Şimdi Ara

Buzdolabı KOKUSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
4
Favori
283.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Geçtiğimiz günlerdeki kar yağışı nedeniyle elektrik kesintisi meydana gelmesi sonucu buzdolabım bozuldu. Evde olmadığım için 4-5 gün sonra gördüm. Buzdolabının elektronik kartı bozulmuş.

Soğutucu bölmesinde "Et" vardı. Buzdolabı bozulunca malum gıdaların donu çözülmüş ve Soğutucu bölmesinin içine kan akmış , hatta içindeki soğutucu bölmenin tabanındaki kapağın altındaki strafora kadar işlemiş. Çok felaket kokuyor. köpek ölüsü gibi. Çamaşır suyu ile temizledim fayda etmedi. Çünkü içindeki straforun rengi bile değişmiş akan sudan. Tamirci geldi koku giderici takmamı tavsiye etti.

Sizin bildiğiniz etkili bir temizlik aracı varmı. (strafor sökülmüyor üstü presli olduğundan)

• Üzülerek söylemeliyim ki kokudan kurtulmanız çok zor.Çünkü dediğiniz gibi koku/kir hava kanallarındaki straforlara bulaşmış.Uzun süre kokuyu maalesef çekeceksiniz.
    İçine kömür koymak faydalı olabilir.(Kokuyu çekeceğinden)
    En mantıklısı firmaya başvurarak gövde değişimi parasına yeni buzdolabı ile değiştirmedir.
  • Teşekkür ederim bilgin için , Bende kokunun gideceğine inanmıyorum. Ama kömür koyup deneyeceğim,

Eğer koku gitmezse değiştirmek zorunda kalıcam yokse bu koku çekilecek gibi değil. Gövde değişim parasına yeni buzdolabı ile değiştirmek bana ne kadara mal olur bir araştırayım
  • Bende katkıda bulunayım 3 gün uğraşmanız gerek önce sirkeli suyla silin kurulamadan kapısını kapatın bu arada metal bölümlere dikkat edin fakat buzluk bölümü için demiyorum buzluk dayanıklıdır 1 gün bekleyin 24 saat eğer koku azalmışsa fayuda sağlamış demektir tekrar edersiniz fayuda sağlıyorsa kokuda azalma varsa strafor bölümüne enjektör iğnesi giriyorsa işlemi çabuklaştırmak için belli yerlerden biraz sirke enjekte edebilirsiniz candoğan beyin dediği kömürü uyguladıktan sonra dediğimi yapın ve bu işlemlerin sonunda yine mangal kömürü koyun kalan sirke kokusunu alacaktır İNŞAALLAH düzelir
    quote:

Orjinalden alıntı: erosmarcos

Teşekkür ederim bilgin için , Bende kokunun gideceğine inanmıyorum. Ama kömür koyup deneyeceğim,

Eğer koku gitmezse değiştirmek zorunda kalıcam yokse bu koku çekilecek gibi değil. Gövde değişim parasına yeni buzdolabı ile değiştirmek bana ne kadara mal olur bir araştırayım

• Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim Hilmi bey, Kömürü aldıktan sonra dediklerinizi deneyeceğim. Umarım güzelir. Buzdolabı eski olsa üzülmeyeğim de, çok yeni olması insanın canını sıkıyor. Neyse tekrar teşekkür ederim
  • burada verilen tavsiyeler koku sorununu çözdü mü? yoksa buzdolabını değiştirmek zorunda mı kaldınız?
  • o buzdolabını bence sonunda atarsın.yada farklı bi yöntem ama sonuç alma derecen çok düşük hava kanalların arasına sodalı su dök kapılarını aç 1 ay kadar dışarıda kapıları açık vaziyette dursun.arada bir yine sodalı su dök.
  • Kömür koymak yada sirke koymak sorunu çözmedi. 1 hafta boyunca hergün yıkadık deterjanlı suyla. Buz dolabını öne doğru yatırıp dondurucu bölmesini hortumla araba yıkar gibi yıkadık. Şu an çalışırken koku yapmıyor ama durduğunda koku var hala...tabi eskisi kadar ağır değil...
  • arkadaşım buzdolabının iç yüzeyine deterjan sürülmez.
    quote:

