekkürler.
    Profilinizden gördüğüm kadarıyle sizde kadıköy tarafındasınız bu durumda sanıırm sormam yerinde olacaktır.
    Samsung buzdolapları malumunuz her yerde bulunmamakta, en azından ben göremiyorum, gidip yerinde canlı görebileceğim
    Kadıköy olur Bakırköy olur (nişanlım orda çünkü) tavsiye edebileceğiniz bir yerler var mı ?

Teşekkürler.

Kadıköyde tepe natiulus'de carrefour'un içinde var.
    Ayrıca final dersanesi bahariye şubesi karşısındaki sokağa girip ilk (ya da ikinci)sağa döndüğünüzde de orada samsung satan bir bayi var.Orada Sharp buzdolaplarını da inceleyebilirsiniz.Zaten o caddede birçok beyaz eşya bayi ve spotçular var.Bunun dışında cevahirde de samsung satan bayiler mevcut.

• quote:

Orjinalden alıntı: Allanon

Arkadaşlar fiyat olarak çok uygun bulduğum şu profilo no-frost dolap hakkında bilgisi olan var mı? Profilolar gerçekten arıza felan yapar mı?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=235614&productid=mtprobd4304

http://forum.donanimhaber.com/m_13090254/tm.htm

buraya açıklamasını yapmıştım.Birçok yerli buzdolabına göre daha iyidir.Alabilirsiniz.Ayrıca İstanbul'daysanız Carrefour'da şu an 760 YTL civarında

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.