Şimdi Ara

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ YAKLAŞIYOR DURUM ÇOK CİDDİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
3
Favori
21.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: O.R.A.C.L.E

Millet nasıl bukadar rahat diye sitem etmeden önce. Deprem toplanma alanlarını AVM yapanlara sitem edin. Kentesel dönüşüm rantsal dönüşüme nasıl döner ona sitem edin. Vatandaş kendi başına bir şey yapamaz maalesef. Kanun ve yasa koyucular vatandaşı düşünüp en uygun şekilde hareket etmeli, ona göre bütçe ayırmalı. Eşek yüküyle vergi veriyoruz ama hala inşt firmalarının insafına kalmış şekilde işliyor kentsel dönüşüm. Herkes kar peşinde.

Her şey vatandaşın elinde. Eğer yapılan yanlışlara eyvallah çekmeseydi bu halk, sorgulayıp karşı çıksaydı bugün devlet paşa paşa halk için gerekeni yapacaktı. Süt sağar gibi sağıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor diye, nasıl olsa ses çıkarmıyorlar diyip saçma sapan konutlara yerleştirdiler insanları, halkın çoğunluğu deprem esnasında ne yapacağını bile bilmiyor

Şimdiyse ses çıkarmayanlarında ses çıkaranlarında hep birlikte bedelini ödeyeceği büyük bir deprem yaklaşıyor. Kapımızda bir facia var herkes mutlu mesut yaşantısına devam ediyor. Herkes duyurmalı halk durumun ciddiyetinin farkına varmalı, korkmalı ki insanlar birlik olsunlar bir şeyler yapılsın , halk mayınlı bir bölgede yaşadığının bilincinde olsun, en ufak bir önlem bile belkide onlarca canı kurtaracak.

Belkide senin mehmete durumun ciddiyetini farkettirmen bile mehmetin hayatını kurtarabilir. Şaka değil hocam , tek tek baktım araştırdım fay hatlarındaki gerilim inanılmaz derecede bu insanlar boşa konuşmuyor

Konuya video eklendi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neytullah1 -- 10 Şubat 2018; 4:5:10 >

• Bazı arkadaşlar ironi olarak günahların arttığı için istanbul depremi olacağını söylemiş bu kadar pisliğin olduğu ülkede herşey olur şaşmam ALLAH çok büyük ki bu millete yiyecek ekmek veriyor buda bir gerçek

Özellikle istanbulda yaşayanlar için durum gerçekten ciddi özellikle o benim karı koca çalışıp akpli müteahhite 20 yıl krediyle 1trilyon kitlenen arkadaşlarım malesef hırsız mütahitin standarda uygun kalitede beton kullandığını mı sanıyorlar durumları çok ciddi onca para verip aldıkları 30 katlı sitedeki ev direk yine Allah gostermesinde alaşağı olacak çünkü deprem kuşağı üstündeki bir sehire bir kere öyle binalar yapılması cinayetten başka şey değil

İkincisi şehirde deprem anında toplanma yeri yok olanda zaten yetersiz millet o hengamede bir birini yer

Yüksek katlı banliyö çakması sitelerde tambir canpazarı yaşanacak ve o zaman anlayacaklar oraların ne kadar yanlış bir yer olduğunu

Allah göstermesin 17 ağustos dan daha kotu olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Depremin dini ya da kültürel görüşlerle alakası yok!! fırtına da bir doğal afet, heyelan da, çığ da!!!

Meteorlar da mı allahın isteğiyle geliyor? jüpiter olmasa ne yapacaktık? ne varsa çarpıp duracaktı dünyaya!

şu tabularınızdan kurtulun artık.
  • 1999 depreminde çocuktum ama çok iyi hatırlıyorum.Tatilden dönüşte arabayla gece Gölcük'ten geçerken sanki bir hayalet şehirden geçiyorduk.Dev gibi yarı yıkık,yan yatmış veya kitap gibi yere dizilmiş binalar bir tek ışık bile yok.Karamürsel 'de oyun oynamaya gittiğimiz sahildeki park,çay bahçesi denizin altında kalmış.Gece uyumaya korkardık çünkü sürekli artçı sarsıntılar olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Depremlerin sebebi zina değil.

Yeraltı tanrısı hades tir.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Topkapı sarayı bile hasar görmüş. Padişah bahçede yaşamış.

Ayrıca İstanbul’daki tarihi çok sayıda yapıyı bizzat gezip görüyorum. Depremler sonrası yapılanlar da çok, aslına uygun olarak çok sonra restore edilenler de.