Orjinalden alıntı: erosmarcos

Kömür koymak yada sirke koymak sorunu çözmedi. 1 hafta boyunca hergün yıkadık deterjanlı suyla. Buz dolabını öne doğru yatırıp dondurucu bölmesini hortumla araba yıkar gibi yıkadık. Şu an çalışırken koku yapmıyor ama durduğunda koku var hala...tabi eskisi kadar ağır değil...
  • Sürülür ben sürdüm. Bulaşık deterjanı (pril). Neye zararı var ?
  • merhaba arkadaşar aynı sorun bizde var.. yazlıktaki buzdolabın sigorta atınca, buzluktaki etler kokmuş durmuş (kurtlanma olmamış)...bu kokuyu gidermenin çaresi yokmu acil yardımınıza ihtiyacım var...
  • Buzdolabının yada beyaz eşyalarının tamamının plastikleri bir süre sararır.bunun tek sebebi deterjanlı su ile temizlenmekten kaynaklanır.plastik kısımları normal sulu bez ilede temizlenir.deterjanı tavsiye etmem.

gkmnbrc arkadaş buzdolabı no frost mu? no frost ise yukarıdaki yazılı olanların hepsini yapmanı tavsiye ederim koku giderse gider gitmezse atacaksın. normal buzdolabı ise içini bolca sodalı su ile temzile 1 2 gün sonra çalıştır sorun gider.

Sırf bundan dolayı kimseye no-frost buzdolabı kimseye tavsiye etmiyorum.Bu herkesin başına gelebiliyor.hem elektriği normal buzdolabına göre çok harcıyor hemde hava kanalları gövde içinde olduğu için et suyu yada kanı gittiğinde buzdolabını atabiliyorsun ben çok gördüm.bundan dolayı atan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eribo -- 29 Mayıs 2008; 15:59:01 >
  • Sevgili arkadaşlar birde şu linke bakalım belki bilgisi olan vardır ama baya iddialı gözüküyor bu ürün . ayrıca çok geniş alanlarda kulanılan ürünleride mevcut klima tavsiyesi ana topik ede yazdım . bir inceleyelim. ummadığın taş baş yarar ilginç gözüküyor.

http://www.zielonka-tr.com/default.asp?id=11520&lng=1
  • koku gitmez :(
  • Buzdolabı kokularını siyah çayın giderdiği ile ilgili bir haber okumuştum. Bulabilirsem uygulanışını buraya yazarım.
  • Buzdolabınız koku mu yapıyor?
    Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

Kaynak:http://www.internethaber.com/galeri/gallery.php?id=1326&no=6
  • aynısı bugun benim başıma geldi 1 hafta evde değildik herşey kokmuş ve suları akmıs balık ve et vardı saatlerdir ugrasıyoruz ama koku geçmiyor yukarıda arkadaşın bahsettiği smellkiller dan kullanan var mı bir işe yarıyor mu yazarsa sevinirim..süt ve kömür olayını da deniyoruz şu anda görecez bakalım rast gelsin...
  • ARKADAŞLAR BENİM BUZDOLABININ DERİNDONDURUCU BÖLÜMÜNDE DE ACAYİP BİR KOKU VAR
    AMA BENİM SORUNUM BOZULMUŞ BİR GIDADAN SİNME FALAN DEĞİL
    VE BU KOKUYU ÇOĞU DERİN DONDURUCUDA VAR OLDUĞUNU GÖRDÜM
    DEĞİŞİK BİR KOKU
    VE DERİNDONDURUCUYA KONAN TÜM GIDALARA SİNİYOR. PAKETLİ VE KAPALI OLSALAR BİLE
    GEÇENLERDE SİRKELİ VE KARBONATLI SU İLE İYİCE TEMİZLEDİM BAKALIM TEKRAR EDECEKMİ

BU KOKU NEDEN OLUŞUR BİLEN VARSA MESAJINI BEKLİYORUM
    SELAMETLE
  • arkadaşlar geçen yaz tatili dönüşü evde sigorta atmış geldik dolabı bi açtık apartmanı koku kapladı ole bi koku yani bide ailem 2000 ytl verip BEKO A SINIFI ALMIŞLARDI DİJİTAL FALAN nese servis geldi budolabın gövdeyidegiştirelim başkayapıcagımız bişey yok falan yaptı onada 750 mi 1000ytl mi ne istediler. sonra annem sirkeyle sonra çamaşır suyu markette satılan koku giderici dolabı sökük sildiler içine süt falan koydular sonra o şekilde bikaç ayda düzeldi ama busüre zarfında bbiraz koku oldu dondurucu kısmın da şimdi 1 sene gecti hiç koku yok. bide DOLAPTAKİ KOKU BAKTERİLER SAYESİNDE OLUŞUYOR ÇAMAŞIRSUYU ONLARI OLDÜRÜR ONUN GİBİ Bİ FAYDASI OLUR KOLAY GELSİN GEÇMİŞ OLSUNNN...
  • kapağı açık bir şekilde güneşe koymayı deneyin. 1-2 gün dursun. muhakkak koku gidecektir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.