Şimdi Ara

BÜYÜK HOLDİNGLERİN HUKUK DEPARTMANLARINDAKİ AVUKAT MAAŞLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
54.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler koç sabancı ülker fiba holding gibi dev kurumsal yapilanmalarda calişan avukatların maaşları ne kadardır acaba internette bilgi bulamadım bilen duyan varsa el atsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu tür şirketler genelde çok yüksek maaşlı avukat çalıştırmaz. ufak tefek evrak, icra, mahkeme takibi, yazışmalar vs gibi işler için çalışan maaşlı avukatları vardır fakat büyük davalar için prestijli alanında kendini ispatlamış hukuk bürolarıyla çalışırlar. atıyorum uluslararası bir şirketle bi anlaşmazlıkları oldu, gider uluslarası ticaret davalarına bakan bi avukatlık şirketiyle anlaşırlar; devletle büyük tutarlı bir vergilendirme konusunda anlaşmazlığa düştü, gider vergi alanında uzmanlaşmış bi avukatlık şirketiyle anlaşır.
    junior mu senior mu? hangisinin maaşı? soru eksik sorulmuş?

Çift dil ( İngilizce ve Çince ) + Avrupa tüketici ve insan hakları hukuku üniversite eğitimi ( Bilkent + cambridge teknik university) + Amerika'da 2 yıl boyunca yaptıgım tez'li MBA ile ben Tüpraş'a başvurmuştum ve 5 yıl avukatlık yapmıştım. 2012 - 2017

2012 yılında brüt üzerinden değil net maaş üzerinden anlaşmıştık. junior olarak başlamıştım doğal olarak.
    15.000 TL + BMW 5.25 Xdrive şirket arabası.
    Full + full sağlık sigortası ( Acıbadem, Alman, florence nightingale ,vs.. hepsinde geçerli ayakta + yatarak teminat sonsuz, eş ve çocuk dahil )
    3 ayda bir çift maaş ikramiye
    Ramazan kumanya yerine geçen alışveriş çeki ( Migros çeki 5000 TL yılda bir defa)
    Çocuk varsa ücretsiz kolej eğitimi, yoksa adına açılmış hesaba tutarın yatırılması ve fon olarak değerlendirilmesi ama buna ben dokunamıyordum, kendileri benim adıma biriktiriyorlardı, çocuk olunca hesaba geçecekti.
    Aile uçak bileti paketi, yurt içi yurt dışı dahil yılda toplam 10 adet businees class uçak bileti
    Şirket arabası olmasına rağmen kendi şahsi arabam için yakıt yardımı ( Ayda en fazla 5 depo )
    Her yıl Ocak ayında verilen kıyafet yardımı ( Vakko yada Beymen 10.000 TL )

Davalara göre prim sistemi, yani şöyle söliim 1 davadan 1 yılda kazandığım maaştan daha fazla prim kazandığımı bilirim.
    5 yıl sonra yönetici adayı oldum ve senior oldum ama işe devam etmedim, haklarımı alarak ayrılmamı kabul ettiler.
    Ayrılırken geçen sene maaşım 38.000 TL idi.
    Yan hakların hepsi devam ediyordu.
  • 5-6 bin
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Hocam bir koç o kadar az vermezler ya bilkent mezunu yurtdişi mba derecesi olan adamlar o kadar mi aliyorlar yapmayin

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇOMAR.SAVAR

Hocam bir koç o kadar az vermezler ya bilkent mezunu yurtdişi mba derecesi olan adamlar o kadar mi aliyorlar yapmayin
    yahu ben nereden bileyim mba derecesi var mı yok mu,
    her şirketin maaş politikası ayrı hocam
    normal ortalama veya ortalama altı bir üniversireden mezun olmuş biri için yazdım
  • Hocam onlar giremez mi buraya ahahh

• Epey fazla.

• The Rainmaker kullanıcısına yanıt
    Hocam dolarla ucret aliyorlar diyirlar

• 50bin Euro civarı kazanıyordu yanlış hatırlamıyorsam bir Bilkent mezunu. Ama spesifik bir örnek tabi bu. Hoş Koç Bilkent Galatasaray mezunlarından böylesi çoktur ama hepsi de değil tabi.

• quote:

Hocam dolarla ucret aliyorlar diyirlar
    Maaşı düşünme bile. O holdinglerin sadece 1 davasından alacağın para yeter. 5 6 bin diyenin bir şeyden haberi yok. Tabii o holdinglere girebilirsen.

• 5-6 bin diyor

Yorum yapmasa ölcek sanki keko ya

• bu tür şirketler genelde çok yüksek maaşlı avukat çalıştırmaz. ufak tefek evrak, icra, mahkeme takibi, yazışmalar vs gibi işler için çalışan maaşlı avukatları vardır fakat büyük davalar için prestijli alanında kendini ispatlamış hukuk bürolarıyla çalışırlar. atıyorum uluslararası bir şirketle bi anlaşmazlıkları oldu, gider uluslarası ticaret davalarına bakan bi avukatlık şirketiyle anlaşırlar; devletle büyük tutarlı bir vergilendirme konusunda anlaşmazlığa düştü, gider vergi alanında uzmanlaşmış bi avukatlık şirketiyle anlaşır.

