Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5i de karar kıldım ama 1800 altına bulamadım, ucuz olan her cihaz hemen tükeniyor.
    xiaomi note 8 ile bir bir aynı donanım ama note 8 2500 tl bu farka değer mi?
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Tcl modelini gördüm ama bilgim olan bir marka olmadigi icij biraz cekinceli durdum açıkçası onu da araştırio kararimi vereyim 😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • grcim G kullanıcısına yanıt
    Bir FHD ekran yüzünden aynı işlemcili cihaza 2500 lira verilmez haklısınız zaten TCL PLEX gibi bir cihaz varken Redmi Note 8 anlamı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia 8 gecenin bir vakti şarjda iken kedim tarafından tekmelenince şarj girişi neredeyse bozuldu bu yüzden 3500 TL bandında bir cihaz bakıyorum.

En önemli unsur kulaklık ses kalitesi ve nispeten dayanıklı bir cihaz olması. Plastik kasalı telefonlara karşı bir sıkıntım yok. Cihaz boyutu küçük olursa daha makbul geçer.

Mi 9t de ses kalitesinin iyi olduğuna dair bir şeyler okumuştum forumda ama bulamadım maalesef. Güncel bir cihaz olursa da iyi olur tabii bazen merak ediyor insan güncellemeleri falan, tavsiyeler için teşekkürler.

• Hocam merhaba,5000 TL bütçe ile hangi telefon almami onerirsiniz?
    Lg G8s thinkQ almami onerir misiniz,almamam için bir neden var mi ?
    S10e ve Lg G8s ThinkQ karsilastirir misiniz ?
    @High Sierra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrainKozmoz -- 29 Mayıs 2020; 10:19:25 >
    Peki kamera için ne dersiniz? Çok fark eder mi iki model arasında?
  • BrainKozmoz B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam, performans olarak oldukça iyi bir cihaz. 2019 amiral gemisi işlemcisi S855 bulunuyor. Zaten turkcell harici bir yerde de 5000 liraya bulunmuyor diye tahmin ediyorum.
    Ayrıca S10e gibi pili görece zayıf bir model yerine P30 ile S10 Lite değerlendirmeniz daha doğru olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 29 Mayıs 2020; 18:23:10 >
  • Teşekkür ederim tavsiye niteliğinde guzel bilgi için.
    Peki hocam, Lg g8s thinkQ ile S10 lite arasinda bir seçim yapmak istersem bana bu konuda yardimci olur musunuz ?
    Ayrica P30 un bu telefonlardan avanataj ve dezavnatajinida yazarsaniz sevinirim,google uygulamalari var mi ?

• NeverLover kullanıcısına yanıt
    Alcatel 1s a101 siteinde 900 tl
    Vestel venus v5 migrosun sitesinde 1000 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kosopt K kullanıcısına yanıt
    Hocam iki cihazın da kamerasının oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Dxomark Redmi Note 9S hakkında inceleme sunmamış henüz.
  • eXteras kullanıcısına yanıt
    Hocam ses konusunda en azından orta segment modellerin iddialı olduğunu düşünmüyorum. Hepsi arka ve ön kamera performansı ile genel performans odaklı cihazlar. Samsung orta segment modeli A71'de Dolby Atmos kulaklıkta destekliyor. Nasıl bir performans sunduğunu malesef test etmediğim için kestiremiyorum. Zaten bu fiyat aralığında bulabileceğiniz 4 model var. A71, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 Pro ile 9S. Şahsi fikrim Mi 9T'nin bir tık eskidiğini düşünüyorum diğer cihazların aksine.
    - Hocam iyi akşamlar. G8S Thinq performans olarak S10 Lite ile yaklaşık; P30'dan ise daha iyi performans sunacaktır.
    - S10 Lite aslında 2 yönü ile ön planda. Bunlar pil performansı ile görece daha yeni Android sürümü ile satışa sunulmuş olması. Diğer iki cihaz (P30 & G8SThinq) Android 11 son güncellemeleri olacak. Hele LG güncelleme zamanlaması konusunda Samsung'dan bile beter. Pil kapasitesi konusunda da P30 ile G8s'de yaklaşık benzer kapasiteli piller bulunuyor.
    - Kamera söz konusu ise G8s hakkında kesin yargı belirtemeyeceğim malesef fakat S10 Lite bu konuda iddialı değil bunu kesinlikle söyleyebilirim. P30 ise sektöre yön veren cihazlardan biriydi.
    - Huawei'nin Google macerası ise Kirin 990'a sahip çipsetli Mate30/Pro - P40/Pro ile Kirin 810'a sahip P40 Lite gibi modelleri ilgilendiren bir sorun. Malesef üzücü bir sorun fakat Kirin 980'e sahip cihazlarda (P30/Pro - Honor20/Nova5T) Google desteğinin kesilmesi söz konusu değildir. Bunu Google açıkça belirtmiştir.

