Şimdi Ara

Büyük TÜRKİYE Projesi !!!(HaRiTa) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
5.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    böyle şeylerle uğraşan insanlar var yeryüzünde.
    büyük bir hadisedir bu..inanılmaz!
  • quote:

Orjinalden alıntı: janissaryy35

quote:

Bizim olmamız gereken yer şu anda yaşadığımız topraklardır. Ezbere konuşmuyorum.

sen 90 sene önce yaşıyo olsaymışın bizim olmamız gereken yerler iç anadolu ve orta karadeniz derdin...bunu söylediğine göre tvde medyann şişme haberlerinden dolayı ne ıraktaki peşmergelerin türkmenleri nasıl yok etmek istediğine ne ermenilerin azeri türklerini nasıl vagonlara doldurup postaladığını ne batı trakyadaki kardeşlerimize yunanlılarn "siz türk değil sadece müslüman yunanlısınız" baskılarını nede adalardaki ve kıbrıstaki tarihi ve güvenlik haklarımızdan haberin olmamış.....başka bir şey söylemiycem....

Sen de 1000 sene önce yaşıyor olsaydın orta asya stepleri benim vatanım derdin. Tarihsel gelişimi kabullen artık. Topraklar, üzerinde yaşayan ve emek harcayan insanlarındır.

• quote:

Orjinalden alıntı: aswod

quote:

Orjinalden alıntı: shadow06

Ülkelerin siyasi hayatları 50 sene 100 sene çok uzun süreler değildir. Göstediğiniz haritalara ulaşmak şu an için imkansız ama dünya sürekli değişyor. Toprak genişletmek için hazırlıklı olmalıyız. Belki topraklarımızın genişlemesi bu gün yada yarın hatta 100 sene sonra bile olmayacak ama eninde sonunda o gün gelecek. Ruhen ve bedenen buna hazır olun çocuklarınızın ve torunlarınızında bu hazır olmasını sağlayın. Zamanı gelince Toprağmız önce Misak-i Milli sınırlarını sonrada gereken yere kadar genişleteceğiz. Bundan emin olun.

Unutmayın kayayı parçalayan suyun şiddeti değil kararlılığıdır. Kararlılığınızı ve Sürekliliğinizi asla kaybetmeyin......

Vay be ne güzel yazmışsın.

Doğru diyorumda yöneticiler silmişler ulan millet birbirine düz gidiyor onlara dokunmuyorlar benimkini siilyorlar...

quote:

Orjinalden alıntı: MaviGece

Ermenistan daki halk açlıktan kırılıyor. Türkiye ye muhtaç. Ama adamlar bizimle dalaşmaktan, hedeflerine ulaşmaya çalışmaktan geri durmuyor. Kimse de çıkıp biz daha içimizdeki sorunları halledemedik, bir de Türkiye nin topraklarına mı göz dikiyoruz demiyor.

Rumlar çok mu dertsiz, onlar da bizim derdimiz var diyerek pontus emellerinden vazgeçmiyorlar. Bu ülkeleri çoğaltabiliriz.

Neden biz kabuğumuza çekilelim, neden sorunları aşmayı bekleyelim. Neden hem sorunları aşmaya çalışırken aynı anda Azerbaycan ve Kerkük ile ilgilenmeyelim. İçimizdeki sorunlar buna engel mi???????

Dertlerimiz bitsin ondan sonra bakarız derseniz bu ülkenin hiç bir zaman sorunu bitmez beyler.

Olayı çok güzel özetlemişsin kardeş.........

En azından Misaki Milli bir gün mutlaka gerçekleşecektir. Sabır ve inanç.

• quote:

Orjinalden alıntı: kafeinn

quote:

quote:

Bizim olmamız gereken yer şu anda yaşadığımız topraklardır. Ezbere konuşmuyorum.

sen 90 sene önce yaşıyo olsaymışın bizim olmamız gereken yerler iç anadolu ve orta karadeniz derdin...bunu söylediğine göre tvde medyann şişme haberlerinden dolayı ne ıraktaki peşmergelerin türkmenleri nasıl yok etmek istediğine ne ermenilerin azeri türklerini nasıl vagonlara doldurup postaladığını ne batı trakyadaki kardeşlerimize yunanlılarn "siz türk değil sadece müslüman yunanlısınız" baskılarını nede adalardaki ve kıbrıstaki tarihi ve güvenlik haklarımızdan haberin olmamış.....başka bir şey söylemiycem....

