Şimdi Ara

Büyükada'da gözaltına alınan 10 İnsan Hakları aktivistinden 6'sı tutuklandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
2.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye artık ajanların elini kolunu sallayarak gezebileceği bir ülke değil
  • Komünist ve deistim ama BBC nin hiçbir haberine inanmıyorum. Amerika menşeli yalan haber makinesi , komünizm düşmanı BBC , euronews , Fox News , NY Times , CNN vs ABD menşeli hiçbir haber kaynagının ve aynı zamanda hiçbir haberine inanmıyorum.Geçmişte o kadar çok yalan haberlerini gördüm ki.

Başka bir haber kaynağı olsa haberi ciddiye alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Eee, o zaman eylemci sozcugunu kasti olarak mi aktivist olarak kullanmis? Onu da turkce yapsaydi ya? Yoksa yabanci sozcuk kullanilinca sirin, entel mi gozukuluyor?

eylemci sözcüğü molotof kokteyli atanlara , yolu trafiğe kapatanlara vs. söyleniyor genelde

BBC'ye Türkçe sözcük kullanmadı diye eleştriyorsunuz ama kendiniz entel kelimesi kullanmaktan da kaçınmıyorsunuz

keşke kendimiz özgürlükte gelişmiş olsaydıkta aktivist, entel kelimelerini biz bulsaydık diğer ülkeler de bizim bulduğumuz kelimeleri kullansaydı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Komünist ve deistim ama BBC nin hiçbir haberine inanmıyorum. Amerika menşeli yalan haber makinesi , komünizm düşmanı BBC , euronews , Fox News , NY Times , CNN vs ABD menşeli hiçbir haber kaynagının ve aynı zamanda hiçbir haberine inanmıyorum.Geçmişte o kadar çok yalan haberlerini gördüm ki.

Başka bir haber kaynağı olsa haberi ciddiye alırdım.

en azından fikir diye ciddi ciddi okuyordum ama BBC'yi Amerikalı yapınca bütün diğer söylediklerin hiçbir önemi kalmadı... Messi'yi Rus yada amerikalı yapmak gibi birşey bu

• forumagir F kullanıcısına yanıt
    Eylemci eylem yapan kisilere denir. Ister molotof atsin, ister su tutuklananlar gibi olsun bunlara eylemci denir.

Oradaki entel sozcugunun kullaniminin ise bir tepki oldugunu anlayacak kadar turkce bildigini dusunmustum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

Benim zoruma giden, adalarin resmen ajanlarini yakskiyoruz ama bizim cahil cenah halen almanyayi savunuyor.
    Şimdi de bir grup cikti uluslararasi af orgutunu savunuyor.rte ye destek verdiler diye.
    Bi ara bir soz okumUstum. Türkün yabancı düşmana ihtiyacı yok diye. Hakli herifler.

Benim anlamadığım da ne biliyor musun, Batılı ülkeler diğer partileri dışlayıp zamanında AKP i destekleyip başa getirdiğinde "Güzelim Batı" ; destekledikleri AKP'e düşman olunca "Düşman Batı, hain Batı". Senin mantığınla olaya bakacaksak 2013'e kadar AB ve ABD'nin uşakligini yapan bir iktidar partisi var. Senin mantığınla en büyük hain ve ajanlar ülkeyi yönetenler oluyor.

• haydarali34 kullanıcısına yanıt
    Hic oyle soyleme.

Sinirlar acik. Suriyeli taklidi yapan herkes ajan olabilir.

• felsefesever kullanıcısına yanıt
    Bu ulkede hicbir siyaseyci ulkesinin menfaatine calismamistir. Benim de akepe dir bekepe dir bi beklentim yok.

Burda onemli olan ne olduda bu partiden destegi cektiler. Bunu sorgulayin o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: forumagir

quote:

Eee, o zaman eylemci sozcugunu kasti olarak mi aktivist olarak kullanmis? Onu da turkce yapsaydi ya? Yoksa yabanci sozcuk kullanilinca sirin, entel mi gozukuluyor?

eylemci sözcüğü molotof kokteyli atanlara , yolu trafiğe kapatanlara vs. söyleniyor genelde

BBC'ye Türkçe sözcük kullanmadı diye eleştriyorsunuz ama kendiniz entel kelimesi kullanmaktan da kaçınmıyorsunuz

keşke kendimiz özgürlükte gelişmiş olsaydıkta aktivist, entel kelimelerini biz bulsaydık diğer ülkeler de bizim bulduğumuz kelimeleri kullansaydı

Yakalananlar bal gibi de ajan bunu aklayamazsın sen de onların kullandığı elemanlardan birisin kuvvetle muhtemel.

Yakalananlar ajan mı değil mi bilgim yok. Olup-olmaması da önemi yok benim için... soğuk savaş dönemi mi var artık, bu savaş ne zaman başladı?

Ha geçen aylarda da Almanyada diyanet imamları ajan şüphesiyle gözaltına alınmışlardı , miting yapmaya çalışmıştık da izin vermemişlerdi vs..

• quote:

Bu ulkede hicbir siyaseyci ulkesinin menfaatine calismamistir. Benim de akepe dir bekepe dir bi beklentim yok.

