Şimdi Ara

Büyük İhanet: Hava Savunma Sistemi Yoksunluğu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca ülkede savaş çıksa ben gitmem diyenlere bakarsan da hepsi solcu. Neymiş ben savaşmam kefenliler gitsin biz gideriz kardeşim senin içinde savaşırız zira bu korkakların satılmışların savaşı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Bu konuda çok haklısınız..Yerli üretim yapmak şu dakikadan sonra zaten çok zor ve geç kalınmış..En yakın zamanda kaliteli ve güçlü hava savunma sistemleri satın alınmalı..

Katılmıyorum hocam. Neden diyecek olursanız, bunu yapabilecek bir sürü firma var. En kötü yurtdışı kaynaklı firmalarla teknoloji alışverişi yapılabilir.

Atıyorum 10 milyar $ a yurtdışından alacağımıza, 20 milyar $ a kendimiz yapalım. Hem kendimizi geliştiririz, hemde başarılı bir ürün yaptığımız vakit, yurtdışına satarak, aradaki farkıda eritme imkanlarımız ortaya çıkacaktır. Hazır parayla gidip, alıp alıp gelmek bizim gibi ülkeler için hazırcılığa teşvik ediyor. Bunları aşmamız lazım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Bu konuda çok haklısınız..Yerli üretim yapmak şu dakikadan sonra zaten çok zor ve geç kalınmış..En yakın zamanda kaliteli ve güçlü hava savunma sistemleri satın alınmalı..

Katılmıyorum hocam. Neden diyecek olursanız, bunu yapabilecek bir sürü firma var. En kötü yurtdışı kaynaklı firmalarla teknoloji alışverişi yapılabilir.

Atıyorum 10 milyar $ a yurtdışından alacağımıza, 20 milyar $ a kendimiz yapalım. Hem kendimizi geliştiririz, hemde başarılı bir ürün yaptığımız vakit, yurtdışına satarak, aradaki farkıda eritme imkanlarımız ortaya çıkacaktır. Hazır parayla gidip, alıp alıp gelmek bizim gibi ülkeler için hazırcılığa teşvik ediyor. Bunları aşmamız lazım artık.

"% 100 yerli yerine var olan ülkelerle ortak bir çalışma hem tecrübe hemde zaman yönünden bize fayda katar. "

yukarıdaki yorumundada belirttim..Atak Helikopterinde olduğu gibi ortak yapılması gerekiyor zaten..

• quote:

quote:

Bence hazırcılık olmaz ilk olarak alınabilir de.Benzerini yapmak için olabilir.Ama mühendisler kendi imkanlarıyla yapabiliyorlarsa tabi çok daha iyi olur.

• quote:

quote:

quote:

"% 100 yerli yerine var olan ülkelerle ortak bir çalışma hem tecrübe hemde zaman yönünden bize fayda katar. "

yukarıdaki yorumundada belirttim..Atak Helikopterinde olduğu gibi ortak yapılması gerekiyor zaten..

Evet hocam. Kusura bakmayın ilk 4-5 mesajdan sonra bizim milletimiz bi sidik yarışına giriyor. O yüzden okumamıştım. Sadece sizin mailinize bakıp öyle paylaştım düşüncelerimi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam. Kusura bakmayın ilk 4-5 mesajdan sonra bizim milletimiz bi sidik yarışına giriyor. O yüzden okumamıştım. Sadece sizin mailinize bakıp öyle paylaştım düşüncelerimi :)

Rica ederim hocam ne kusru

• selcukozbek43 S kullanıcısına yanıt
    imf borcu bitti genel borç 600 milyarı aştı onu napcaz , ayrıca imf nin faiz oranları düşükken yüksek faizle aldığın borçlara devletin kasasından 50 milyar lira gidiyor , bunu napcaz ?

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    aynen para biriktirip almalıyız bence bağış yerleri açılsın bağış yapalım 30 milyar dolara hemen hemen en iyi güvenliği sağlardın bu ülkede ama artık düşman uçaklarına suriyelileri fırlatırız vururlar ne güzel boşunamı aldılar ülkeye 3-4 milyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakalsız mümin

imf borcu bitti genel borç 600 milyarı aştı onu napcaz , ayrıca imf nin faiz oranları düşükken yüksek faizle aldığın borçlara devletin kasasından 50 milyar lira gidiyor , bunu napcaz ?

