Şimdi Ara

Her bütçeye uygun - Buzdolabı Önerileri (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.002
Cevap
52
Favori
146.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: secilburgaz

Merhaba,

Anneme buzdoalbı alacağım annem kombi tipi istiyor ama olmazsa olmaz değil. Benim baktığım modeller arçelik 570465, Grundig
    Grundig GKNE 4800 ve Profilo BD2053W2VN A+ 454 lt No-Frost Buzdolabı anne ve baba iki kişi kullanacak. Limit 2300 TL.

Fiyatları 2200 -2300 arası değişiyor hangisini tercih etmeliyim? Tavsiyeniz için şimdiden teşekkürler.
    https://www.hepsiburada.com/grundig-gkne-4800-a-475-lt-no-frost-buzdolabi-p-MTGKNE4800?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.5.7
    https://www.yildizliurunler.com.tr/urun/arcelik-570465-mb-buzdolabi?ref=akakce&v=1.92.2
    https://www.hepsiburada.com/profilo-bd2053w2vn-a-454-lt-no-frost-buzdolabi-p-HBV000002SB72

Alıntıları Göster
    Merhabalar, yazdığınız 3 ürün içinden tercihim Arçelik olurdu. Fiyatına göre güzel bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Merhaba. Hocam size ve birkaç kişiye daha sormak istiyorum. Derinliği az ama enine geniş olan 86 cm. genişlikte : renk beyaz: 3 bozdolabı buldum. Benim için kapı yönünün değişmesi çok önemli. Sharp modellerinde önceden değişiyormuş kapı yönü. Şimdi değişmiyormuş. Kombi asla istemem. Bana göre kullanışlı değil çünkü. Üstten dondurucu olan dolaplar içinde en geniş olan 3 model tespit ettim. Bunlar hakkında bir yorumunuz varmı ? Fikri olan arkadaşlarda yazabilir. Teşekkür ederim. Profilo, LG ve SHARP hakkında bilginiz varmı ? Profilo BD2075W2VN A+ 597 LT No Frost Buzdolabı geniş buzdolabı 597 litre. 86 cm ----- Sharp SJ-XG740M-SL/BK/WH Mega Plus Buzdolabı ------ LG GR-H762HQHU genişlik 86 cm. 604 Litre.
    Merhabalar. Seçtiğiniz 3 cihazda oldukça iyiler. Hepsi tercih edilebilecek kaliteli modeller. Seçim size kalmış. Profilo fiyat avantajıyla bir tık önde bence. LG A++ enerji sınıfıyla öne çıkıyor. Sharp modeli de oldukça kaliteli, sadece fiyat ve servis desteği düşündürücü bence. Hangisi sizin için daha uygunsa onu alın derim.

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Annem kombi ve gri istediğine son anda karar verince tekrar araştırmaya başladım. Altus ALK-470 NSX gözüme çarptı eğer uygun fiyat bulursam onu almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    Ev kuruyorum, haziran sonrasında evlenecegim.
    400 lt üstü kullanışlı bir buzdolabı bakıyorum. Eşim kullanışlı oldugunu düşündügü için alttan donduruculu buzdolabı düşünüyor.
    benim için ise farketmez.

bütçem maksimum 2600tl. bu bütçe ile;

Grundig GKNE 4800
    Vestel NF520
    Altus ALK 470 N
    Altus ALK 475 N
    Profilo BD3257W2NN
    Profilo BD3058W3Nn
    Profilo BD2053W2NN
    Regal 5100
    Samsung RT46K6000
    Arçelik 570465MB
    Liebher CTnef 5215

yukarıda yazdıgım Buzdolaplarından birini düşünüyorum.

artık çok bunaldım ve düğün sürecide cok sıkıyor.
    LÜtfen yardım istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_nisay -- 18 Mayıs 2019; 23:0:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_nisay

Merhabalar.
    Ev kuruyorum, haziran sonrasında evlenecegim.
    400 lt üstü kullanışlı bir buzdolabı bakıyorum. Eşim kullanışlı oldugunu düşündügü için alttan donduruculu buzdolabı düşünüyor.
    benim için ise farketmez.

bütçem maksimum 2600tl. bu bütçe ile;

