Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.140
Cevap
77
Favori
190.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu 5. kitap Türkçeye çevrilse de okusak şu son kitabı. Dayanamayıp bayağı bir spoiler yedim, çeviri biraz daha sürerse kitabı okumuş kadar olacağım.
  • Beşinci kitap iyidir iyi :D Çıkması niye bu kadar uzun sürdü bilmiyorum. Yeni sezon başlamadan raflarda olacak denmişti.

Ancak işin kötüsü beş çıktıktan sonra altıyı beklemek işkence olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Beşinci kitap iyidir iyi :D Çıkması niye bu kadar uzun sürdü bilmiyorum. Yeni sezon başlamadan raflarda olacak denmişti.

Beni üzen de o zaten. Kitabın 6 aylık çevirisine sabredemiyorum, 3-4 yıl kitapların çıkması için nasıl beklerim bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

quote:

Beşinci kitap iyidir iyi :D Çıkması niye bu kadar uzun sürdü bilmiyorum. Yeni sezon başlamadan raflarda olacak denmişti.

Beni üzen de o zaten. Kitabın 6 aylık çevirisine sabredemiyorum, 3-4 yıl kitapların çıkması için nasıl beklerim bilmiyorum.

Martin Amca bu kitap konusunda çok yavaş. Ki adam aklındaki olayı yazarken başka bir düşünce gelince komple o bölümü kaldırıp baştan başlayan birisi. O yüzden uzun sürüyor kitaplar. En başında seriyi 3 kitap olarak düşünmüş şimdi 7 ye çıktı o kitaplar Bir bakmışsın 10 olmuş

Beşinci kitaptan önce ölüm tehditleri alıyorum çabuk bitir beşinci kitabı diye röportaj vermiş.

• quote:

quote:

quote:

Martin Amca bu kitap konusunda çok yavaş. Ki adam aklındaki olayı yazarken başka bir düşünce gelince komple o bölümü kaldırıp baştan başlayan birisi. O yüzden uzun sürüyor kitaplar. En başında seriyi 3 kitap olarak düşünmüş şimdi 7 ye çıktı o kitaplar Bir bakmışsın 10 olmuş

Beşinci kitaptan önce ölüm tehditleri alıyorum çabuk bitir beşinci kitabı diye röportaj vermiş.

Her ne kadar kızsak da, 1-2 yılda kötü bir kitabın çıkmasındansa, daha fazla bekleyip daha iyi kitapları okumayı tercih ederim. Çok titiz, bir o kadar da orjinal bir yazar. 1 elf, 1 cüce, 1 insan koyup Tolkien kopyası olmaktan öteye gidemeyen fantastik edebiyata ders niteliğinde eserler sunuyor. Hani bazen olur ya, bu adam kitabın baş karakteri buna bir şey olmaz deyip rahat rahat okuruz kitabı, bu seriyi güzelleştiren en iyi şey böyle bir duruma sahip olmaması. Adam karakterlerin gözünün yaşına bakmıyor valla.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her ne kadar kızsak da, 1-2 yılda kötü bir kitabın çıkmasındansa, daha fazla bekleyip daha iyi kitapları okumayı tercih ederim. Çok titiz, bir o kadar da orjinal bir yazar. 1 elf, 1 cüce, 1 insan koyup Tolkien kopyası olmaktan öteye gidemeyen fantastik edebiyata ders niteliğinde eserler sunuyor. Hani bazen olur ya, bu adam kitabın baş karakteri buna bir şey olmaz deyip rahat rahat okuruz kitabı, bu seriyi güzelleştiren en iyi şey böyle bir duruma sahip olmaması. Adam karakterlerin gözünün yaşına bakmıyor valla.

Evet öyle. Kendisi bu konuda çok haşin.

Bir konuşması var Martin Amca'nın. Ona soruyorlar nasıl o kadar emek verip yücelttiğiniz bir karakteri bu kadar kolay öldürebiliyorsunuz diye. O da küçüklüğünden bir anısını anlatıyor.

Diyor ki: ''Ben küçükken çok zengin olmayan kenar mahallelerden birinde oturuyorduk. Eğlenmek için pek oyuncağımız olmazdı. Ancak o zamanlar küçük kaplumbağalar satın alırdık. Ben de kumdan bir kale yapar en büyük kaplumbağayı oraya koyar ve onu kral kaplumbağa ilan ederdim. Diğer kaplumbağaları da yan yana dizer onun askerleri yapardım. Ancak bazen o kaplumbağaların bazıları onlarla çok oynadığım için ölürlerdi. Bense buna hiç üzülmez ucuz olduğu için gider bir kaplumbağa daha alıp onu kral yapardım.''

Adamın küçüklükten kalma sorunları var belli ki. Ondan bu kadar garip hikayeler yazıyor.

