Şimdi Ara

Büyük araba alsaydın hastalığı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
8.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yüzden en başta Doblo aldım. Ne zaman toplu olarak bir yere gitsek, köye gitsek zamanında sedanlar devam edemezken bizim Doblo'ya binip devam ettik

Büyük araba alsaydın hastalığı!

Araba lazım olduğunda 20 yıldır biz;

Büyük araba alsaydın hastalığı!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bagaj hacmi değil de "niye bunun dizelini almadın" diyenlere kılım ben.

Sanane lan sanane, traktör sevmiyorum belki.

Neymiş, daha az yakarmış.

Yakıt paramı kendi ödüyor sanki pezo.
  • Sedan arabanın bagajı hatchbackten büyük değildir. Pandizotu sökersen bagaj sedandan büyük olur. Büyük bagaj istiyorsan station wagon yada suv alacaksın. Büyük bagaj insana senede bir iki kez lazım olur. Onda da verirsin 1000 tl. Tabut bagaj alıp aracın üstüne montelersin. Ya da. eki demirin varsa ona monte edilen aracın arkasında konumlanan ek bagajlar mevcut. Her gün aşırı tük taşıyan birisi değilsen ek bagajlar işini görürür ve 365 gün bagajı arabanın kıçında taşımamış olursun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araba konusunda akıl verene direk .... git diyorum. İster alınsın ister gücensin.

Yok 1.2 motor çekmezmiş.

Yok çok küçükmüş. Arkaya kimse oturamazmış.

yok 1.2 ymiş ama 1.5 dci daha az yakarmış. Niye dci almamışım.

yok parçaları pahalıymış. Yerli üretim araba alsaymışım.

Neler duydum ve sabır sınırım iyice aşıldı.

Ben bilmiyorum sanki superb ya da latitude tarzı araç almayı. Manyağım, kafam çalışmıyor ya, gittim 1.2 tdi polo aldım.

Yıl olmuş 2019. Halen daha 1.6 atmosferik benzinli arabanın, 1.2 turbo benzinli bir araçtan daha iyi ve güçlü olduğuna inanan kekolar var.
  • millet haklı.

b sınıfı buz dolabı poloya 100k+ para vereceğine c sedan al diyor gayet mantıklı önerme.

b hb araba kullanmayı bilmeyen kadın arabasıdır.
  • Hastayım bu tiplere. Yıllarca zaten spor araba kullanmıştım 2016'da askerlik nedeniyle arabayı satıp 2017'de evlilik sonrası araba aldık. Eşimle araba alırken ikimizde zaten spor araba istiyorduk. RCZ alacaktık fakat arkası çok dar arkadaşlarımız falan gelir zor olur diye DS3 aldık. Sonuç bu 2 yılda 1 yada 2 kez arkadaşımız bindi arabaya :D Şuan DS3 satılık RCZ ve 208 GTi bakıyoruz :D
  • Motorsiklet alırsın araba alsaydın derler,araba alırsın sedan niye almadın az daha koyup şunu alsaydın işte şunun hatchback modelide vardı onada bi baksaydın derler,istanbul trafiğinde araba ile seyahat zor iş keşke motor alsaydın derler yani bizim milletin ağzı hiç susmaz derler oğlu derler bu hep böyle süregelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayel90 -- 11 Temmuz 2019; 13:26:53 >
  • İnsanlara niye boyle bir aciklama ihtiayci hissediyorsunuz.Mahalle baskisinin olusmasina izin veriyorsunuz.Zaten iyi niyetli kisinin tonlamasida, sectigi kelimelerde,konuyu ele alis bicimide farklidir.Onlar ile sonbet edilir ama digerleri ile diyalaoga girmemeniz icin soyleyeceginiz tek kelime SANANE dir.
    Kolay gelsin.

• Arabasız da çocuk büyüten var. Bütçesi neye yetiyorsa onu alıyor insanlar.

