Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.140
Cevap
77
Favori
190.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rapkan7

Reyiz bende başlamayı düşünüyorum kitabın cevirisi hakkinda kötü yorumlar duydum iyi cevrilememis mi sizce ?

Ben Sibel Alaş'ın çevirisinden gayet memnunum hocam. "Jon Kar" gibi ufak tuhaflıklara takılmışlardır arkadaşlar
  • dizi ile kitap arasında acayip farklar var
    theon greyjoy reekle beraber takılıyo bran ile rickonu ararken
  • 4. Kitap da bitti an itibariyle. Son kitaba hemen mi başlasam bilemiyorum. Açıkçası 3. Kitaptan sonra 4 rezaletti. Jaime ile Cersei'nin ve biraz da Dorn bölümleri zevkliydi sadece.

Bu arada kitabı kesinlikle orijinal dilinde okumalısınız, bazı cümleler şiir gibi olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cypon kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitaplar hakkında bir gelişme var mı beyler? Kaç yıl oldu ses seda yok daha. Adam ölmeden tamamlasa bari şunları.
  • GRRM için kitap kapağı yaptığını söylüyor ve "fire and blood" olmadığını söylemiş tweet cevaplarında.

Ne düşünüyorsunuz? reddit'te de tartışıldı.

tweet(ispanyolca):https://twitter.com/Corominas/status/1053221751293988866
  • 4. kitaptayım çok zevkli gidiyor.Brienne-Dick Crabb bölümü çok güzeldi.Brienne gözümde gittikçe yükseliyor ve açık ara en zevkli bölümler onun oluyor.
  • kitapta da okur muyuz bilmiyorum ama inş kitabı artık çıkarır
    azor ahai arya çıktı
  • 8. sezon 3. bolum faciasindan sonra(cok buyuk bir hayal kirikligiydi sinema tarihinin belki de en guzel yapim kurgularindan birini mahvettiler) artik 6. kitap gelsin diye dua ediyorum doyur bizi martin reis,dizi serisini batirdilar!

bu arada martin 6. kitabin bu yil icinde cikabilicegini ama kesin olmadini soylemis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red alert2 -- 1 Mayıs 2019; 21:12:12 >
  • janejonce kullanıcısına yanıt
    kitapta okumayiz hocam cunku malum olay senarist yapimcilarin seyirciyi sasirtmak icin son uc sezondur planladiklari bir seymis,martinle hicbir alakasi yok

allahin cezasi spoiler butonu neden calismiyor iki gundur spoiler icine alamiyorum yazdiklarimi mobilde mi sorun var acaba adminler goruyorsa bu yazimi ilgilensinler lutfen

• redditte adamın biri grrmnin 6. kitap için 1600 el yazması sayfa bitirdiğini söyledi
    https://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/bjyk1g/spoilers_main_thanks_hbo_and_dd_for_making_me/

Got news for ya. He's not. TWOW is just a fuckin bitch of a book to write. Apparently like 1600 pages are complete or some shit with more to come
  • janejonce kullanıcısına yanıt
    Kitaptaki azar ahai kısmı cok daha farkli. Gercekten birisi azor ahai olacak orda bence çünkü baya bahsi gecti ve gece nöbetindeki üstad stannisin kilicinin ısı vermedigini, sadece bir görüntüden ibaret oldugunu, vadedilmis prensin baskasi olacagini soylemisti diye hatirliyorum.

Kitapla dizi cok farkli, kitap bizi cok sasirtacak ama niye cikmiyor anlamis degilim ya yazar zaten seriye baslamadan önce bile kafasinda kurgulamistir herseyi.. Herhalde dizinin bitmesini bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: SonJnow

Kitaptaki azar ahai kısmı cok daha farkli. Gercekten birisi azor ahai olacak orda bence çünkü baya bahsi gecti ve gece nöbetindeki üstad stannisin kilicinin ısı vermedigini, sadece bir görüntüden ibaret oldugunu, vadedilmis prensin baskasi olacagini soylemisti diye hatirliyorum.

Kitapla dizi cok farkli, kitap bizi cok sasirtacak ama niye cikmiyor anlamis degilim ya yazar zaten seriye baslamadan önce bile kafasinda kurgulamistir herseyi.. Herhalde dizinin bitmesini bekliyor
    1600 sayfa yazmış daha da devam ediyor.Çünkü akgezenlerin işi bu kitapta bitecek ondan uzun oldu.2020'de çıkar deniyor.
    Sonraki kitapta Young griff,Dany savaşı olur heralde o da 1200 sayfa olur rahat.

• akgezenler icin erken degil mi ya daha 2 kitap cikacak diye biliyorum? O zaman akgezen olaylari diziye benzer gidecek

• SonJnow kullanıcısına yanıt
    Hocam umarım akgezenler son kitaba da kalır ama dizi moral falan bırakmadı.Biraz düşündüm de gelecek kitaptaki olan olayların çoğunu dizide izledik.Onları anca yazdıysa akgezenler son kitaba kalmıştır.Aslında son savaşın da akgezenlerle olmasını bekliyordum fakat senaristler mi batırdı yoksa gerçekten george öyle mi yazacak emin değilim.Cersei’nin son boss olması mantıklı değil.

• kitapta cercei, euron falan kuzeye gitmezse yine son savas cercei ile olur. Yada kuzeyde akgezenler kazanir cercei ile savasirlar.

Yada şöyle de olabilir, dany guneyi ejderhalarla yakar kül eder, kralin sehri cercei falan kalmaz ortada, jon dany i öldürür sonra kuzeye gider herkes

• dizinin tamamını izlemiş biri olarak elimde kitap serisinin 1.bölümü olan taht oyunları var.Seriye başlamadan önce Buz Ve ateşin Dünyası kitabına başlayıp konuya hakim olup öyle seriye başlamak istiyorum ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resitales

dizinin tamamını izlemiş biri olarak elimde kitap serisinin 1.bölümü olan taht oyunları var.Seriye başlamadan önce Buz Ve ateşin Dünyası kitabına başlayıp konuya hakim olup öyle seriye başlamak istiyorum ne dersiniz ?
    Önce seriyi oku, sonra yan kitapları okursun. Daha zevkli olur.
  • Daha önce Game of thrones da Barristan Selmy i canlandıran McElhinney , George R.R. Martınin 6. ve 7. kitabı bitirdiğini söylemiş.Dedigine göre Martin dizi ile özel anlaşma yapmış,dizi bitince yayinliyacakmis.Pek inandırıcı gelmedi ama umarım doğrudur, en azından 7. kitabı beklemeyiz.
    http://collider.com/george-rr-martin-has-finished-books-6-and-7-song-of-ice-and-fire-game-of-thrones/#images

• witcher_king kullanıcısına yanıt
    Martin kendi blog sitesinde sert bir şekilde yalanladı bunu.
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.