Şimdi Ara

Bütün kusur arkadan vurduğum için benim mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
9.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün kusur arkadan vurduğum için benim mi ?

TEM otoyolunda sağdan ikinci şeritte ilerliyorum. En sağdaki beton mikseri aniden önündeki beton aracını sollamaya karar verdi ve sola çıktı işaret vermeden. Altına girmiyim diye fren yaptım. Arkadan gelen kamyon çarptı.
    %50 kusurlu çıktım. Neden kusurlu olduğumu hâlâ bilmiyorum.
  • Bu yolun ortasında duranlarda bırak ehliyeti kabiliyetleri insani kabiliyet yok.
    Durma sebepleri de %99 önemli bir şey olmuyor olsa bile oyle durmazsin.
    Otobanda sol şeride durup çocuğunu işedeni idam edecen zaten insanlığa zararlı.
  • Sen ne yapıyordun o sırada? Asıl soru bu.
  • 48. saniyeden itibaren olan oluyor.Bu videoda hiç bir önlem almayıp yolun ortasında duran kişiler de sorumlu bu kazadan.

https://www.youtube.com/watch?v=Q1Xp9NKx-tM
  • quote:

Orijinalden alıntı: magneetic

48. saniyeden itibaren olan oluyor.Bu videoda hiç bir önlem almayıp yolun ortasında duran kişiler de sorumlu bu kazadan.

bağıran dayı ne kadar haklı..
  • kamyonlarkavuntaşır kullanıcısına yanıt
    Rusya gibi her arabada araç kamerası olması lazım.
  • Youln ortasında keyfine durduğunu ispatlarsanız. Suç azalır ama onu ispatlamakta imkansız. Dörtlü yakıyormuydu mesela.Arkaya arızadan dolayı reflektör koymuşmuydu.Bunlarda çok önemli.Maalesef insanlar çok düşüncesiz , egoist , utanmaz oldu. Adam bir elinde telefon , ağzında sigara araba kullanıyor artık. Bide yolu , trafiği felç ediyor. Korna basıncada bide arkandan küfür yiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marksman84 -- 23 Ağustos 2020; 17:26:55 >
  • Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    Sorulan sorularda haklısın.
    Kabul edelim konu sahibi aracı görmemiş ve vurmuş.Kesin olan bu.Görse dururdu zaten geç farkettimde demiş.
    Yatsın kalksın dua etsin YAYA ya vursa ne olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magneetic

48. saniyeden itibaren olan oluyor.Bu videoda hiç bir önlem almayıp yolun ortasında duran kişiler de sorumlu bu kazadan.

nasıl bi cehalet bu ya! O-3 yanlış anlamadıysam, orada yolun ortasında durup tartışmak nedir ya!? çek kenara yapıyorsan yap?

en son vuran araç da ya Egea ya da Fluence demiştim ilk gördüğümde. ilerleyen dakikalarda Egea olduğunu görünce şaşırmadım. ya şirket aracı ya da kiralık araç olunca deli gibi kullanıyorlar.

böyleleri benden uzak, Allah'a yakın olsunlar. belalarını başka yerde bulsunlar

• Bir üsttede yazdım.Sana da yazayım.Geç fark ettiğinden dolayı kaza olmuş.Araba değil de yaya olsa ne yapacaktın.
    Adamın hatası varsa da senin hatan daha büyük.Araba kullanmanın en önemli şartı gözün yolda olacak.
    Örnek verelim.Mahkeme kararı.Yaya kendisine kırmızı yandığı halde karşıya geçerken araba çarpıyor.Araba yeşil yandığı için geçme hakkı onda mahkemede sorulan gördün mü sorusuna evet cevabı veriliyor yine de araba kullanan suçlu bulunuyor.
    Bence görmedim desende(görülecek açıdan olması şartı ile)Şuçlusun görüpte çarpmışsan suçlusun.
  • Aracın şeritte durması zaten başlı başına hata. Önüne hayvan çıkabilir bu durumda yavaşlar ona söz yok. Bu durumda da senin takip mesafeni koruyup gözünü yoldan ayırmaman gerekiyor. Araç durmuş görmedim son anda fark ettim diyorsun nasıl görmedin ne yapıyordun o ara?
  • Arkadan vuran her zaman suçludur kuralını uyduran kişiyle ikinci el piyasasında ilanı Türkçe yazamayan davar aynı kişidir.

Tüm trafik kazalarında belli puanlamalı belli bir skalayla hata belirlenir. Önden de vursan kazanın hikayesine bakılır arkadan da yandan da tepeden de alttan da hiç farketmez.

Arkadan vurma konusunda;
    -Otoban ve otoyolda şerit üzerinde durmak yasak
    -Acil durumda flaşör kullanmak zorunlu
    -Uzun beklemede reflektör koymak zorunlu
    -Sollama esnasında arkadan gelen araca yol vermek zorunlu
    -Sağdan sollamak yasak
    -Duran aracın el freni çekilerek parkedilmesi zorunlu

tüm bu kurallar arkadan vurulan kişinin hanesine eksi olarak yazılır. Onun eksisi senin eksinden fazlaysa arkadan vurmuş olmana rağmen suçlu o olur.
  • sonucu merak ediyorum
  • Arkadan vuran her zaman sucludur diye bir sey yok. Adam sehirler arasi yolda duruyorsa o sucludur.
    Ama soyle bir sorun var. Adamin durdugunu ispatlamak.

