Şimdi Ara

Bütçeye Göre F/P Akıllı Telefonlar - Konu Açmadan Önce Buraya Bakın - 21.04.2013 Güncel!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
9
Favori
18.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır akıllı telefon almak isteyen fakat ne alacağına karar veremeyenler için bütçeye göre f/p oranı yüksek telefonların listesini hazırladım.
    Sıralamada genel olarak işlemci, GPU ve RAM miktarı önceliklidir. Kamera, ekran ve malzeme kalitesine de dikkat edilmiştir.
    Sıralama bana aittir. Daha alınası ve performansı yüksek olan cihazlar başta olmak üzere sıralanmıştır. Örneğin, Motorola Atrix, Xperia U'dan daha alınasıdır.
    Alışveriş siteleri, resmi garantili ürün satan ve ürünü en ucuz fiyattan alabileceğiniz sitelerden oluşuyor.

300-400 TL arası:

Sony Xperia Tipo - Teknosa

Samsung Galaxy Mini - Teknosa

400-500 TL arası:

Samsung Galaxy Mini 2 (Jelly Bean Alacak) - Kliksa

500-600 TL arası:

Motorola Atrix - Hepsiburada

Sony Xperia U - Hepsisony Sony Center

600-800 TL arası:

Samsung Galaxy Ace 2 (Jelly Bean Alacak) - Kliksa

Sony Xperia Go (Jelly Bean Alacak) - Vatan Bilgisayar

Nokia Lumia 620 - Turkcell Mağaza

Sony Xperia Sola - Hepsiburada

800-1000 TL arası:

Sony Xperia P (Jelly Bean Alacak) - ElectroWorld

LG Optimus L9 (Jelly Bean Alacak) - Kliksa

Samsung Galaxy S3 mini (Jelly Bean Yüklü) - Hepsiburada

1000-1200 TL arası:

LG Optimus 4X HD (Jelly Bean Alacak) - Vatan Bilgisayar

Sony Xperia Ion(Jelly Bean Alacak) - Gold

1300-1500 TL arası:

LG Nexus 4 (Jelly Bean Yüklü) (Google İlk Güncelleme Garantisi) - Vatan Bilgisayar

Samsung Galaxy S3 (Jelly Bean Yüklü) - Kliksa

1500-1700 TL arası:

Samsung Galaxy Note 2 (Jelly Bean Yüklü) - Vatan Bilgisayar

Apple iPhone 4S - Vatan Bilgisayar

1700-∞ TL arası:

Sony Xperia Z (Jelly Bean Yüklü) - Hepsisony Sony Center

Apple iPhone 5 - Vatan Bilgisayar

Liste belirli zaman aralıklarında güncellenecektir.
    Lütfen akıllı telefon alırken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 22 Nisan 2013; 19:35:55 >

• Xperia Go'yu göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrTeksen

Xperia Go'yu göremedim.

Xperia Go'nun RAM miktarı ve ekran çözünürlüğü düşük.
    Yine de suya toza dayanıklı olması ve Dragontrail ekrana sahip olmasından dolayı, onu da hemen ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 1 Şubat 2013; 15:12:34 >
  • güzel çalışma..
  • LG P970 L9 burda olması gerekir
  • Çok güzel ve faydalı bir konu ama LG modellerini pek göremiyorum Optimus Black olsun L5, L7 olsun nederdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtk

Çok güzel ve faydalı bir konu ama LG modellerini pek göremiyorum Optimus Black olsun L5, L7 olsun nederdir?

LG Optimus L serisinde güzel telefonlar var fakat LG güncelleme konusunda en sıkıntılı firma.
    LG Optimus L9 fiyatına göre ekranı ve performansıyla öne çıkıyor, ancak Jelly Bean konusunda bir gelişme yok henüz.
    Yine de ekran ve arayüzü için listeye ekliyorum.

