Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

Orijinalden alıntı: EduarDQ

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Printable değil onlar galiba açıkcası ben slaytları bile yazdırıyorum o yüzden okuyamam telefondan bilgisayardan , cihazım da yok yarın bakacağım Ankara'da bulunur heralde..Diyecektim buldum bir şeyler
  • Kralların çarpışmasıyla ilgili ağır spoiler. :(

Geçen gün bi sitede dolaşırken Robb öldü demişlerdi, gerizekalı spoiler koymamış dondum kaldım öyle.Öldüğünü öğrendiğimde tamam dedim artık bunu silip atamam kafadan en azından nerede nasıl öldüğünü yazmamışlar bende kaptırdım okuyorum kitabı.Arya tazıyla birlikte düğün yerine gidince bir sonraki bölümde catelyn'e geçti aha tamam dedim kesin kızına kavuşacak ama olanlar oldu, boz rüzgar en başında anlamıştı ama neye yarar.Çok kitap okudum ama hiçbiri seri kitaplar değildi ve ben hiçbirinde bi karakterin ölmesine bu kadar üzülmemiştim, sanki bi parça da benden gitti, çok tuhaf oldum biraz daha gözlerim yaşarsa ağlıycaktım.Ned'in ölmesine bu kadar üzülmemiştim nedense.
    Bakalım bundan sonra neler olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

Bu seri bittikten sonra seriye devam eder mi sizce?

Bana kalırsa seri bitince Essos, Sothoryos ya da Ulthos kıtalarında geçen başka hikayeler yazacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Kralların çarpışmasıyla ilgili ağır spoiler. :(

Geçen gün bi sitede dolaşırken Robb öldü demişlerdi, gerizekalı spoiler koymamış dondum kaldım öyle.Öldüğünü öğrendiğimde tamam dedim artık bunu silip atamam kafadan en azından nerede nasıl öldüğünü yazmamışlar bende kaptırdım okuyorum kitabı.Arya tazıyla birlikte düğün yerine gidince bir sonraki bölümde catelyn'e geçti aha tamam dedim kesin kızına kavuşacak ama olanlar oldu, boz rüzgar en başında anlamıştı ama neye yarar.Çok kitap okudum ama hiçbiri seri kitaplar değildi ve ben hiçbirinde bi karakterin ölmesine bu kadar üzülmemiştim, sanki bi parça da benden gitti, çok tuhaf oldum biraz daha gözlerim yaşarsa ağlıycaktım.Ned'in ölmesine bu kadar üzülmemiştim nedense.

Oyy fena spoiler yemişin sakın got forumlarına girme yerli-yabancı spoiler baştan aşağı hatta bazı karakterler var onlar bile spoiler

Robb ölünce pek uzulmemiştim pek sevmezdim robb'u ama freylerin yaptığı ağır şerefsizlik .

Kuzey Unutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 15 Mart 2013; 0:12:24 >

• quote:

Kralların çarpışmasıyla ilgili ağır spoiler. :(

Martin Amca işte ne yaparsın

Robb'un spoilerını ben dizi konusunda yemiştim dizi yeni başladığında. İkinci bölüm mü ne oynamıştı. Spoilerı yiyince dedim ulan bari kitapları okuyayım. Robb'un öleceğini bile bile ellerim titreyerek okudum resmen bölümü. Hele o .... Bolton'ın yaptığı, Freylerin Robb'un bedenine saygısızlığı, Catelyn'in delirerek yüzünü kan içinde bırakması.. Dehşet yani..

Ancak Martin röportajında en zor yazdığım bölüm o bölümdü diyor. Ne yazmam gerektiğini biliyordum ama yazamadım. Kitabı bitirdikten sonra o bölümü kaleme aldım. diyor.

Çok gerçekçi ve taht oyunlarına yaraşır bir hamleydi bu ve Robb'un hala ne kadar çocuk olduğunu bir kez daha gösterdi bize. Demir tacı başında olsa bile.

• Kuzeyin unutmayacağı bi gerçek ama kuzeyde bırak kralı taş üstünde taş bile yok.5. kitapta gelişmeler olmuştur elbette, okuduysanız da yazmayın lütfen :)
    Çok bariz ve açıkca belli edilmiş bir tuzaktı ama napalım yaşı küçüktü.Gerçi danışacağı insanlarda var çevresinde ama bunu bile bile gitmişti zaten keşke tedbiri hiç elden bırakmasaydı zaten olayın zamanlaması da iyice düşünülmüş.O bölüm baştan sona büyük bi ustalıkla yazılmış orası ayrı ama gönül isterdiki Robb ölmeseydi.

5. kitap şuan çevriliyor peki bu 5. kitap son kitap mı devamı gelelecek mi?
    Son olarak cnbce 24 saat sonrası için yayın haklarını almış acaba türkçe dublaj mı verirler yoksa altyazılı olarak mı?Çok büyük ihtimalle altyazılı verirler ama bi soruyum istedim.