öderiz onlarıda tekem kafanı yorma borç yiğidin kamçısıdır.borçsuz ülke mi var onuda öderiz seçimde oy ver istediğin borç ödemek olsun
    Borç oranı arttı diyorum öderiz diyorsun ? Param nereye gidiyor ey devlet hesap ver demekten acizsiniz, sorsam CHP din düşmanı şu bu diyorsun ama oy verdiğin adamlar senin cebinden aldığı parayı faiz ile para babalarına verirken sen oy ver öderiz diyorsun , helal valla.
    Evet ABD en borçlu ülke ama tüm dünya ABD dolarını kullanıyor ? Ada'mın sanayisinin , AR-GE yatırımının , teknoloji yatırımlarının 10 da biri yok sende , Adam gelecek için çalışıyor , sen onlar da borçlu Ehe diye kendini avutuyorsun , kazınacaksınız

• quote:

Borç oranı arttı diyorum öderiz diyorsun ? Param nereye gidiyor ey devlet hesap ver demekten acizsiniz, sorsam CHP din düşmanı şu bu diyorsun ama oy verdiğin adamlar senin cebinden aldığı parayı faiz ile para babalarına verirken sen oy ver öderiz diyorsun , helal valla.
    Evet ABD en borçlu ülke ama tüm dünya ABD dolarını kullanıyor ? Ada'mın sanayisinin , AR-GE yatırımının , teknoloji yatırımlarının 10 da biri yok sende , Adam gelecek için çalışıyor , sen onlar da borçlu Ehe diye kendini avutuyorsun , kazınacaksınız

Liderin ne diyor bak.Turizme hibe verilecek diyor.Bu hibe senin cebinden çıkıyor.Önce aldığı parayı araştırıyorsun da o parayı nereye harcadığınıda öğren öyle gel bana.Teknoloji yok diyorsunda onu bi ypg ye sor bakalım yokmu varmı her gün düzinelerce top atıyorum diyor tsk.Rusyaya sınırda tokatı bastıysa fazladan ağırlığı var demek ki

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Güclenmektir bu.Yarin oburgun bir savas oldugunda ulkeye ne fuze girer ne ucak savunma sistemi olursa

• Malatya bu konu da şanslı, Kürecikte Nato'nun Radar sistemi var, Kara'dan havaya en hızlı Taş atan Akçadağlı insanları Youtube' amerikalılar akçadağda diye aratın...

Habere bile konu olmuşlar :) : http://www.haberler.com/akcadaglilar-in-tas-atma-ozelligi-ortaya-4465771-haberi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 22 Şubat 2016; 17:08:41 >
    Bana rakamlarla konuş Türkiye 2015 yılında ne kadar ağır teknoloji üretti ve ihraç etti , Amerika ne kadar üretti veya dünyanın ilk 10 ekonomisi ne kadar üretti ?
    Ypg Azezin altına top menzillerinin yetmediği yerde ilerliyor uyuyun siz

• quote:

Bana rakamlarla konuş Türkiye 2015 yılında ne kadar ağır teknoloji üretti ve ihraç etti , Amerika ne kadar üretti veya dünyanın ilk 10 ekonomisi ne kadar üretti ?
    Ypg Azezin altına top menzillerinin yetmediği yerde ilerliyor uyuyun siz

Kardeşim terörle uğraşım güçlü ülkeler arasına girebilen kaç tane ülke var sayar mısın ? Bu ülke obüs topunu yeni yapmış yeniii.Sen verdiğin 3 kuruş paranın hesabını soruyorsun.Bimere yaz ben vermek istemiyorum de.Poliste askerde beni korumasında de.Toprak vergiside ödemiycem de.Silah satan ülkeler sıralaması abd ve rusyadır.diğerleri 3 tane silah bile satamaz.Çünkü bu iki ülke yetiştirir bu terör örgütlerini.Sen çıkmışsın sayı ver diyorsun.Sattırmazlar ki zaten sana silah.Ancak azerbaycan alır.Kendini koru yeter.YPG den kaynak geliyor galiba sana.Yerin altına geçen füzede var bizde araştır gör bak neler yapmış Türk.dağı vuruyor altından bi füze delici görevi görüyor.Para olmasa oradaki muhalife silah yardımı yapmaz zaten.Bir toprağı ele geçirmek için o bölgede kara birliklerinin kontrol etmesi gerekiyor.Tarla faresi gibi yerde yaşasa nolucak çıktı mı vururuz.

