Şimdi Ara

Bütünleme sınavında harf notu nasıl belirleniyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
16.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar herkese, üniversiteli arkadaşlara bir şey sormak istiyorum. Bütünleme sınavına girmiş bir öğrencinin alacağı harf notu neye göre hesaplanır? Final sınavı bağıl nota göre değerlendirilmiş, 7 kişi bütünlemeye girmiş ve harf notu tekrardan hesaplanmış gibi görünüyor. Normalde finalin not aralıklarına göre AA düşmesi gereken ders CB olarak sisteme düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Hyde -- 16 Haziran 2017; 2:38:43 >

• Hocanız akıllı biriymiş bütünlemeye kalıp düşük ortalamayla AA alıp geçme niyeti olanlara karşı önlem almış olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Physicist_Emre -- 16 Haziran 2017; 2:41:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çan var mı ? Anladığım kadarıyla hocanız sınava kişi sayısı az olduğu için çan yerine mutlak sistem uygulamış. Bizdeki kural şöyle mesela sınava en az 10 kişi girerse çan uygulanır. 10 kişiden az olursa mutlak.
  • Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Yok hocam durum şu şekilde. Finale girip bütünlemede aldığım notun aynısını alsaydım harf notum zaten AA düşecekti. Şu anda CB düştü ortalamam.

Sınıf ortalamasına göre AA dağılımı 75.00-100

Benim ders ortalamam 78.2

• butunleme icin finalden farkli can yapmistir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur561

Çan var mı ? Anladığım kadarıyla hocanız sınava kişi sayısı az olduğu için çan yerine mutlak sistem uygulamış. Bizdeki kural şöyle mesela sınava en az 10 kişi girerse çan uygulanır. 10 kişiden az olursa mutlak.

Hocam bağıl değerlendirme diye bir sistem var bizde de. 13 kişi altında olursa uygulanmıyor normalde ama bütünleme sınavındaki öğrenciler için yeniden not hesaplanması bana biraz saçma geldi.

MADDE 15-(1) (Değişik:03.11.2010 tarih18-01 S.K.) Bütünleme sınavına giren öğrencilerin yarıyıl/yılsonu başarı notlarının hesaplanmasında yarıyıl sonu sınavında uygulanan usuller aynen uygulanır. Ancak, bütünleme sınavı sonunda yeniden bir aritmetik ortalama ve standart sapma hesabı yapılmadan yarıyıl sonu sınavı notları esas alınarak hesaplanmış olan aritmetik ortalama ve standart sapma değerleri kullanılır.

Bu maddeye göre ders harf notumun finaldeki not aralıklarına göre hesaplanması gerekmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aurorax

butunleme icin finalden farkli can yapmistir?

Yok hocam bütünleme mutlak değerlendirmeye alınmış.

• Mr. Hyde kullanıcısına yanıt
    Hoca çan uygulamak zorunda değil. İster uygular ister uygulamaz. Yani hocanın paşa gönlüne kalmış bişey. :)
  • Anormal bir durum yok bütünleme kendi içinde değerlendirilir finaldeki ortalama da harf aralıkları da bütünlemede önemsizdir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.