Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @MÜŞAVİR İçinize sinen cihazı almak durumunda kalacaksınız hocam. Anlamadığım neden bir üretici 1000 liraya da 2000 liraya da sattığı cihazda aynı işlemciyi barındırır? Herhangi bir fikir bulamadım bu konu hakkında.
    @Zimmerit kontrol edeceğim hocam, verdiğiniz bilgi için de ayrıca teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 15 Temmuz 2018; 22:59:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia xa1 ultra 1700 lirayı hakediyor mu sizce ve onun yerine başka neler tercih edilebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır hocam hak etmiyor. 1300 TL bandındaki XA1 Plus daha çok hak ediyor fiyatını. XA1 Ultra parmak izi okuyucudan mahrum ve 3 GB RAM ile geliyor. XA1 Plus parmak izi okuyucuya sahip pil kapasitesi XA1 Ultra'dan büyük ve 4GB RAM ile piyasaya sunulmuş bir cihaz.

Eğer bütçenizi arttırırsanız Nokia8 ile Mi Note3 e göz atabilirsiniz.

• Anlamadığım neden bir üretici 1000 liraya da 2000 liraya da sattığı cihazda aynı işlemciyi barındırır?

Yukarıdaki cümleyi hangi telefon için yazdınız?
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Parmak izi okuyucusu benim için çok önem arz etmiyor fakat karşılaştırma yapınca plus.ı almak daha bi mantıklı duruyor.

Xa1 ultrayı taksitle alacaktım o yüzden cazip geldi ama araştırınca o fiyata daha iyi telefonların olduğunu farkettim ve karar veremedim.

Üst sınır 1700 olmak şartıyla önerebileceğiniz cihazlar hangileridir? Önceliğim ekranın büyük olması ve gün geçtikçe cihazın stabilitesini koruması, kamerası kötü olsun istemem ama çokta iyi olmasınada gerek yok yani orta halli bir kamera iş görür.

• @shelby. 4 GB RAM'e sahip cihazları sınıflandıracağım bu listede. Bu devirde Android bir cihaz satın alınacaksa 4 GB önemli bir husus.

Henüz Mi8 SE ile Mi 6X (A2) den ses yok. Ne zaman piyasaya sunulacakları muamma.

M6 Note - Redmi 5 Plus (büyük ekran) - S625 SoC'den yararlanan, 1300 TL'ye alabileceğiniz iyi cihazlar. 64 GB depolamaya sahip olması da ayrı bir avantaj iki cihazın da. Uzun süre depolama konusunda canınızı sıkamaz bu cihazlar.

Ayrıca alışveriş kredisini araştırmanızı tavsiye ederim taksit çok önemli ise.

Sony Xperia XA1 Plus bütçeniz dahilinde yine.

Geri kalanında 1500 1700 TL arasında iddialı cihazlar konumlandırılmadığı için 1800 2000 TL arasında gezinen üstte de belirttiğim Nokia8 ve Mi Note3 cihazları bulunuyor.

@MÜŞAVİR P20 Lite den bahsediyordunuz onun için dedim. P Smart, P10 Lite, P9 Lite 2017 gibi cihazlarla aynı donanıma sahip bir cihaz 20 Lite de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 16 Temmuz 2018; 14:38:41 >

Hocam xa1 ultra zaten hiç içime sinmemişti redmi 5 plus aklıma yattı fiyatı teknosada 1500 görünüyor, internetten alma şansım olmadığı için mecbur ordan alıcam sanırım. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Haklısınız ancak istanbulda değilim maalesef. Bir tanıdık bulup kartını rica edicem kendisine elden veririm artık. İnternetten hangi siteleri önerirsiniz?(pm yollanmiyor)

• Ana konuyu da inceleyebilirsiniz Redmi 5 Plus için.

Cepport ile hepsiburada şu an bu konuda başı çekiyor.

Benim bildiğim sadece Gittigidiyor'da Cepport kvk garantili hepsiburada ritzy, delta vs ithalatçı garantisi sunuyor.

Teknosa da EVO bilişim adında ithalatçı.

