Şimdi Ara

Büyük Jungler Rehberi (6.18 güncel) (TAMAMLANDI) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
13
Favori
10.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum eline saglik cok kaliteli bir rehber hazirlamissin ve zamanini harcamissin rehber icin.Yasina sasirdim 14 yasindaki bir insan icin bilgilerin cok iyi ama kesinlikle bunun lol ile sinirli oldugunu dusunmuyorum arastiran,yazan bir insansin tahminen devam etmelisin.Bende ilk rehberimi tam senin yasinda yaptim burada Twisted Fate rehberini tekrar okuyunca yasimi bariz anladim ama senin uslubun ve bilgi seviyen daha buyuk yasta biri yazmis gibi.Denk geldim senin rehberine aslinda uzun sure once lol forumunu birakmistim bu yas olaylarinda iyice sacmalmisti insablar dahasida var ama herneyse.Ranked girme bence eglenmene bak dia olunca eline bisey gecmiyor bosuna stresli zamanlar gecirebilirsin kisiligine bagli olarak.Baska konularda yazsan okurum videolar ve iyi bir gorunum(renklendirmeler,resinler,duzenli olmasi) hazirlaman ciddi emek gerektiriyor.Eline saglik daha da yazman dilegiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dream Drop Distance

Dostum eline saglik cok kaliteli bir rehber hazirlamissin ve zamanini harcamissin rehber icin.Yasina sasirdim 14 yasindaki bir insan icin bilgilerin cok iyi ama kesinlikle bunun lol ile sinirli oldugunu dusunmuyorum arastiran,yazan bir insansin tahminen devam etmelisin.Bende ilk rehberimi tam senin yasinda yaptim burada Twisted Fate rehberini tekrar okuyunca yasimi bariz anladim ama senin uslubun ve bilgi seviyen daha buyuk yasta biri yazmis gibi.Denk geldim senin rehberine aslinda uzun sure once lol forumunu birakmistim bu yas olaylarinda iyice sacmalmisti insablar dahasida var ama herneyse.Ranked girme bence eglenmene bak dia olunca eline bisey gecmiyor bosuna stresli zamanlar gecirebilirsin kisiligine bagli olarak.Baska konularda yazsan okurum videolar ve iyi bir gorunum(renklendirmeler,resinler,duzenli olmasi) hazirlaman ciddi emek gerektiriyor.Eline saglik daha da yazman dilegiyle

Şu an okullar açık olduğundan (Baran'ın 14 yaşında olduğu, arkadaşlarının da ona Einstein dediği lisedeyim) yazmaya ara verdim. "simage" komutu umarım düzelir. Ödevlerim biterse (Hazırlık demeyip inanılmaz ödevler verdiler) bu tatilde de bir iki şey daha yazabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 18 Eylül 2015; 17:57:06 >
  • Rehber %100 olmayacak mı?

Edit: Son yorumu görmemişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorakacıkmuzcuk -- 18 Eylül 2015; 18:31:26 >
  • Rez

• Bu çocuk tr server'ını kurtarır demedi demeyin. Helal olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş en yakın zamanda Nocturne eklersen sevinirim
  • Emeğe saygı +rep

• quote:

Orijinalden alıntı: exiledFromBadmen

quote:

Orijinalden alıntı: Dream Drop Distance

Dostum eline saglik cok kaliteli bir rehber hazirlamissin ve zamanini harcamissin rehber icin.Yasina sasirdim 14 yasindaki bir insan icin bilgilerin cok iyi ama kesinlikle bunun lol ile sinirli oldugunu dusunmuyorum arastiran,yazan bir insansin tahminen devam etmelisin.Bende ilk rehberimi tam senin yasinda yaptim burada Twisted Fate rehberini tekrar okuyunca yasimi bariz anladim ama senin uslubun ve bilgi seviyen daha buyuk yasta biri yazmis gibi.Denk geldim senin rehberine aslinda uzun sure once lol forumunu birakmistim bu yas olaylarinda iyice sacmalmisti insablar dahasida var ama herneyse.Ranked girme bence eglenmene bak dia olunca eline bisey gecmiyor bosuna stresli zamanlar gecirebilirsin kisiligine bagli olarak.Baska konularda yazsan okurum videolar ve iyi bir gorunum(renklendirmeler,resinler,duzenli olmasi) hazirlaman ciddi emek gerektiriyor.Eline saglik daha da yazman dilegiyle

