Şimdi Ara

Büyük Kapasiteli Disk Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Sistemimde Aktif Olarak 3 Adet 2TB Depolama Amaçlı Disk Kullanmaktayım. Hiç Bölümleme İşlemi Yapmadım Yani 1.81TB lık Tek Partitionlar Olarak Sistemimde Aktif Çalışıyorlar. HD Film Belgesel Ve Müzik Arşivim Falan Var. Geçenlerde Elime Bir Fırsat Geçti ve Bende 2 Adet 4TB Disk Aldım. Bir Tanesini Sistemime Taktım ve Tek Partition Olarak Kullanırım Diye Düşünürken Hayret Ederek 4TB lık Tekbir Disk Olacak Şekilde Bölmeden Kullanamayacağımı Gördüm. Tekrar Google Amcaya Sorduğumda İse MBR İle Biçimlendirilen Disklerde Böyle Bir Kısıtlamanın Olduğunu ve Ancak GPT Yaparsam Tek Parça 4TB Kullanabileceğimi Okudum. Kafama Takılan Şey Şu. Acaba Diski GPT Yapsam Kurulu Olan Windows umu Tekrar Baştan UEFİ li Olarak Kurmam Gerekecek mi. Zira Bazen Windows Bu Disk GPT Bölümlendirme Sistemini Kullanıyor Deyip Erişime İzin Vermiyor Diye Hatırlıyorum. Disk Yönetiminde Disk 2048 ve 1678 GB lık İki Parça Olarak Görünüyor. Henüz Biçimlendirme Falan Hiç Yapmadığım Halde. Yardımlarınızı ve Fikirlerinizi Bekliyorum Büyük Kapasiteli Disk Problemi

• Evet 4 Tb diskinizi tek partition olarak kullanmak için tekrar windows kurmanız gerekir.
    Hatta daha kötüsü mevcut disklerinizi de sisteminizde kullanabilmek için onların da formatlanması gerekiyor diye hatırlıyorum ancak bu ikinci dediğimden emin değilim.Ufak bi araştırmayla öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.