Bu depremlerin tarihte büyük yıkımlara neden olduğu bir gerçek. İki üç yazı okusan anlarsın. Şehir suların altına karışmamış olunca “oh be yıkım az” olmuyor.

• Terör, deprem, su sorunu, enerji sorunu, eğitim sorunu, Gdo sorunu Türkiyenin başına bela en kritik problemler.

Ama bunları düzeltmek için atılan adımlar var mı tartışılır.

• 99 depremini yasamis biri olarak soyluyorum bu kadar yildir ne degisti hic birsey.Felaket daha buyuk olacak.

• türkiyenin komplesini etkiyecek bir durum olan depremin istanbulda olduğunu bile bile 17 yıldır hala bir önlem alınmaması düşündürücü.yeteri kadar zaman vardı kimse zaman yoktu demesin.parada vardı.yani bahene yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marqnued

Biri turbolineayı çağırsın

biri beni mi çağırdı
  • ben anne babama söylüyorum İstanbul daki gayrimenkulleri satın nakite yatırın diye ama beni dinleyen yok.

İstanbul da taş üzerine taş kalmayacak. ve insanlar o kadar habersiz ki adamlar yine de 1milyon liraya dayre ev alıyor.
  • Zina çoğaldı yeni bir deprem yakındır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 10 Şubat 2018; 11:47:4 >
  • iyi bir sallansa da şu balon emlak fiyatları dip yapsa
  • Depremler hakkında çok bir fikrim yok ancak dünyada daha büyük depremlerin olduğunu görüyoruz. Bu depremlerde genelde maddi hasar meydana gelmektedir. Peki bizim de sadece maddi hasarla bu işten kurtulma şansımız yok mu? O depremlere dayanıklı binalar inşaa etmek mümkün değil mi? Yoksa dayanıklı binaları kurmak için ilk önce beyinlerdeki (!) önyargılar mı yıkılmalı?
  • Öyle bir alet yok, öyle bir alete gerek yok.
    Doğa kendi işini kendi görebiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İnşallah dediğiniz gibi olur ama sadece tarihi kayıta bakmıyor iş. Gölcükten sonra enerji marmara fayına aktarıldı yani deprem olmayacak demek kendini kandırmaktır.
  • olmuycak demedim jeoloji mühendisi akrabam var 250 yılda bir oluyor diye şart yok istda 400+ yıl büyük deprem görmeyen bolumu var geçmişte...16yy 17yy arası tüm dünya çok aktifti zaten lizbon depremi bu süreçte aktif olduğu için akdeniz himalaya büyük anadolu yunanistan italya depremleri sıralandı ard arda, 197x ler 199x lere gene anadolu çok durgundu bizim nesil için anormal geldi olay o tabi olabilirde ama bir ihtimal daha 100+ yılı bile olabilir..şu anki bulunduğumuz süreç 16yy 17yy nin çekirdeği bile değil 2-3 senede bir 7+ deprem goruluyordu, anadoludu şimdi 8-10 arasında gidiyor durgun bile sayılır yani..depremler artmadı aksine son derece normal...bir 1998-2001 arası peak yaptı okadar...

dünyada her sene 14-21 adet 7+ deprem ve 1-3 tane 8+ deprem gurlur...son 10 sendeki periyot pasif..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Şubat 2018; 13:32:10 >

Tabiki %100 olucak diye birşey yok ancak olma ihtimali çok yüksek. Tarihi kayıtlar ise bugüne ulaşmamış olabilir yani sadece tarihe bakmak yanlış diyorum. Bütün anadolu fayı sallandı sıra istanbulda
  • Ne kadar doğrudur bilinmez ama geçtiğimiz Bodrum depreminde de köpeklerin depremi hissettiğine dair söylentiler çıkmıştı. Deprem olmadan önce harekete geçen bir çok köpek örneği var dünyada da.

Dün gece dışarıdayken köpeklerin başıboş şekilde saçma sapan koşup havladıklarını görünce korktum önce. Aklıma bu hissetme mevzusu geldi. Tüm gece diken üstünde bekledim desem yeridir.

Fakat bir şey olmadı. Şimdi bu konuyu görünce iyice kafama yer etti. Bu gecede uyku yok
  • benim bir sonraki büyük deprem tahminim doğu anadolu civarı yazın kenara istabul kafadan bir nesil daha var diye düşünüyorum......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Şubat 2018; 14:13:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.