Şu an okullar açık olduğundan (Baran'ın 14 yaşında olduğu, arkadaşlarının da ona Einstein dediği lisedeyim) yazmaya ara verdim. "simage" komutu umarım düzelir. Ödevlerim biterse (Hazırlık demeyip inanılmaz ödevler verdiler) bu tatilde de bir iki şey daha yazabilirim.

İnşallah geleceğin parlak olur

• Birkaç Preseason olayı eklendi, bir iki sorun düzeltildi ve yeni bir jungler tanıtımı ile birlikte güncellendi. Yeni jungler itemı (Tracker's Knife) eklendi ve eski itemların yası tutuldu. Neredeyse ödevsiz bir tatilim var, sınav haftası neredeyse geride kaldı ve rehberim için daha çok zaman ayırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 11 Kasım 2015; 17:59:05 >
  • Bacım sen ilerde iyi bi yere gelirsin bak bi abin olarak söylüyorum bunu. Yaşına göre üslubun,yabancı dil bilgin çok farklı.

Bu arada amumu kısmında Q'süyle yazmışsın ona güldüm. Qü
  • Yararlı konu

• Efsane konu olmuş, emeğine sağlık
  • * Valla helal olsun. Bu devirde bu forumda hem de 14 yaşında olduğunu açıkça belirterek faydalı bir şeyler yapmaya çalışmak büyük cesaret.

* Gayet güzel bir üslup, yerinde ve doğru terimler, detaylı açıklamalar kısacası ben çok beğendim.

* Ama, amasız olmaz dimi illa bi ama olmalı , katılmadığım bir noktayı belirtmek isterim:

Demek ki jungler kimmis?
    Takimin ikinci supportu
    Yani aslinda sürekli kill çikaran bir yagmaci degil, takimini tamamlamasi, ona destek olmasi gereken bir üye.

* Bu önermede "Rengar, Kha'zix, Master Yi" gibi ormancıları değerlendirme dışı bırakmış oluyorsun ki Rengar, onca nerfe rağmen, her metada yüksek eloda banlanan bir Jungler olarak ormanın efsanesidir bence.

* Bu tarz ormancılar hiç bir takım kompozisyonuna uymazlar ve hizmet etmezler. Hatta yapıları gereği bencil olmak zorundadırlar.

* Yani anladığım kadarıyla sen daha çok Tank, Off-Tank ormancıları sevdiğin için bu şekilde bir genelleme yapmışsın ama competetive arenayı konu dışı tutup yolo q üzerinden bakacak olursak 4-5 farklı ormancı yaklaşımı türetilebilir.

* Bu yüzden "ormancı ikinci bir supporttur, takımını tamamlaması gerekir" genellemesine pek katılamıyorum.
    @exiledFromBadmen@exiledFromBadmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şifalı Bitki -- 30 Kasım 2015; 10:13:23 >
  • +'nı verdim emeğine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şifalı Bitki

* Valla helal olsun. Bu devirde bu forumda hem de 14 yaşında olduğunu açıkça belirterek faydalı bir şeyler yapmaya çalışmak büyük cesaret.

* Gayet güzel bir üslup, yerinde ve doğru terimler, detaylı açıklamalar kısacası ben çok beğendim.

* Ama, amasız olmaz dimi illa bi ama olmalı , katılmadığım bir noktayı belirtmek isterim:

Demek ki jungler kimmis?
    Takimin ikinci supportu
    Yani aslinda sürekli kill çikaran bir yagmaci degil, takimini tamamlamasi, ona destek olmasi gereken bir üye.