• İyi aksamlar hocam,teşekkür ederim tekrardan.
    Ancak şu sorularima da yanit verirseniz sevinirim.Sizin de tavsiyenizin de faydası ile 3-4 senelik kullanabilecegim bir telefon alacağım.
    1.)S10 Lite için android 11 alıp guncelleme biteceği söylentisi okudum,acaba gerçeklik payi ne kadar ,bu konuda ne düşünüyorsun?
    2.)S10 lite alacağım fiyat ile kamerasi hakkını verir mi ?
    3.)S10 lite zarif mi yoksa büyük ve kaba bir telefon mu ?

• Merhaba 3000 limite kadar oyun oynanmayacak, sosyal medya youtube yogunlukta. Sarji iyi gidecek. Depolama en az 64 olarak ne alinabilir.
    Syg

• Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler, bugün A71 imi almış bulunuyorum ..

Hocam 1. için sizden kaynak isteyeceğim. Bu şahıs dili ne sebeple oluşmuş merak ettim.
    Note 10 Lite A81 yerine çıkmış ; bununla bağlantılı olarak ve gören yılki modelde de S855 5G kullanıldığını varsayarak S10 Lite için de aslında A91 yerine çıkmış model diyebiliriz. Bence Samsung bile tahmin edemezdi bu telefonların 2020 can suyu olacağını firma için. S20 satışları ortada. A71 ile bu iki model ise satış miktarı tatmin eder cinsten.
    Şuna geliyorum. A81 diye adlandırılması planlanmış hangi A serisi modeli Samsung bir güncelleme verip uğurlaması görülmüştür? Çin ve Hong Kong dışına çıkmamış C7 ile C7 Pro'ya bile Android 6'dan 8'e kadar güncelleme gelmişken bu yorumun metanetini bulamıyorum malesef. Hani şu şu donanım sebepleriyle deseler ona da razıyım bu arada belirteyim.
    ---
    S10 Lite kamera konusunda bir o kadar iddialı değil performans kadar hocam. Onu es geçebiliriz. Kalınlık bakımından da en kalın noktası 8.1 mm. Daha kalın modeller görmüştük tabi. İşin aslı gsmarena'dan baktığım kadarıyla G8s ThinQ de 8.0mm kalınlığında. Bir P30 7.6mm kalınlık ile aralarından sıyrılıyor bu kıyasta.
    ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 30 Mayıs 2020; 8:47:3 >

• emre99 E kullanıcısına yanıt
    Redmi Note9S (128GB) modeline bakmanızı öneririm hocam.

Tesekkur ederim
    Syg

@High Sierra

Öncelikle iyi günler hocam,kaynak hakkinda nerede okuduğumu hatirlamiyorum,ama aklimda kalmis olan,S10 ailesi android 11 ile guncellemesi biterken,S10 lite in S10 ailesinden olduğunu varsayarak böyle olacağını yaziyordu ve ben de biraz mantikli buldum.Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz?
    Hocam S10 lite in duydugunuz ya da bir yerden okudugunuz kronik bir sorunu var mi ? (Yeşil ekran sorunu mesela? )
    Kamerasi orta seviye kadar iyi cekemiyor mu ?
    Ve ses konusunda S10 lite nasil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrainKozmoz -- 30 Mayıs 2020; 12:3:57 >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.