Şimdi Ara

Büyük ekran telefonlar 2000 TL. İken, İphone 6'nın 3000 TL.ye satılmasının avantajları nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piyasada bulunan 5.5 inc üst donanım telefonlarının ortalama fiyatı 2000 TL. iken, İphone 6 plus fiyatının 3000 TL. olmasının esprisi nedir? Diğer telefonlara göre artıları nedir? Aradaki farkı İphone 6 ya vermeye değer mi?
    Piyasadaki diğer büyük ekranlı telefonlardan donanım olarak işte bu yüzden alınır diyebileceğimiz fazladan özellikleri var mı? İphone 6 nın çoğu özellikleri hatta daha fazlasını diğer telefonlar piyasaya çıkartalı nerdeyse bir yıl oldu. Ki, onlar yeni telefonlarını çıkartıyorlar yeni özellikleri ile.

Ben İphone 4 kullanıcısı olarak büyük ekranlı bir telefona geçmek istiyorudum. İphone 6 yı bekledim şu ana kadar. Ancak hayal kırıklığı yaşadım. Fiyat olarak yüksek tutulmasının hiç bir anlamı yok. Donanım olarak çok büyük bir ilerleme yer almıyor. Elimdeki İphone 4, büyük ekranlı olsa yanına bile yaklaşmam iphone 6 nın.
    Varsın biraz kassın, 3000 lira ne ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratsx -- 11 Eylül 2014; 11:52:56 >

• Bana 3000 liraya 128 gb hafıza ve 64 bit işlemcisi olan telefon söyleyin. iPhone 6'nın başlangıç fiyatı 2540 TL. HTC one M8 in ülkemize giriş fiyatı malum. dolar kuru / vergi oranları belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergileri tahsil edenlere sorun işte 3,000 TL nedir ya diye.
  • Büyük ekrana müşteri çekmek için diğer müşterileri kaybetmeyi göze aldı Apple.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jahnny J kullanıcısına yanıt
    Diğer telefonlarda vergi yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratsx -- 11 Eylül 2014; 11:56:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratsx

Diğer telefonlarda vergi yok mu?

iphone 6 + 128 GB Almanya'da 999 €.

2,835 TL

64 gb ise 899 €

O da 2,549 TL.

iphone 6+ zaten pahalı bir telefon diğerlerine göre, ülkemize özel bir durum değil yani bu.

Sorun Avrupa'da ve ülkemizde ABD'ye göre daha yüksek vergiler olması.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.