• cübbeli gandalf kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç yaşindaydi

• junior mu senior mu? hangisinin maaşı? soru eksik sorulmuş?

Çift dil ( İngilizce ve Çince ) + Avrupa tüketici ve insan hakları hukuku üniversite eğitimi ( Bilkent + cambridge teknik university) + Amerika'da 2 yıl boyunca yaptıgım tez'li MBA ile ben Tüpraş'a başvurmuştum ve 5 yıl avukatlık yapmıştım. 2012 - 2017

2012 yılında brüt üzerinden değil net maaş üzerinden anlaşmıştık. junior olarak başlamıştım doğal olarak.
    15.000 TL + BMW 5.25 Xdrive şirket arabası.
    Full + full sağlık sigortası ( Acıbadem, Alman, florence nightingale ,vs.. hepsinde geçerli ayakta + yatarak teminat sonsuz, eş ve çocuk dahil )
    3 ayda bir çift maaş ikramiye
    Ramazan kumanya yerine geçen alışveriş çeki ( Migros çeki 5000 TL yılda bir defa)
    Çocuk varsa ücretsiz kolej eğitimi, yoksa adına açılmış hesaba tutarın yatırılması ve fon olarak değerlendirilmesi ama buna ben dokunamıyordum, kendileri benim adıma biriktiriyorlardı, çocuk olunca hesaba geçecekti.
    Aile uçak bileti paketi, yurt içi yurt dışı dahil yılda toplam 10 adet businees class uçak bileti
    Şirket arabası olmasına rağmen kendi şahsi arabam için yakıt yardımı ( Ayda en fazla 5 depo )
    Her yıl Ocak ayında verilen kıyafet yardımı ( Vakko yada Beymen 10.000 TL )

Davalara göre prim sistemi, yani şöyle söliim 1 davadan 1 yılda kazandığım maaştan daha fazla prim kazandığımı bilirim.
    5 yıl sonra yönetici adayı oldum ve senior oldum ama işe devam etmedim, haklarımı alarak ayrılmamı kabul ettiler.
    Ayrılırken geçen sene maaşım 38.000 TL idi.
    Yan hakların hepsi devam ediyordu.

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    :D peki cidden 38b alıyorken neden ayrıldınız ? Şahsi ise belirtmenize gerek yoktur.
    Ve şu an nerde çalışıyorsunuz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bilkentte burslu mu okudunuz

• suits dizisi var, orada harvard mezunu avukat, saati 250 dolar aliyordu.

Hocam sizin gibi birini ilk defa burada goruyorum bana biraz kendinizden bahsedermisiniz yasiniz bilkentin eğitimi yurdtdisinda taninirliği şuan ne yapiyosunuz falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Yorozuya Gin-chan

:D peki cidden 38b alıyorken neden ayrıldınız ? Şahsi ise belirtmenize gerek yoktur.
    Ve şu an nerde çalışıyorsunuz ?
    Ayrılmam gerekti çünkü bakımıma muhtaç biri var hayatımda.
    Daha doğrusu şizofren bir arkadaşım var ve benden başka kimseyle konuşmuyor o yüzden ona bakmakla yükümlüyüm, firma ile konuşup ayrılmamın uygun olduğuna karar verdik.
    şimdi şirince'de ufak bir müstakil yerimiz var, hem arkadaşımla ilgileniyorum hem daha sade bir hayat yaşıyorum.
    tabi tüm yan haklarım elimden alındı ayrıldıktan sonra :)
  • %100 tam burslu okudum hocam, 2006 girişliyim bilkent'e, o seneki üni sınavında Türkiye 223.'sü olmuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 24 Mayıs 2018; 9:8:14 >
  • quote:

Hocam sizin gibi birini ilk defa burada goruyorum bana biraz kendinizden bahsedermisiniz yasiniz bilkentin eğitimi yurdtdisinda taninirliği şuan ne yapiyosunuz falan
    Benden daha tahsilli bir çok insan vardır burada, kripto olarak takılırlar.

kendimden bahsedersem, yüzmeyi çok severim akrep burcuyum hobilerim arasında at tımarlamak, koyun gütmek vardır.
    Bekarım, hayatımda ki yüksek öneme sahip ve bakmakla yükümlü oldugum kişi yüzünden evliliğim yürümedi, topalladı ve boşandım.
    bir avukatın kendi avukatı olması mahkeme salonunda çok zormuş, terzi kendi söküğünü dikemiyormuş. iddia makamının sorularına cevap verememek zorlu bir süreçti.
    Bilkent yıllarında okulun trompet takımındaydım ama burun deliklerini büyüttüğünü öğrendikten sonra bıraktım.
    bilkent'in yurt dışında çok tanındığını düşünmüyorum çünkü biraz çekingen bir yapısı var, daha sosyal olmalı ortamlara girerse kendini ispat edebilir diye düşünüyorum.
    şu anda bişey yapmıyorum, foruma takılıyorum işte sana cevap yazdım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.