Şimdi Ara

Bütçeye Göre Şehir/Yol Bisikleti Tavsiyeleri (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.964
Cevap
65
Favori
190.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boyunuz 1.60 üzerinde ise 24 jant küçük gelebilir
    26 daha iyi olur
  • Triban 520FB almayı düşünüyorum. Benzer donanım ve fiyat aralığında (belki sezon sonu sebebiyle diğer markaların üst donanımlı modellerinde de indirim olmuştur diye düşünüyorum ) tavsiye edeceğiniz karbon maşalı ve sora yada daha üst setli marka model var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Çok ağır olur. Dahon, Tern gibi markaların daha küçük çaplı katlanır modellerine bakın derim. Aşağıdaki tüm konuyu okuyun almadan evvel:

http://www.bisikletforum.com/konu/mosso-marine.122521/

1000 TL nin altına Dahon yada Tern hangi modeli önerirsiniz. Fiyatlara baktım fakat bütçemi aşıyor baya

• attRaCtiVe A kullanıcısına yanıt
    Almış olduğunuz fiyat ne kadar ve bisiklet kaç model bilemiyorum ancak üzerindeki ön-arka ultegra seti ile karbon maşa, karbon sele borusu, karbon boğaz ile gelen 9,8 kg ağırlığı ile benimde dikkatimi çeken bir modeldi. Ben çoğunlukla 80 - 140 km arası günübirlik turlarda ve bol rampalı parkurlarda kullanmayı sevdiğimden dolayı kondisyonuma çok fazla güvenemediğim için bu bisikleti her ne kadar oranı 50-34 bile olsa ikili aynakol olması sebebiyle elemiştim. Bisiklet kullanımında kondisyon en büyük etmen, aksam markası modeli hepsi bundan sonra gelir. Bu yüzden kendinizi tanıyıp sonra karar vermeniz size doğruyu bulmada çok faydalı olacaktır. Kondisyon çok düşükse ve bol eğimli yollar varsa önünüzde, sürekli sınırları zorlayıp kendisini geliştirmek istemekten ziyade daha keyif için kullanım düşünüyorsanız üçlü aynakol olan bir bisiklet bulmanızı tavsiye ederim.

• Arkadaşlar Mosso marine 26 jant katlanır bisiklet aldım. Benim ihtiyacıma cevap veren bir model oldu memnun kaldım. İlk defa mosso marka bir bisiklet aldım. Fakat satıcı gerçekten çok ilgiliydi parasını bile bisikleti aldıktan, sürdükten 2 gün falan sonra ödedim. Sizin içiniz rahat olsun dedi. Burdan Fatih beye de selam olsun.

Almak isteyen veya merak edenler için söyleyeyim.
    26 Jant katlanır bisiklet toplu taşıma vs gibi şeyler için uygun degil.
    Benim tercih sebebim koyacak yerim olmaması ve eve, iş yerime rahatlıkla koyabilmek.
    Ve şuan ihtiyacımı karşılıyor eve gidince katlayıp asansöre koyuyorum, evin içinde de bir köşe yaptım normal bir bisiklete oranla yarısındanda az yer kapladığını söyleyebilirim.
    21 vites yokuşlarda çok işime yarıyor.
    Hız konusunda gayet yeterli geldi. Max 60 km de sıkıntı yok.
    14 Kg civarında taşıması çok dert olmuyor.
    Nemo , Partner tarzı arabalara katlanınca rahat şekilde koyulabiliyor.

Merak edilen varsa sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WE neED -- 25 Ekim 2016; 17:15:51 >

• Anlayanlar banada tavsiye'de bulunsunlar
    Boy:183 Kilo:86 genelde şehir içi kısa mesafeler arada 40-50km anca giderim (hafta sonu)
    Bilinen markalardan hangi modellere bakayım
    Bianchi-Carraro-Salcano-Kron-Merida olabilir
    Eğer bianchi-Carraro alirsam bütçe 1.500+1600₺ (beko bayisi taksitle veriyor) diğer marka alirsam max 1200-1300₺ geçemez

Aklımda 29 veya 28 jant-27 vites şehir bisikleti veya Hibrit bisiklet var

• Yol bisikleti almadan önce yol bisikleti türlerini de iyi bilmek gerekiyor. Fiyat önemli ancak alınca pişman olunmayacak bir bisikleti seçmek daha da önemli.

Endurance, race, aero ya da gravel gibi farklı yol bisikleti türleri var. Linkteki yazı da bu farklı yol bisikleti modellerine değiniliyor. Bu seçimler yapıldıktan sonra fiyata göre araştırma yapmak daha uygun olacaktır.
    http://www.cyclomag.com/rehber/yol-bisikleti-turleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basaranadem -- 26 Ekim 2016; 14:10:11 >
  • F/P olarak şehir içi ulaşım ve kısa turlar için bisiklet öneriniz ne olur? Marka takıntım yok.

Bisiklette olmazsa olmazlar:

-Düz maşa,
    -Bagaj, suluk delikleri,
    -Pabuçlu fren(V, U farketmez)

Bütçe: 750-1250 TL ve 1250-2000 TL (İki bisiklet alınacak.)

