Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, 3000-4000 arası batarya ömrü kamera kalitesi açısından fiyat performans ürünü ne tavsiye edersiniz.

Edit: Aklımızda A71 var ama daha iyi önerilere açığız tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogg -- 19 Aralık 2020; 12:47:14 >
  • cogg C kullanıcısına yanıt

Hocam A71'i pek önermiyorum F/p oranı da düşük.

Bence Reno4, Mi Note 10 Lite, Galaxy M51 daha mantıklı modeller.

• Roland Deschain kullanıcısına yanıt

Sn hocam. 5000 liraya kadar çıkabildiğinizi görmedim 4000'e kadar sınırlandırmıştım kendimi.

Eğer bir telefon alıp uzun bir süre başka bir modele geçemem en iyi performans olsun istiyorsanız Mi 10t (128GB) alabilirsiniz.

• Louie-Andy Anderson kullanıcısına yanıt

Fiyatına göre yeterli özellikleri hocam.

Hele de 5000 mAh kapasiteli bataryası ve 720p ekranı pil konusunda sizi üzmez. S665 çipseti ile gelmesi de işinize gelecektir aslında. Performanstan ziyade güç verimliliği yüksek bir çipset.

• EPICA kullanıcısına yanıt

Hocam bu fiyat aralığında bu SoC'ye sahip bir cihaz daha yok.

POCO X3, Realme 7 Pro, Reno4, A71, M51, RN 9 Pro, Mi Note 10 Lite bu cihzların hepsi 3000-4000 aralığında.

Yine tek tercihiniz Redmi Note 9S (128GB) olabilir 200 lira farka +64GB hafıza ve +2GB RAM kapasitesi kazanmış oluyorsunuz. Tabi en düşük fiyatı 2800 TL olması sıkıntı ancak akakçe üzerinde 6GB RAM kapasiteli modelleri inceleyebilirsiniz. Ya Helio P22, G70 gibi görece düşük SoC lerle veya 0 S665 S675 gibi eski nesil SoC cihazlarla karşılaşacaksınız.

Zaten S720G ile S730G decent SoCler. Türkçe yeterli, ne üstü ne altı. Olması gereken bu iyi performans bekliyorsanız bu SoClerin altına düşmenizi önermiyorum genel olarak.

Keşke Redmi Note 8 Pro (128GB)'ın fiyatını hak ettiği değer 2500 TL civarlarına gerilese. Hak ettiği fiyat bu aslında zaten de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 19 Aralık 2020; 13:34:37 >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hızlı cevabınız için. M51 yanlış bilmiyorsam eylül ayında çıkan telefon sanırım. Önerdikleriniz arasından güncel olanı almak daha mantıklı o zaman
    İlave cevabınız için teşekkür ederim. Daha öncesinde Redmi Note 8 Pro kullandım. IPS ekran bir telefon ile devam etmek istemiyorum maalesef. Cihaz çok güzel ancak benim için ekrana baktığımda alacağım keyif daha ön sırada.

Sanırım mecburen M51 alacağım. Zira aradığım özelliklere en yakın cihaz gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @High Sierra

Hocam 2000-2500 TL bandında Samsung M21'i neden önermediniz? Araştırdığımda bu telefon bu fiyat aralığında en uygunu gibi duruyor, siz neden tercih etmediniz?

Babaya cihaz bakıyorumda.

Facebook, youtube kıvamında :) şarjı uzun giden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressive -- 19 Aralık 2020; 16:20:16 >
  • Impressive I kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazda 3 nesil hatta 2021'in büyük performans çekirdeği Cortex A78 olacağı için 4 nesil bile diyebiliriz gerisinde bir çekirdek olan Cortex A73 büyük çekirdekleri ile eski nesil diyebileceğimiz Cortex A53 küçük çekirdeklerini barındıran Exynos 9611 çipset bulunuyor. Bence en büyük noksan da bu. Pil konusunda verimsiz performans deseniz yetersiz. Artık terk edilmesi gereken bir platform. Yani Snapdragon 7XX serisi ile 2000 TL sınırındaki cihazlarda da S665 S662 tercih edilmeli diye düşünüyorum.

Çoğu uygulama Snapdragon çipsetler ile optimize. Bir de bazı Mediatek çipsetlerle. Bu sebeple ileri dönük optimizasyon sorunları yaşatıyor Samsung Exynos çipsetler.

