Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam kesinlikle sikilmazsın. Ancak anlamak için yanında devamlı yaninda harita ve karakter listesi ya da wiki Hazır olsun. Yer, hane, karakter o kadar çok ki, anlamak icin bakman gerekecek.

Tek bir sorun kitapların yavaş gelmesi. Muhtemelen 6nci kitap seneye çıkacak. Sonra son kitap kimbilir kaç yıla (minimum 5-6) biter??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış Rüzgarları'nın bir an önce çıkması lazım 2018'de.Diziden çok çok farklı olacağını düşünüyorum hele ki yayınladığı Pov'lar(Arya,Arianne ve Reek) yazarın çok çok iyiydi.

• dizide aegon'u jon snow yaptılar. bu durumda kitaptan tamamen saptılar diye düşünüyorum. ya da kitaptaki aegon sahte. ya da 2 tane aegon var
  • Arkadaşlar dizisinin 7 sezonunu da izledim. Sizce kitaplarını da okuamalı mıyım? Olayları bildiğim için sıkılır mıyım? Kitapla dizinin ayrı düştüğü durumlar var mı?
  • Mutlaka oku hocam. Sikilmazsın kesinlikle. Genel hatlar benzer olsa da Ayrılan noktalar ayrıntıda çok.

• Dizi mıçtıkça mıçıyor yetiş ya George yetiş Martin
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_hell_86

Eylülde satışa çıkar büyük ihtimal umarım orjinali gibi güzel ciltli ve kaliteli basım olmuştur

Çıkış tarihi 15 eylül olarak açıklandı.

https://www.instagram.com/p/BX7PwGElisa/?taken-by=akilcelenkitaplar

• Şişko kitapa devam etmeyeceğini açıklamış gg beyler

• dark_hell_86 kullanıcısına yanıt
    Bu kitabın türkçesi yokmuydu?? Bravo vallahi tam 3 yıl sonra çevirip yayınlayabilecekler.
  • thelmessos kullanıcısına yanıt
    Hangi seriyi zamanında bastık ki bunu basalım
    Bir de masraflı kitap kimse almaz diye düşünmüştür çoğu yayın evi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsviçreli bilim adami

Bu seriye başlamayi düşünüyorum. Yeni yeni kitap okuma alışkanlığı kazanıyorum. Okurken sıkılır miyim ?

Buna cevaben bi video hazırlamıştım denk geldi. Yararlı olacağını düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Towns

kitap akıcı mı? malum onlarca hane/karakter var. okurken çok duraklatıyor mu?

Her kitabın sonunda haneler ve karakterler hakkında bilgi var hocam takılınca bakabilirsiniz. Kitap akıcı özellikle 2-3 harikadır. 4. kitap biraz durağandır sadece. İlk kitap zorlayabilir 200-300 sf okuduktan sonra alışır açılırsınız.
  • Fiyat 89 TL olarak açıklandı ve küçük bir öhööö dedirtti bana
    İndirimle falan en iyi ihtimal 60-65 arası alırız. Tabi %50 indirim falan denk gelmezse

• ne zaman girsem bu foruma birisi soruyor diziyi izledim kitabi okumaya deger mi ? alta da iki yorum geliyor . oku deger diye. kardesim sen daha forumu okumaya useniyorsun kitabi nasil okuycaksin. son 2 - 3 sayfayi okusan zaten boyle soru sormana gerek kalmiycak.

suraya giriyoruz kitapla ilgili degisik yorumlar farkli seyler ogrenelim. anca kitap okumaya deger mi

• Tüm kitapları okudum çıkar çıkmaz. Bi hayli ara oldu diziyi de izleyince iyice karıştı. Son çıkan kitap dizinin bu yıl çıkan sezonun orijinali mi olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam kitap ve dizi farklı

• Akılçelen şu kitabı ciltli çıkartsaymış bari.
  • alınır ama kitap neyi kapsıyor, birde çevirisi nasıl olacak acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Future

alınır ama kitap neyi kapsıyor, birde çevirisi nasıl olacak acaba

Kitap Tommen'e yazılmış bir kitap olarak kaleme alınmış Martin tarafından. Tommen küçük olduğu için ona okuması adına Westeros'un ve bilinen diğer şehirlerin tarihlerini ve hikayelerini anlatıyor.

En baştan başlayıp, Robert'ın tahta çıkmasına kadar bir bölüm anlatıyor. ikinci bölümde Westeros'taki şimdiki bölgelerin, geçmişteki krallıkların geçmişini anlatıyor. Üçüncü bölümde de Essos ve ötesine geçiyor.

İlk bölümü ben kendimce çevirip burada paylaşmıştım. Kitabın tamamını profesyonel çevirmenler tarafından okumak ayrı bir güzel olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: No Future

alınır ama kitap neyi kapsıyor, birde çevirisi nasıl olacak acaba

Kitap Tommen'e yazılmış bir kitap olarak kaleme alınmış Martin tarafından. Tommen küçük olduğu için ona okuması adına Westeros'un ve bilinen diğer şehirlerin tarihlerini ve hikayelerini anlatıyor.

En baştan başlayıp, Robert'ın tahta çıkmasına kadar bir bölüm anlatıyor. ikinci bölümde Westeros'taki şimdiki bölgelerin, geçmişteki krallıkların geçmişini anlatıyor. Üçüncü bölümde de Essos ve ötesine geçiyor.

İlk bölümü ben kendimce çevirip burada paylaşmıştım. Kitabın tamamını profesyonel çevirmenler tarafından okumak ayrı bir güzel olacak.

Bu yayınevinin çevirileri pek beğenilmiyordu ama bakalım, göreceğiz.

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.