Ayrıca Salcono City Wind 40 hakkında yorumlarınız nelerdir?

http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=12

• Türkiye şartlarında hele bozuk yollar sürekli yol çalışmaları harfiyat insaat işleri olan bölgede yol bisikleti ve önde süspansiyon olmayan bisiklet almak bence mantıklı değil Sehir bisikleti mantıklı (önde süspansiyon olan )

• jay jay justified kullanıcısına yanıt
    max 500 lira bisiklet arıyorum. önerir misiniz arkadaslar? ikinci el almayı tavsiye eder misiniz?
  • Boy 1.85 - Kilo 80
    İstanbul içinde canım sıkıldığında çıkıp uzun mesafe yol yapmak istiyorum.
    Bütçe 1.500 tl'ye kadar çıkabilirim. fazlası zaten abartı olacak.
    Bu şartlarda marka - model ve teknik gereksinimler nasıl olmalı?

Bir de öğrenmek istediğim; bisikletlerde kışın kampanya durumları nasıl? şu an alsam bile zaten yakında sonbahar - kış vs. binilmeyecek fazla. şimdi almak daha avantajlı olur mu bahara göre?

Eskiden bisiklete çok binerdim ama sonra fırsat olmadı vs. ara verdim. şimdi tekrardan bisiklet almak istiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jinduw

Boy 1.85 - Kilo 80
    İstanbul içinde canım sıkıldığında çıkıp uzun mesafe yol yapmak istiyorum.
    Bütçe 1.500 tl'ye kadar çıkabilirim. fazlası zaten abartı olacak.
    Bu şartlarda marka - model ve teknik gereksinimler nasıl olmalı?

Bir de öğrenmek istediğim; bisikletlerde kışın kampanya durumları nasıl? şu an alsam bile zaten yakında sonbahar - kış vs. binilmeyecek fazla. şimdi almak daha avantajlı olur mu bahara göre?

Eskiden bisiklete çok binerdim ama sonra fırsat olmadı vs. ara verdim. şimdi tekrardan bisiklet almak istiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim.

Kışın almak mantıklı çünkü yazın hem pahalı hem 2017 model gelecek farklı boya ile hatta bazı markalar geçen sene kaliteli Michelin lastik satmış üzerinde bu sene cst maliyeti dusurmek için yani kışın alın ama yil 2016 artık
    26 jant 21 vites alınmaz 27.5-28 (700c)-29 jant 27 vites modellere bakın derim
    Bianchi-Carraro-Salcano-Sedona-Merida-Btwin vb
    Karar verdiğinizde haber verin hangisini sectiniz burda 2 beyaz eşya bayisi var 2si Beko ama biri Salcano-biri Bianchi getiriyor Carraro-Bianchi-Salcano bu 3 markadan birisinin şehir bisikleti alacağım 300-500₺ peşin kalan 200tl taksitle 1500-1600₺ kadar nakit alirsam 1000₺ butce olur oda alt dusuk seviye 21 vites kron olur almam

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    Sanırım bana yazdınız, benim tercihim bisikletin hafif olması ve konfor-hız parametlerini yerine göre tercih ederek sürmek üzerine. Düşük bütçe de amortisör genellikle sorun çıkaran bir parça ve daha önce amortisörlü bir bisiklet kullanmıştım beklediğim konforu alamadım. Bisiklet sürürken, pürüzleri yavaş geçerek ve jelli eldiven kullanarak olası ağrıları en aza indirmek mantıklı geliyor. Bu problem bence selede çok daha fazla...

Kısacası bu durum sürüş tarzıyla doğrudan ilgili , yumuşak geçişler ile şikayetlerin azalacağı kanısındayım.
  • boyum 1.67, 1.70 e kadar uzarım sanırım aralık 99 luyum. ayak boyu 65 70 cm arası, tercihen sıfır ama ikinci el de olabilir, 500 700 (değecekse ve çok fark varsa 800) tl arası mtb tavsiyesi verebilirmisiniz ? her türlü yola gireceğim için dağ bisikleti daha mantıklı gibi.
  • Konunun önceki başlıklarında verilen bisiklet fiyatları ile şimdiki fiyatlar arasında 200-300 TL oynuyor. Salcano City Fun 70 önerilmiş 500 TL civarına şu an 750 TL'ye satılıyor. Piyasa bu haldeyken ben de bir bisiklet sorayım, 1.86 boy 95 kilo birisi için ne tarz bisiklet önerirsiniz? Bütçem 500 TL, yaşadığım yer düz bir alan, yokuş ile işim olmayacak. f/p ürünü arıyorum, alüminyum kadro olursa tadından yenmez :)
  • boyum 1.64 kilo 65 günde 8-10 km mesafede işe gidip gelmek istiyorum. Arkada yada önde çanta koyacak yer olursa iyi olur. genelde yol düz hafif rampalar var. şehir bisikleti için öneriniz varmı max 1000 tl ama 500 de daha iyi olur

• Şehir içi kullanılacak 400-500 f/p ne önerirsiniz 1.82 boy kilo 82

• Şehir bisikleti kullanıp yol bisikleti kullanmayı düşünen arkadaşlar için faydalı bir yazı

https://kilitlipedal.com/2017/02/12/sehir-bisikletinden-yol-bisikletine-gecis-sureci/

• MyStİCaL kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler MyStical. Kafamdaki bir iki soruya cevap oldu.
  • Arkadaslar sehir ici kullanacağım ise gidip gelmek icin bir bisiklet almak istiyorum cok pahali olmayan ama saglam 5-10 senet rahat kullanabilecegim Ariza vermeyen ne tavsiye edersiniz

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.