Sen de 1000 sene önce yaşıyor olsaydın orta asya stepleri benim vatanım derdin. Tarihsel gelişimi kabullen artık. Topraklar, üzerinde yaşayan ve emek harcayan insanlarındır.

Orta Asyadaki Türk Devletlerinin bulunduğu topraklar yine Türk yurdudur.

• Ülkelerin büyüklüğü, topraklarının ve nüfuslarının fazlalığı ile değil, tabii kaynaklarını ne kadar verimli kullandıkları ve bı kaynakları toplumlarının refah düzeyini yükseltmek için nasıl seferber ettikleriyle ölçülür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vendeta

Türkiye derhal nükleer silah yapmalıdır.

yapamaz....

1. abd nin tepkisi
    2. abd nin engeli
    3. reklam
    4. siyasi tepkiler
    vs....
  • quote:

Orjinalden alıntı: pokemon_crazy

quote:

yapamaz....

1. abd nin tepkisi
    2. abd nin engeli
    3. reklam
    4. siyasi tepkiler
    vs....

Yapar (Bkz: Kore)

Tek zorlanacağımız kısım uranyum bulmak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: psp_hacker

quote:

quote:

yapamaz....

1. abd nin tepkisi
    2. abd nin engeli
    3. reklam
    4. siyasi tepkiler
    vs....

Yapar (Bkz: Kore)

Tek zorlanacağımız kısım uranyum bulmak...

Onu da bu gidişle sizler bulursunuz forumda. Dünyayı fethettiniz uranyum da bulursunuz.

• görüşelim yavrum , öyle klavyede artistlik yapmaya benzemez bu işler.kendi milletini küçük gören bir insan yeterince küçülmüştür zaten.
    quote:

Orjinalden alıntı: delteo

quote:

MESELE KOSTARİKA DEĞİL O OLAYIN SAÇMALIĞI ORTADA .MESELE SENİN GİBİ AŞAĞILIK KOMPLEKSLİ TİPLERİN BÖYLE HER MİLLİ DUYGUYA SALDIRMASI , SENİN KAPASİTEN YETMEZ AMA ANLATAYIM BİZ TÜRKLER 5 BİN YILLIK TARİHİ OLAN BİR MİLLETİZ BİZİ BÖLGEDEKİ ÇAPULCU DEVLETLERLE KARIŞTIRMA , DÜNYA TARİHİNİ BİZ YAZDIK GEREKİRSE GENE YAZARIZ.
    quote:

quote:

İNSAN HAYAL ETTİĞİ KADAR BÜYÜKTÜR.SEN GİT KOMİNİSTLERE YALAKALIK YAP TOPİĞİ KİRLETME.
    quote:

Ağabeyleriniz de Kosta Rika'da devrim yapıp orada Türk Cumhuriyeti kurmak istiyorlardı zaten,gidin nefer olun savaşın ön saflarda.

Aslında sana git öl ki dünyayı kirletme diyeceğim ama gidip Kosta Rika'da yaşaman da yeterli benim için.

Kurtlar Vadisi'nden gördünüz herhalde ağabeyleriniz gibi her lafın önüne -ki ortada anlam bütünlüğü oluşturan bir laf yoktur ve bunu kapatmak gereklidir- büyük sandığınız bir söz koymayı.

Sen Kosta Rika'da Türk cumhuriyeti -aman tanrım!- kurmayı düşünmekteki saçmalığı göremiyorsan ben seninle zaten tartışmıyorum.Selametle...

NOT:BU ÜLKEYİ KİRLETMEMESİ GEREKEN BİRİLERİ VARSA SENİN GİBİ BATININ UŞAĞI HAİN MEDYANIN GAZINA GELMİŞ KENDİNİ MİLLETİNİ KÜÇÜK GÖREN TİPLERDİR.SEN KÜBAYA GİT SANA ORALARI YAKIŞIR.

Gardaş gardaş diye gezerek mahalle kahvesinin ötesine geçebilirsen görüşürüz.

Bana Türk değilsin anlaşılan diyen elemana da yediririm o klavyeyi.Aptal haritaların gerçekleşeceğine inanmıyorum diye kimse bana Türk değilsin diyemez,diyende de bir daha ağız açacak hal bırakmam.

• Türkiye her şeyi yapar yeterki TAM BAĞIMSIZ olalım.
    quote:

quote:

yapamaz....