Grundig GKNE 4800
    Vestel NF520
    Altus ALK 470 N
    Altus ALK 475 N
    Profilo BD3257W2NN
    Profilo BD3058W3Nn
    Profilo BD2053W2NN
    Regal 5100
    Samsung RT46K6000
    Arçelik 570465MB
    Liebher CTnef 5215

yukarıda yazdıgım Buzdolaplarından birini düşünüyorum.

artık çok bunaldım ve düğün sürecide cok sıkıyor.
    LÜtfen yardım istiyorum...
    Profilo BD3058W3VV ve Liebherr CTnef 5215 tavsiyemdir.
  • Merhaba arkadaşlar,

öncelikle burada yapılan paylaşımlar ve değerli yorumlar sonucunda
    evlilik hazırlığı yapan kardeşime ön hazırlık yapmak için aşağıdaki modelleri almaya karar
    verdik

buzdalabı : profilo bd3257w2nn kombi tipi
    ç.makinası: profilo cmk1000tr 8kg 1000 dv
    b.makinası: profilo bm4225eg 4 program

şimdi almaya karar verdik dedim ama şöyle bir durum söz konusu ürünlerin mağaza ve internet
    filatları arasında toplamda 1000 - 1200 tl gibi bir fark var (7200tl- 6100tl gibi) bizde önceden aldığımız için
    düğün tarihine kadar ürünlerin kurulumunu yapmadan muhafaza edeceğiz yada ileri tarih teslimli mağazada kalacak.
    eğer mağazada bırakmayıp kendimiz muhafaza edeceksek (buda söz konusu) mağaza yetkilisi ürünler size geldiği zaman ambalajlarını açıp kontrol ederek teslim alabilirsiniz diye garanti veriyor

diğer taraftan internetten aldığımızda böyle bir kontrol sistemi yani ürünleri teslim aldığımızda ambalajlarından
    çıkartıp bakma şansımız varmı varsada bu bize ileride kurulum aşamasında servis tarafından olumsuz bir durum oluşturur mu?

eğer ürünleri kontrol etme şansımız yoksa mesela 6 ay sonra ben servisi kurulum için çağırdığımda ürünlerin herhangi
    birinde bir olumsuzluk durumu yaşanırsa bunu nasıl telafi edebiliriz? sonuçta 6 ay önce alınmış bir ürün değişim ve iade işlemleri nasıl yapılabilir.

-yani takdir edersinizki işin içinde 1000 tl civarında bir tasarruf söz konusu

bu durumda hangi yolu izleyelim siz değerli arkadaşların tavsiyesi ne olur

şimdiden teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya hakan -- 21 Mayıs 2019; 13:23:35 >

• kaya hakan K kullanıcısına yanıt
    Merhaba, garanti belgesi yönetmeliğine göre;

MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

Yani bayiden ürün alıp, 6 ay sonra teslim etmesini istediğinizde garanti sürenizden düşüş olmayacaktır. Fakat internetten alırsanız, evde bekletmeniz durumunda 6 ay garanti süreniz düşmüş olacaktır. İnternetten veya bayiden de alsanız ürünler size teslim edildikten sonra, servisi arayıp kurulum için çağırıyorsunuz. Kurulum esnasında eğer üründe bir hata olduğunu görürseniz, servise ürün değişimi talebinde bulunabilirsiniz. Tabi sizi böyle bir durumda ne kadar mutlu edebilirler, orasını kestirmek mümkün değil. Gerçekten işini hakkıyla yapan servis sayısı çok az, ürünü değiştirmemek için saçma sapan bahaneler üreten o kadar çok servis duydum ki, forumumuzda da bir çok kişi tarafından bir çok farklı markanın servis tecrübeleri paylaşıldı. Benim de çevremdekilerin yaşadıkları kötü tecrübelere birebir şahit etmişliğim ve foruma yazmışlığım var.

Fiyatların sürekli değiştiğini düşünürsek, tercih sizin. Yıllarca bekletip, garanti süresini geçmeyeceğiniz için internetten alıp ciddi bir tasarruf yapmak bence daha mantıklı.