• Türkiyenin neden Natoya girdiğini, sonraki dönemlerde nelere öncelik verildiğini tam olarak bilmediğiniz için, "aaa bizim hava savunma sistemimiz yokmuş ya" diyor çoğu insan ama geçmişte neden öyle yapıldığını araştırdığınızda şunlarla karşılaşıyorsunuz;

1. Ülkemiz sovyet rusya tehdidi ile karşılaşan batı bloku içinde yer alarak natoya dahil oldu arkadaşlar. Bu nedenle yarın öbür gün rusya ve müttefiklerinin yarın öbür gün bu bölgelere saldıracağı öngörülmüştü.

2. Ülkeler paralarını ihtiyaçlarına göre harcamayı tercih ederler. Türkiye şimdiye kadar hiç ciddi bir hava saldırısı tehdidi ile karşılaşmadığı ve böyle bir tehdit olsa bile nato şemsiyesi ile korunacağı öngörülerek hava savunmasına çok fazla önem verilmedi.

3. çinden alınacak hava savunma sistemi hususunda da yine natonun karşı çıkması oldu. bunun asıl nedeni de çinin bir şekilde nato üyesi bir ülkenin sistemlerine ulaşabilmesinin önüne geçmek olmuştu. bir bakıma doğu blokunun sizin içinize bu kadar girecek olması tehlikesi de vardı.

4. buna rağmen hava savunma sistemi üzerine düşülmemesi bir eksik olsa da, bunun nedeni genel olarak zaten ihtiyacımız olan başka şeyler olmasıdır.

• Neyse ki bu açıkları kapatmaya çalışan 80 yıldır başta olanların haricinde gerçekten çalışan bir hükumetimiz var, çok şükür yarabbim, hükumetimiz çalışıyor, bu sistemleri yavaş yavaş üretiyor...

Not: sanki tayyip mi yazıyor yazılımını davutoğlu mu hesaplıyor analizlerini falan diyebilirsiniz, bu şekilde yazmamın tek sebebi şu; bu sistemler geliştirilmekte olmasaydı hükumeti suçlardınız, bu sistemler geliştirildiği için de ben de hükumete teşekkür ediyorum :) sizin yaptığınızı yapıyorum yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyWalker85

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Şimdiye kadar hiç bir hükümet silah sanayi savunma sanayine bu kadar yatırım yapmadı. Bu hükümet Türkiye tarihinde ilk defa müthiş silahlar geliştirdi helikopter tank yaptı. Ortak savaş uçağa yapımında bulundu. Ama çok sevdiğiniz diğer hükümetler sadece yan gelip yattı sadece sağcı hükümetler silaha yatırım yaptı Erbakan önceden gördü bu olanları yapmak istedi hemen indirdiler. Çok sevdiğiniz İsmet İnönü ne yaptı acaba birisi şöylesinde bizde öğrenelim. CHP başta olsaydı Tükiye'nin güneyini çoktan işgal etmişlerdi. Hava savunma da almak istedi hükümet ama diplomatik olarak engellediler çünkü hala tam olarak güçlü değiliz bağımsız değiliz. Sol hükümetler sadece zarar ve tek amaçları var devrim başka hiç bir şey bilmiyorlar. Gençleri bunlarla oyalayıp kafalarını kullanmalarını engelliyorlar başka hiç bi işe yaramıyorlar yazık ülkemize çok yazık ama bu savaşa kaybedersek o solcuları ezmicek mi sanıyorsunuz yabancı devletler. Bu savaşı kaybedersek Türk'leri hiç bir yerde yaşatmıcaklar bunu kafanıza iyice sokun Avrupa da mı Türkleri bile ezecekler zaten eziyorlar.

Sol hükümetler hangileri acaba? 80'li yıllar komple sağ, 70'ler karışık 60'lı yıllarda öyle. 90'lar genel olarak sağ hükümet. 50'ler komple sağ. Şimdi de sağ hükümet var.
    Senin sol dediklerin ancak 70'li yılların ortasında var.O yıllarda silah yapsa şimdiye demode olur zaten. İşe yaramaz.
    İnönü dediğin 30'lar 1950 arası. 1950 üretimi hangi silah şu an kullanılıyor acaba?
    Ya bari siyasi tarih bilin de öyle saldırın. Resmen kendi ayağına sıkıyorsun.