L7 ve L5 ise fiyatlarında en kötü performansı sunuyorlar, çünkü aynı fiyata çift çekirdekli daha üstün telefonları rahatlıkla bulabilirsiniz. (Galaxy Ace2 , Motorola Atrix, Xperia sola vb.)

Yorumlar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 1 Şubat 2013; 23:32:44 >

• Yararlı bi başlık ellerine sağlık dostum
  • güzel konuda klasik telefonlarıda değerlendirebilirseniz güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

güzel konuda klasik telefonlarıda değerlendirebilirseniz güzel olur.

Klasikten kastınız normal telefonlar ise, artık o cihazlara karşı pek ilgi olmadığından çoğu kişinin akıllı telefon seçmede kararsız kaldığını düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Keşiş

Yararlı bi başlık ellerine sağlık dostum

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 2 Şubat 2013; 18:07:49 >
  • Gerçekten tavsiye konuları açılacağına bu konuya bakılması daha mantıklı olur , fakat link yerine ortalama bir fiyat ve bulunduğu teknoloji marketlerini yazsaydınız iyi olurdu , link hoş durmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Gerçekten tavsiye konuları açılacağına bu konuya bakılması daha mantıklı olur , fakat link yerine ortalama bir fiyat ve bulunduğu teknoloji marketlerini yazsaydınız iyi olurdu , link hoş durmamış.

Öneriniz için teşekkür ederim, ancak bu telefonlar o kadar çok yerde satılıyor ki hepsini yazabileceğimi sanmıyorum.
    Fiyatlarının en uygun, resmi garantisiyle satılan yerlerden bakarak linkleri hazırladım.
    Linkler kesinlikle reklam veya öylesine kopyala-yapıştır yapılan linkler değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 2 Şubat 2013; 18:19:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

Gerçekten tavsiye konuları açılacağına bu konuya bakılması daha mantıklı olur , fakat link yerine ortalama bir fiyat ve bulunduğu teknoloji marketlerini yazsaydınız iyi olurdu , link hoş durmamış.

Öneriniz için teşekkür ederim, ancak bu telefonlar o kadar çok yerde satılıyor ki hepsini yazabileceğimi sanmıyorum.
    Fiyatlarının en uygun, resmi garantisiyle satılan yerlerden bakarak linkleri hazırladım.

O zaman linklere yazı ekleyebilirsiniz

YAZI

• motorola razr en son güncellemeyi alacak mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

O zaman linklere yazı ekleyebilirsiniz

YAZI

Teşekkür ederim, gerekli düzeltmeyi yapıyorum .

quote:

Orijinalden alıntı: Akward MoménT

motorola razr en son güncellemeyi alacak mı ?

Maalesef Motorola Razr ve LG Optimus L9'un Jelly Bean alacağına dair bir açıklama yok.
    Büyük ihtimalle almayacaklar.

Düzeltme: Linklere isim verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 2 Şubat 2013; 18:46:19 >

• Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.
    Bir sorun olacaktı,sizce Atrix mi yoksa Sola mı alayım?
    Atrix ram'i ile öne çıkarken Sola'da ICS mevcut.
    Tam Atrix'e karar veriyorum,sonra aklım Ace 2'ye bile gidiyor.Fakat Samsung'un piyasada çok olması,malzeme kalitesi ve tasarım olarak çoğu modelinin birbirine benzemesi beni ondan tamamen uzaklaştırıyor.
    Atrix donanım olarak çok iyi fakat sonra Sola mı alsam diyorum,işin içinden çıkamadım.
  • Daha önce de buna benzer başarılı bir liste yapmıştınız. Bu sefer iyice genişletmişsiniz tebrikler umarım biz ve bizim gibilerine yardımcı olur bu liste
  • liste basarılı fakat bircok kisinin ikilemde kaldıgı cihazlardan biri olan Desire X listede neden yok?