üstat teşekkür ederim,

fiyat farkını göz önüne alarak ürünleri internetten almaya karar verdik siparişler geçildi
    umarım bir aksilikle karşılaşmayız.
    Üstadım merhaba,

4,5 yıl önce satın aldığım Arçelik 2398 CNIY model buzdolabı dün itibari ile bozuldu. Bugün servis geldi gövdede genişleme gaz sıkıntısı ve kompresör arızası olduğunu tamirinin randımanlı olmadığını belirtti. Garanti 3 yılmış. Büyük ihtimal %30 - %40 indirimle güncel model önerecekler.

Aynı sorun kayınçomda da yaşandı o kabul etmişti. Dolaptaki ürünleri başka yere aktardığım için zaman problemim yok.

Bu sorun kronik olduğu ve üretim hatası olduğu pek çok yerde belirtilmiş. Kiminde 3 yıl içerisinde kiminde 5 yılda mutlaka bu sorun gözüküyor. Kabul etmeyip Tüketici mahkemesine gidersem bu ürün için ödeme geri alabilir miyim ?

Teklif edilecek indirimli şekilde dahi 2500-3000 lirayı buluyor ve nakit. Arçelik'e güvenim kalmadığı için 4000 bin civarına alternatif marka düşünüyorum. Sonrasında tüketici mahkemesi yolunu deneyeceğim.

Samsung Rl4353FBASL/TR 4500 altında var önerir misin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: wroom

Üstadım merhaba,

4,5 yıl önce satın aldığım Arçelik 2398 CNIY model buzdolabı dün itibari ile bozuldu. Bugün servis geldi gövdede genişleme gaz sıkıntısı ve kompresör arızası olduğunu tamirinin randımanlı olmadığını belirtti. Garanti 3 yılmış. Büyük ihtimal %30 - %40 indirimle güncel model önerecekler.

Aynı sorun kayınçomda da yaşandı o kabul etmişti. Dolaptaki ürünleri başka yere aktardığım için zaman problemim yok.

Bu sorun kronik olduğu ve üretim hatası olduğu pek çok yerde belirtilmiş. Kiminde 3 yıl içerisinde kiminde 5 yılda mutlaka bu sorun gözüküyor. Kabul etmeyip Tüketici mahkemesine gidersem bu ürün için ödeme geri alabilir miyim ?

Teklif edilecek indirimli şekilde dahi 2500-3000 lirayı buluyor ve nakit. Arçelik'e güvenim kalmadığı için 4000 bin civarına alternatif marka düşünüyorum. Sonrasında tüketici mahkemesi yolunu deneyeceğim.

Samsung Rl4353FBASL/TR 4500 altında var önerir misin ?
    Merhabalar,

Belirttiğiniz cihaz modelinde sıkça görülen kronik bir durum varsa, ki Arçelik size yeni bir buzdolabı teklifinde bulunduğuna göre kendileri bu durumu biliyordur zaten, tüketici mahkemesine gidip, ürünün ayıplı/üretim kusurlu olduğu kanıtlanırsa paranızı geri alabilirsiniz diye düşünüyorum. İşin hukuk kısmına hakim değilim, işi bilen bir avukatla görüşmek en iyisi. Fakat tahminimce kronikleşmiş bu sorun için, paranızı geri alabilirsiniz.

Bahsettiğiniz buzdolabına gelirsek, tercih edilebilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. Sadece fiyatı bir tık yüksek gibi, malum kur zammı vs. derken fiyatlar uçtu gitti. Profilo BD3056L3VN modeli fiyat avantajından dolayı daha tercih edilesi bir cihaz bence. Samsung modelinden geri kalır yanı olmamasına rağmen güncel olarak yaklaşık 400₺ daha ucuza bulunabiliyor.

Teşekkürler cevap için. Arçelik'den beklediğimden iyi bir teklif geldi. Şikayet var sitesinde 2500-2800 rakamları okuyordum yeni buzdolabı için.

270560 EI (https://www.arcelik.com.tr/no-frost-buzdolabi/270560-ei-buzdolabi ) modeli için 1900 TL istediler. Kabul eedecek gibiyim. Ama yine aynı sorunları yaşamamak için alınca 7 yıl garanti yaptıracağım.