Adam derki ben durmuyordum onumde baska araba vardi trafik sikisikti, onumden insan/hayvan geciyordu vs. mecburen durdum.
    O zaman suc size kalir.

Ama adam durustce ben yolun ortasinda bekleme yapiyordum derse o zaman o da suclu cikar. Ama yine de yari yariya olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cant Let Go

Aracın şeritte durması zaten başlı başına hata. Önüne hayvan çıkabilir bu durumda yavaşlar ona söz yok. Bu durumda da senin takip mesafeni koruyup gözünü yoldan ayırmaman gerekiyor. Araç durmuş görmedim son anda fark ettim diyorsun nasıl görmedin ne yapıyordun o ara?
    Hocam takip mesafesi iki arac giderken gecerlidir. Ondeki frene basinca sizde frene basarsiniz ve durursunuz.
    Ama ondeki arac zaten duruyorsa bu mesafe durmaya yetmez.

Gene suclu cikarsiniz ama duran da sucludur.

Soyle diyim. o yolda minimum hiz 40tir buyuk ihtimalle. 90la gidiyorsaniz aradaki fark 50. Yani arabaya en fazla 50 ile yaklasabilirsiniz. ve farkedersiniz.
    Ama araba durunca 90la yaklasiyorsunuz. aradaki zaman nerdeyse yari yariya azalmis oluyor. Tabi dedigim gibi bu bahane degil yine vuranda da suc var ama duran aracin sehirler arasi yolda durdugunu uzaktan farketmek zor.
    O yuzden zaten duruyorsaniz 4luleri yakmak ve daha geriye isaret koymak zorundasiniz.

Yoksa arkadan gelen szin hareket ettiginz varsayacak ve takip mesafesi kadar yaklasacaktir, biraz erken farketmezse zaten duruyor oldugnuz icin de o mesafe durmaya yetmez vurur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Usta-74

Bir üsttede yazdım.Sana da yazayım.Geç fark ettiğinden dolayı kaza olmuş.Araba değil de yaya olsa ne yapacaktın.
    Adamın hatası varsa da senin hatan daha büyük.Araba kullanmanın en önemli şartı gözün yolda olacak.
    Örnek verelim.Mahkeme kararı.Yaya kendisine kırmızı yandığı halde karşıya geçerken araba çarpıyor.Araba yeşil yandığı için geçme hakkı onda mahkemede sorulan gördün mü sorusuna evet cevabı veriliyor yine de araba kullanan suçlu bulunuyor.
    Bence görmedim desende(görülecek açıdan olması şartı ile)Şuçlusun görüpte çarpmışsan suçlusun.
    Hocam yaya ile araba arasinda fark var neden?
    Cunku yayanin 90la gidemeyecegi belli yani gordugun an frene basmak zorundasin.
    Ama yolda senin seridinden bir araba gorunce hemen frene mi basiyorsun sen? hayir basmiyorsun cunku onun da gittigini varsayiyorsun.
    Yaklasinca anliyorsun durdugunu ya da gittigini. ki anladiginda is isten gecmis olabiliyor duruma gore.
    AMa yaya oyle degil gordugun an frene basiyorsun zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

senin gibi adamlar yüzünden başımıza bunlar geliyor zaten. sen git yolun ortasina davar gibi park et. sonra bıdı bıdı. eminim sende bu herif gibi yolun ortasina park ediyorsun

muz cumhuriyeti mi bura köpekmiş itmiş. hani nerde fren izi diye sorarlar adama.

Alıntıları Göster
    Tamam da gözlerin yok mu hocam? Hadi o manyak park etmiş öylesine. Gidip çarpman mı gerekli? Yola bakmadan araba sürüyorsunuz kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz
  • ispat etme imkanınız yok galiba. büyük ihtimalle size kitlerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Hocam yaya ile araba arasinda fark var neden?
    Cunku yayanin 90la gidemeyecegi belli yani gordugun an frene basmak zorundasin.
    Ama yolda senin seridinden bir araba gorunce hemen frene mi basiyorsun sen? hayir basmiyorsun cunku onun da gittigini varsayiyorsun.
    Yaklasinca anliyorsun durdugunu ya da gittigini. ki anladiginda is isten gecmis olabiliyor duruma gore.
    AMa yaya oyle degil gordugun an frene basiyorsun zaten

Alıntıları Göster
    Konuyu açanın yazısını oku istersen.
    Bir arabanın gidip gitmediğini yaklaşınca anlayabiliyorsan zaten trafiğe hiç çıkma bence.

• Yooo olur mu, biraz sucunu ben ustlenirim.

Herkese davar gibi araba kullaniyor deyip de yolda duran arabayi fark etmeyip vurmak da ne bileyim...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.