Siyasi tarihi kimin bilmediği belli bu ülkeye sağcılara yönettirdiniz mi? Kız ismet ten sonra Adnan Menderes geldi astınız darbe yaptınız Necmettin Erbakan geldi Sincan'da tankları yürüttünüz ne Zaman bi sağ hükümet gelse darbe yaptınız hala sağcılar yönetmiş. Şuan bile hala darbe istiyorsunuz sizin kafanız sadece buna çalışıyor bir de gelmiş bana şağcılar yönetti diyorsunuz biz bu hükümete sahip çıkmasak çoktan devirecektiniz. Şimdi git sen biraz siyasi tarih oku da saçma saçma şeyler yazma. Ayrıca bu hükümet ben inanıyorum ki Altay tankı gibi dünya da söz sahibi olacak bir hava savunma sistemi ve balistik füzeler yapacak yeter ki siz çelme çakmayın çomak sokmayın çünkü ülkeye bir şeyler yapana tek yaptığınız bu. İnşallah bi kaç sene içinde görücez. Allah Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun bizi asla sizin gibilerinin eline bırakmasın Amin

Tabi tabi öyledir. Yazdıkların hep komedi. 1980 askeri darbesinden sonra 1983'te anap geldi. Anap solcuydu demi? Dyp, dp, mhp hep solcudur.
    Anap 10 seneye yakın ülke yönetirken darbe oldu sanki. Basbayağı tek başına iktidardı. Zaten sen yönetsen bile yönetmemişindir. Beceriksiz olsan bile senin suçun değildir. Hep başkaları suçlu tabi.
    1950 yılından sonra çoğu sağ hükümet ama yönetememişin öyle mi? Yapamadık desene sen şuna.
    Yok sincanda tanklar yürümüş yürümüşte ne olmuş? Sonra solcular mı başa gelmiş? Hayır gelmedi. Menderes asılmışta chp tek başına iktidar mı olmuş? Yine olmadı.
    Sen kafandan ve siyasi parti propagandalarından uydurma bir tarih öğrenip burada satmaya çalışıyorsun. Kimse yemez bunları. Yok altay tankı yapıyormuş engel oluyorlarmış. Kime ne soruyorsun da kim karışıyor da engel oluyor? Kendin yapıyorsun yapamıyorsan da sen yapamıyorsun bana mı soruyorsun yaparken?
    Birde çok dindarmış gibi işin içine Allahı katıyorsun. Senin daha Allahın kullarına bir faydan yok ne anlatıyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: selcukozbek43

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

15 yılda savunma sistemi Kuramamak ne peki ?

onu da yapsaydı abd baskanı yaparlardı erdoğanı imf ödedi daha polisinin tabancasını yapamazken tankını yapıyorsun obüsünü yapıyorsun füze yaptın helikopter için araştırmalar yaptın iha lar yaptın.Peki sen 1900 lerden erdoğana kadar nasıl olurda tabancanı tüfeğini yapamadın ?

Hangi tabancayı hangi tüfeği yapamamışız? Bari destekli salla. Kırıkkale tabancalar ne peki? Kırıkkale tüfekler ne? Karadenizdeki atölyeler bile tabanca yapıyor. Bunların fabrika haline gelenleri var.
    Askerdeki g3 tüfeklerde mke damgası var. Bunlar türkiyede yapılıyor 77 yılı üretimi olanlar var. Tabanca- tüfek yapmak zor iş sanki. Gerekli yatırım ve sermaye zor bir de ihtiyaç var mı sen ona bak. O kadar g3 üretilmiş bunları çöpe atıp sıfır silah üretip dağıtmak iktisadi bir iş değil.

Büyüklerini dinlemiyorsun galiba sen.Kıbrıs harekatında ABD ambargo koydu.Askere de gitmemişsin belli ki kullandığın tüfeklerin kimler tarafından gönderildiğini bilmiyorsun daha.Kıbrısa çıkartma yaptığın ucakları,tankları.O verdikleri silahlarda adamların 1.dünya savaşında kullandıkları silahlar.İmha edip geri dönüştürmek zor geliyor bari Türkiyeye verelim de dost görünelim diyorlar.Senin dediğin fabrikada o zamanda kuş tüfeği üretip kuş avına çıkıyorlardı galiba.Bir araştır istersen Kıbrısta kullanılan silahları.

