Şimdi Ara

Büyük Şehir Trafiği Ve D Sınıfı Araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Araba kullanmayı öğreneli ve ehliyeti alalı 1 yıl oldu. Şu ana kadar hep eski Manuel araçlar kullandım(Şahin favorit gibi) ve hep küçük yerlerde kullandım. Şu an Ankaradayim ve bir tanıdığım istediğin zaman arabamı al kullan vs hiç çekinme diyor fakat ben korkuyorum. Acaba C sınıfı araçtan D ye geçince boyutlara alidabilir miyim? Büyük şehir trafiği çok mu zor olur. Otomatik vitese kolay alışabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Otomobilden tıra geçiş yapmıyorsunuz nihayetinde araç 30-40cm uzuyor en fazla, İstanbul şehiriçi trafiğinde 3 yıl pickup(5mt uzunluk) kullandım, şimdi de D sınıfı sedan(4.7mt uzunluk) kullanıyorum, bugüne kadar araç boyutu yüzünden giremediğim yer, yapamadığım bir hamle olmadı, gözünüzde büyütmeyin bence.
  • Benim hiç anlam veremediğim mevzulardan birisi bu araç boyutu meselesi.. Altımızda Transporter olduğundan olsa gerek.

• 2001 hb focustan 2010 hb mondeoya geçmiş biri olarak.

Trafikte yarım saat 45 dk kullanın eliniz ayağınız olur. Fark etmezsiniz bile.

Park ederkende D lerde ön arka sensör oluyor genelde sadece park ederken sensörlere güvenmiyorsanız can sıkıcı oluyor. Güvenin görüyor o sensörler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZETEC SE -- 26 Ekim 2018; 21:51:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla tanıdığın arabasını kullanmayın derim, boyutundan değil de boşa sıkıntı yaşama ihtimaliniz var, salağın biri olur da çizer vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Benim hiç anlam veremediğim mevzulardan birisi bu araç boyutu meselesi.. Altımızda Transporter olduğundan olsa gerek.
    Tamamen ön yargı, biraz da milletin tecrübe sahibi olmadan fikir sahibi olması yüzünden oluyor. Orta şasi Vito 111CDI ve Viano 2.2CDI kullandığım zamanlar da oldu, binek araçtan daha rahat ve keyifli oluyordu kullanması valla.
  • Aracı kullanmasına kullanırsınız fakat araç sizin değil. Bence hiç kullanmayın, sizin hatanız olmasa bile bir kaza durumun da laf söylerse mahçup olursunuz.
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    Şehiriçi ben de çok rahat buluyorum . Burnu gözüküyor, kenarlar keskin daha net belli oluyor. Kafayı bir yere sokunca oradan geçeceği bariz belli, çamurluk çıkıntısı, dodik kavisi yok.. Yan aynalardan bakınca yine dümdüz her şey ortada.. Küçük arabalarda genelinde korkuyorum şu çamurluk meselesinden ötürü.

2.2CDI bir kilit istiyor ama arkaya Yanı veremiyor tam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.