1. abd nin tepkisi
    2. abd nin engeli
    3. reklam
    4. siyasi tepkiler
    vs....
  • arkadaslar kendi icimizde 30binden fazla sehit vermis bir milletiz ve terörist basini halen sallandiramadik.

ilk adim bu olmalidir.yerim böyle demokrasiyi
  • Formu baştan sona okudum. Yazacağım cümleyi iyi anlayan olayı çözmüş demektir.

japonlar derki;

1 Türk 5 Japon'a bedel.
    5 Japon 50 Türk'e bedel.

Bakalım nasıl yorumda bulunacaksınız. Benim de gerçekten katıldığım bir söz. Bu topik veya ülkenin tüm sorunları bu sözü gerçekten destekliyor. Konuyu ilerki zamanda daha detaylı anlatıcağım.. Siz tartışa durun..

Ve formu kirletenleri de nefretle kınıyorum. Arkadaşımız çok güzel bir düşünce ile yola çıkmış herkes kafasına göre haritalar çizip inanıyorlar buna bizimde bir hedefimiz neden olmasın sembolik veya gerçek .
    Önemli olan bunu karşı tarafa yansıtıp hissettirmek . Diğer taraftan gördüğümüz bölünmüş Türkiye haritaları çokmu hoşunuza gidiyor yokk. Eeee burda bile moralimizi ve sinirimizi bozabiliyorlar aynı şeyi biz neden yapmayalım onlarda bizim yaşadığımız duyguları yaşasın. Amerikalı askerler bizim komutanların önüne geçenlerde öyle bir harita koymadılarmı.. Bizde öyle gerçekci devletin de desteklediği bir milli mücadelemiz olsa o kendini bilmez amerikalı kendini komutan sananların önüne koysak ara sıra ne güzel olur ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senturk041 -- 14 Ekim 2006; 8:58:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kafeinn

quote:

quote:

Çanakkalede teslimiyetçiliği kabul etmediği için ölen 250.000 kişi sence ( Musul ve kerkük o sıralar hali hazırda Osmanlı Toğrağıdır ) Musul ve Kerkük için yeterli değilmiydi ?

Yoksa bir 250.000 kişi daha mı şehit vermemiz gerekiyor ?

• Tek başına 1 Türk 5 Japon eder.5 tane Japon'sa 50 Türk eder.Yani Japonlar bir araya gelince bizi katlar...mı demek şimdi bu?
  • Bir nevi takım çalışması ve çalışma hiyerarşi ile ilgili mesaj verilmek istenmiş...
  • beyler kimse söyliyeceklerimi üstüne alınıp polemik yaratmasın ama açık konuşcam...
    bu ve daha fazlası tabiki olabilir zamanında nsl olmuşsa gelecektede olabilir...ama bu gidilen yolda, bu kültürel sapkınlık ve yozlaşmayla, bu ekonomiyle, bu yöneticilerle imkansız...ben gelecekten umutluyum böyle bir şeyin gerçekleşmesi konusunda ama yakın bir gelecekte olmaz.(turan polıtıkası için en az 150-200 yıl musul-kerkük olayı için 100 yıl)
    ayrıca böyle birşey olsa bile bunu türkiyede yapabilecek son güç milliyetçi kadrolardır...türkiyede kardeş kavgasından, siyasi karışıklıktan, boş hayallerle ülkeyi batağa sürüklemekten(bknz ittihat-terakki), gençliği başka yönlere yöneltip kafalarını yıkayıp gerçekçilik ten uzaklaştırmaktan başka bişey yapmamışlardır(milliyetçilerin yaptıkları siyasi-kültürel somut bir etkinlik varsa gösterin tartışalım) çünkü milliyetçik kavramı türkiyede belirli bir grubun tekelinde -milliyetçilik o gruba dahil olmaktır- gibi yorumlanmış ve kabul ettirilmiştir.vede bu grupların yanlış davranışları yüzünden milliyetçilik kavramı ülkeye fayda yerine çoğu zaman zarar getirmiştir.
    naçizane görüşlerimdir kimseye laf atma amacı taşımamaktadır
    saygılarımla

