Şimdi Ara

Büyük araba alsaydın hastalığı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
8.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunların hepsi tercih meselesi. Mesela ben hb araba hastasıyımdır. Ama benim hayatıma uymuyor. Sık sık balığa gidiyorum. Hiç bir oltam eşyam sığmıyor. Hobi bahçem var meyve topluyorum, pikniğe gidiyorum. Sosyal bu şekilde çok aktivitem var. Malesef Hb araç benim hiç işimi görmüyor. En geniş bagaja sahip mesela 307 bile aldım ama nafile.

Dediğim gibi tamamen tercih ve ihtiyaç meselesi. Şu da var. Mesela ben opel Corsa alamam. Arabaya sığmıyorum çünkü. Ben sığsam arkamda kimse oturamıyor.
  • Bir de SUV hastalığı çıkmaya başladı. Trafikte üstüne SUV geldiğini gören SUV alıyor. Nükleer silah gibi karşındakinde SUV varsa bende de olmalı diyerek herkes caydırıcı olsun diye SUV almaya başladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce Focus HB'ye bindim. Fazla fazla sığıyordum. Bagajda iki tane 38cm'lik woofer vardı. Kalan alan bagaj olarak yetiyordu.

Z4'e bindim. Sığıyordum. Arka iki koltuk yok.

S-max da vardı, 7 kişilik. Büyüklüğü nadiren işe yaradı.

A3 cabrio'ya bindim. Ailecek uzun yola da gittik. O zamanlar 26-27 yaşındaydım. Abim 32-33 yaşındaydı. Babam 1.82 idi. Ben 1.85'im. Abim 1.83. Annem de yazık lan, 1.70. Bagajlarımız dahil A3 cabrio'ya sığdık. Hİç de sıkışık bir yolculuk değildi.

Çocukluğum Alfa 75'in arkasında geçti. 4 kişilik bir aile olarak sığıyorduk.

Subaru Legacy SW'ye bindim. ARka koltukları yatırıp arabanın içine cephe asansörü koyup Gerede'de Azerbaycan'a giden otobüse verdim. Bunun dışında bu dev arabanın devliğini ne kadar kullandım? Pek değil. 4 ayı bir kız bodruma gittik rahat rahat, hiç sıkışmadan. Bir de 6 kişi Edirne'ye gitmiştik. 10 yılda iki kere bak.

Şu anda Mini Cooper kullanıyorum. Gene sığıyorum. Çocuğum olsa sığar mıyım? Sığarım.

------------------------------

Z4 dışında hepsi 2 çocuklu aile arabası olarak kullanıldı ve hiçbiri sorun olmadı. Bence sorun insanların zihninde. Bazı aileler görüyorum, her yerde durup yol boyunca oradan bunu al, şuradan şunu al yapıyor. Onlar sığamaz tabi. Eve girene kadar bagaj dolup taşıyor, milletin dizinin arasına torbalar sıkıştırılıyor falan... Biz öyle değiliz abi. Kompakt. İki kişi bir bavula sığıyor. Başka döküntü yok. Yoldan bir şey alınmıyor. Gidiyorsun, geliyorsun. Veya yazlıkçılar sığamayabilir. Her gittiğinde karınca gibi evine bir şey taşıyorsun. Yok nevresimdi, yok battaniyeydi... Deniz oyuncağı meraklıları var mesela. Arabanın bagajından bir balina sana bakıyor falan... Şirin bir şey tabi ama, bana göre değil. 4 yaşında tekneden fırlatılmak sureti ile yüzme öğrenmiş biri olarak, benzer bir faşizanlığı çocuğuma yapacağım için...

5 kişilik aile olsa veya uzun yola sık sık valide de ekleniyorsa falan anlayacağım. Büyük araba önemli olur da, anne-baba iki çocuk dedin mi, biraz kompakt olunursa hemen her arabaya sığılır.

Bebek zorlar. Arabasıydı çantasıydı vs. O da kaç yıl bebek? Sonsuza kadar mı bebek? 3 yıl bebek. Sonra çocuk oluyor. 3 yıl da idare ediver yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 12 Temmuz 2019; 11:45:1 >

• Bende hiç anlamadım bu sedan araba takıntısını hem çirkin hemde çok yakıyor üstüne istanbul gibi bir şehirde parketmek sorun. İnsanlar çıldırmış gerçekten eğitimsizlikten kim ne derse araştırmadan sorgulamadan papağan gibi tekrarlıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşini gördükten sonra küçük araç daima avantajdır, hele ki şehir içi kullanıyorsan bulunmaz nimettir. Kaç kere par yerine giremediği için bırakıp giden adamların yerine girdim

Gerçi bendeki de sedan ama arkada balık gözü kamera var, arka tamamıyla görünüyor ve 10cm ye kadar yakınlaşabiliyorum.

Ama ben giremediğin yere tek hamle ile giren ufak araçları görünce içim gitmiyor değil ama bana gelmez işte :)

Ayrıca milletin demesiylede iş yapılmaz. Desinler diye iş yapılınca aklıma bu resim geliyor.

Büyük araba alsaydın hastalığı!

• adam kendi için söylüyor. git 2 kişilik bir araç al sonra sana küfürler hakaretler yağsın. Niye mi? kendi binemeyecek yada işine yaramaz da ondan.