• quote:

Kuzeyin unutmayacağı bi gerçek ama kuzeyde bırak kralı taş üstünde taş bile yok.5. kitapta gelişmeler olmuştur elbette, okuduysanız da yazmayın lütfen :)
    Çok bariz ve açıkca belli edilmiş bir tuzaktı ama napalım yaşı küçüktü.Gerçi danışacağı insanlarda var çevresinde ama bunu bile bile gitmişti zaten keşke tedbiri hiç elden bırakmasaydı zaten olayın zamanlaması da iyice düşünülmüş.O bölüm baştan sona büyük bi ustalıkla yazılmış orası ayrı ama gönül isterdiki Robb ölmeseydi.

Son olarak cnbce 24 saat sonrası için yayın haklarını almış acaba türkçe dublaj mı verirler yoksa altyazılı olarak mı?Çok büyük ihtimalle altyazılı verirler ama bi soruyum istedim.

7ye kadar yazacak Troll Martin 7den sonrası Allah kerim hızını alamayıp belki 10 kitap yapar reyiz

24 Saat sonrası yayınlar altyazılı olacak,zaten dublajlı yayınlaması 24 saati içinde imkansız.

@Cypon İmza,avatar mesaj uyumsuzluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 15 Mart 2013; 10:49:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

7ye kadar yazacak Troll Martin 7den sonrası Allah kerim hızını alamayıp belki 10 kitap yapar reyiz

24 Saat sonrası yayınlar altyazılı olacak,zaten dublajlı yayınlaması 24 saati içinde imkansız.

Valla gittiği yere kadar yazsın ben seve seve okurum, gerçi bi yerden sonra suyu çıkar
    Ben internetten izliycektim ama cnbce yayınları nedense çok kaliteli oluyor.

• quote:

quote:

Valla gittiği yere kadar yazsın ben seve seve okurum, gerçi bi yerden sonra suyu çıkar
    Ben internetten izliycektim ama cnbce yayınları nedense çok kaliteli oluyor.

Ben karar veremedim tam, ilk önce torrent sonra HDen ikinciye izlerim heralde

• quote:

Ben karar veremedim tam, ilk önce torrent sonra HDen ikinciye izlerim heralde

Hmm sanırım ingilizce konusunda sıkıntın yok.O zaman torrent de bi çözüm ama biz altyazılı izliycez mecbur olarak.Altyazılı izlemek isteyince dizi sitelerinde de ertesi gün yayınlanacak cnbcede de bu yüzden kalite farkı bariz olduğu için cnbce diyorum.
  • quote:

quote:

Kuzeyin unutmayacağı bi gerçek ama kuzeyde bırak kralı taş üstünde taş bile yok.5. kitapta gelişmeler olmuştur elbette, okuduysanız da yazmayın lütfen :)

O senin düşüncen

• quote:

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

Bu seri bittikten sonra seriye devam eder mi sizce?

Bana kalırsa seri bitince Essos, Sothoryos ya da Ulthos kıtalarında geçen başka hikayeler yazacak.

Allah bol ömürler nasip etsin.Robert amca gibi olmasın
  • Beyler 5.kitap ejderhalarla dans hangi renk çıkar sizce ve hangi ailenin sembolu kullanılır?

Rengi Kırmızı ,sembolu ejderha olmasını isterdim ama kullandılar saçma sapan

Rengi Sarı, Martell amblemi olmasını isterim şahsen ama olmaz buyuk ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 16 Mart 2013; 17:44:43 >
  • Mavi tonları olur büyük ihtimalle diye düşünüyorum..
  • Buldum konuyu.

Nicki Rhaegar reyiz olarak değiştirdim ama içimdi Robert reyize de bir burukluk var.

Kitaba baktığında ne Rhaegar ne Robert ne Eddard ne Tyrion ne Jamie kötü insan.Ama Cercei'nin dediği gibi taht oyunlarında ya ölüyon ya yaşıyon.

Bu arada üşüyoruz Robb reyiz

Rob öldü diye sevinenleri de ayrıca kınıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

Buldum konuyu.

Nicki Rhaegar reyiz olarak değiştirdim ama içimdi Robert reyize de bir burukluk var.

Kitaba baktığında ne Rhaegar ne Robert ne Eddard ne Tyrion ne Jamie kötü insan.Ama Cercei'nin dediği gibi taht oyunlarında ya ölüyon ya yaşıyon.

Bu arada üşüyoruz Robb reyiz

Rob öldü diye sevinenleri de ayrıca kınıyorum.

artık öle bi duruma geldim ki senin nickini rhaegar yapman bile benim için acaba sonraki kitaplarda rhaegar ile ilgili önemli şeyler mi anlatılcak die şüphe duymama nden oluyo
    bu konudaki kişilerin imzalarını avatarlarını nicklerini inceler oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez
    .

Okudun mu kitapları ? ona göre istiyorsan tezimi vereceğim spoilerlik bir tez
  • quote:

quote:

.

çevrilen tüm kitapları okudum
  • quote:

quote:

quote:

.

Bunların hepsi benim teorilerimdir.