• guzel bir harita savasi olmus.Ama dervisin fikri neyse zikri de o olurmus derler. Bence biz sadece su anda yasadigimz topraklari koruyup guzellestirebilirsek, hirsizligin, gaspin, dilencilerin olmadigi ve egitim duzeyinin yuksek oldugu bir toplum kurabilirsek en guzeli o olur.
  • quote:

onlyone Tarih 14 Ekim 2006; 10:02:13
    beyler kimse söyliyeceklerimi üstüne alınıp polemik yaratmasın ama açık konuşcam...
    bu ve daha fazlası tabiki olabilir zamanında nsl olmuşsa gelecektede olabilir...ama bu gidilen yolda, bu kültürel sapkınlık ve yozlaşmayla, bu ekonomiyle, bu yöneticilerle imkansız...ben gelecekten umutluyum böyle bir şeyin gerçekleşmesi konusunda ama yakın bir gelecekte olmaz.(turan polıtıkası için en az 150-200 yıl musul-kerkük olayı için 100 yıl)
    ayrıca böyle birşey olsa bile bunu türkiyede yapabilecek son güç milliyetçi kadrolardır...türkiyede kardeş kavgasından, siyasi karışıklıktan, boş hayallerle ülkeyi batağa sürüklemekten(bknz ittihat-terakki), gençliği başka yönlere yöneltip kafalarını yıkayıp gerçekçilik ten uzaklaştırmaktan başka bişey yapmamışlardır (milliyetçilerin yaptıkları siyasi-kültürel somut bir etkinlik varsa gösterin tartışalım) çünkü milliyetçik kavramı türkiyede belirli bir grubun tekelinde -milliyetçilik o gruba dahil olmaktır- gibi yorumlanmış ve kabul ettirilmiştir.vede bu grupların yanlış davranışları yüzünden milliyetçilik kavramı ülkeye fayda yerine çoğu zaman zarar getirmiştir.
    naçizane görüşlerimdir kimseye laf atma amacı taşımamaktadır
    saygılarımla

+1

milliyetçilik kavramı değil sadece neredeyse bütün kavramların içi boşaltılmış. şimdi de Türk demeyecekmişiz de T.C. vatandaşı diyecekmişiz yok daha neler.... bu işin karşısında olması gerekenler de Türklüğün bir kültür işi olduğunun farkında bile değil hala ırkçı edebiyat peşindeler. almanyada yaşayan Türkler alamancı muamelesi yap ama onları orada sırf Türk old. için öldüren nazilerle aynı şeyleri söyle! bunların milliyetçiliği bu kadar işte -ki ben bunlara milliyetçi denilmesine karşıyım dense dense amerikancı denir bunlara, isteyen bunların kuruluş tarihindeki olaylara bir göz atsın-. bunlar yüzünden kendine milliyetçi diyemeyen (sırf aynı kefeye konmamak için) bir çok kişi tanıyorum. gerçi hatanın tek taraflı olmadığını da düşünüyorum. olayın karşı tarafında da bir çok hata vardır. ama bunlara kızmamın sebebi bütün halka ait olması gvereken değerleri kendilerine mal etmeleri. aynısını başkaları da yapıyor; kendini dindar mı hissediyorsun oy vereceğin partiler belli onlara oy vermezsen dindar değilsin, yok muhafazakarım mı diyorsun işin bitti tek yol orta sağ partiler, emekçi olana saygı gösterip sosyal adalet mi istiyorsun eski tüfekler seni bekliyor.....neyse konu nerden nereye geldi.

• Tüm Türk Devletleri birleşip 1 Ülke olmalı ,

AB'ye girilmemeli , kendi birliğimizi kurmalıyız ve daha güçlü olmalıyız...

Arkadaşlar zaten demişler yani Dil konusunu düzeltmeleri lazım en kısa zamanda 10-15-20 yıl içinde...

Türkiyenin başına geçen şahısın ve Liderin diğer ülkelerde hiçbir akrabası olmamalı saf Türk olmalı..özellikle ABD sever yanlısı olmamalı.

PKK sorununu 1 yıl içinde yok edebilecek biri olması lazım , gerekirse tüm gücümüzü kullanıp şu sorunu baştan yok etmemiz lazım planlarımızın arasına böyle parazitlerin girmemesi için...

Bunlar olduktan sonra AKIN zamanı gelmiş demektir...
  • Hehehhheh siz 400 yıl önce orası bizimdi verin derseniz bizim derseniz elin yunanıda çıkar 2000 yıl önce ege bizimdi demesine ses çıkaramassınız mantıksız hayaller kurmayın...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.