Komik komik konuşma. Ben askerliğim 2012'de yaptım. 2 tane g3 1 keleş tüfek zimmetimde vardı.G3'ler 77 ve 89 üretimiydi. Mermi envanter ve tüfek namlu ömrü listelerine kadar görmüşüm. Tümende askerlik yaptım öyle küçük karakolda değil. Her bir askeri aracı görmüşüm sen git ergenlere bulaş bana sökmez bunlar. Zamanında üretilmiş tuzla cipler bile vardı.
    Kıbrıs harekatı cart curt diye boşa maval okuma. Öyle 74 yılının olayını ortaya sürerek haklı çıkamazsın.
    Benim kullandığım tüfekler kırıkkale fabrikası üretimiydi keleş hariç. Asıl sen askerliği yapmadan burada sallıyorsun.
    1974'ten sonra köprünün altından çok sular aktı.1974 nere 2016 nere? O üretilen toplar bazı roket sistemleri yerli üretim. Parçaları ithal bile olsa yerli üretim. Benden sana tavsiye sağdan soldan duyduğunu burada bilirkişi gibi anlatma.

Bende bugünki koşulda türkiye silah üretemiyor demiyorum.O zamanlar silah üretemiyordu diyorum.Yazdıklarımı oku önce.Baskasından alarak ben yaptım diyemezsin.Bugün fırtına obüsleri zarar görse çıkar tekrar yapar bu ülke.Ama baskasından aldığın bir ürünü o dönem o dediğin silah fabrikandan mı çıkartıyordun.74 nere dediğinde adamlar ucak savaşı yapıyordu :D Sen yakın zamanda hala 77 deki tüfeği kullanıyormuşsun.0 alt yapı demek ki o dönemlerde yan gelip yatmışlar.Füzeler yerli üretim parçaları ithalmiş ben adama ABD ambargo koydu diyorum yerli üretim diyorsun.üretim olsa ne olacak ? ABD ambargo koymuş.Yok yani parça gelmiyor ülkeye.Saldıramazsın diyor kıbrısa saldırsan da o füzen bitinceye kadar saldırırsın.Bilirkişiyim bende boş beleş konuşmuyorum.Fırtına obüslerindeydim.Suriye sınırında savaş bu safhada bile değildi.Kıbrıs konusunu emekli askerden duyduklarımı söylüyorum sana inanmıyorsan sende git tsk ya kıbrısla alakalı arşivleri araştır bakalım.

Kardeş bak 1974 ayrı olay sonrası ayrı. 1974 öncesi nato var diye silah fabrikaları kapatılıp amerikan hibesi tanklar ve uçaklar kullanıldı. M1 ve thompson tüfekler falan. Silah geliştirilecek paralar yatırıma ve dış borç faiz ödemelerine gitti.Maliye okudum türkiye ekonomisini bilirim.
    Türkiye 1964 yılında kıbrısa müdahale edecekti paraşüt yok, sadece 12 helikopter var imkan yok. Türkiyeye parasıyla bile paraşüt, çıkarma gemisi satılmadı.Ancak 1974 yılında imkanlar el verdi bu işe.
    Ha 1974 yılında hatalıydı da sonra süper mi oldu? Alman g3 tüfeği lisansla kırıkkalede üretildi. Yine amerikadan f-16 alındı yine amerikaya çalışıldı. Eski tankları gemileri hep bize kaktırdılar.Bunların yedek parçalarından köşeyi döndüler.
    Ben bu forumda dedemin kullandığı f-4 amerikan uçaklarını modernizasyon yerine rus mig ve su serisi uçakları önerince yıllarca amerikan propagandası yemiş arkadaşlar demediğini bırakmadı.
    Hala amerikan hurdalarını kullanıyoruz bu yetmedi 3-5 sene önce saldırı helikopteri kalmadı türkiyeye cobra satmadılar. Şu füze ihalesinde çin mis gibi teklif yaptı amerika yine ne yapıp edip türkiyeyi kazıkladı 3-4 sene geriye atmayı başardı.
    Yıllar geçiyor ama değişen birşey yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdiye kadar hiç bir hükümet silah sanayi savunma sanayine bu kadar yatırım yapmadı. Bu hükümet Türkiye tarihinde ilk defa müthiş silahlar geliştirdi helikopter tank yaptı. Ortak savaş uçağa yapımında bulundu. Ama çok sevdiğiniz diğer hükümetler sadece yan gelip yattı sadece sağcı hükümetler silaha yatırım yaptı Erbakan önceden gördü bu olanları yapmak istedi hemen indirdiler. Çok sevdiğiniz İsmet İnönü ne yaptı acaba birisi şöylesinde bizde öğrenelim. CHP başta olsaydı Tükiye'nin güneyini çoktan işgal etmişlerdi. Hava savunma da almak istedi hükümet ama diplomatik olarak engellediler çünkü hala tam olarak güçlü değiliz bağımsız değiliz. Sol hükümetler sadece zarar ve tek amaçları var devrim başka hiç bir şey bilmiyorlar. Gençleri bunlarla oyalayıp kafalarını kullanmalarını engelliyorlar başka hiç bi işe yaramıyorlar yazık ülkemize çok yazık ama bu savaşa kaybedersek o solcuları ezmicek mi sanıyorsunuz yabancı devletler. Bu savaşı kaybedersek Türk'leri hiç bir yerde yaşatmıcaklar bunu kafanıza iyice sokun Avrupa da mı Türkleri bile ezecekler zaten eziyorlar.