Mahkeme süreci vs uğraşmak gözümde büyüdü açıkcası. Arçelik'e bir şans daha vereceğim.
  • Hocam merhaba.Mesajlarınızın çoğunu okudum.Ben de bikaç model arasında kaldım.Öncelikle marka olarak hangisini tercih etmeliyiz?Bosch,siemens,samsung,arçelik,vestel,lg?
    Mağazada şu modelleri inceleme şansım oldu.Sizce hangisi daha iyidir veya sisin önereceğiniz başka marka model var mıdır?
    Kombi tipi,inox,83 cm genişlik ve 4000-5000 civarı limit diyelim
    Daha çok soğutucu kısmının geniş olması tercihim (350-400 lt civarı)
    Benim inceleyebildiklerim şunlar

Hotpoint H8BEH 18303X
    Vestel NFK600
    Profilo BD3056W3VN
    Profilo BD3257W2NN
    Bosch KGN57VI22N
    Siemens in de bosch ile aynı modeli
  • gokhantuna22 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tek marka önermek hiç doğru değil. Önemli olan marka değil, kaliteli ürün almak. Yazılarımı okuduysanız bir çok farklı markadan bir çok farklı model önerdiğimi görürsünüz zaten.

Sizin incelediğiniz modellere gelirsek, Profilo BD3056W3VN modeli bence aralarında en alınabilir olanı. Fakat soğutucu kısmının daha geniş olması sebebiyle Profilo BD3076W3DN modeli daha tercih edilebilir bir model. Bosch ve Siemens için ekstra ücret ödemeye gerek yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4000tl civarı, alttan donduruculu, gri/inox renkli, no frost, max 79cm
    -------------------------------
    Profilo BD3056L3VN (505lt)
    Bosch KGN56VL30N (505lt)
    LG GC/GN-B559PLCZ (453lt)
    Samsung RL4323RBASP (435lt)
    karşılaştırma

siz olsanız bu listeden veya liste dışından hangisini alırdınız?
    @@CAN@
  • Ustalar merhaba.
    İş yerine buzdolabı lazım;
    Ebat farketmez
    Faturalı sıfır
    No-Frost
    5 yıl veya daha uzun garantili
    Dayanıklı
    Bozulmayacak
    Kırılmayacak
    Fiyatı uygun 2500 TL Civarı
    Defolu olabilir
    Ne önerirsiniz? Çok teşekkür ederim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igidu -- 17 Haziran 2019; 10:31:18 >
  • Merhaba,

550-600 lt civarı, maksimum 5000-5500 ₺ bandında en kaliteli ürünler hangileridir?
    LG GR-H762 serisi almak üzereyiz. Farklı veya daha iyi bir alternatif var mıdır?

Teşekkürler.
  • wroom kullanıcısına yanıt
    Hocam nerede o fiyat, sitelerde 4000lerde geziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -emrah-

4000tl civarı, alttan donduruculu, gri/inox renkli, no frost, max 79cm
    -------------------------------
    Profilo BD3056L3VN (505lt)
    Bosch KGN56VL30N (505lt)
    LG GC/GN-B559PLCZ (453lt)
    Samsung RL4323RBASP (435lt)
    karşılaştırma

siz olsanız bu listeden veya liste dışından hangisini alırdınız?
    @@CAN@
    Listedeki tüm modeller tercih edilebilir. Fiyat avantajından dolayı Profilo modelini alırdım şahsen. Diğer modeller kötü değiller tabiki. Alternatif olarak Profilo BD3076I3DN modelini düşünebilirsiniz. Bu modelin farkı 75cm genişliğinde olmasından dolayı daha büyük iç hacime sahip olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: bytepire

Merhaba,

550-600 lt civarı, maksimum 5000-5500 ₺ bandında en kaliteli ürünler hangileridir?
    LG GR-H762 serisi almak üzereyiz. Farklı veya daha iyi bir alternatif var mıdır?

Teşekkürler.
    Seçtiğiniz model gayet kaliteli, tavsiye ettiğim bir cihazdır İç hacimine göre bence kendi sınıfında daha iyisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Seçtiğiniz model gayet kaliteli, tavsiye ettiğim bir cihazdır İç hacimine göre bence kendi sınıfında daha iyisi yok.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.