Şimdi Ara

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ YAKLAŞIYOR DURUM ÇOK CİDDİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
3
Favori
21.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarım yaşanmaz böyle birşey eğer yaşanırsa gerçekten çok kötü olur. Binalar çok eski ve çok düzensiz bir yapılanma var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çayırovada oturuyorum. Depremi bekliyoruz ama kalkıp nereye gideceğiz kardeşim Allah a emanet yaşıyorız işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke olsa bazen sadece ölmek istiyorum.

• Taparcasına T kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede böyle düşünen insan çok, ironi olup olmadığını nasıl anlasın adam?
  • Deprem bi toplu sexe bakıyo

• ümmet tankları durdu.Fay hatlarını da durdurmasını elbette bilir:D
  • Basimizda reis varken hicbir sey olmaz korkmayin geziciler

• Istanbul depremi Türkiye Cumhuriyeti'nin karşılaşabileceği en yıkıcı olay olabilir. Bu sözümde de abartı yoktur gayet ciddiyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fatih Kocamustafapaşa Samatya vs ağır GG olası depremde. Bütün binalar 50 , 60 yıllık çürük. Nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu yerlerden biri.

7,5a yakın bir depremde merkez üssü marmara denizi olursa ve fay tek parça kırılırsa 1 milyona yakın insan hayatını kaybeder. Tahmin edilenden daha yıkıcı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 10 Şubat 2018; 0:17:14 >
  • Şaka maka deprem kelimesi bile beni korkutmaya yetiyor. Oturduğum ev sağlam ama sorun bu değil.

Sorun herkesin İstanbul'a ısrarla doldurulması. Bir depremde bütün ülkenin kilitlenmesi demek.
  • gülben ergen ne alaka??
  • Yaptığımız Suriye operasyonundan geri adım attıramayan Abd,HAARP silahıyla yapay bir deprem tetikleyebilir mi? Biliyorsunuz,1999 depreminde de çok konuşulmuştu!

Bazılarına göre de böyle bir silah yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 10 Şubat 2018; 9:8:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taparcasına

Zinalar bu kadar çoğalmışken gayet normal

Sevişmiyah mı yani?

Diyecek ergen yok mu la?

Arkadaşlar depremi zinaya bağlayanlara kabede deprem olduğunu söylesek ne cevap verirdi acaba merak ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Taparcasına

Zinalar bu kadar çoğalmışken gayet normal

Bi de bu aptal mesaja + vermişler.

• sirf sansasyon yaratmak icin boyle sacma sapan basliklar acmayin... o deprem oldugunda sizin ve en yakinlarinizin hayatta kalacaginiz belli degil...depremin suanki verilerle bilinmesi de mumkun degil.. o zaman sirf populer olmak icin bu kadar kufur yemek neden?
  • Biri turbolineayı çağırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

M.Ö 650 yıllarında yani yaklaşık 2000 yıl önce Milet(Aydın) civarında yaşamış olan Anaksimandros bile depremlerin ilahi bir güçle alakası olmadığını ve buna doğal bir açıklama getirirken, 21yy da insanlar depremlerin ilahi güç tarafından yapıldığını sanıyor. Anaksimandros kendi memleketinin aradan 2000 yıl geçmesine rağmen böyle şeylere inanıldığını görse vallahi fıttırırdı.

Celal Hocam doğru mu İstanbul için 7.6 şiddetinde deprem mi bekliyorsunuz?

• 600.000 ölü sayısı değil, kullanılmayacak hale gelecek konut sayısı demiş, ölü sayısını da söylemek istemiyorum diye belirtmiş.
    normalde düzeltmeyi seven bir insan değilim de siz de artık düzgün okuyun be ya :)
  • Millet nasıl bukadar rahat diye sitem etmeden önce. Deprem toplanma alanlarını AVM yapanlara sitem edin. Kentesel dönüşüm rantsal dönüşüme nasıl döner ona sitem edin. Vatandaş kendi başına bir şey yapamaz maalesef. Kanun ve yasa koyucular vatandaşı düşünüp en uygun şekilde hareket etmeli, ona göre bütçe ayırmalı. Eşek yüküyle vergi veriyoruz ama hala inşt firmalarının insafına kalmış şekilde işliyor kentsel dönüşüm. Herkes kar peşinde.
  • Bugün kız arkadaşımla Leventdeki Arnavutköyden geçtik olası bir depremde orası darmadağın olur, evler dik yamaçlara yapılmış, yollarda dar kaçacak yerleri kesinlikle olmayacak.O yüzden Allah gecinden versin diyorum.O kadar saçma konut yapıldı ki insanların sığınacak yeri yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.