* Bu önermede "Rengar, Kha'zix, Master Yi" gibi ormancıları değerlendirme dışı bırakmış oluyorsun ki Rengar, onca nerfe rağmen, her metada yüksek eloda banlanan bir Jungler olarak ormanın efsanesidir bence.

* Bu tarz ormancılar hiç bir takım kompozisyonuna uymazlar ve hizmet etmezler. Hatta yapıları gereği bencil olmak zorundadırlar.

* Yani anladığım kadarıyla sen daha çok Tank, Off-Tank ormancıları sevdiğin için bu şekilde bir genelleme yapmışsın ama competetive arenayı konu dışı tutup yolo q üzerinden bakacak olursak 4-5 farklı ormancı yaklaşımı türetilebilir.

* Bu yüzden "ormancı ikinci bir supporttur, takımını tamamlaması gerekir" genellemesine pek katılamıyorum.

Bence ormancı her daim 2. supporttur.Çünkü farkettiysen çoğu iyi jungler ne oynarsa oynasın ward alır,keskin gagalara çarp atıp görüş avantajı elde etmeye çalışır.Ancak bir rengar,nunu gibi görüş sağlamaz,sağlamamalıda

• Bu foruma bu guide fazla hocam

• quote:

* Valla helal olsun. Bu devirde bu forumda hem de 14 yaşında olduğunu açıkça belirterek faydalı bir şeyler yapmaya çalışmak büyük cesaret.

Demek ki jungler kimmis?
    Takimin ikinci supportu

Bu söyleme tamamen katılmıyorum. Rengar gibi junglerlar bencil olsalar da takımlarına karşı carryi çıkararak ve vision/countervision sağlayarak takımlarına hizmet etmek zorundalar. Ayrıca özellikle Rengar gibi bazı counterjunglerların karşı junglerı öldürerek takımlarını ganklerden koruduklarını da eklemek isterim. Jungler rolünde bu assassinler "En iyi savunma saldırıdır." üslubuyla çalışırlar. Yine takımlarına hizmet etmek zorundalar yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exiledFromBadmen

quote:

Demek ki jungler kimmis?
    Takimin ikinci supportu

Bu söyleme tamamen katılmıyorum. Rengar gibi junglerlar bencil olsalar da takımlarına karşı carryi çıkararak ve vision/countervision sağlayarak takımlarına hizmet etmek zorundalar. Ayrıca özellikle Rengar gibi bazı counterjunglerların karşı junglerı öldürerek takımlarını ganklerden koruduklarını da eklemek isterim. Jungler rolünde bu assassinler "En iyi savunma saldırıdır." üslubuyla çalışırlar. Yine takımlarına hizmet etmek zorundalar yani.

* Takıma hizmet etmek başka birşey kompozisyona hizmet etmek bambaşka bir şey hocam.

* Sizin bahsettiğiniz Rengar'a özel bir durum değil ki genel bir durum.

* Ayrıldığımız nokta 2. bir destek şampiyonu olarak algılama durumu.

* Her ormancıyı 2. bir destek olarak genelleyemeyiz demek istedim ben.
  • Merhaba , güncellemeyi düşünüyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tala Valkov

Merhaba , güncellemeyi düşünüyor musunuz ?

Bolca ödevim var, okuldaki proxy engelinden zaman kalırsa devam etmeyi düşünüyorum. Çoğu yeni şeyi güncelledim (Main şampiyonlarımın masteryleri ve item dizilişleri hariç) ama daha devam edeceğim çok şey var. Liseye başladığımdan dolayı yeni bir ortama adapte olmaya çalışıyorum, fırsat bulursam bu rehberi İngilizceye de çevirebilirim. Bu sene -her ne kadar hazırlık görece boş bir yıl olsa da- yabancı dillerimi -İngilizce ve Almanca- geliştirmeye çalışıyorum. Eğer fark ettiyseniz oyundan oldukça uzak kaldım.

Sorunuz için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.