Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Annem için 1500 tl ye kadar telefon bakıyorum. İnstagram facebook youtube whatsapp açsın, foto çeksin yeter. Redmi 9 imei kayıtsız olanları buldum o fiyata. Önerilecek farklı bir telefon var mı ?

• jaynecobb kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi bütçe aralığında ve hangi modeli?

Örneğin A52 mantıklı bir model. Fakat A51 ile A71 bir o kadar mantıksız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Hocam benim için öncelikler önemli, A51 daha çok yazılım güncellemesi alacak. Düzenli bir güncelleme takvimi olacak. M51 ise donanım olarak daha iyi, güncellemeler konusunda bir tık daha geride kalacak maalesef.

Bence donanım konusunda çok büyük avantajı var M51'in Qualcomm platformu dolayısıyla. A51'deki çipsetin üretim süreci olsun modem ve GPU konusunda geri kalması olsun geride kalan bir model.

• Istanbulboy kullanıcısına yanıt
    Hocam Redmi 9 bütçenize göre iyi bir alternatif olabilir.

• Hocam Redmi 9, Redmi Note 9 konusundaki düşünceleriniz ne olurdu diye sormak isterim ben de.

Özellikle Note9 iyi bir alternatif olabilir mi?

Huawei tarafında P30 Lite (128GB) GMS destekleyen tek model. P smart S, P Smart 2021 gibi modeller ise bahsettiğimiz GMS Google Mobil Servisleri olmadan geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam Redmi 9, Redmi Note 9 konusundaki düşünceleriniz ne olurdu diye sormak isterim ben de.

Özellikle Note9 iyi bir alternatif olabilir mi?

Huawei tarafında P30 Lite (128GB) GMS destekleyen tek model. P smart S, P Smart 2021 gibi modeller ise bahsettiğimiz GMS Google Mobil Servisleri olmadan geliyor.

Redmi9 alınır mı hocam ne dersiniz? 3 GB ram düşündürüyor beni.

M21'e göre daha iyi diyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 4 Nisan 2021; 16:45:4 >
  • Hocam ben ithalatçı olanıyla karıştırdım ve 9C'nin 64'ü 3GB RAM ile geliyor sandım. Evet donanım olarak daha iyi bir model ama M21'in RAM avantajı var.

• 4000 tl civarı en güncel, batarya ve kamera performansı iyi hamgi modeli tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asetilsalisilikasit A kullanıcısına yanıt

Hocam şu an güncellik bakımından son sürüm Android 11 ile çıkmış, büyük ihtimal 3 büyük sürüm güncellemesi alacak batarya performansı ideal kendi performansı ise orta segment işi yapabilecek A52 (128GB)olurdu. Bu cihazı önermemde yukarııdaki koşullar haricinde stereo hoparlörler 8GB RAM, Samsung'un A5 ve A7 serisi modellerine aylık yamalar sunması gibi sebepler bulunuyor.

Siz daha güçlü orta segment bir model arıyorsanız da Mi 10T Lite 5G'ye bakabilirsiniz. Cihaz oldukça iyi tek eksisi 6GB RAM ile geliyor olması bana sorarsanız.

• İkinci el iphone se 2020 mi yoksa sifir a52 mi önerirsiniz. Stabilite çok önemli.

• Selamlar.

Uzun yıllardır iPhone kullanıyorum ama artık Android'e geçmek istiyorum.

IOS kısıtlamaları gerçekten yetti. Müzik yüklemek dert, video ayrı dert, Instagram'a video atmak bile dert.

Ama uzun yıllar da ios kullandığım için seçimi iyi yapmak istiyorum.

Bütçem 5.000-6.900 lira arası.

Bu aralıkta ios sonrası beni üzmeyecek f/p olarak hangi telefonu önerirsiniz?

• Yavuz Alper kullanıcısına yanıt
    SE tabi ki daha stabil olacaktır fakat pil kullanım senaryonuza göre günü çıkaracak mı sorun burada hocam. Hatta daha da önemlisi 2.5 3 yıl sonra bu pil konusunda değişikliğe gitmeniz de olası.

A52 stabilite bakımından tabi ki bir Apple amiral gemisinin önüne geçemeyecektir fakat zayıf bir cihaz demek de yanlış olur. En basitinden orta segment modeller UFS depolama standartına sahip 2 yıldır. Bu standart ile cihazdaki depolama birimi oldukça tepkisel. Yazma okuma hızları günlük kullanım için gayet yeterli hale geldi eski eMMC 5 standartına göre.