Öncelik Snapdragon çipsetlerde benim öneri mantığım budur.

Çok teşekkür ederim, şimdi bu tercihlerden dolayı oluşacak performans farkını muhtemelen basit bir kullanıcı anlayamayacaktır.

Ama cihazın uzun ömürlü ve stabili olmasını tercih ederim bu sebeple değerlendirilmeli, Realmi 5i önermişsiniz, daha büyük hafızasıyla 6i, alınabilir bir cihaz mı peki?

2300 TL Mediamarkt fiyatı.

Realme 6i'nin fiyatı hak ettiği değere geldi aslında. Şu durumda tercih edebilirsiniz hocam.

Normalde fiyatı 2500 2600 seviyesinde gezdiği için pek önermiyordum.

Mediatek Helio G80 var ki, 2x Cortex A75 + 6x Cortex A55 çekirdekleri yeterli performansı sunuyor. GPU konusunda çok üstün olmayabilir belki fakat dediğiniz gibi genel kullanımda çok da göze batan bir durum söz konusu değil.

Bence M21'e nazaran kat be kat mantıklı bir tercih olur 720p ekranı önemsemezseniz 5i'deki gibi. Tabi bu durumun performans ve pil konusunda sağalayacağı bir tık avantaj da söz konusu olacaktır güç verdiği ekranın çözüürlüğüne göre.

Teşekkür ederim. Gün içinde sipariş oluşturacağım :)

• kran büyüklüğü 6'' i geçmeyen bir telefon baktım ama aklıma yatan pek bulamadım. Bu sebeple mantıklı bir öneri gelmezse xiaomi redmi note 9 pro almayı planlıyorum ancak piyasada 3 tür ürünle karşılaşıyorum;

1) imei kayıtlı olan versiyon: 1900-2100 arası satılıyor ama imei kayıt 4-8 ay arası elde patladığı için pek mantıklı gelmiyor.

2) yazılımla kullanılan global versiyon; 2000-2600 arası satan firmalar var. pttavm (xiaomi Türkiye garantili) veya mediamark gibi firmalarda rastladım. Nedir ne değildir bilemiyorum alan kullanan var mı paylaşırsa sevinirim.

3) 2900-3300 tl ye satılanlar; bu fiyatlardan almak istemiyorum.

Ptt avm güvenilir mi ve alternatif olarak 2500-2600 tl civarı bu telefonu alabileceğim Istanbulda neresi var?

• Poco
  • Merhabalar;

Dün yardımınızla babam için telefon modeli belirlemiştik, siparişini de verdim mediamarkt'ta haftasonu için kampanyalıymış o fiyatı kaçırmak istemedik.

Bir adet telefon daha alacağım, en belirgin istediğim özellik kamerasının iyi olması. Yine önerilerinizle bir model belirlemek isterim.

Teşekkürler

Saygılar

@High Sierra

• someone74 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tür işlemli cihazlarla aram pek iyi olduğunu söyleyemem fakat donanımhaberde böyle satıcılar var referansları olan. Site içerisinde ikinci el, alışveriş başlıklarında bu cihazları rahatlıkla bulursunuz.
    Hocam bütçe belirtmeniz gerekiyor bunu bulmanız açısından.

Mi 10t de uygun fiyatı açısından Mi Note 10 Lite da kendi içinde uygun. Ama segment önemli.
  • Bütçe olarak biraz daha esneğim 5000 civarlarına çıkabilirim, ama çıkmak zorunda değilim tabii ki :D

@High Sierra

M51

8 gb olması 7000 mah'lık pil kapasitesi ile göze hoş geliyor ama kamerası nasıldır bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressive -- 20 Aralık 2020; 15:42:10 >
    Mi Note 10 Lite kadar başarılı değildir kamera konusunda fakat yine de yeterli bir kamera performansı sunacağını umuyorum.
  • Hocam ben pil konusuna baktım biraz araştırdım bir kaç telefon arasından kaldım kendi bütçeme uygun olanlardan

note 9s 128

mi note 10 lite

glaxy m51

Poco x3 NFC

xiaomi 10 lite

bunlardan hangisini önerirsiniz hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn44 -- 20 Aralık 2020; 22:43:42 >
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.