• Adam tam troll ya lotr gandalf ölüyor sonra tekrar geliyor ya martin demiş gandalf geri gelmese daha etkileyici olabilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Adam tam troll ya lotr gandalf ölüyor sonra tekrar geliyor ya martin demiş gandalf geri gelmese daha etkileyici olabilirdi.

Evet evet o da var Kendisine Amerikalı Tolkien dedikleri için soruluyor o soru, ve ben olsam Gandalf'ı orada öldürürdüm diyor.

Ne yapacağı belli değil adamın cidden.. Kış da geliyor hani. Altıncı kitap da bir gelse de..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet öyle. Kendisi bu konuda çok haşin.

Bir konuşması var Martin Amca'nın. Ona soruyorlar nasıl o kadar emek verip yücelttiğiniz bir karakteri bu kadar kolay öldürebiliyorsunuz diye. O da küçüklüğünden bir anısını anlatıyor.

Diyor ki: ''Ben küçükken çok zengin olmayan kenar mahallelerden birinde oturuyorduk. Eğlenmek için pek oyuncağımız olmazdı. Ancak o zamanlar küçük kaplumbağalar satın alırdık. Ben de kumdan bir kale yapar en büyük kaplumbağayı oraya koyar ve onu kral kaplumbağa ilan ederdim. Diğer kaplumbağaları da yan yana dizer onun askerleri yapardım. Ancak bazen o kaplumbağaların bazıları onlarla çok oynadığım için ölürlerdi. Bense buna hiç üzülmez ucuz olduğu için gider bir kaplumbağa daha alıp onu kral yapardım.''

Adamın küçüklükten kalma sorunları var belli ki. Ondan bu kadar garip hikayeler yazıyor.

Adam küçüklüğünde atmış hikayenin temellerini.

• Bu seri bittikten sonra seriye devam eder mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

Bu seri bittikten sonra seriye devam eder mi sizce?

Ney?

• quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

Bu seri bittikten sonra seriye devam eder mi sizce?

Ney?

Bu 7 kitabı bitirdikten sonra seriye devam edermi sizce ?
  • Dunk and Egg diye yan bir hikaye serisi var ona bakılabilir. Türkçesi yoktur muhtemelen de.. Onlar çevirilebilir Türkçeye belki.

Dunk and Egg hikayesine birinci sezonunun üçüncü bölümde yaşlı teyze Bran'a hikaye anlattığı sahnede değiniliyor. Sör Duncan olarak..

Umarım çevirirler Türkçeye.
  • Ben martinden silmarillion tarzı bir eser yapmasını istiyorum ne bileyim mimar brandon suru nasıl yapmış fatih aegon nasıl tahtı almış,Eski insanlara ne olmuş falan genişçe anlatsın 2000 sayfa mı olur artık ne olur bilmem

• Türkçeye çevirmelerini bekleyecegiz artık

• 3.Kitaptan itibaren okumayı düşünüyorum da Türkçe'ye çevirilen kitaplar hangileri ? Ve orijinal dili ile fiyat farkları çok oluyor mu ? Ve tabii ki çeviri kalitesi nasıl ? Yoksa hiç çeviriye bulaşmadan ingilizce okumak mı en iyisi ?
    Teşekkürler
  • Orijinal dili ile okumak elbette en mantıklısı. Ama gördüğüm kadarıyla Türkçe çevirisi de öyle kötü değil. Ufak tefek yanlışlar var elbet ama o da normal.

Diziyi izledikten sonra kitaplara başlayayım dediysen ilk kitaptan başlaman daha sağlıklı olur. Ancak bu sorun oluyorsa en azından ikinci kitaptan başlaman gerek. Çünkü ikinci sezon ikinci kitabın belirli bir kısmını anlatıyor. Bazı ikinci kitaptageçen olayları üçüncü sezona öteledi dizi senaristleri.

Bu yüzden direkt üçüncü kitaptan başlarsan çok fazla karmaşa yaşarsın.
  • Arkadaşlar ileriki kitapların birinden spoiler okudum, Facebook sağolsun. Gerçi öyle aşırı büyük birşey değil ama doğrumu acaba bilen okuyan gören varsa bir yorum yaparsa sevinirim.

Spoiler !

Mance Ryder'ı Edmure Tully öldürüyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 14 Mart 2013; 19:47:05 >
  • quote:

Çok fazla boş zamanım yok, 3 den başlayacağım büyük ihtimal.. İngilizce okuyayım diyorum ancak bulması sıkıntı gibi bu sefer de .
  • quote:

Orijinalden alıntı: EduarDQ

quote:

Çok fazla boş zamanım yok, 3 den başlayacağım büyük ihtimal.. İngilizce okuyayım diyorum ancak bulması sıkıntı gibi bu sefer de .

İngilizce ebook okuyabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.