Şimdi Ara

Büyükelçi Lütfullah Göktaş: cahiller italya'ya gelip bizi rezil etmeyin, demeye getirmiş! (☕espresso

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sevgili okurlarım, Türkiye'nin (Roma) Vatikan'da bir büyükelçisi var. Adı Lütfullah Göktaş…

Recep Bey'in yakın adamı. Diplomat olmadığı halde büyükelçi yapıldı. Aynen Merve Kavakçı, Egemen Bağış ve benzerleri gibi.

Bay büyükelçi dinler arası diyalog uzmanı, ilahiyatçı ve Fetullah'a ait Zaman gazetesinin eski yazarı…

Bu zat Vatikan'da görev yapıyor ama fazla bir işi gücü olmadığı anlaşılıyor.

Birkaç gün önce kendi sosyal medya hesabından attığı tweeti şaşkınlıkla okudum. Aynen şöyle:

“İtalya'da ‘caffe' dediğiniz zaman önünüze zaten espresso gelir. Ve de ‘single' olarak gelir.

Espresso deme gafletinizi ‘single' nitelemesiyle katmerleştirip yabancı bir turist olduğunuzu buralarda dünya alem herkese ilan etmenize gerek yok. Yapmayın şunu.”

★★★

Büyükelçi haklı!..

Çünkü Roma'ya giden bizim görgüsüz turistler son derece cahil. Kafelere gidip oturdukları zaman single espresso istiyorlar, İtalyan garsonlar da onlara içlerinden gülüyor.

Böylece, onların turist olduğu ortaya çıkıyor.

Monşer büyükelçi demek ki vatandaşlarımızın bu duruma düşmesinden üzüntü duymuş, “Yapmayın şunu” diye uyarıda bulunmak zorunda kalmış!

Yani “Ülkemizi rezil etmeyin” demek istiyor.

Büyükelçi dediğin, işi fazla olmayınca, vatandaşın ve ülkesinin sorunlarına karşı işte böyle duyarlı olmalı!

Recep Bey onu o koltuğa boş yere oturtmadı ya…

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/emin-colasan/ille-de-saray-5626239/?utm_source=yazarlar&utm_campaign=diger_yazilar&utm_medium=diger

TEBESSÜM

Bir İtalya serüveni
    Adamın biri İtalya'ya tatile gider. Bütün amacı Vatikan'a gidip Papa'yı görmektir.

Havaalanından itibaren peşine bir muhabbet tellalı takılır:

“Sinyor, kadın ister misin? Sarışını, esmeri, harika kızlar, üüüfff!”

Adam her defasında “Hayır” der “Ben buraya Papa'yı görmeye geldim.”

Bu sözler üzerine muhabbet tellalı ortadan kaybolur.

Bir gün sonra adam otelin lobisinde otururken, aynı muhabbet tellalı alı al, moru mor gelir:

“Sinyor, Papa reddetti. Fakat elimde bir kardinal var ki, üüüfff!”

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/rahmi-turan/artik-cilki-cikti-5627771/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13B66B2D0 -- 17 Şubat 2020; 2:33:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Brezilya ve endonezya karışımı bi kahve içmiştim.Uyurken kokusuna uyanırsın dehiet bir şeydi.

• Bu kadar” kasıntı”olmak bize özgü sanırım

• Yoo bizim burda Göçmenlerin takıldığı kahvelerde de Esspressolar "Uzun" ve "Kısa" diye satılırı.O,o eski fetocunun cahilliği.Hayatında öğrendiği bir bilgi ile kendisini yerçekimini bulmuş sayıyor.Gelsin de buraya daha dünyanın yuvarlak olduğunu öğretelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PresidentObama

Brezilya ve endonezya karışımı bi kahve içmiştim.Uyurken kokusuna uyanırsın dehiet bir şeydi.
    Bizde ancak granür "Jacobs Monarch Gold" a talim ama yiğidi öldür hakkını yeme dememişler. Benim için en iyi granür kahve budur diyebilirim. Çünkü sade içimi yumuşak ve filte kahveyi çağrıştırıyor.
    Nescafe gold'dan daha iyi bence.

Ama Ben italya'ya gitsem, bu monşer büyükelçi Beni kahve dükkanının kapısının önünden bile geçirtmez

Sanki filtre kahve 1.20 de biz içmiyoz arkadaş.
    2:55 - 3:40 arasına dikkat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13B66B2D0 -- 17 Şubat 2020; 13:1:1 >

• "Teşekkürler Vedat Bey. Evet, “latte” konusu daha ilginç. Bu arada espirim yanlış anlaşılmış maalesef. Herkesin turist olması da, dilediği dilde, dilediğini sipariş etmesi de en doğal hak elbet. Meramımı tam ifade edememiş isem, kullanıcılardan da bilvesile özür diliyorum 🙏 💐"
    Böyle demiş

• Doğrudur jacobs fena değil. Kahve sert olsun bizim olsun kafasındayım ben.Süt , şeker zamazingo.

• Espressoyu duymayan herif büyükelçi yapılınca bişey oldum zanneder, paspas yapan herif kumarhanede bizim paramızla hava yapar, liseyi bitiremeyeni como gölünde villa alıp doktoraya başlar, işe yürüyerek gideni porscheyi arabadan saymaz...

Ayaklar baş oldu resmen...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adam önceden ntv İtalya muhabiri değil miydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.