Burada tercih sizin. A52; IP67, OIS sunan arka kamera ve stereo hoparlörleri ile orta segmentte görmeye alışık olmadığımız üst segment özellikleri getiriyor beraberinde. Yani üst segmente bu kadar güçlü bir alternatif olacak potansiyeli yüksek bir model. 8GB RAM kapasitesi günümüz koşulları için gayet iyi. Ki One UI 3.0 - 3.1 RAM kullanımında gayet iyi bir noktaya geldi. Tek sorun Snapdragon 720G çipset. Bir üst segment 690 5G 732G 750G gib çipsetler kullanılabilirdi ama Samsung'un sunduğu sebep bu cihazın 5G versiyonu haricinde 4G'de kalan ülkeler için başka bir versiyonunu sunması oldu. Bence de Snapdragon 750G 5G ile tek versiyon gelseydi çok iyi olurdu.

Tercih sizin hocam. Sanırım ben olsam A52'den yana kullanırım tercihimi. Her konuda kısıtlanmış bir iOS cihazını sırf stabilite ve performans için almam ama derseniz ki boyutları bana çok uygun buna da itiraz edemem. Bu boyutlarda başka telefon yok.

• metciii M kullanıcısına yanıt
    Hocam yerinizde olsam Akakçe ve epey üzerinden fiyat takibine başlar ve Mi 10T Pro olsun S20 FE olsun S20 serisi olsun bu cihazları takibe alırdım.
    Öte yandan bu bütçenizin 400 lira üstünde iPhone 11 var yegane seçenek olarak.
    Mi 10T Pro gayet dolu dolu bir cihaz. Çıkış fiyatı 5599 TL civarıydı stoklar uzun süre yenilenmesi talep fazla eldeki stok azdı, çıkan fiyatlar 6300 civarı oldu hayal kırıklığı yarattı. Bu sebeple ani düşüşleri vs takip etmenizi öneririm bu modelde.

S20 FE A52'den sonra Samsung'un agresif bir fiyat performans dengesi üzerinde bulundurduğu tek cihazı. Bu modeli de takibe alabilirsiniz. Tek sorunu S20 ailesinde bulunan Smasung'un kendi fabrika üretimi Exynos 990 çipsetin görece verimsiz oluşu bu sebeple de pil tüketiminn fazla olması ve ısınma sorunu gibi durumlarla karşılaşılabiliyor bu modellerde kullanıcılar. Altını çizerim.

Bence Mi 10T Pro iyi bir alternatif olabilir. Şu an fiyatı epey üzerinden baktığımda bazı mağazalarda 256GB versiyonu 6k'ya kadar gerilemiş durumda.

Cihazda kolaylık aradığınız için normal koşullarda Google Apps kullanamayacağınız Huawei P40 modelini es geçiyorum, size uygun değil her ne kadar kamerası üstün modellerden olsa bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 13 Nisan 2021; 8:17:26 >

• Samsung A52'nin şu çip krizi nedeniyle mi halen piyasada doğru düzgün satışı yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam yerinizde olsam Akakçe ve epey üzerinden fiyat takibine başlar ve Mi 10T Pro olsun S20 FE olsun S20 serisi olsun bu cihazları takibe alırdım.
    Öte yandan bu bütçenizin 400 lira üstünde iPhone 11 var yegane seçenek olarak.
    Mi 10T Pro gayet dolu dolu bir cihaz. Çıkış fiyatı 5599 TL civarıydı stoklar uzun süre yenilenmesi talep fazla eldeki stok azdı, çıkan fiyatlar 6300 civarı oldu hayal kırıklığı yarattı. Bu sebeple ani düşüşleri vs takip etmenizi öneririm bu modelde.

S20 FE A52'den sonra Samsung'un agresif bir fiyat performans dengesi üzerinde bulundurduğu tek cihazı. Bu modeli de takibe alabilirsiniz. Tek sorunu S20 ailesinde bulunan Smasung'un kendi fabrika üretimi Exynos 990 çipsetin görece verimsiz oluşu bu sebeple de pil tüketiminn fazla olması ve ısınma sorunu gibi durumlarla karşılaşılabiliyor bu modellerde kullanıcılar. Altını çizerim.