One x S3 ün tepesinde olmalıydı. Tartısabiliriz. Birde One x+ da eklenmeli ve iPhone 5 in altında olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peregrino -- 2 Şubat 2013; 22:05:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

liste basarılı fakat bircok kisinin ikilemde kaldıgı cihazlardan biri olan Desire X listede neden yok?

One x S3 ün tepesinde olmalıydı. Tartısabiliriz. Birde One x+ da eklenmeli ve iPhone 5 in altında olmalı.

Hocam Desire X kendi fiyat aralığında en kötü performansı sunan cihazlardan.
    Arayüzü çok akıcı, ancak oyunlarda & uygulamalardaki performansı S3 mini, Motorolola Razr, Xperia P, LG Optimus L9 gibi cihazlardan daha düşük.
    Ayrıca kamera olarak da aynı fiyata çok daha üstün modeller mevcut: Xperia P, Motorola Razr.
    Kısaca Desire X, fiyatının hakkını vermiyor, 500-600 TL civarında bir fiyatı olsaydı, kesinlikle listede olurdu.

One X ile S3 çok tartışıldı. One X kamera, ekran, arayüz, multimedya, ses ve malzeme kalitesi gibi konularda S3'ten üstün olsa da, performansı ve pil ömrü S3'ten oldukça düşük.
    Bu konuda da f/p odaklı cihazlar olduğundan S3'ün altında yer almakta. Ayrıca son güncellemelerle pil ömrü artsa da S3 kadar uzun bir pil ömrü sunacağını sanmıyorum.

One X+ çok başarılı bir telefon fakat internetten satılan güvenceli bir mağaza bulamadım.
    Ayrıca fiyatı da oldukça yüksek performansına göre. Daha düşük fiyata 1.6 Ghz Exynos 4 Quad'lı, 2 GB RAM'e sahip Note 2 varken, listeye koymak çok mantıklı olmazdı.

Bu arada Sony Xperia Z'nin TR lansmanı 6 Şubattaymış. (Mesut Çevik'in paylaştığına göre)
    Sanırım XZ beklenilenden daha erken satışa çıkacak.

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Daha önce de buna benzer başarılı bir liste yapmıştınız. Bu sefer iyice genişletmişsiniz tebrikler umarım biz ve bizim gibilerine yardımcı olur bu liste

Teşekkür ederim. O listeyi her konuya yapıştırmaktan bıkınca böyle bir konu açmanın yararlı olacağını düşündüm.

quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.
    Bir sorun olacaktı,sizce Atrix mi yoksa Sola mı alayım?
    Atrix ram'i ile öne çıkarken Sola'da ICS mevcut.
    Tam Atrix'e karar veriyorum,sonra aklım Ace 2'ye bile gidiyor.Fakat Samsung'un piyasada çok olması,malzeme kalitesi ve tasarım olarak çoğu modelinin birbirine benzemesi beni ondan tamamen uzaklaştırıyor.
    Atrix donanım olarak çok iyi fakat sonra Sola mı alsam diyorum,işin içinden çıkamadım.

Hocam telefon dünyasında güncelleme çok önemli. Fakat Xperia Sola ve Motorola Atrix Jelly Bean güncellemesi almayacak.
    Ace 2 Jelly Bean alacak olsa da işlemcisi ve RAM miktarı Atrix'ten geri kalıyor.

O fiyat aralığında alınabilecek en donanımlı, en f/p ürünü Atrix'tir.
    Eğer güncelleme benim için önemli değil, telefon stabil çalışsın, performansı iyi olsun yeter diyorsanız, Atrix.
    Eğer donanımı biraz düşük olsa da güncelleme önemli diyorsanız, Ace 2.

Xperia sola'yı listeden çıkarın bence, çünkü 512 MB RAM'e sahip ve ICS'de sorun çıkartıyor 512 MB RAM'e sahip telefonlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 3 Şubat 2013; 1:48:21 >

• Z'nin performasını nereden biliyorsunuz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.