Burda onemli olan ne olduda bu partiden destegi cektiler. Bunu sorgulayin o zaman.

Eskisi gibi söz gecirememeleri tabi ki. Bunun da birçok sebebi var.

Sen biliyorsan anlatabilirsin dinlerim.

• bilemiyorum altan

• quote:

Eylemci eylem yapan kisilere denir. Ister molotof atsin, ister su tutuklananlar gibi olsun bunlara eylemci denir.

Oradaki entel sozcugunun kullaniminin ise bir tepki oldugunu anlayacak kadar turkce bildigini dusunmustum.

Entel Türkçe bir kelime değildir işte TDK'daki açıklaması:

sıfat Fransızca intellectuelle'den

Entelektüel olmaya özenen ancak bunun için gerekli olan niteliği kazanmamış (kimse)

Aktivist'in Türkçesi TDK^da eylemci değil Etkinci olduğunu da öğrenelim en azından değilmi?

2 yanlışını da düzeltmiş oldum 10 dk. gitti ama umarım yararı olmuştur

• felsefesever kullanıcısına yanıt
    Eskisi gibi soz geciremediklerinden. Yeterli ve net.

Kendi basina birseyler yapmaya calisan ve ozelliklede savunma sanayisine abanmis bir ulkeden cidden rahatsiz oluyorlar.bu sebeple ajan faliyetleriyle tekrar asiri bagimli hale getirilmeye calisiliyoruz.

Daha oncede yazdim. Zaten 6 civari alman tutuklumuz var bizim. Neden ona gık demiyorlarda bu 1 2 kisi icin bu kadar laf ediyirlar. Acik ve net.

Bu ulke hepimizin. Dikkat etmek lazim.

• Tutuklama nedeni terör örgütüne üye olmak avukat soruyor hangi terör örgütü cevap yok, iddianamede de yazmıyor, dünya af örgütü cok kızgın keza ab ve Amerika da.
    Ajanlık yapıyorlarmış bak sen ispat var mi yok, tam bir ortadoğu dikta yönetimi olduk her batılı ajan diye suçlanip tutuklanabilir bu ülkede, bu batı düşmanlığı git gide artıyor malum kesimde, ayrıca bu af örgütü zamanında rte şiir icin hapse atılınca tepkisini koymuştu
    Sisyasal islamcı vefası

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya-abd bunları savunuyorsa bunlarda bit yeniği vardır.
  • güneş, star, akşam yazmışsa doğrudur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

quote:

Yakalananlar bal gibi de ajan bunu aklayamazsın sen de onların kullandığı elemanlardan birisin kuvvetle muhtemel.

Yakalananlar ajan mı değil mi bilgim yok. Olup-olmaması da önemi yok benim için... soğuk savaş dönemi mi var artık, bu savaş ne zaman başladı?

Ha geçen aylarda da Almanyada diyanet imamları ajan şüphesiyle gözaltına alınmışlardı , miting yapmaya çalışmıştık da izin vermemişlerdi vs..

Diyanet görevlileri gözaltına alındığında konu açtın mı?

• müddei iddiasını ispatla mükelleftir. birine ajan, hain, terörist diyorsanız kanıtınız olmalı. bu kanıt mahkemeler önünde kabul görmeli. karar da o yönde çıkmalı. o gazetelerin gülen övgülerini, ergenekon, balyoz ve diğer kumpas davaları manşetlerini arşivde duruyor. gazeteye manşet atınca ajan, hain, terörist olunuyorsa baya sıkıntılı o gazetelerin geçmişi.

• Ben olsam artık Türkiye ye gelmem İran, kuzey kore den bir farkı yok yabancı biri için tehlikeli
    Adam orda toplanan 10 15 kişi nin gezi veya 15 Temmuz darbesi gibi birşey planlanıp hayata geçirelecegini sanıyor inanılır gibi değil

Comarin biride gün yüzü göremezler bir daha yazmış
    nefretten beslenen insan düşmanı, tüm dünyadan nefret eden bir toplum olduk çıktık sizden zaten insan hakları demokrasi özgürlük beklemiyoruzda en azından o zift akan ağızlarınızi kapatın
    Dunya da neden sevilmediğimizin kanıtı aynı zamanda
    Dünya af örgütü zamanında türban yasaklarını da eylem yapmış bir kurumdur

• quote:

Eskisi gibi soz geciremediklerinden. Yeterli ve net.

Kendi basina birseyler yapmaya calisan ve ozelliklede savunma sanayisine abanmis bir ulkeden cidden rahatsiz oluyorlar.bu sebeple ajan faliyetleriyle tekrar asiri bagimli hale getirilmeye calisiliyoruz.

Daha oncede yazdim. Zaten 6 civari alman tutuklumuz var bizim. Neden ona gık demiyorlarda bu 1 2 kisi icin bu kadar laf ediyirlar. Acik ve net.

Bu ulke hepimizin. Dikkat etmek lazim.

Abd ile takışmıyorsun ki söz geçirsinler. Almanya ve diğer avrupa ülkelerinin yaptırımları sınırlı o yüzden söz geçiremiyor diyorsunuz abd istese herşeyi yaptırabilir türkiyeye.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.