ARaç geniş değil bizim çoluk çocuk akrabayı gezdiremezsin arabayla. 4 kişiden fazlası binemez!
    geniş bagajlı yada ticari almadın araçta birşey taşıyacak yer yok. sana taşıttıramaz!
  • Bir ara "hatchback araba bayan arabası yaaa" muhabbeti vardı insanlarda, çok şükür bugünlere geldik.
    Şimdi cahillik "1.0 motor 1.2 motor arabamı olur, çekmez o" zihniyetinde.

• akıl veren çok para veren yok gibi birşey buda 🤗😁😁🤤

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -OFLU- kullanıcısına yanıt
    En iyisi hiç araba almamak, park yeri bulma park yerinden çıkma derdi yok kafan rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

En iyisi hiç araba almamak, park yeri bulma park yerinden çıkma derdi yok kafan rahat.
    Çöpsüz üzüm isen düşünülebilecek birşey. Ama aile olunca biryerde şart oluyor. Hele ki merkezde değilsen daha fazla şart oluyor.
  • hb araç sahiblerinin züğürt tesellilerini dinlediniz. neymiş hb yetermiş. doğru yeter. tek başına rahip hayatı yaşıyorsan yeter. çarşıya pazara alışverişe gitmezsen yeter. dünyanın en büyük taşıt pazarı amerikada satılan bineklerin ekseriyesi sedan. o da yetmiyor pick up kullanıyorlar. ama amerikalılar gerizekalı zaten akıl edemiyorlar hb kullanmayıç dar avrupa yollarının dikte ettirdiği hb araba ancak fransada, italyada işe yarar. bir de hb nin girdiği yere giremeyen arkadaşlar var. şirket aracı olarak ford custom kullanmışlığım bile var bu güne kadar büyük araç park etmek hiç sorun olmadı sen beceremiyorsan aracın suçu ne? ha d sınıf liftback araç (superb, arteon , laguna gibi) bence de daha faydalı ve mantıklı ama hb nedir? bekar adam işi. çoğununun bebek arabasıyla bez kutusunu aynı bagaja yerleştirmeye çalış bakalım.
  • Mahalle baskısı gibi arkadaş sana ne benim arabamdan. Her şeye inat SMART FOR TWO aldım. Şimdi onlar düşünsün 😁

• Sırf bisiklet koymak için.buyuk araba sürüyorum.

• istanbul gibi bir yerde kelimesinden sonrasını okumadım
    sedan hayattır

• sedan olsa sığarmıydı ha ? sedan olsa sığarmıydı ? hatcback hatchback hatcback

park ederken arkaya kafamı çevirip bagajı açarsam arkadaki arabanın tamponunu bu açıdan görüyorum döşee bak döşee seviyorum aslanımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 15 Temmuz 2019; 11:51:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

sedan olsa sığarmıydı ha ? sedan olsa sığarmıydı ? hatcback hatchback hatcback

park ederken arkaya kafamı çevirip bagajı açarsam arkadaki arabanın tamponunu bu açıdan görüyorum döşee bak döşee seviyorum aslanımı
    sedan daha uzun oldugu icin . hic bagajla ugrasmadab arka cama dayayarak tasinir. defalarca yaptim

• Buzdolabı poloya gidip de 110 bin para verilmesini benim de mantığım almıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlıkta büyük araç alsaydın hastalığı diyor , konu içinde "Sedan alsaydın" diyor

Ne biçim konu lan bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Başlıkta büyük araç alsaydın hastalığı diyor , konu içinde "Sedan alsaydın" diyor

Ne biçim konu lan bu
    biz sedanlardan kaçıyoruz, onlar bizi ikna etmeye çalışıyo reeeizz kurtar bizi kıskandıkları için gelip sürekli selektör atıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 15 Temmuz 2019; 11:57:3 >

• 97 bine sifir polo aldim gectigimiz aralik ayinda

yemedigim laf kalmadi duymadigi igrenc soz kalmadi

sanki parayi onlar verdi. diyorumki ne alsaydim ? aha cevaplara bak simdi
    2015 passat haylaynn var olum manyakmisin
    baska ne var ? baskaa golf haylaynn var emmi oglunda 18 jantli modeli vardi offff
    baska ne var ?? eee baska var iste manyakmisin 97 verdin polo yaa

butun cvplar bu sekilde..
    sen niye almiyosun ? aliriz yaa hebele hobelee.

arkadaslar ne istiyorsaniz alin insanlari rahat birakin. bana passat alsana diyen arkadas 2 defa elinde dsg patladi. cunku her daim
    150 bin uzeri passat aldi./. her zaman icinde les kokulu plastik aksami orumcek baglamis igrenc insanlarin elinde mahvolmus arabalara sahip oldu
    ve hic bir zaman rahat uyuyamadi.
    ben sif arabam buyuk bakin ulan diyecem diye gece rahat uyuyamayacaksam almam o arabayi..

param elverse elbette gider sifir passat alirim neyleyim polo yu.

ancak b segment araba alan insanlari rahat birakin.. gidin o ici sigara dumanindan kapkara. tesbih sallayan krolarin arabalarini alin.
    alinda gorun ebesinin ...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.