Karar sizin ama Teknosa'dan da alınmaz yani bu cihaz.

• Hocam sizce şuan Note FE alınır mı ?
  • erenkes kullanıcısına yanıt
    Bütçe konusunda sizi sıkıştırmıyorsa ve garanti konusunda herhangi bir çekinceniz yoksa alınabilir. Sırf 64 GB olması ve bu fiyat bandında 2K ekran ile karşımıza çıkması da tercih edilesi sebeplerden oluyor.

Fakat, cihazı almadan önce cihazın kutusundan kılıf çıkıyor mu diye sormanızı öneririm satıcıya. Bazıları çıkarıyor ayrıca satmak için. Aç gözlülüğün yeni seviyesi. Bir kendilerini zeki sanıyorlar ama ana konuda en çok konuşulan konu bir bu bir VoLTE sanırım bundan habersizler. Buna dikkat etmenizi öneririm kılıfsız o cihaz çok boş geliyor gözüme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 16 Temmuz 2018; 23:20:8 >
    Teşekkürler hocam
  • Listedeki gm8 i gorunce hevesim kirildi.
    Degil 1000 tl 100 tl verilmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benden de kısa bir soru mi8 mi Asus zenfone 5z mi sizce?

Cepportta siyah renk tükenmiş diğer satıcılarda genelde ithalatçı garanti olduğu için alasım gelmedi. Mecbur cepport'u bekleyeceğim
  • @shelby. hocam bu telefonun fiyatı Note FE gibi C serisi gibi arttığı zamanlar oluyor. Zamanında (en fazla 1 ay oluyor.) 1600'e kadar yükselmişti. Yine yükselecek ve yakında bulunamayacak ne yazık ki. Tüm satıcılar stokları eritmeye çalışıyor. Evet siyah renk güzel ama alternatifleri düşünmenizi öneririm yoksa alacak bir cihaz kalmayacak ortada pişman olabilirsiniz almadığınıza. Ona göre düşünün derim.
    Ayrıca bekleyeceğim ille de satıcı siyah sunsun diye diyorsanız soru sor kısmından yazıcıya yazın siyah renk seçeneği stoklarınıza girecek midir diye. Cevap almadan beklemeyin kendinize yazık edersiniz sadece.
    ---
    @ciko1984 Tamamen tercih meselesi hocam, fiyat konusunda hala umudum var Mi8 için, Always on, Face ID benzeri çalışan yüz tanıma sistemi ve MIUI 10 yüzünden başı çeken bir cihaz gibi duruyor gözümde Mi8 ama sonuçta aynı donanıma sahip iki cihaz yani karar sizin büyük bir kaybınız yok ortada.
    ---
    @general4242 Hocam şu an listede durmasının tek sebebi hala bu cihazı tercih etmek isteyen tüketicinin Whatsapp probleminden haberdar olmasını istemem. Başka da bir şey değil. Üstü çizik zaten görüyorsanız eğer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 17 Temmuz 2018; 11:29:51 >

Sordum hocam birkaç gün içinde stokların güncelleneceği söylendi. 1-2 gün beklerim olmadı başka satıcıdan alırım, idealsecim cepport'tan sonra en cok satan satıcı sanırım ondan sipariş veririm. İdealsecim hakkında bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6327E25F9

Sordum hocam birkaç gün içinde stokların güncelleneceği söylendi. 1-2 gün beklerim olmadı başka satıcıdan alırım, idealsecim cepport'tan sonra en cok satan satıcı sanırım ondan sipariş veririm. İdealsecim hakkında bilginiz var mı?
    Hocam Gittigidiyor'a göre olumlu satıcılardan biri,

Ben kullanıcı yorumlarında ve oylamalarda daha çok güveniyorum Gittigidiyor'a. Tabi siz bilirsiniz.
    İdealsecimde de siyah stoğu tükenmiş dediğiniz gibi stoklar eriyor, artık tetikte bekleyip ilk gördüğümü alacağım.

• Hepsiburada'da siyah renk stoku bulunuyor alabilirsiniz sanırım.

İthalatçı Ritzy garantili (64GB) aldı tavsiye ettiğim arkadaşım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.