Şimdi Ara

bütün hatıralarım resimlerim virüsle yok oldu karşılığında 980 $ istiyorlar lütfen yardım!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
9
Favori
10.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet işin uzmanlarına ulaşmaya çalışıyorum. Bir de @matrix52 nin dediği gibi antivirüs firmalarına örnek dosya göndereceğim. Hocam bende o konuda pişmanım al bir tane harici hdd at hepsini dursun bir köşede yapmadık zamanında. Şu işten bir sıyrılayım ilk işim harici disk hatta diskler almak olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • birde avast tam sürümde fidye yazılım koruması var ben satın aldım bu fidye olayı çıkınca önceden free kullanırdım ve hep avast kullandım şükür sorun yok yıllardır
  • Aşağıda ki seçenekleri deneyin hocam geçmiş olsun.
    https://www.avg.com/tr-tr/ransomware-decryption-tools
    https://noransom.kaspersky.com/tr/
    https://malwaretips.com/blogs/remove-hets-virus/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 30 Kasım 2019; 7:40:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emre0298 kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 18:14:44 >
  • hocam sonunda 490 dolar demis ver bir tane resim acabilecekmi acarsa baska sansin yok gonder bence parayi bende de 500gb rssim arsivim var 2 tane hard disk te tasiyorum dahili ve biri bilgisayara dahi takili degil ne olur ne olmaz diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dublex06 -- 30 Kasım 2019; 17:12:52 >
  • Nasıl olacağını bilmiyorum ancak linux kullanabilirsiniz depolama için windows virüsleri bulaşmaz

• Veri kurtarma merkezlerine bi danış bence hocam. Daha uyguna hallolur (Max 500 diye tahmin ediyorum) ama yapabilirler mi bilemicem

• 3 sene once benim de basima gelmisti bu durum ki allahtan resimlerimin baska bir yerde daha yedegi vardi.
    bilgisayardan sildim ne var ne yoksa ve o gunden itibaren Google Photos kullaniyorum
    100GB icin senelik 1390 ruble (125TL oduyorum) hic bir sey resimlerden onemli olamaz

size de gecmis olsun hocam
  • Verilerinizi keşke harici bir disk ve bulut servisinde şifreli olarak yedekleseydiniz.

Bir USB'ye herhangi bir Linux dağıtımını (Ubuntu,Manjaro,Deepin...)Rufus ile yazdırın.Tabi ki bu işlemi başka bir bilgisayarda yapın. Şimdi ise kendi sisteminizi bu USB ile başlatın. Virüs çalışmaz zaten Linux'ta, şifrelenmemiş olan dosyalarınızı harici bir şeye yedekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 30 Kasım 2019; 23:18:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

hocam sonunda 490 dolar demis ver bir tane resim acabilecekmi acarsa baska sansin yok gonder bence parayi bende de 500gb rssim arsivim var 2 tane hard disk te tasiyorum dahili ve biri bilgisayara dahi takili degil ne olur ne olmaz diye
    ben olsam o o çocuğuna 1 kuruş bile vermem bildiğim bütün küfürleri bedduaları eder basarım formatı elbet belasını bulur it soyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Aralık 2019; 0:9:12 >
  • Bilgisayar Virüsü kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam deneyeceğim.

• Hadi ya bir an için umutlanmıştım. Gönderip bekleyeceğim o zaman bir de veri kurtarma merkezi ile görüşeceğim pazartesi günü umarım bir çözüm bulurum. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum...

• dublex06 kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası metin belgesindeki linke girip doğru düzgün incelemedim bile. Veri kurtarma merkezleri ile görüşeceğim onlarda çözemezse son çare bir resim göndereceğim bakalım resmi eski haline getirebiliyorlarmı. 490 doları veri kurtarma merkezine veririm ama bunlara para göndermeyi düşünmüyorum.

• Linux hiç kullanmadım ancak depolama birimi için kurabilirim dosyalarımı bi kurtarsam...

• 12galatasaray12 kullanıcısına yanıt
    Sabah görüştüm örnek dosya istediler gönderdim. Pazartesi günüde ofislerine gideceğim çözdük deseler 500 falan helali hoş olsun yeter ki benim 15 yılım kaybolmasın.

• Chill Out kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum. Benimde dün o geldi aklıma bulut depolamada biraz resimlerim var senelerdir orda duruyor hiç bir sorun çıkmadı. Harici diske artı olarak bulut depolama da satın alacağım galiba.

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten dün şifreli resmin şifresiz halini buldum aynı klasöre attım sağlam olanda şifrelendi. Pc yi açmaya korkar oldum. Dediğiniz şekilde yapıp sağlam olanları yedekleyeyim. Teşekkür ediyorum.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece kendi resimlerim olsa çoktan format atmıştım. İş bilgisayarım olsa maddi zarar derim. Ama bu kadar hatıra var şuan için bir çözüm bulamazsam şifreli haliyle yedek alıp formatlayacağım. Bugün çözebilen yoksa 3 sene 5 sene sonra çözen biri çıkar belki.

• bu kadar önemli hatıraların vardı madem neden bulutta yedeklerini saklamazsın ki. 500 GB çokda büyük bir boyut değil. şimdi kafan rahat olurdu. ne diyeyim geçmiş olsun zor bir durum.

• karmakan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. Aslında yıllar önce werbatim dvd lere yedek aldım geçen yıl kontrol ettim çoğu bozulmuş yenileyeyim dedim öyle kaldı buda ders oldu işte hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.