Bence Mi 10T Pro iyi bir alternatif olabilir. Şu an fiyatı epey üzerinden baktığımda bazı mağazalarda 256GB versiyonu 6k'ya kadar gerilemiş durumda.

Cihazda kolaylık aradığınız için normal koşullarda Google Apps kullanamayacağınız Huawei P40 modelini es geçiyorum, size uygun değil her ne kadar kamerası üstün modellerden olsa bile.

Hocam açıklayıcı yanıtınız için çok teşekkürler.

Açıkçası ilk amacım iPhone 11 idi ancak telefona 7.5K verip müzik yükleyememek, video yükleyememek, atıyorum instagram'a kolayca video atamamak biraz uzaklaştırdı. Ama stabilitesine diyecek yok.

Mi 10T Pro benim de ilk hedefimdi, ancak S20 FE ilk kez inceledim ve fiyat performans olarak olumlu yönde şaşırttı beni.

Aklımın bir köşesinde de hala iPhone 11 duruyor.

Şu anda hem ios-android geçiş sürecinin kolay olması adına S20 FE'ye yakın gibiyim ama her an fikrim değişebilir :)

6000 lira civarında Mi 10T Pro için de beklenebilir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metciii -- 13 Nisan 2021; 1:3:52 >

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim. Peki bunların yanında yurtdışı OnePlus Nord a ne dersiniz? Stabilite yönünden oneplus lar gayet iyi bildiğim. Donanımı da yeterli düzeyde. Yurtdışı oluşu handikap olurmu? 3500 tl civarlarında alternatif cihaz yok gibi. Özellikle de boyutu büyük olmayan.

• Yavuz Alper kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar,

Nord çok güzel bir cihaz. Hele de orta segment bir cihaz için Snapdragon 765G 5G ve 750G 5G sunduğu donanımsal özelliklerin yanında dahili Qualcomm 5G modemi ile hem performans hem de hızlı veri aktarımı konusunda oldukça başarılı modeller. Dediğiniz gibi bu fiyata bu denli avantajlı bir model bulmanız zor. Gelen modellerden Redmi Note 10 Pro ile A52 bile 4300'e çıktı. Bu modeller geride Nord'dan.

Sonuçta yaptığınız işlem sonucu cihazı Türkiye'de kullanamayabilirsiniz ama geri kalanında performans konusunda Nord'un en iyi modellerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

• Merhabalar , 2000 maximum 2500 tl arasında telefon arıyorum , işte kullanmak için , navigasyon , kamera ve şarjının uzun gitmesi önemli bu fiyatlarda düzgün bir şey bulabilir miyim ?

• Merhaba, Mobile Legends, Pubg gibi oyunları sıkıntısız oynayabileceğimiz, kamerası çok güzel olan maksimum 5 bin tl ye hangi cihazı önerirsiniz?

• WarsLife kullanıcısına yanıt
    Hocam bir tek aklıma 9S'in 64GB versiyonu geliyor. Ama bunda da sorun n11 deki sarıcı ithalatçı olduğunu belirtmiş. Çünkü 8 Pro'nun bile 2800 lira olduğu bir dönemde çok cihaz bulmak zor.

9S Snapdragon 720G ile geliyor ki sizin için oldukça yeterli günlük kullanımda. Asıl fark pil konusunda açılıyor 5000 mAh kapasiteli pil ile.

Kamera konusunda Isocell GM2 yeterli performans sunuyor.

Fakat şunu da belirteyim performansı 128GB versiyonuna göre biraz daha düşük 64GB olan 9S'in. Bunda temel sebep olarak RAM farkı +/- 2GB RAM ile birlikte kullanılan depolama biriminin farklılığından dolayı geliştiğini düşünüyorum. Ve dediğim gibi TR garantili değil ithalatçı firma garantili görünüyor ürün. Akakçe üzerinden de kontrol edebilirsiniz ama sizin için en sıcak ürün bu görünüyor.

Aynı fiyat aralığında ithalatçı garantili Redmi Note9 128GB ve TR garantili Oppo A73 128GB bulabilirsiniz. Note9'da bazı kullanıcılar dokunmatik panelin hassas olmayışından yakınıyor. 9S ile 9 Pro'dan farklı Note9'un paneli. A73 genel bakıma yeterli bir model fakat pil kapasitesi 4000 mAh civarında. Size yeterli gelecek mi bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.