Jon Snow Eddard Stark ve Danersy Targaryen'in yeğeni.Yani Dany'nin abisi Rhaegar Targaryen ile Nedd'in kardeşi Lyanna Stark'ın çocuğu.

Kitabın adı buz ve ateşin şarkısı.Stark'ların sloganı Winter is coming yani buz Targaryenler ise Blood and Fire yani ateş.Buz ve Ateşin şarkısı da Jon Targaryen oluyor.

Rhaegar Elia Martell ile evli.Lyanna ise Robert ile nişanlı.Fakat Lyanna ve Rhaegar birbirlerini seviyor.Rhaegar Lyanna'yı kaçırıyor.O ara başka olaylarda olunca Robert isyan çıkartıyor.

Rhaegar saklıyor Lyanna'yı kuleye.Sonra Rheager'i Robert öldürüyor.Nedd'i Catelyn ile Catelyn'in kardeşiyle de Jon Arryn'i evlendiriyorlar haneleri birleştirmek için.

Sonra Catelyn hamile kalıyor Robb'a Bu arada Nedd Lyanna'yı kurtarmak için kuleye gidiyor.7 Kişi gidiyorlar.Howland Redd(Jojen'in babası) ve Nedd dışarı çıkıyor.

Nedd geri döndüğünde elinde Jon'la çıkıp geliyor.Herkese de Jon'un kendi piçi olduğunu söylüyor.

Ama Jon aslında piç değil.Rhaegar ve Lyanna'nın çocuğu.Nedd Robert'ten korumak ve kardeşine verdiği sözü tutmak için kimseye söylemiyor Jon'un kim olduğunu.

Savaşmayı sevmiyor bu yüzden belki de tahta geçmiyor.Çünkü Artur Dayne'nin ölümü onu çok etkiliyor.

Hatta Bran'e ilk bölümde bir şeyler söylemişti savaşta her zaman iyiler kazanmaz tarzında tam hatırlamıyorum.

O yüzden de tahta daha erken gelmesine rağmen oturmayıp Robert'e itaat ediyor.

Bütün yazı benim kendi tezim.Araştırmalarım vs sonucu.Kesin bir şey kesinlikle yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

.

Bunların hepsi benim teorilerimdir.

Jon Snow Eddard Stark ve Danersy Targaryen'in yeğeni.Yani Dany'nin abisi Rhaegar Targaryen ile Nedd'in kardeşi Lyanna Stark'ın çocuğu.

Kitabın adı buz ve ateşin şarkısı.Stark'ların sloganı Winter is coming yani buz Targaryenler ise Blood and Fire yani ateş.Buz ve Ateşin şarkısı da Jon Targaryen oluyor.

Rhaegar Elia Martell ile evli.Lyanna ise Robert ile nişanlı.Fakat Lyanna ve Rhaegar birbirlerini seviyor.Rhaegar Lyanna'yı kaçırıyor.O ara başka olaylarda olunca Robert isyan çıkartıyor.

Rhaegar saklıyor Lyanna'yı kuleye.Sonra Rheager'i Robert öldürüyor.Nedd'i Catelyn ile Catelyn'in kardeşiyle de Jon Arryn'i evlendiriyorlar haneleri birleştirmek için.

Sonra Catelyn hamile kalıyor Robb'a Bu arada Nedd Lyanna'yı kurtarmak için kuleye gidiyor.7 Kişi gidiyorlar.Howland Redd(Jojen'in babası) ve Nedd dışarı çıkıyor.

Nedd geri döndüğünde elinde Jon'la çıkıp geliyor.Herkese de Jon'un kendi piçi olduğunu söylüyor.

Ama Jon aslında piç değil.Rhaegar ve Lyanna'nın çocuğu.Nedd Robert'ten korumak ve kardeşine verdiği sözü tutmak için kimseye söylemiyor Jon'un kim olduğunu.

Savaşmayı sevmiyor bu yüzden belki de tahta geçmiyor.Çünkü Artur Dayne'nin ölümü onu çok etkiliyor.

Hatta Bran'e ilk bölümde bir şeyler söylemişti savaşta her zaman iyiler kazanmaz tarzında tam hatırlamıyorum.

O yüzden de tahta daha erken gelmesine rağmen oturmayıp Robert'e itaat ediyor.

Bütün yazı benim kendi tezim.Araştırmalarım vs sonucu.Kesin bir şey kesinlikle yok.

bunları düşünen tek sen deilsin bikaç yerde daha bunlara benzer şeyler okmuştum. senn sölediğinde olablir ama martin beyefendinin ne yapcağıda belli olmuyo ayrıca ben

ned stark'ın hala yaşadığını lord varys'in onun yerine bi tane yüzsüz adamı idam ettirdiğini düşünüyorum ve daenarys ile bi şekilde yolları kesişcek ona gerçek hikayeyi anlatcak jonla kan bağını bir ejderin üzerine daenarys diğerine jon snow 3.yede sonradan çıkacak bi karakterin bineceğini düşünüyorum başka bir targaryen buda benim düşüncem imkansız gibi ama martin amca imkansızı sever

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.