Sol hükümetler hangileri acaba? 80'li yıllar komple sağ, 70'ler karışık 60'lı yıllarda öyle. 90'lar genel olarak sağ hükümet. 50'ler komple sağ. Şimdi de sağ hükümet var.
    Senin sol dediklerin ancak 70'li yılların ortasında var.O yıllarda silah yapsa şimdiye demode olur zaten. İşe yaramaz.
    İnönü dediğin 30'lar 1950 arası. 1950 üretimi hangi silah şu an kullanılıyor acaba?
    Ya bari siyasi tarih bilin de öyle saldırın. Resmen kendi ayağına sıkıyorsun.

Siyasi tarihi kimin bilmediği belli bu ülkeye sağcılara yönettirdiniz mi? Kız ismet ten sonra Adnan Menderes geldi astınız darbe yaptınız Necmettin Erbakan geldi Sincan'da tankları yürüttünüz ne Zaman bi sağ hükümet gelse darbe yaptınız hala sağcılar yönetmiş. Şuan bile hala darbe istiyorsunuz sizin kafanız sadece buna çalışıyor bir de gelmiş bana şağcılar yönetti diyorsunuz biz bu hükümete sahip çıkmasak çoktan devirecektiniz. Şimdi git sen biraz siyasi tarih oku da saçma saçma şeyler yazma. Ayrıca bu hükümet ben inanıyorum ki Altay tankı gibi dünya da söz sahibi olacak bir hava savunma sistemi ve balistik füzeler yapacak yeter ki siz çelme çakmayın çomak sokmayın çünkü ülkeye bir şeyler yapana tek yaptığınız bu. İnşallah bi kaç sene içinde görücez. Allah Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun bizi asla sizin gibilerinin eline bırakmasın Amin

Tabi tabi öyledir. Yazdıkların hep komedi. 1980 askeri darbesinden sonra 1983'te anap geldi. Anap solcuydu demi? Dyp, dp, mhp hep solcudur.
    Anap 10 seneye yakın ülke yönetirken darbe oldu sanki. Basbayağı tek başına iktidardı. Zaten sen yönetsen bile yönetmemişindir. Beceriksiz olsan bile senin suçun değildir. Hep başkaları suçlu tabi.
    1950 yılından sonra çoğu sağ hükümet ama yönetememişin öyle mi? Yapamadık desene sen şuna.
    Yok sincanda tanklar yürümüş yürümüşte ne olmuş? Sonra solcular mı başa gelmiş? Hayır gelmedi. Menderes asılmışta chp tek başına iktidar mı olmuş? Yine olmadı.
    Sen kafandan ve siyasi parti propagandalarından uydurma bir tarih öğrenip burada satmaya çalışıyorsun. Kimse yemez bunları. Yok altay tankı yapıyormuş engel oluyorlarmış. Kime ne soruyorsun da kim karışıyor da engel oluyor? Kendin yapıyorsun yapamıyorsan da sen yapamıyorsun bana mı soruyorsun yaparken?
    Birde çok dindarmış gibi işin içine Allahı katıyorsun. Senin daha Allahın kullarına bir faydan yok ne anlatıyorsun?

1923 Atatürk

1938 İsmet inönü

1946 CHP

1950 DP

1954 DP

1957 DP

1961 CHP-AP

1965 AP

1969 AP

1973 CHP

1977 CHP-MSP

1983 ANAVATAN

1987 ANAVATAN

1991 DYP-SHP

1995 ANAP-ANAVATAN-DSP-DTP

1999 DSP-MHP-ANAVATAN

2002 AKP

solcular hiç te azımsanmayacak kadar hükümette yer almışlar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.