• İşimiz millete kaldıysa vay halimize, size "daha büyük araç alsaydın" diyen millet benim araca "ya abi bu büyük değil mi, zor olmuyor mu, çok yakmıyor mu " diyor. O yüzden koyun topa, patlasın.
  • 2 çocuk sıkıntı olmazda 3 çocuk olunca b, c sınıfı cidden belli bir yerdne sonra zorluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya abi para bu kadara yetiyor, fiyatlar almış başını gitmiş, dememiş kimse!
    Püfür püfür geniş E segment arabayla gitmek varken, sıkış kakış, nasıl olcek, 2 saat trafik te?

• milletin evlenmesine ,çocuk yapmasına dahi karışan millet varken ,araba için nedir bu şiddet bu celal :)
    her ay "evlenmeyin" - "çocuk yapmayın" konusu açılıyor

sen istediğin kadar kız ama evli ve çocuklu aileler için bagajı büyük araç şart :)

ha dersen ben bunlara katlanamam ,o zaman niye araba alma konusunda ısrar ediyorsun ,çağır bir taksi istediğin yere git ,park sorunu manevra falan işleriyle taksi şoförü uğraşsın :)

üstelik
    vergi+sigorta+kasko+yakıt+bakım ve tamir masrafları+muayene+park yeri+çarpma -çarpılma ,çizilme ,trafik cezası,magandalarla uğraşma
    gibi bir sürü derdinde olmaz :)
  • arkadaşca 2,0 caddy var
    gittik 1 hafta ege ve akdenizde babalar gibi tatilimizi yaptık ve arabada yattık
    en dandik otel 300-500 lira geceliği,söyle bu millet ne yapsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Bu mesaj silindi.
    En buyuk, genis ve krom jantli araclara zenciler biniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: atade28

Araba konusunda akıl verene direk .... git diyorum. İster alınsın ister gücensin.

Yok 1.2 motor çekmezmiş.

Yok çok küçükmüş. Arkaya kimse oturamazmış.

yok 1.2 ymiş ama 1.5 dci daha az yakarmış. Niye dci almamışım.

yok parçaları pahalıymış. Yerli üretim araba alsaymışım.

Neler duydum ve sabır sınırım iyice aşıldı.

Ben bilmiyorum sanki superb ya da latitude tarzı araç almayı. Manyağım, kafam çalışmıyor ya, gittim 1.2 tdi polo aldım.

Yıl olmuş 2019. Halen daha 1.6 atmosferik benzinli arabanın, 1.2 turbo benzinli bir araçtan daha iyi ve güçlü olduğuna inanan kekolar var.
    hocam adamlar hakli . 1.2 buzdolabi almissin ne demelerini bekliyorsun

• Sonuçta ev yada baraka değil bu :) bir taşıt. Bir ulaşım aracı. Ben de hatcback arabada çok daha rahatım. Arka koltukta otururken bile bagajdan istediğini alabilmek.. Arka koltuk yatınca ev dolusu eşya taşıyabilmek.. Parkına falan girmiyorum bile. Sedan kullandığım zaman kasvetli, bunalımda, psikolojim alt üst olmuş hissediyorum bende.. Ama hatcback öyle değil :) sanki her an tatile çıkıcakmış, sadece yaşamak için dünyaya gelmiş gibi :) kullanıcıları da öyle zaten ! :)

• Benim ilk arabam Megane 2’ydi ve büyük geliyordu bana bir öğrenci olduğumdan. Şimdi Civic RS kullanıyorum yine büyük geliyor. İhtiyacım yok ki? 3 kere boyutu lazım oldu, o da eve eşyalarımı taşırken. 150 liraya nakliyeci tutabilirdim oysa ki. Neden kullanıyorsun derseniz de ailemin aldığı araçlar bunlar. Clio ya da Yaris alalım demiştim, olmaz o çok ufak rahat edemezsin Civic alalım bak mis gibi dediler.

Bana kalsa Smart alırım ben. Sırt çantasını, beni ve kız arkadaşımı taşısa yeter yani.

• Sevmek, tercih farklı tabi ama park harici küçük arabann yakıt, vergi, hızlanma vs. gibi avantajı yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.